Čučoriedky: výsadby a starostlivosť

Čučoriedky - opadavý trvalka (žije až 100 rokov) silnovetvisty ker, dosahujúci výšky dvoch metrov a má modrastej listy, biele a ružové kvety a malé modro-čierne bobule pokryté kvetu. Jej plody majú zelenkavý vodnatá hustote, ktorá je dôvod, prečo je ťažké zostaviť bez poškodenia. Sú to 2 krát väčšia ako veľkosť čučoriedok a menej sladkých bobúľ. Podmienky pre pestovanie čučoriedok sa vošli rôzne, to je celkom skromný, príjemný pocit v horách, kamenistých, kyslých a podmáčaných pôdach, rašelinísk. V tomto článku sa zameriame na výsadbu a starostlivosť o záhradné čučoriedky.

obsah:

 1. Populárna odrody záhradných čučoriedok
 2. Výsadba čučoriedky na záhrade mieste
 3. čučoriedka starostlivosť
 4. Užitočné vlastnosti Čučoriedky

Populárna odrody záhradných čučoriedok

Pri výbere odrôd pre pestovanie čučoriedok vo vašej záhrade by mali byť prispôsobené tak, aby vyhovovali klímu v regióne a rastových podmienok.

 • Jednotná miera polovice ročníka je považovaný za čučoriedka Blyukrop, ktorý je tiež najcennejšie. bez konfigurácie Bush zvyčajne rastie sa potom 2 metrov, jeho výhonky vyrásť a sploštený tvar elastické modré plody sú asi 16 mm v priemere a bledo modrej plaku. Sú chutné a to ako čerstvé a spracované forme. Variety sa nebojí mrazu, sucha a choroby. Bobule dozrievajú nerovnomerne, proces začína na konci júla. S Bush môže byť odstránený až 9 kg ovocia.

 • skorá odroda Erli Blyu dozrievajú koncom júna, priemerná druh ovocia hmotnosť je 1,7 gramu, majú príjemnú chuť a modrastú farbu. Plody tejto odrody prvý ísť do predaja.
 • vojvoda - čoskoro mrazuvzdorná odroda, začínajú zrieť 20 dní mesiaca júla. Kry dosahujú 1,8 m na výšku, výhonky sú tvorené slabý, že poskytuje dobré osvetlenie. Veľké svetlo modré bobule majú príjemnú chuť, ktorá zlepšuje po ochladení. S Bush môže trvať až 8 kg ovocia.
 • neskoré dozrievanie odrody Sparťan len začína dozrievať v polovici augusta. Nemá rád zamokrenie pôdy. So vztýčenými kríkov vetvy rastú až 2 metre na výšku, z ktorých každá poskytuje asi 6 kg ovocia. Modravé bobule majú príjemnú chuť a vôňu.
 • akosť Blyu Rey Je stredného ovocia možno zberať za pár týždňov, od druhej polovice júla alebo začiatkom augusta. To je najviac mrazuvzdorné kultivar čučoriedka. Kry široký vztýčený vo výške dosiahol 1,6 m. Svetlo modrú plody s pevným telom a príjemnej chuti až 21 mm v priemere a 2 g hmotnosti.
 • Silne vetvené kry neskoré dozrievanie odrody Berkeley dosah 2 metre na výšku. Veľké plody sú natoľko silné, že žiadne problémy počas prepravy. Proces zrenia začína v 20 koncom augusta, môže byť odstránený z krovia 8 kg plodov. Táto odroda je nebojí podmáčané pôdy a teplotným extrémom.
 • Vzpriamené kríky stredne skoré odrody patriot dosiahnu 1,8 m na výšku. Rôzne veľké sploštené plody zhromaždili v klastroch, ktoré sa odporúča použiť čerstvé, pretože majú vynikajúcu chuť. Proces zrenia začína v druhej polovici júla. Variety sa nebojí mrazu a hubové choroby.

 • Vzpriamený kompaktný ker odrody odolné voči mrazu modrý Crop To má výšku asi 2 metre. Jasne modré bobule majú hustú červenkastú barel. Výťažok je 8 kg na kríky.
 • Kríky poddimenzovaný triedy cylinder dosahuje len 60 cm na výšku, sú pomerne rozvetvené, to nezaberá veľa miesta. Môžu tiež byť pestované v kvetináčoch a, ak je to potrebné, pre pohyb na mieste, za použitie ako dekoratívny prvok. Lahodné plody majú priemernú veľkosť.
 • Low-rastúce odrody kríkov Nortblyu výška zvyčajne nedosahuje ani jeden meter, sú odolné voči chladu. Pravidelné dávajú dobrú úrodu a 2,5 kg na ker. To môže byť používaný ako okrasná rastlina. Veľké tmavo modré bobule dostatočne hustej konzistencie dobre chutia.
 • akosť Elizabeth vysoká odolnosť proti mrazu je iný. Čas trvania plodu trvá až niekoľko týždňov, počas ktorých môže byť Bush odstránené až 6 kg plodov, začnú dozrievajú na začiatku augusta. Plody rôznych čučoriedky je pomerne veľká a hustá krásna modrá farba, v priebehu prepravy takmer žiadna škoda. Majú najlepšiu chuť, voňavé a sladké.
 • Kríky nové odrody sviečkara rýchlo rastie, ale vzpriamene a silnovetvistye, vysoký dosah jedného a pol metra. Majú vysoký výnos, ovocie pravidelne. Bobule sa začínajú zrieť na začiatku augusta a pokračovať až do polovice septembra. Veľmi veľké chutné modrej a hustej konzistencie. Najlepšie zo všetkého je, tento druh cíti ako čučoriedky v miernom klímy.

Ak chcete dosiahnuť dobré výsledky, je lepšie kúpiť čučoriedkové rastlín len v špeciálnych škôlkach a záhradníctva, ako aj poľnohospodárske podniky, ktoré sú certifikované.

Výsadba čučoriedky na záhrade mieste

 • Všetky odrody bobule, ako je piesok alebo rašelina okysľovanie pôdy. V prímestskej a záhradnícke oblasti môžu byť vytvorené s kyselinou rašeliny, lístie, kôry a pilín, ktorá bola okyslenie kyselinou octovou, kyselina jablčná (100 ml na 10 litrov vody) alebo kyselinou citrónovou (1 malá lyžica v 1 litri vody), a síry, vyznačujúci sa tým, kyslosť sa nastaví na 3,5 a 5,0 jednotiek.
 • Čučoriedky by mali byť chránené pred nadmerným vlhkosti v pôde, pretože to vedie k zásobovanie nedostatočnej kyslíka, narušenie procesov výmeny a dýchanie, pričom korene hniloby a smrti. Cítiť pohodlne a dobre rastú, bude bobule byť chránené pred studenými vetrami mieste, ktoré je otvorené do slnečného svetla. Ak je kazeta vložená do polotieňa, významne znížil výnos a kvalitu ovocia, budú obsahovať menej živín a zle udržiavané.
 • Že rastliny dostávajú adekvátnu potravu, musí byť úle umiestnené v určitej vzdialenosti od seba. Pre výsadbu vysoký čučoriedka, že by nemala byť menšia ako jedna k jednej a pol metra, a pre nízke stupňa -. Približne 50-60 cm vzdialenosť medzi riadkami musí byť najmenej 2 m a hĺbku 30 cm.
 • Výberom materiálu pre výsadbu je lepšie sa rozhodnúť pre sadenice dvojročných, pretože tieto prípady lepšie zvyknúť na nové miesto a zasadil jednoduchou manipuláciou. Pri sadení staršie rastliny s dobre vyvinutý koreňový systém, pre-potreba šíriť všetky korene, ktoré obsadili celý objem nádoby a boli rozdrvené.

 • Dospelí čučoriedky pred výsadbou je rozdelená na kúsky s párom výhonkov a koreňov. Aby sa zabránilo popraskaniu, tak, že sa postupu by sa malo uskutočniť bezprostredne pred výsadbou sadeníc v krajine.
 • Polohovacie čučoriedky v areáli záhrady sa odporúča pred bud napučiavať na jar alebo na jeseň, v auguste alebo v septembri. S výhodou, samozrejme, na jar, to pomôže zabrániť zamrznutiu sadeníc v zime.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

 • V vyťažené jamy musí byť starostlivo rozprestreté korene a pokryť ich substrátu, a potom, ako sa zbaviť vody a produkovať kompost, ktorý je skryť povrch zeme okolo sadenice sa akéhokoľvek materiálu, ktorý bude upravovať ovzdušia a vody rovnováhu v povrchových vrstvách pôdy a chráni pred buriny. To môže byť rašeliny, slamy a keramzit, piliny a malé štiepky, lístia a posekanú trávu. Pred nanesením mulčovanie tlmiť, že nemala zdvihnúť vlhkosť z rastlín. Po čučoriedky môžu byť aktualizované staršie mulč. Keď ho vidíte na buriny, ktoré je potrebné rýchlo odstrániť, nedovoliť, aby rast.

Čučoriedky výsadby a starostlivosti foto

čučoriedka starostlivosť

Pre veľké úrody správne vykonávať pristátia a starostlivosť o záhradných čučoriedok.

 • Hnojenie. Zvýšiť produktivitu a zlepšiť rast rastlín, je potrebné pravidelne kŕmené umelých hnojív v druhom roku pestovania. Tento postup sa vykonáva dvakrát na jar. Prvýkrát sa počas napučaní púčiky, a druhý - po 7 týždňoch. Je zakázané ako hnojenie hnoja, kompostu a kuracie hnoj ako organické hnojivo rastlín netoleruje, proste zničiť.
 • Orezanie. Pre bežné plodu, počnúc od 6 rokov výsadby, prerezávanie čučoriedka treba pomôcť položiť kostru puzdra práva, ktorý bude schopný pojať veľké úrodu. Je lepšie nechať asi 7 výhonky plodová a pol stúpa. Oslabená, staré alebo ležal na zemi výhonky by tiež mali byť odstránené. Vo veku okolo 10 v čučoriedok výťažku začne klesať. Omladiť závod by mal byť staré konáre skrátiť na zem úroveň. Najlepšia doba pre prerezávanie je považovaný skoro na jar pred bud.

 • Zalievanie. Zalievanie čučoriedky vyžadujú hojný, pričom sa vyhne stagnácii vody. V teplej a suché počasie rastliny napojená dvakrát denne, rovnako ako postrekom, aby sa ochladzuje. Vzhľadom na rozprašovanie zvýšenú rýchlosť fotosyntézy a zlepšenú odolnosť proti prehriatiu.
 • Odstránenie buriny. Mladí čučoriedkové kríky potrebujú pravidelné pleťou, pretože buriny - ich najhoršími nepriateľmi. Mulčovanie pomôže zabrániť klíčeniu veľkého počtu burín, tie výhonky, ktoré stále výhonok skrze vrstvu mulča možno ľahko odstrániť ručne. Uvoľňujúce sa musí vykonávať v hĺbke, ktorá nie je väčšia ako 10 cm, pretože koreňový systém sa nachádza v blízkosti povrchu pôdy.
 • Rozmnožovanie. To je považované za najspoľahlivejší spôsob množenia drevitých odrezkov. Výhonky sú zozbierané v neskorom jesene alebo v zime a v apríli by mali byť rozdelené do odrezkov a umiestni sa do rašeliny a piesku. Okrem toho, čučoriedky môžu rozmnožovať semenami a vrstvenie.

 • Ochrana pred škodcami a chorobami. Ak chcete chrániť Bush čučoriedky z vtákov, je vhodné pokryť jemnou sieť. Veľmi dôležitý čas skrátiť choré a mŕtve vetvy, čistiť pôdu pod kríkmi odpadkov a buriny, ktoré neboli napadnuté z čučoriedok Sesiidae a ďalších parazitov. Niekedy, mladé výhonky a púčiky ovplyvňuje huba, ktorá spôsobuje sčernanie a smrť Bush bobúľ mumifikácie. Musí byť odstránené zo závodu a popálenia.
 • Prezimovanie. Ešte pred mrazom v neskorom jesene kríky potrebujú schovať vysoké odrody neskôr. Zimovzdorné odrody sú tiež potrebujú skrýva v zasneženej a studenej zimy. Ak chcete správne skryť čučoriedky, jeho vetvy musí byť starostlivo zviazať a zabaliť spunbond (netkanej moderné). Neodporúča sa na toto použitie polyetylénových fólií pod ker môže vyprevayut počas topí. Tam je ďalšia možnosť krytina. Vetvy ohýbať k zemi, a nad nimi je vytvorená v rámci tvare kríža výstuže. Top štruktúra pokrytá vrecovine, ktorý je umiestnený na vrchole smrekových konárov.

Čučoriedky výsadby a starostlivosti videá

Užitočné vlastnosti Čučoriedky

 • Čučoriedkové plody obsahujú pektín, vylučuje kobalt a stroncium. Tiež, kyselina jablčná, kyselina askorbová, kyselina octová, citrónová a šťaveľová organické kyseliny, ktoré dodávajú zvláštnu chuť plodov a uľahčí ich absorpciu.
 • Okrem čučoriedok má mnoho živín, ktoré sú prospešné pre krvi, posilňujú steny ciev a stimuluje metabolizmus. Pred škodlivými účinkami voľných radikálov a predčasným starnutím antioxidanty chráni telo i, obsiahnuté v čučoriedky, vrátane vitamínov C, A a E.

 • Obsiahnuté v týchto plodov, horčíka umožňuje ich použitie ako sedatívum. Čučoriedky urýchľuje účinok liekov, ktoré znižujú cukru, takže je vhodný pre pacientov s diabetom. Tiež bobule podpory čreva a pankreasu, pozitívny vplyv na nervové bunky, majú antimikrobiálne vlastnosti. Čučoriedky podporuje chudnutie, pretože podporuje lipolýzu, nespôsobuje alergické reakcie.
 • Šťava získaná z bobúľ čučoriedky, obsahuje významné množstvo vitamínov. Iba jedna tretina šálku tohto lieku je schopná pokryť dennú potrebu vitamínov.
 • Vzhľadom k tomu, čučoriedkové listy obsahujú rovnaké živiny ako ovocie len v nižších koncentráciách, ktoré sa aktívne používajú na prípravu odvary.

Like this post? Please share to your friends: