Ako zasadiť hrozno: krok za krokom sprievodcu

Plánovanie výsadbu hrozno na mieste, je potrebné vziať do úvahy celý rad čŕt tohto procesu. Koniec koncov, s cieľom získať prvého zberu za niekoľko rokov, je potrebné nielen voliť odroda, ktorá je ideálna pre teréne, ale aj náležitú starostlivosť, s prihliadnutím na všetky jeho funkcie.

obsah:

 1. Kde je najlepšie zasadiť hrozno?
 2. Najlepšia doba pre výsadbu hrozna
 3. Ako zasadiť hrozno doma
  • Príprava sadenice určené na pestovanie
  • Pristávacie hrozna v černozem a ílu
  • Výsadba v piesočnatej pôde
  • Výsadba vegetatívnych sadeníc
  • Zasadiť hrozno na jar
  • Ako zasadiť hrozno na jeseň
 4. Všeobecné pravidlá pre výsadbu hrozna
 5. Ako zasadiť hrozno. bežné chyby

Kde je najlepšie zasadiť hrozno?

Výberu najvhodnejších miest na pestovanie hrozna by sa mala zamerať nielen na estetický vzhľad záhrady, ale aj potreby závodu pre jeho rozvoj najpohodlnejšie, a čo je najdôležitejšie - produktivitu. Takže ako si kúpiť sadenice pre budúcnosť vinice by sa mali učiť o tom niekoľko faktov.

 • Hrozno - vytrvalá rastlina, takže je potrebné veľmi zodpovedný, a čo je najdôležitejšie v predstihu, vyberte pristávacie miesto pre neho. Je dôležité vziať do úvahy biologické charakteristiky vybraných odrôd, ďalej maximalizovať produktivitu.
 • Ďalším faktom vedieť hrozna - je odmietnutie tienistých miestach. Vzhľadom k tomu, že je potrebné zvoliť na juh alebo na západnom bočnú časť, rovnako ako sa zabránilo pristátie vedľa vysokých stromov.
 • Prakticky všetky tepelno-milujúci odrody hrozna a zmeny teploty nemôže tolerovať zimnú sezónu. Je preto potrebné čo najstarostlivejšie vyberať z tejto oblasti na miesto, kde je chránená pred silnými vetrami a nízkych teplotách. Najvhodnejšie je v tomto prípade, pre závod bude vysielanie niektoré zo stien hlavnej budove alebo domácnosti budov. Ide o to, že v priebehu dňa, kedy stenu v určitej miere, vyhrievané slnkom, čo im umožňuje dať prebytočné teplo viniča v noci. Okrem toho také usporiadanie značne urýchľuje načasovanie bobúľ dozrievania. V prípade, že je otázka, ktorá je lepšia rastliny vínnej révy, musí byť voľba vzhľadom jednotlivých regiónoch sadenice.

 • Vzhľadom na potrebu určitého typu pôdy, v tomto ohľade pomerne nenáročné hrozna. Napriek tomu existuje určitá nuansy - výnos rôzne sadenice, zasadil do úrodnej ale kamenistej typ pôdy. Odvodňovacie kvalita pôdy zabrániť takémuto stagnáciu vlhkosti, ktorý podporuje presýtenia pôd a vápenných solí. To všetko môže mať negatívny vplyv na hrozno.

Najlepšia doba pre výsadbu hrozna

 • Jesenné a jarné sezóna rovnalo vhodné pre pestovanie mladých sadeníc viniča v krajine. Od konca apríla do polovice mája vyrobenej výsadbu sadeníc letničiek, drevité kufra s už. Ale s koncom mája av priebehu júna môžu byť zasadené zelené vegetatívny víno.

 • Pokiaľ ide o jesennú výsadbu, to sa zvyčajne vykonáva medzi októbrom a pred prvým mrazom. Technika nemá prakticky žiadne rozdiely z jarnej sezóny, okrem starostlivé ochrany mladých hrozna z náhlej zmeny teploty. Zvyčajne sa jedná o hroznový potiahnuté rašelina, piliny alebo ihly.

Ako zasadiť hrozno doma

Príprava sadenice určené na pestovanie

Samozrejme, že pre výsadbu sadeníc, sú vhodné len zdravé hrozno. Ako môžem skontrolovať? Existuje niekoľko faktorov, ktoré ukazujú kvalitu.

 • Bazálna časť mladých semenáčikov nutne musí byť biele. Jeho hnedé zafarbenie ukazuje nevhodnosť úteku.
 • Ročný proces by mal byť zrelý s žiarivo zelené rezu.
 • Vhodné sadenice rozlíšiť husté šúľky, ktoré nespadajú off, keď ľahko dotkol.

Tieto pravidlá sú vhodné pre výsadbu hrozno pannu, keď viac nenáročný.

Než začnete vsádzať Rezne vínnej révy, je nutné vykonať ich prípravy na pristátie:

 • spodná stonka je vyrezaná tak, aby bol ponechaný prvý 1 cm na obličky a asi 2 cm nad hornou;

 • počas nasledujúcich 24 hodín, sadenice musí máčať vo vodnom roztoku s lyžicou medu posilniť ďalší rast;
 • potom, čo proces namáčanie rezne so starostlivo suší a parafín. To bude vyžadovať litrov, ktorý sa zmieša so 15 g vosku a živice, 300 g parafínu a vody. Zmes musí byť ohrievaný, opatrne za miešania. Rezne môžu parafín samostatne alebo v niekoľkých kusoch, pre ktoré sa ponorí do hornej časti pripravenej zmesi, a potom sa do nádoby so studenou vodou. V priebehu konania, sa spracuje nie viac ako 6 cm semenáčiky viniča;
 • navyše k pravidelnej úprave a spracovanie, mladé sadenice vínnej révy potrebujú a pre-kalenie proces, ktorý pred vlastným výsadbou v krajine. V opačnom prípade môžu získať značné škody na priamom slnku;
 • počas jedného týždňa vegetatívnych sadeníc sa udržuje pod prístreškom alebo v hustej tieni stromov. Potom asi 10 dní mladší než opaľovanie na slnku. Pokiaľ ide o sadenice, ktoré boli pestované v zlých svetelných podmienkach a v rozpore s teplotnom režime - pre ich aklimatizačný dobe bude rozšírený o 1,5 krát. Ich vzhľad má viac predĺžené výhonky a listy sú svetlozelené;
 • Mladé sadenice hrozna, ktoré neboli podrobené riadnej vytvrdnutí a sú zasadené v otvorenom teréne na začiatku jari, reagujú na takých podmienok, skorým začiatkom jesene. Výsledkom je zastaviť rast a rast drevo má tvar - týmto spôsobom pripravuje údajné sadenice zimu. To nie je dôležité, aby rastliny. Vzhľadom k tomu bližšie k polovici júna, tieto sadenice obnovenie aktívny rast a vývoj.

Pristávacie hrozna v černozem a ílu

Postup pre pristátie hrozna v čiernej hliny a hliny.

 • Podľa lignified sadenice pripravené vybrania 80 cm hlboké a 80 široký.
 • Spodná pokrývkou živín vrstvy, hrúbka - 25 cm, jeho zloženie obsahuje 10 lopaty humus v zmesi s úrodnú pôdu .. Po starostlivom ubíjaním tejto vrstvy je obalená hnojivá v pomere: 300 gramov chloridu draselného hnojivá, ako je napríklad superfosfát číslo 3 liter dreveného popola. Táto vrstva sa tiež zmiešať s pôdou, a je lemovaná v hrúbke - 10 cm 5 cm nasledujúce lemovaná iba zem .. Po dokončení všetkých manipuláciou by mali zostať v zahĺbenie 50 cm.

 • Ďalším krokom bude vytvorenie malého kopec v stredu vybrania. V stredu sa vkladá a semenáčiky korene sú rovnomerne rozložené. Hroznová naleje úrodnú pôdu (čierna zemina alebo ílu) na úroveň zosilnenia. Sadenice klíčiť rezne z skrátený vertikálne položený, ale prípady dlhšia ako 25 cm, musí byť zasadené v miernom sklone.
 • Po sadeníc inštalácii, a všetky predchádzajúce vrstvy boli starostlivo narazil, pôda napojená dve - tri vedrá s vodou. Po čiastočnom zaschnutí vrchnej vrstvy je mierne uvoľnená do hĺbky asi 10 cm.
 • V budúcnosti hrozno napojená dvakrát v intervale dvoch týždňov. Potom zase uvoľnil pôdy a mulčovanie.

Tip: Ak chcete zasadiť plané víno (dievčatá), je všetko oveľa jednoduchšie. Najlepšie zo všetkého je, prežije pád. To je dosť znížiť vínnej révy ľubovoľnej dĺžky bez koreňov. Dať ho na zem a priekopa úrodnú pôdu, aby všetky procesy (listová) sa objavila na povrchu. Následne sa z každého takého listu začína vyrastať vlastné víno. Na jeseň je dostatok dažďa, takže zalievanie je nutné vykonať iba v prípade potreby.

Výsadba v piesočnatej pôde

Aký je rozdiel výsadby viniča v piesočnatej pôde, ak porovnáme tento proces, ako napríklad hliny alebo čiernej zemi?

 • Problém je v tom, že pri nízkych teplotách, piesčitá pôda zamrzne rýchlejší a silnejší, a v lete, v uvedenom poradí - príliš otepľovanie. Okrem tohto druhu pôdy je prakticky udržuje vlhkosť a živiny, na rozdiel od úrodnej pôdy.
 • Všetky tieto faktory je potrebné považovať za proces pristátie hrozna. To znamená, že priehlbina pod sadenice musí dosiahnuť meter. A na udržanie vlhkosti a aby sa zabránilo strate živín je umiestnený na dne jamy, najmä husté vrstvy. Je tvorený z ílovitej zeminy vo výške najmenej 20 cm, jej horná časť a spätne zmes hnojivá živiny (výška - 25 cm) ..
 • Najvhodnejšie hĺbka výsadbu v piesočnatej pôde. - 60 cm hrozno starostlivosti bude pravidelné zavlažovanie, ktorý bude treba vyrobiť s intervalom siedmich dní, 4 plné vedrá s vodou.

Výsadba vegetatívnych sadeníc

 • Vybrania v pôde, pripraveného rovnakým spôsobom ako v sadenice výsadbe lignifikovaná. Rozdiel spočíva v hĺbke jám, by malo byť 25 cm na ílu a černozemního pôdy a asi 20 cm piesku. Všetky vrstvy starostlivo zhutní a napojená 2-4 vedrá s vodou v týždenných intervaloch.
 • Akonáhle je pôda bude zmenšovať, je potrebné vytvoriť otvor 55 cm na ílu alebo čiernej zeme a 65 cm na piesočnej. Sadenice, posledný procesu tepelnej úpravy, starostlivo extrahuje zo zásobníka osiva, a spolu s pozemkom je umiestnený na pripravený hĺbke výsadby. Rozstup je naplnený úrodnú pôdu, napojená a zhutní s jedným vedre s vodou.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

 • Po dokončení pristátí blízko vegetatívny zárodočnej nainštalovaný dreva kolíka ďalej podporovať sadenice vínnej révy.

Dôležité: neprejdú aklimatizáciu rastlín odporúčaných nutne temný pomocou štítu. Za týmto účelom bude stačiť na uloženie až 10 dní na južnej strane pristátie - konáre stromov či preglejky.

 • V prvej sadenice rok by malo byť ponechané iba jeden únik, opatrne odstráňte zvyšné hrozno a kravatu na vešiak.

Zasadiť hrozno na jar

 • Jarnú výsadbu hrozno zabezpečuje, že na začiatku chladný, dostane potrebnú silu a dostatok získať dostatok živín. Tým je zaistené, že mladé sadenice odolnosťou voči nízkym teplotám.
 • Prínosom pre rozvoj mladých semenáčikov prípravu predbežnej pôdy. Takže ak sú jamy pod viniča pripraviť v predstihu - na jeseň, potom sa na jar bude pripravený ideálnym východiskovým bodom na pestovanie, bohaté prírodné hnojivo.
 • Mnoho odrody, ktoré sú schopné v druhom roku priniesť menšie úrodu. Ale je to len v prípade jarnú výsadbu. Sadenice plodová jeseň sú obvykle odkladá o jeden rok.

 • Za ďalšie pozitívne momenty možno pripísať priaznivých teplotných podmienok jarnej sezóny. Po páde do prvých mrazov môže poškodiť nielen mladé strieľať, ale promorozit pôdu.

Ale medzi toľkými výhod, existuje celý rad nuáns, ktoré by mali byť brané do úvahy pri výbere jarné obdobie pre pestovanie hrozna:

 • nedostatok vlahy. Počas tejto doby je nutné dodatočné napájanie, ktorý je k dispozícii na jeseň prirodzene;
 • nedostatok živín v pôde. To platí najmä na začiatku jari, kedy musí byť vyvážený z doplnkového paluby machu, pilín a humusu;
 • Sadenice kvality hrozna sú ponúkané na predaj je na jeseň, takže je pravdepodobné, že akvizícia na jar mrazené vzorky.

Napriek tomu, jar je považovaný za priaznivé obdobie pre výsadbu sadeníc viniča. Je tu len jedna otázka: či v danom okamihu je možné vykonať pristátie na zemi? Nie, vážne výsadbu obdobia by mala byť vybraná, vzhľadom k potrebám sadeníc a teploty.

 • Optimálna teplota je vyššia ako 15 ° C. Okrem toho, a teplota pôdy sú dôležité ukazovatele, pretože je potrebné, aby sa dosiahlo aspoň číslo 10 ° C To bolo počas tohto obdobia je najlepšie vegetačné obdobie stromček. Tým mesiacov sa tento časový interval závisí od oblasti. Vzhľadom k nedávnej zmrazenie skončí pred koncom marca, a v druhom noci teplotné rozdiely sa vyskytujú až do polovice apríla.
 • Okrem toho je dôležité vziať do úvahy teplotu a typ sadeníc: vegetatívny alebo tuhý. Prvá možnosť je ponúkaná na predaj v malej nádoby s pôdou. Takéto rastliny sa vyznačujú tým, že majú mladé výhonky s lístkami. Priaznivý pristátie doba: od polovice mája do konca júna. Ale tuhý životaschopnosť sadenice je najmä preto, že je vykonaný na koreňový systém a obličky. Preto aj v ranom výsadbe, napríklad v polovici apríla, bol schopný odolávať meniace sa klimatické podmienky.

Ako zasadiť hrozno na jeseň

Sadenice výsadba vínnej révy na jeseň, majú tiež mnoho funkcií. Medzi tieto faktory možno pripísať na dávky.

 • Hladina vlhkosti v tomto okamihu, pozitívny vplyv na rast a tvorbu mladých výhonkov viniča. Dodatočné zalievanie je nutné iba v prvých niekoľkých týždňov po výsadbe.
 • Sadenice jeseň majú tendenciu skoršieho vývoja a začať rodiť.
 • Ale na hlavnej nevýhodou je skutočnosť, že mladí sadenice nie sú len presunúť studené a nárazový vietor, a to aj pri správnom prístrešie.

 • Voľbou doby pre výsadbu sadeníc viniča v krajine, je potrebné vziať do úvahy nielen výhody a nevýhody každého z nich, ale predovšetkým vybraných odrôd.

Zasadiť hrozno videá

Všeobecné pravidlá pre výsadbu hrozna

 • Najdôležitejšie pre vývoj hrozna je dobre zvolený pôdu. Živnou pôdou: humus a ľahkých pôdach - to je presne to, čo je potrebné sadenice.
 • Okrem toho je potrebné vziať do úvahy umiestnenie hladinou podzemnej vody. Keby kývať dosiahne hranicu 1,5 metra hlboká, je povinné vybaviť potrebnú kanalizácie.
 • Ďalším dôležitým bodom je, že hnojenie minerálne prísady a včasné zalievanie.
 • Výsadba sadeníc viniča zahŕňa usporiadanie, v ktorom sa im dostáva maximálne množstvo svetla a neporušujú recipročné rast koreňov.
 • Sadenice vínnej Výsadba na pozemku o odsadenia by sa mala udržiavať od 2 do 2,5 metrov.
 • S sadenice v blízkosti budov záreze by mala byť najmenej 0,5 metra.
 • Vzdialenosť od husté a vysoké stromy a kríky - 0,5-0,7 metrov.

Ako zasadiť hrozno. bežné chyby

 • Výsadba sadeníc so slabým koreňovým systémom - môžu buď nie je usadiť vôbec, alebo oneskorený vývoj. Navyše, tieto výhonky sú nepravdepodobné, že dať dobrú úrodu.
 • Akvizícia neznámych druhov semenáčikov môže mať za následok, že je potrebné na nákup nových a stubbing. Semenáčikov, nevhodné klimatické zóny, plody nemajú čas dozrieť v sezóne, tak v budúcnosti tiež treba vymeniť.
 • Častou chybou je výsadba stromov a hrozno v blízkosti severnej strane budovy v okolí. V tomto prípade je rastlina strávi všetky sily rastu, bude úroda bude menšia a bude umiestnený na horných výhonkov.
 • Tvoriaci plytké jamy pre výsadbu, musíte vedieť, že to obmedzí sadenice v živín a vplyv na jeho vývoj.
 • Nadmerné prehĺbenie pomalý rast kvôli účinkom nízkych teplôt v hlbokých vrstvách pôdy.
 • Ale plytký prienik bude mať vplyv na spotrebu sadenice vody, a znemožňujú spracovanie viniča prístrešie na zimu.
 • Zahusťovanie hroznovej výsadby zvýši počet hubových chorôb, sadenice toho bude bojovať za spotrebu vody a osvetlenie.
 • Výsadba jediné ženské odrody, bez toho, aby potenciálny odrôd opeľujúceho môže viesť k drvenie plodín. Odporučila šiestich "ženských" kríkov vysadených jeden opeľovanie.

Pristávacie mladých sadeníc vínnej révy - proces je pomerne prácny. Dôležitý je nielen výber výhonkov, ktoré znesú klimatické podmienky a pôdne vlastnosti, ale aj príprava kvalitného pre pristátie. Súlad so všetkými nuansami zabezpečuje dobrý vývoj výkonnosti a plodov budúcnosti vinice.


Like this post? Please share to your friends: