Oprava stĺpov plynových vlastnými rukami

Jedným z riešení pre zásobovanie otázke ohriatej vody - okamžité inštaláciu ohrievača vody. V tomto prípade sa stáva predmetom pozornosti je gejzír. Koniec koncov, plynové ohrievače vody v porovnaní s elektrickým, sú výhodnejšie vďaka nízkej tarify za energiu, ako aj v porovnaní s ohrievačmi vody - oveľa pohodlnejšie, pretože umožňujú používať teplú vodu v akomkoľvek množstve, a kedykoľvek počas dňa. V tomto prípade je hlavnou čas identifikovať zlyhanie došlo aj na opravu ohrievač vody s rukami nad hlavou.

obsah:

  1. prístroj gejzír
  2. Typické chyby gejzír
    • Tepelný výmenník upchaté so stupnicou
    • Spájkovacia plynový chladič ohrievač
    • plynový ohrievač vody nezapáli
    • Stĺpec nie je správne ohrieva vodu

prístroj gejzír

Obyčajný plynový ohrievač vody je železná skrinka, ktorá sa podobá kuchynskú skrinku. K nemu dve rúrky zhrnul - plyn a vodu. Vnútorná štruktúra zahŕňa tepelný výmenník, hlavné a zapaľovacieho horáka. Potom, čo je kohútik otvorený, nezávisle na spôsobe zapaľovania horáka, plynový ventil je otvorený, nechá nosič energie v zapaľovacie horák, ktorý je primárne svetlo.

Ak je vykurovací plyn uvoľní teplo, ktoré je dostatočné pre rýchly ohrev vody, ktorá prechádza cez výmenník tepla - umiestnený nad horákov špirálovej rúrky. Ohriata voda sa vedie cez vodné fajky, plyn, ktorý opúšťa kolónu k vodovodnému kohútiku (kohútik v kúpeľni, sprchovací kút, kuchyňa batérie), ktorá bola otvorená. Produkty spalín spaľovací zase odstránená, ktorá vedie von z hornej časti kolóny plynu.

Stĺpec metódou pilotného zapálenie sú elektronická ručná typ a pezorozzhigom. Už zastarané manuálne zapaľovanie zahŕňa využitie zápasov: Otvorte plynový ventil, ktorý je vhodný do kolóny rúrky, držať zapálenú zápalku do zapaľovača, ktorý okamžite zapne. Hlavné svetlomety horák po otáčaním gombíka.

Moderné plynové ohrievače vody majú viac pohodlné, praktické a bezpečné elektronický systém zapaľovania pracuje "na plne automatické." Po otvorení systému aktivovaného tlaku vodovodná voda, v ktorom je náboj iskra vzniku dvoch baterku batérie, plynový ventil otvorí súčasne. Iskry dosť k zapáleniu horáka, potom všetko bude prebiehať pozdĺž známeho systému: Rozsvieti druhý horák, ohrieva vodu a ísť cez výmenník tepla do kohútika. Horák vypne po uzavretí ventilu.

osobitný systém pezorozzhigom, ktorý je založený na piezoelektrický efekt, keď je mechanické pôsobenie previesť na elektrické výboje, v tomto prípade - iskra. Prvýkrát vrátane nový stĺpec na jeho prednom paneli stlačíte tlačidlo, aktivuje piezoelektrický prvok. Z výslednej zážihových rozbuška, potom hlavný horák. Hlavný horák zhasne pri zatvorení kohútika, a žiara - svetlá, ale to nie je dosť teplo variť zostávajúce vo výmenníku tepla voda. Až sa nabudúce stačí otvoriť vodovodný kohútik, bez stlačenia alebo pálenie čokoľvek a ísť teplou vodou.

Typické chyby gejzír

plynový ohrievač vody nie je celkom jednoduché zariadenie, ktoré podlieha určitým pravidlám zaobchádzanie a starostlivosť bude slúžiť svojmu majiteľovi po dlhú dobu. Ale skôr alebo neskôr všetky zariadenia pokazí, a kolóna plyn nie je výnimkou. Najmä vplyv na kvalitu procesnej vody a plynu, ktoré sú dodávané prostredníctvom verejných služieb v našich domoch a bytoch, a teraz, po určitej dobe bude nutné opraviť kuchyňa s plynovým sporákom. Preto je potrebné s ohľadom na typické dôvody, kvôli ktorému je prístroj nefunguje, ako je požadované.

Tepelný výmenník upchaté so stupnicou

Najbežnejšia poruchy je v stĺpci plyn je zanesený stupnica výmenníkom tepla (chladiča). Skúmavky zarastené penu, poruchové tvrdá voda. depozície Mierka nastane, keď teplota vody je väčší ako 80 stupňov a 82 stupňov, keď proces začne nastať intenzívne.

Pre prevenciu tvorby vodného kameňa nepoužívajte príliš horúcu vodu. Kúpanie teplota vody dostatočne blízko k 42 °, pre odstránenie tuku pri umývaní riadu - približne 45 stupňov, ako prostriedok pre odstraňovanie tukov z nich a je schopný vyrovnať so studenou vodou, a práčka na stroji - nie viac ako 60 stupňov.

Mnohí opustí stĺpec plynu k práci na pilotné svetlo, pretože je to pohodlné a netreba miešať a prispôsobiť stĺpec zakaždým. Avšak, nedostatok času a hodiny, sa teplota v tepelnom výmenníku sa zvýšil na 90 stupňov - teda do peny. Takže nebuďte leniví vypnúť a zapnúť stĺpec podľa potreby, a nie pred automatickým ohrievač, ak ste pozoroval slabý tlak, je lepšie dať v tomto prípade zväčšovacie čerpadlo.

No, ak ste sa s problémami, je nutné opraviť stĺpec čínskej plynu umytím tepelný výmenník. Ak to chcete vykonať, je nutné pochopiť, že stĺpec tepelný výmenník je naozaj zabalený, poukazuje na nasledujúce príznaky: nízky tlak na kohúta ohriatej vody, keď je tlak v kohútiku so studenou vodou je dobrá; Stĺpec spolu s ním neotáča; alebo bezprostredne potom, čo je vypnuté napájanie. Samozrejme, možno je to rozbité ventil na vstupe do kolóny plynu, ale v prípade, že je v poriadku, pokračujte k rozbitiu kolóny.

K premytie stĺpca, je nutné: Phillips a plochým skrutkovačom, sadu bezvřetenových kľúčov, kompletné azbest tkaniny tesnenia a gumovou hadicou. Okrem toho je nutné vopred kúpiť v železiarstve odstraňovače vodného kameňa, ktorý sa predáva v plastovej fľaši a suchého prášku. Môžete tiež použiť ocot esencie, pretože je najdostupnejší.

Ak chcete začať, odstráňte stĺpec hardvéru, a potom - skriňa. Potom je nutné blokovať tok vody na vstupe a otvorený v blízkosti niektorého z žeriavu stĺpca ohriatej vody. Ďalej odstráňte výmenník tepla z prívodnej trubice a presunúť ju bokom. Po odobratí maticu z výmenníka tepla, bude tepelný výmenník začnú opustiť vodu. To musí byť vyprázdnená asi liter.

Ďalej, uvedené na prívodnú hadicu výmenníka tepla, zdvihnite ten vyšší stĺpec, vložiť a hadice v lieviku v tenkom prúde naliať ju do pripraveného roztoku. Pomaly nalejte alebo začne pracovať, a DESCALER bude tlačiť späť. Riešenie v tepelnom výmenníku musí zostať na pár hodín. Látka môže byť zahriať na horiace zapaľovacie rýchlejšie reakcie konalo a trvalo kratšiu dobu.

Kliknite náhradný misu alebo plastové nádoby a postupne otvorí prívod vody do kolóny plynu. Pozrite sa, čo príde z hadice. Ak tam je veľa blata, a po umytí hlavy bude dobrý, potom všetko dopadlo, ak nie, postup bude znova opakovať. Ale ak používate odvápnenie nie je nutné.

Spájkovacia plynový chladič ohrievač

Po zistení, že stĺpec únik plynu je samozrejme snaha prvým tepelným výmenníkom stáva nahradenie starého do nového. Ale náklady na radiátore je 1/3 z ceny nového stĺpu, takže je vhodné, aby sa pokúsila opraviť prístroj sami, zapečatenú spájky s spájkovačkou. Pri vode pretekajúcej rúrky výmenníka tepla, ktorého teplota nesmie byť vyššia ako 100 stupňov a teplota topenia spájky dosiahne 200 ° C Z tohto dôvodu, spájka sa taví.

Vo väčšine prípadov, fistuly dochádza na trúbku, ktorá prebieha pozdĺž vonkajšej strany radiátora, pretože je často vyrobené z nekvalitného kovu. Na povrchu rúrky, ktorá prebieha vo vnútri výmenníka tepla, zvyčajne fistuly nezobrazí. Ak ste boli schopní sa dostať na miesto úniku, než začnete spájkovanie vypustiť vodu z výmenníka tepla, ako to bude odvádzať teplo, takže nebudete môcť ohrievať spájkovacia bod na požadovanú teplotu.

Otvorením kohútik horúcej vody v dreze alebo čistenie, a odstrániť maticu z kolóny rúrky, ktorá privádza studená voda. Vzhľadom k tomu, gejzír sa nachádza na úrovni nad vodovodnému kohútiku, potom vypustiť väčšina vody, ale nie všetky. Na odstránenie zvyškov praxe očišťovacího vákua alebo kompresora. Až potom môžu začať naprávať ohrievač chladič vody.

Spájkovanie sám nespôsobuje ťažkosti. Jemným brúsnym papierom pás oxidy z miesta fistuly, obrúsok čistenie časť tkaniny, ktorá potom, čo sa zmáča v rozpúšťadle pre odstránenie mastnoty a prachu. Môže to byť akýkoľvek cín spájka, napríklad PIC-61 letovaním kapacita nie menej ako 100 W, pri teplote asi 180 stupňov.

Ako sa používa živicové tavidlo. Ak nie je možné vziať aspirín. Rozpadať tabliet a pokropia malé omrvinky miesto cínovanie alebo sodný tablety vyhrievaný povrch. Ak sa v priebehu cínovanie spájky netečie, a získa sa vložka, potom sa ohreje miesto spájkovania nestačí. V takom prípade by ste mali zahriať ďalšie spájkovačka, železa alebo fén konštrukciu.

Keď je spájka je rovnomerne tenko potiahnuté povrch zariadenia, pestovaním na hrúbku 1-2 mm, a fistuly na výmenníku tepla neprejaví viac. Starostlivo skontrolujte hadicu chladiča po celej dĺžke. Ak vidíte zelenú škvrnu, takže s väčšou pravdepodobnosťou v tomto bode je dierka, ktorá má výhľad na vodu, a to musí byť, aby cínom. V opačnom prípade, po niekoľkých mesiacoch budete musieť opäť vysporiadať s opravou v kúpeľni gejzíru, pretože tam bude unikať.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Ak je k úniku vody časť umiestnená na stene výmenníka tepla, ktorý je priľahlý k základni stĺpika, radiátor opravu na mieste, je možné, a je nutné odvádzať teplo zo stĺpca plynu. Ak chcete odstrániť zariadenie pre spájkovanie, je nutné demontovať väčšinu kolóny a odpojí plynovú rúrku, ale je to veľmi nebezpečné.

plynový ohrievač vody nezapáli

Najčastejším dôvodom, že stĺpec nesvieti - len nedostatočné vetranie v boxoch trakciu. Môže sa stať, že komín zanesený sadzami nahromadené v jeho alebo objekt klesla. V tejto situácii zvyčajne spustí systém ochrany, ktorý je umiestnený vo vnútri kolóny a prístroj automaticky prekrýva plyn. Skontrolujte ťah komína. Za týmto účelom držať zapálenú zápas, a v prípade, že plamene pôjde preč - potom vytiahnuť.

Ďalším dôvodom, že stĺpec nezapáli, je banálne vybitie batérie, ale to platí len pre spotrebiče s automatickým zapaľovaním (s batériami alebo generátory). V rozpore s tvrdením výrobcov, že životnosť batérie je jeden rok, budú musieť častejšie meniť.

plynový ohrievač vody možno osvetľovať kvôli zlej tlakom vody. A je to len kontrola -nuzhno otvorení tečúcou studenou vodou. Ak existuje len malý tlak - je pravdepodobné, že dôvodom nespočíva v stĺpci, ale v oddelenom priestore alebo okolo potrubia. Ak sa vidieť, že tlak studenej vody väčší ako v tečúcej horúcou vodou, je nutné opraviť ohrievač vody meraného plynu, pretože príčinou je presne v uzle vodného stĺpca (alebo deformovaných membránové filtre sú upchaté).

Sito môže upchať montáž prívod vody po vodu z a reverznej jeho zdroj. Na čistenie, jednoducho vyskrutkovať z vody dodať uzavretú maticu, odstráňte mriežku a vyčistiť.

Pre kontrolu stavu membrány na odstránenie vody uzol dve prevlečnej matice, ďalej uvoľniť tri skrutky držiace zostavu pre vodu v zostave plynovej kužeľa. Odpojený od každého iného uzla na polovicu, uvidíte také membrány. V prípade, že guma má deformovaný povrch, skôr než plochý, s výchyliek, je potrebné vymeniť. Súčasne vody možno čistiť zostavu s dutinami a filter z bahna. Môžete si dať silikónovú membránu, ktorá môže slúžiť po mnoho rokov.

Často sa stáva, že gejzír zhasne okamžite po zapnutí zapaľovania. Dôvodom poruchy spočíva v termoelektrickým článkom, ale skôr je zlý kontakt termočlánku a elektromagnetický ventil. V prípade, že termočlánok neporušený, robiť údržbu automatického stĺpca plynu, alebo skôr jeho čistenie kontaktov a spínaciu skrinku. V také by mali situácii prispôsobiť prietok teplej a studenej vody. Nezabudnite, že môžete byť v žiadnom prípade riediť studenou vodou, horúca, pretože to vyvolá okamžitý zánik plameňa.

Bavlny a microexplosions ktoré sprevádza spínacie postup môže dôjsť: z dôvodu zlého návrhu vo ventilačnom kanáli alebo tiež v dôsledku vybitia batérie, ktoré sú zodpovedné za zapaľovanie kolóny vzhľadom k upchávaniu trysiek alebo iných stĺpec zložiek, z nadmerného prítoku plyn. Keď sa horák, plynu zo zapaľovača vzplanie včas. Ale v prípade, že pilot plameň spáli nejakého dôvodu nie je správne, potom je plyn bude hromadiť, čo bude mať za následok bavlny - malé výbuchy zmes plynu so vzduchom.

V tejto situácii, musíme sa pozrieť na to, čo moment pilotného plameňa. Svetlo by mala mať modrú farbu, horieť stabilne, plameň by sa mali dotýkať hlavný horák. Keď kontrolka vidíte žltočervené nie je udržateľné, malý plameň, je nutné očistiť vstrekovače a zapaľovacie trubice, ktorá privádza plyn.

Stĺpec nie je správne ohrieva vodu

Dôvody, že gejzír po zlej ohrieva vodu, bude existovať niekoľko. Po prvé, kolóna môže mať malú kapacitu. Preto pred nákupom zariadení je vždy starostlivo skontrolovať pas jednotky. Tiež môže byť voda zahriata zlé, pretože veľmi jednoduchý upchatiu súhrnné prvok, ktorý vyčnieva modifikované farbu a vzhľad sadzí plameňa v procese v stĺpci.

Ak stĺpec neohrieva vodu, upraviť prívod plynu do horáka. V modernej kolóne plyn tohto ventilu, ktorý umožňuje reguláciu prietoku vody, tj množstvo vody, ktoré prechádza kolónou za minútu. Preto, ak je voda mierne zahrieva, je vhodné obmedziť šírku pásma, a voda bude mať čas na zahriatie.

Okrem toho, kolóna môže byť privádzaná aj teplú vodu. Ale v tomto prípade nevyžaduje opravu a údržbu stĺpcoch plynu, pretože táto situácia sa nejedná o závadu z kolóny. V teplom ročnom období, kedy vo vode voda je dosť teplo a tlak jej drobných problémov, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť spojené s zlyhanie kolóny. Všimli ste si, že pri inštalácii v kolóne na minimálnej zásobovanie teplom vodný plyn spracováva voda je stále veľmi horúce.

Len niektoré modely kolóny plynu na túto operáciu sa nepočíta. Pokyny na použitie tohto zariadenia je zvyčajne uvedená minimálny tlak vody, kedy bude plynový kotol fungovať normálne. Pre vyriešenie problému je veľmi jednoduché, jednoducho zúženie prívod plynu, tak odrezanie trochu kohútik na to, čo plyn je dodávaný, a ktorá sa nachádza pred vstupom do kolóny plynu na plynové potrubie.

Niekedy zlúčeniny kolóny plynu môže dôjsť k úniku. Ľavá trubka nevyhnutné pre prívod vody do kolóny, je vždy v presahu prívodný ventil pre prítomného vodného stĺpca. Táto rúrka je spojená s tryskou regulátor vodného plynu. C regulátor voda vstupuje do výmenníka tepla na pravej strane. Na prostrednej stĺpec trubice sa prenesie do vody a teplej vody do výmenníka tepla je pripojený na ľavej strane cez potrubie.

V pravom stĺpci v potrubí je nutné dodávať plyn a pripojené k regulátora cez medené rúrky. To tiež stanovuje povinný prekrývanie plynového ventilu. Pripojenie vody v stĺpci nesená prevlečnými maticami s tesniacimi prvkami, vyrobené z gumy. V priebehu doby, gumené tesnenie na rozdielu teplôt strácajú svoju pružnosť a stuhnúť, a voda tečie.

Aby bolo možné opraviť starý ohrievač vody, nahradiť gumové tesnenie v stĺpci plynu. K tomu, odskrutkovať s kľúčom 24 uzavretej matice, odstráňte podložku, ktorá je už opotrebované, a nainštalujte novú. Niekedy trochu pad, orech ste točil celú cestu, a voda je stále vytekala. Ďalej je vhodné dodatočne dať inú podložku.

A konečne, mali by ste sa zoznámiť s ďalším ťažkostiam s ohrievačom vody: keď stĺpce nemusíte cítiť plyn. Ak je však existuje určitá vôňa, si uvedomiť, že v tomto prípade je prísne zakázané vykonávať nezávislé opravy ohrievač vody! Okamžite vypne prívod plynu, vyvetrajte miestnosť a zavolať službu plynu!


Like this post? Please share to your friends: