Spracovanie Garden pred škodcami: Ponúka ošetrenie pružiny

Jarné teplo prebudí všetok život z režimu spánku, vrátane hmyzu schované v zime pod opadané lístie v pôde alebo pod kôrou stromov. V tejto dobe, je čas pre záhradkárov tvrdú prácu. Predtým, než rastlina konečne prebudí, je potrebné vyčistiť záhradu z rastlinných zvyškov, odstráňte kryt včas vykonať potrebné očkovanie, zdravotné a formatívne prerezávanie a štepenie. Ale najdôležitejšie je chrániť zdravie a krásu záhradníckych plodín a očakávajú bohatú úrodu plodov a ovocia, je potrebné chrániť stromy, kríky a jahodový výsadbu podľa škodlivého hmyzu. Článok sa zameriava na spracovanie jarnej záhrada.

obsah:

 1. Chemické ošetrenie Spring Garden
 2. Garden Ošetrenie proti škodcom na jar biologických činiteľov
  • Recepty odvary a nálevy pre liečbu záhrade na jar
 3. Ponúka jarné ošetrenie ovocných bobuľovín
  • Škodca ovocných stromov na jar
  • spracovanie kríkov
  • spracovanie malina
  • Spracovanie jahôd lôžok
  • Ochrana jar okrasných rastlín
  • Jarná dezinfekcia skleníkov

Chemické ošetrenie Spring Garden

Bohužiaľ sme zistili, že efektivita využitia chemického spracovania pre záhradu oveľa vyššie ako pri použití ľudových prostriedkov, ani pracné zbieranie húseníc a chrobákov ručne.

 • Dobrý účinok na likvidáciu hmyzích škodcov poskytuje dve jediné pružiny striekanie záhradnícke výsadby. Prvý záhrada Ošetrenie sa vykonáva pred kvetom. Ak to chcete urobiť, môžete použiť malatión alebo Keltan. Po 10 dňoch, akonáhle stromy a kríky ottsvetut spracovanie sa opakuje. Je tiež možné spracovávať záhradu a ďalšie jedovaté látky, napríklad "maršal", "Nero", "Decis".

 • U lézií stromy a kríky hubových chorôb, a tiež pre prevenciu týchto ochorení odporúčame pružina zaobchádzať obsahujúceho meď roztok prípravku záhrada - Bordeaux zmes "Homa" alebo "Oksihoma". Lieky obsahujúce meď, nepoužívajú častejšie než raz za rok, a to buď na jar alebo na jeseň po odstránení plodiny.
 • Výhody použitia chemických látok (pesticídov) spracovanie Garden je ich rýchla akcia a doba trvania ukladanie účinok. Okrem toho tri týždne úplnému rozkladu chemických látok dochádza pri spracovaní deň. Z tohto dôvodu nebezpečenstva akcie pre budúce úrody vylúčená.
 • Avšak, v tomto čísle pestovatelia by mali byť mimoriadne opatrní a presnosť plniť pokyny výrobcu na použitie akýchkoľvek chemických látok. Koniec koncov, s nadmerným nadšením pre chémiu v záhrade, môžete poškodiť vaše zdravie a samotné rastliny.
 • Aby sa zabránilo nepríjemné dôsledky z možného kontaktu s chemickými roztokmi, so záhradným sprejom, je nutné použiť respirátor alebo gáza, rukavice a okuliare. Dodržiavanie podmienok liečby, dávkovanie a bezpečnostné opatrenia odporúčané výrobcom zaručí, že záhradné rastliny po spracovaní zachovávajú svoju vitalitu a zdravie ľudí a zvierat nebude nič, čo by ohrozilo.

Garden Ošetrenie proti škodcom na jar biologických činiteľov

 • Rastúca popularita medzi záhradníkov získavať finančné prostriedky na likvidáciu hmyzích škodcov za použitia biologických organizmov: baktérií, vírusov, húb a pôdnych mikroorganizmov - biologických. Hoci účinnosť týchto fondov je o niečo nižšia ako u prípravkov na ochranu rastlín. Ale tieto lieky sú šetrnejšie k životnému prostrediu.
 • spracovanie Jarné záhradnícke výsadba vykonáva biologická "fitoverm", "Aktofitom" alebo "bariéra". Postrek vykonaný dvakrát: prvýkrát, dlho predtým, než kvetu, druhýkrát - Pri opuchnuté puky.

Prietok Tabuľka phytoverm

 • Dlho - dlhá doba, kedy sa chemikálie, ktoré zabíjajú škodcov, nebolo ani stopy po ľuďoch používajú odvary a odvary z rastlín, ktoré majú odstrašujúci účinok na škodlivého hmyzu. Je tiež prostriedkom na ochranu biologickej plodín.

Recepty odvary a nálevy pre liečbu záhrade na jar

Záhradkári, ktorí nechcú sa zaoberať chémiou, radšej chrániť vaše záhradné rastliny tinktúru a odvar pripravený populárnych receptov:

 • Za pol litra sa poháre umiestni cesnak, předemele na procesore alebo pomocou mlynčeka. Prikrývali džbán s vodou a trvajú na tom, na tmavom mieste. O týždeň neskôr sa obsah filtra do inej sklenenej nádoby a tesne uzavreté. Pre ošetrenie rastlín v vedre s vodou sa pridá 50 g infúzie.

 • Spray bobule hrebene môžu byť použité Infúzia z koreňov a bylín púpavy, výhoda jari je vždy plná. Lopata vody zahreje na asi 50 stupňov, ktoré asi 300 g drvených púpavy a trvať asi 3 hodiny. Pre zvýšenie efektu, tam si môžete pridať niekoľko vetvičky lastovičník. Bucket potrebujú niečo na krytie, takže sa ochladzuje o niečo dlhšie. Spray infúzie sa filtruje.
 • variť infúzie tabak To bude potrebovať 250 gramov tabakového prachu, ktorá sa pridáva do vedra s vodou. Zmes trval asi 2 hodín, a potom sa filtruje. Pre lepšiu priľnavosť k povrchu listov sa pridá k infúzii 40 g tmavého mydla.
 • Odvary zo zemiakov a paradajok vrcholy pomáhajú v boji proti vošky, roztočce, húsenice, Codling plodozherkoy a ďalšie škodcami stromov a kríkov, Postrek sa vykonáva po období kvitnutia. Na prípravu nástroj bude potrebovať asi 1 kg sušených zemiakov vrcholy alebo paradajky. Šetrné záhradníci pre jarný zber striekanie vrcholy na jeseň. Vložila do vedra s vodou, 3,5 - 4 hodín trvať, a potom privedieme k varu na miernom ohni po dobu pol hodiny variť. Potom sa vývar sa prefiltruje cez tenká.
 • infúzie horčica sa používa na rozprašovanie po odkvitnutí ovocných drevín proti húseniciam, piliarky, mory, Codling plodozherki. Polovica šálky horčice prášok 2 dni namočí do vedra s vodou. Potom sa infúzie sa odfiltruje. Pre rozprašovanie kvapaliny sa riedi 2 krát vodou.
 • suché palina odvar sa používa pre odpudzujúcich vošky, mole, egreše mora, húsenice a iným hmyzom prísavkou. Suché palina možno zakúpiť v lekárni alebo pripravené na jeseň. V polovice vedro vody sa varí po dobu 15 minút, 1 kg suchej trávy, potom sa ochladí a pridá sa infúziu kuracie hnoj (1 kg hnoja za deň luhovali 3-4 litrov vody). Zmes sa prefiltruje a doplní na objem 10 litrov.

Ponúka jarné ošetrenie ovocných bobuľovín

Škodca ovocných stromov na jar

 • Opatrenia na ochranu hruška, jablko a ďalšie ovocné stromy sa vykonáva v niekoľkých fázach. V prvej fáze v marci koruna forme kmene a purifikovaný z lišajníka a starých kortikálnej uzliny. Ak sa nájde pod kôrou hnilobe, potom miesto, ktoré majú byť ošetrené sa očistí ostrým nožom na zdravé drevo a vymazala Skalice a záhradné ihriská. Rovnako tak dostáva detekcia larvy hmyzu zimujúcich v trhlinách pod kôrou.
 • Zároveň čisté a uvoľniť kmene stromov, stromy sú nastriekané chemikálie, vápno kufre, aby sa zabránilo spáleniu. Ako ochranný prostriedok, môžete použiť "Oleokupritom" znamená zabiť prezimujúce hmyz (vošky, Sucker, kliešte, roztoče, Červcovité).

 • V apríli, keď púčiky začať opuch, kmene zviazané chytať zóny pre lov mora a jablko kvet krytonosa a stromy sa postrekujú, napríklad "Benzofosfatom", čo je kontaktný insekticíd. Účinok trvá asi mesiac. Táto droga je takmer neškodí opeľujúceho hmyz.
 • Počas rozkvetu akejkoľvek liečby drogovej závislosti je zastavená. Ako teda môže trpieť opeľujúceho hmyz. V tomto momente by mal byť agrotechnických opatrení: okopávanie a pletie v blízkosti barel kruhy.
 • Keď stromy ottsvetut, tretí nástreku proti škodlivým hmyzom, za použitia biologických alebo chemických látok.

spracovanie kríkov

 • Ríbezlí a egrešov v záhrade začínajú vstávať skoro ovocných stromov. Z tohto dôvodu je vhodné, aby prvý proces kríky. Pred použitím chemikálií, najprv sanitárne prerezávanie a tvarovanie. Zároveň ukazujú vetvy infikovaného Sesiidae - tj vetvu s čiernym srdcom, rovnako ako suché vetvičky, udrel bud mora. Pacienti strihať vetvy na úrovni terénu a je nutné spáliť.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

 • Je tiež nutné odstrániť opuchnuté obličky, ktorá sa nachádza CECIDOPHYOPSIS Ribis. Dobrý efekt pre boj proti škodlivým hmyz dáva horúcu sprchu z kanva (do + 70 ° C). Tento postup by mal byť podrobený krovia, kým opuch púčiky a listy.
 • Akonáhle sneh roztopí, ornice kmene stromov žiaduce zakryť strešnej krytiny alebo čierne fólie, pre-zúčtovanie posledný rok lístia a pozemné proryhlit pod kríkmi. Toto je robené s cieľom uzavrieť škodcov a ich larvy vynorí z horných vrstiev pôdy. Všetky staré lístie horieť. Na konci kvitnutia čisté prístrešie.
 • Pred kvitnúce kvety kríky boli postriekané chemickým alebo biologickým spôsobom zabiť roztoče, puk mory, vošky a iné škodcov hmyzu.

 • Ak sú pozorované kríky Warty výrastky, to svedčí o porážke akácie Coccidae. Larvy tohto škodcu vyplývajú z vajíčok samíc pod nahromadenie, sa živia rastlinnými šťavami. V závažných prípadoch môže zomrieť Bush. Tieto kríky v skoro na jar je vhodné na liečbu nitrofénu.
 • Kry ovplyvnený antrakóze - hubové ochorenie, pri ktorom je predčasné straty listov listov hnedé, čo výrazne oslabuje rastlín na jar je liečená liekmi, obsahujúcich meď.
 • V čase vzniku púčikov kríkov ošetrených "Aktelikom", "Aktar" alebo "fitoverm". Táto akcia sa bude výrazne znížiť počet ríbezlí žlčových komárov, bud roztoče, piliarka a iných škodcov.
 • Na konci kvitnúcich kríkov jahodových ošetrených 0,5% roztoku močoviny, aby sa zabránilo hubových chorôb. A vošky, roztoče, výhonok Midge a ďalšie škodcami sa stretávajú s pomocou biologických produktov a infúzie tabaku.

spracovanie malina

Medzi najčastejšie škodcu maliny malina chrobák je prezimovanie v pôde a vyliezť von až do polovice mája. Ak nechcete držať liečbu jarnej malín, potom násobí larvy make bobuľovín Worms. Výrazne znižuje výťažok malinovej a maliny môže roztočec snovacie.

 • Za účelom kontroly škodcov na jar by mala byť starostlivo odstrániť všetky suché lístie pod malinovej kríky a proryhlit pôdy. Mali by ste tiež znížiť rozbité a slabé výhonky, skrátené top 10 - 15 cm.

 • Akonáhle výhonky začínajú napučiavať obličku, kríky ošetrí malation roztoku pripraveného podľa návodu. Môžete použiť "Aktelikom" alebo iný biologický produkt. Tiež malina chrobáky zhromaždené a ručne ich oháňal na lôžku z filmu. Kríky ovplyvnené a špinenie antrakóze, Bordeaux zmes rozprášená.
 • Keď sa objaví puky, môžete posypať malinovú infúziu Tansy. K príprave 500 g náboj suchých rastlín a nalial pol vedro vody. 2 dni neskôr infúzie sa varí po dobu pol hodiny a potom sa filtruje. Potom sa zriedi rovnakým množstvom studenej vody a hojne striekaného pristátie, bez toho aby sa zabudlo na liečbu pôdu.

Spracovanie jahôd lôžok

 • Hrebeň s jahodami je potrebné vyčistiť od minuloročnej lístia a buriny, potom dobrou proryhlit. Aby sa zabránilo botrytis výsadba by mala byť dobre vetrané, aby na jar potrebujú rednúť odstránením zlé overwintered slabé kríkov. Ak nechcete vykonávať tieto technických opatrení, je vzhľadom k plesni sivej môže stratiť až 30% úrody, a to najmä vo vlhkom lete.

 • Skúsení pestovatelia jahôd odporúčame prístrešok vody zohriatej na 65 ° C, pridaním niekoľkých kryštálov manganistanu draselného. Roztok by mal byť svetlo ružové. Voda by mala naliať hrnček do outletového centra. Táto úprava výrazne znižuje počet roztočom a weevils. S hnilobou, škvrnitosť listov, múčnatke si poradí postrek kríky Bordeaux zmes.
 • V apríli, kedy sa objavil mladých listov, jahody ošetrené "Aktofitom" alebo "fitoverm" zabiť spider roztočov. A keď sa začnú tvoriť puky sa stretávajú s chrobákmi, listovej valčeky a piliarky použitím "Antitlina" tabakový odvar alebo infúzie púpavy.

Ochrana jar okrasných rastlín

 • Vytrvalé okrasné kríky, ktoré zdobia záhradu, tiež potrebujú ochranu proti chorobám a škodcom, ako aj inými záhradníckymi plodinami. Z tohto dôvodu, zoznam pružiny prácu na záhrade s ohľadom na okrasných rastlín je potrebné na to, aby odstránenie zimného útulku, vyčistiť pôdu od starých listov, sanitárne a formatívne prerezávanie, spracovaním s chemickým alebo biologickým spôsobom.
 • Aj keď to nie je rozpustiť ľadvinové zasiahnutých rastlín chrastavitosť, nečistote, čiernu hnilobu alebo s rakovinou liečenie Bordeaux zmes, zbor alebo iný prípravok obsahujúci meď. Proti prezimujúce škodcovia Kry môžu byť ošetrené liekom №30, Fundazol alebo karbofosom.
 • Aby ju zachránil pred hniloby koreňov a iných ochorení žiarovky kvety, ktoré sú namočené v roztoku alebo Fundazol fitosporin.

Jarná dezinfekcia skleníkov

 • Skleníky sú tiež musí byť dezinfikované, pre-zúčtovanie je z rastlinných zvyškov vlaňajších: vňať skazené ovocie a buriny. Podväzok materiál použitý v minulej sezóne, je lepšie vypáliť ako v kuse povrázku a laná, patogény môžu prezimovať na stávkach a koľajníc.
 • Ďalším krokom je pre umývanie vnútorného povrchu skleníkov mydlovej vody štetcom a opláchne čistou vodou z hadice. Drevené nosič, nosníky a police by mali byť liečené s roztokom bielidla.

 • Niekoľko dní pred presadení nutnosť vykonávať vykurovaní skleníkových síry dámu. Táto dekontaminácia prebieha za zatvorenými dverami a priečnikov. Checkers sú usporiadané na kovovom stojane a zapálili. Množstvo síry dáma vypočíta podľa pokynov výrobcu v závislosti od rozsahu skleníka. 4 dni po síry fumigačné skleníku dobre vetrané.
 • Výsledkom je, že sa pružina skleníkových dezinfekcia významne znižuje riziko hubových chorôb a škodcov poškodenia plodín.

Like this post? Please share to your friends: