Doska Metrotile. Špecifické vlastnosti a montáže

Strecha budovy - to je jedna z hlavných ochranných systémov pred poveternostnými vplyvmi, mechanické zlyhanie, v zime zima a tepla v letnom žiaru. Zo strechy a kvality života celej štruktúry budú ovplyvnené, a tie prvky, ktoré sú umiestnené vo vnútri. Preto je pre zastrešenie vybrať iba preverené a osvedčené materiály. Jedným z takýchto spoľahlivých výrobkov patrí kompozitný šindle «Metrotile». Je o nej a bude prerokovaný v tomto článku.

obsah:

 1. Spoločnosť «Metrotile»
 2. Hlavné charakteristiky dlažba Metrotile
 3. Výhody dlaždice od firmy «Metrotile»
 4. Inštalácia kompozitný šindle Metrotile
 5. Doska Metrotile sortiment a ceny

Pre výrobu dlaždíc sa používajú len vysoko kvalitné komponenty a technológie vyvinuté v najlepších európskych špecialistov. V továrni využívame najnovšie pokroky v tejto oblasti, rovnako ako najmodernejšie vybavenie.

Metrobond fotografie kompozitné dlaždice

Recenzia Metrotile kompozitných šindle môže počuť len pozitívne. Ale čo presne je tak atraktívny pre užívateľov takéhoto materiálu? Po prvé, mali by sme povedať niekoľko slov o spoločnosti vyrábajúce produkt.

Spoločnosť «Metrotile»

 • «Ross rodine» rodinný podnik bol založený v roku 1946. To sa špecializuje na výrobu rôznych strešných krytín (najmä prírodné Doska bola vyrobená). Spoločnosť sa postupne začal dobývať trhy po celom svete, otvára novú spoločnú organizáciu. Takže v roku 1989 bola firma «Metrotile» na Novom Zélande. Následne sa tieto podniky boli otvorené ako: «Metrotile» (Malajzia), «Metro strechy» (USA), «Metrotile Európu» ​​(Belgicko).
 • «Metrotile» v Rusku - pobočka belgickej organizácie. «Metrotile Európa» bola vytvorená pre európske a africké trhy.

 • Hlavným cieľom Metrotile skupiny je vytvoriť spoľahlivý krytiny pre obytné, verejné a priemyselné stavby. V priebehu rokov sa firma jej výrobky sa stali populárne po celom svete, a dnes môžeme s istotou povedať, že to je popredným dodávateľom vysoko kvalitné strešné krytiny.
 • Úzka spolupráca s Ruskou federáciou sa začala v roku 2002. Všetky produkty sa dodávajú s belgickými tovární a všetkými príslušnými certifikátmi a známok kvality. Rozsah dlaždice sa rozširuje každým rokom. A dnes je možné ponúknuť užívateľom 10 zbierok a celý rad možností doplnkov. Zákazníci nemusia čakať na dodanie tovaru v skladoch, pretože tam je vždy celý navrhovaný rozsah kompozitných šindle. Sieť predajcov pôsobí v 30 mestách v Rusku, a to nie je limit, v plánoch firmy stojí výrazný nárast predajných oblastí.
 • Je potrebné poznamenať, že výroba tašiek Metrotile takmer úplne automatizovaný, a to iba vďaka high-tech zariadenia, výrobky firmy majú tak vysokú spoľahlivosť a kvalitatívnych ukazovateľov. Okrem toho sú všetky priemyselné výrobky podliehajú prísnej kontrole, a to je dôvod, prečo môžeme s istotou odporučiť pokrytie šikmých striech šindle Metrotile.
 • Tieto produkty sú plne prispôsobené pre drsné ruské podmienky zahŕňajú prípadné zaťaženia vetrom a veľkými výkyvmi teplôt. Každý rok spoločnosť trávia veľa finančných prostriedkov na technologické inovácie a výskum, aby sa dosiahlo čo najvyššej výkonnostnej ukazovatele.

 • V súčasnej dobe prakticky štruktúra môže byť videný vo všetkých častiach sveta, strechy sú pokryté dlažbou výrobcu. Najviac obľúbený produkt zakúpený v Nemecku, Francúzsku, Poľsku, Anglicku, USA, Rusku, Rumunsku, a to aj v mestách Japonska a krajín v Afrike. A všade slávil vynikajúce vlastnosti materiálu. Jedná sa o univerzálny povlak, ktorý znesie klímu tropických krajinách a severnej zima, je to jednoduché, ale zároveň silná a odolná. A to nie je len dôstojnosť Metrotile dlaždíc.

Hlavné charakteristiky dlažba Metrotile

Pred tým, než zvážení výhod, mali by ste pochopiť, čo kompozitný kov, pretože sa vzťahuje na tento typ produktov «Metrotile» spoločnosti.

 • To znamená, že strešná krytina - moderné povlak pre strechy so sklonom medzi 12 a 90 stupňov. Základom výrobku - oceľový plech, ktorý je potiahnutý na oboch stranách alyumotsinkovym zliatinu. Vzniknutý produkt sa vyznačuje dostatočnú pevnosť, a čo je najdôležitejšie, odolnosť voči korózii.

 • Aluzinok pozostáva v podstate z rovnakých dielov z hliníka a zinku, ako aj z malých frakcií kremíka. Taký prostriedok je schopný poskytnúť najtrvalejšie ochranu pred vonkajšími faktormi. To znamená, že oxidačné atmosféra nie je schopná sa dostať dovnútra výrobku, samozrejme za predpokladu, že neexistuje žiadny kov proti mechanickému poškodeniu, a dostať je dosť ťažké. Hrúbka vrstvy činí 190 g / m2 na oboch stranách.
 • Oceľový plech vyrába v Luxembursku, je dostatočne pružné, a je schopný roztiahnutie, to znamená, že je možné vyrábať produkt s rôznou hrúbkou (do 1 mm), bez toho aby sa zmenila kvalita. V rôznych modeloch aplikovaný list dlaždice o rôznych hrúbkach.
 • Spodná vrstva dlaždíc je uložený povlak z akrylového náteru, ktorý poskytuje dodatočnú ochranu proti korózii a ďalších faktorov. Tiež taká kompozícia sa aplikuje na hornej a alyuminotsinkovy vrstvou. Jej hrúbka je asi 5 mikrónov.
 • Ďalej je produkt sa vzťahuje osobitný nástroj, ktorý sa vyrába vo firme «Metrotile» Jeho recept je držaný v tajnosti, je známe, že štruktúra obsahuje 65% akrylát. Tento povlak je nevyhnutné pre fixáciu kameňa prášku, ktorý je často z čadiča, ako aj pre ochranu pred ultrafialovým expozície a organických subjektov. Približná hmotnosť látky je asi 250 gramov na štandardných plechových výrobkov.
 • Granulát dáva dlaždice pôvodný vzhľad a slúžia ako dodatočná ochrana proti vonkajším faktorom. Okrem toho je to tiež skvelý shumopoglatitel. Drťové veľmi bezpečne pripojený k materiálu, je odolný povlak je malý a nemá spadne počas prevádzky. Prírodný kameň pre výrobu pochádza z Francúzska. Okrem čadiča sú tiež použité, a minerálnych látok, ako je nefrit, jaspisu, žula, kremeň a ďalšie.
 • Vrchná vrstva bezfarebná akrylová glazúra. Jeho hlavnou výhodou je, že dáva produktu samočistiace vlastnosti. To znamená, že v daždi všetok prach a nečistoty z krytu jednoducho odplaví bez stopy. Okrem toho, že je spoľahlivá ochrana proti UV žiareniu. Akryl neprechádza do výrobku aj tie najmenšie prachové častice, čo šindle zostáva ako jasný, nie vyblednuté a nebude slabnúť, a po mnohých rokoch.

 • Všetky výrobky majú záruku výrobcu na 30 rokov, je tiež povinné predať firmu musí poskytnúť kupujúcemu osvedčenie o požiarnej bezpečnosti, akonáhle tento produkt «Metrotile» vydrží mnoho negatívnych faktorov. To by malo hovoriť podrobnejšie a prečítať silné a slabé stránky kompozitného kovu.

Výhody dlaždice od firmy «Metrotile»

Prednosťou materiálu je dostatočná, pretože výrobca sa snaží vziať do úvahy spätnú väzbu od používateľov, a každý rok sa snaží zlepšiť ich tovar.Prezhde zo všetkých, je potrebné poznamenať, že obklad je veľmi odolný voči väčšine nepriaznivým faktorom životného prostredia. To môže odolávať náhlym výkyvom teploty a teplotné podmienky a v dostatočne široký pás (od 120 až do 120 °). Zvlášť zaujímavá je skutočnosť, že silné poryvy vetra nemôžu spôsobiť absolútne žiadne poškodenie materiálu.

 • Horná akrylová vrstva je veľmi odolný voči chemickým činidlám, vrátane alkalických a kyslých roztokov, čo je obzvlášť dôležité, keď sa zvýši množstvo kyslého dažďa. Takže, prvé pozitívne point - odolnosť voči agresívnemu prostrediu.
 • Výrobca kompozitných šindle «Metrotile» dáva tridsaťročnou písomnú záruku za ich produkty, ale skutočná životnosť výrobku výrazne prevyšuje dobu. To znamená, že kov spoločnosti v mnohých častiach sveta je prevádzkovaná po dobu dlhšiu ako 50 rokov a je stále rovnaký spoľahlivé. To znamená, že druhá výhody patrí jeho trvanlivosť.
 • Hmotnosť šindle hlavná vrstva, ktorá je vyrobená z kovu, je len asi 7 kg na 1 meter štvorcový strechy. Pre porovnanie, parametre mäkké živičné dlaždice, vyznačujúci sa tým, že špecifická hmotnosť aspoň 9 kg / m2. Na základe týchto parametrov je zrejmé, že sa jedná o kompozitný materiál od firmy «Metrotile» dnes je lídrom v pohode. Na druhej strane, to znižuje záťaž na strešný systém a zjednodušuje proces inštalácie. To znamená, že výberom povlaku ako jadro, nie je potrebné vytvoriť rám odolných materiálov. Tretia výhodou tohto produktu je, že môže byť nízka špecifická hmotnosť.
 • Podľa nasledujúce výhody patrí vysoká požiarnu bezpečnosť metal. Tento materiál, ktorý je úplne nespáli alebo spaľovanie podporu. Tiež produkt nie je vodič elektrickej energie, a teda aj v prípade, že strecha blesk udrie povlak je úplne neškodný.
 • zvuková izolácia vlastnosti pre mnoho užívateľov týchto výrobkov bude skutočným prínosom. Mohlo by sa zdať, dlažba niečo z kovu, a akýkoľvek dážď alebo krúpy by mali byť veľmi bubnoval na strechu, ale v skutočnosti, vďaka unikátnej technológii výroby materiálu úplne pohlcuje hluk, takže aj pri silných dažďov v dome bude vždy pokojný a útulné.
 • Vedľa Pozitívnym rysom je zobrazený v priebehu inštalácie výrobkov - strešné tašky sú vyrábané v malých listov, čo umožňuje rezanie a stohovanie výrazne ušetriť na materiálu ako odpadu zostávajú. Môžeme s istotou povedať, Inštalácia odpad bez. Profilové dosky majú nasledujúce rozmery: dĺžka 115 cm a šírka 40 cm spolu (rôzne modely sa môžu líšiť).

 • Všetky listy sú opatrené silnými a komfortné svorky, ktorým zlúčenina strešné pásy dochádza ľahko a pohodlne, ako je to možné, a okrem toho sú tieto svorky sú veľmi bezpečnému pripevnenie dlaždice dohromady pre vytvorenie hermetického povlak. Preto, ďalšou výhodou je, jednoduchá inštalácia a spoľahlivé upevnenie.
 • Je potrebné povedať, o pevnostné vlastnosti, pretože tento produkt nie je horší ako v sile na niektorú zo známych typov povlakov, a niektorí dokonca prekročiť, a niekoľkokrát. Šindle neláme alebo crack, je ťažké poškriabať alebo štiepané. Dlaždice vydrží značný tlak, ako aj veľké zaťaženie snehom.
 • A konečná výhoda v tomto zozname, ale v neposlednom rade význam možno nazvať atraktívny vzhľad výrobky. Vrchný náter má krásne povrchový reliéf, rôznych tvarov, množstvo farieb a odtieňov. Vzhľadom k prítomnosti v prirodzenom vzhľade kameňa prášok vyzerá veľmi ušľachtilý, a produkt je schopný napodobniť prirodzené dlaždice - bridlice a dokonca aj keramiky, čo ocenia milovníci staroveku a klasických exteriérov.

Samozrejme, že to nie je všetko výhody Metrotile kompozitný šindle, ale snáď vymenovať každý nemá zmysel, pretože len v prevádzke je naozaj možné pochopiť a oceniť produkt. Ak budeme hovoriť o nedostatkoch poťahu, potom odhaliť nich veľmi ťažké. Niektorí môžu všimnúť vysoká cena v porovnaní s inými typmi pokrytia. Ale ak vezmeme do úvahy všetky pozitívne vlastnosti a dlhú životnosť, táto cena môže dokonca zdať malé. Okrem toho je výrobca umiestnením svoj produkt ako slušné kvalitný výrobok za prijateľnú cenu.

Ďalším dôležitým problémom, ktorý musí byť k dispozícii - to je inštalácia produktu. Vykonávať sami sa neodporúča, najlepší postup pre odborníkov, ale ak je prítomná vaša dôvera, tento proces je celkom možné vyrobiť aj vlastné ruky.

Inštalácia kompozitný šindle Metrotile

Pre inštaláciu dlaždíc na strešných škridiel Metrotile mali zásobiť na určitú sadu nástrojov a znalostí.

Potrebné nástroje a materiály:

 • kotúčové píly;
 • Disky pre rezanie mäkkých kovov (v každom prípade nie Diamantové kotúče);
 • zvláštne skladacie zariadenie;
 • Kovové nožnice;
 • dobojnika;
 • kladivá;
 • Stavba meter;
 • špecifický vzor (vopred stanovené šírka 37 cm);
 • hardware.

míľniky

 • Yourself Inštalácia sa vykonáva v niekoľkých fázach. Po prvé, je potrebné, aby prípravky krokvy. Je dôležité vziať do úvahy prípadné zaťaženia. Scat by mali mať sklon 12 stupňov, inak vykonať inštaláciu dlaždíc sa neodporúča. V prítomnosti malých jednotlivých prvkov s menším uhlom sklonu, by malo byť veľmi dôkladná hydroizolácia týchto častí.

 • Nad strešný systém je lemovaná vrstvou izolačný materiál (Nikofol NW, Yutakon-140, Tyvek alebo Delta Mahh). Utierky hydroizolácie skladovať vo vodorovnej polohe, počnúc od dna (od odkvapu), listy sa prekrývajú (prekrývajú vertikálne 15 cm, horizontálne - 10 cm). Je dôležité nezabudnúť trochu malátny web medzi krokvami, asi 10-20 mm.
 • Ďalej je dizajn je kontrobreshetki zariadenie slúžiace k tomuto drevených líšt s prierezom 5x5 cm, alebo 5h7,5 cm. Je tiež nutné vykonať vzduchotechnického potrubia odvetrávať priestor pod strechou.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

 • V ďalšej fáze je uložená klietka, zariadenie pre jeho použitie tyče s prierezom 5x5 cm na strešný systém v kroku (1 m, ak je indikátor je väčší než odporúča zvýšiť prierez lúča). Montáž prvku sa prevádza obdobne od dna.
 • Je dôležité si uvedomiť, že medzi spodnou plochy latou treba zachovať vzdialenosť 37 cm. Táto požiadavka bude poskytovať ďalšiu ochranu proti vode, vetru, studený vzduch, a vytvoriť krásny a estetický vzhľad. To je pre tento účel je potrebné šablónu, ktorú môžete urobiť sami.
 • Vedľa začína najdôležitejšia fáza - montáž obkladov a dlažieb. Po prvé, opraviť listy na rímsu. K tomu, zaviesť a upevniť rímsy dosku až po strechu (skrutky alebo klince). Potom namontovať odkvapový systém a pokryť dosku so špeciálnymi popruhmi.
 • Všetky komponenty musia byť dodané s kompozitné dlaždice, aby inštalácia je čo najpohodlnejšie, je nutné vykonať presný odhad počtom prvkov.
 • Nezabudnite, že v priebehu odkvapy predstavenstva musí byť umiestnený izolačný materiál, je pre odvod kondenzátu nad strechou kanalizácie.
 • Montáž strešnej krytiny začína v hornej časti strechy, samotné dosky sú umiestnené tak, že najspodnejší list sa nachádza v hornej časti. Za týmto účelom, prvky hornom rade je stanovená len v hornej časti, a v okamihu uvedenia spodný riadok listu uvedeného len zvýšil, a to za jazdy ďalší, a tak ďalej po streche. Upevnené k opláštenie listoch v tomto poradí - spodná časť horného radu je pevná, spolu s hornej časti dolnom rade.

 • Cvičenie a spätná väzba inštalácia dlaždice, či je spustená v prípade, že nadstavec je vyrobený pneumatickou pištoľou. Potom, čo sú všetky listy stohovať, môžete vytvárať farebné nechty hlavy a posypeme je na vrchole špeciálnym granulátu. Prípravky na farbenie a kropenie dodávaný s dlaždice, takže nebudú vznikať problémy s výberom farieb.
 • Odporúča sa, aby predtým, než vyrazia na self-montáž kompozitných šindle, prečítajte si pokyny dodané s produktom. Výrobca dôkladne popisuje všetky nuansy a nuansy, a ponúka celý rad možností inštalácie.

Doska Metrotile sortiment a ceny

V súčasnej dobe spoločnosť «Metrotile» ponúka 10 zbierky svojich výrobkov.

názov kolekcie spotreba

na 1 m2 strechy

dĺžka šírka výška vĺn závažia

1 list

cena

1 list

«Aquapan» (Akvapan) 1.18 ks. 112.3 cm 89 cm 3 cm 6 kg 650rub.
«MetroBond» (Metrobond) 2,17 ks. 133 cm 41,5 cm 3.7 cm 3 kg 530 rubľov.
«MetroClassic» (Metroklassik) 2,17 ks. 133 cm 41,5 cm 3.7 cm 3 kg 500 rubľov.
«MetroCooper» (Metrokuper) 2,17 ks. 133 cm 41 cm 3.7 cm 2.80 kg 550 rubľov.
«MetroRoman» (Metroroman) 2,22 ks. 128 cm 41,5 cm 5,5 cm 3 kg 500 rubľov.
«MetroShake II»

(Metrosheyk II)

2,17 ks. 133 cm 41,5 cm 3.7 cm 3 kg 500 rubľov.
«Metrotile Gallo»

(Metrotail Gallo)

2,28 ks. 131,5 cm 41.8 cm 3.7 cm 3 kg 530 rubľov.
«Metrotile Mistral»

(Mistral Metrotail)

2,17 ks. 130,5 cm 41,5 cm 37 cm 3 kg 500 rubľov.
«Metrotile Romana»

(Metrotail Novel)

2,5 pc. 116,5 cm 40 cm 7 cm 3 kg 560 rubľov.
«MetroViksen» (Metroviksen) 2,17 ks. 132.5 cm 41 cm 3.7 cm 3 kg 500 rubľov.

Farebná škála v tejto dosky je veľmi veľký, takže len niektoré z populárnych farby.

Klasická verzia šindľov Metrotile:

 • Bordeaux;
 • bordová;
 • žltá;
 • zelená;
 • tehla;
 • koralov;
 • hnedá;
 • káva;
 • red;
 • púšť;
 • šedá;
 • bridlice;
 • tmavo zelená;
 • tmavo modrá;
 • terakota;
 • čierna.

Viacfarebný dlaždice gama Metrotile:

 • Železo kôra;
 • káva a šedá;
 • Červeno-žltá;
 • červená a čierna;
 • rustikálny;
 • bridlice šedej;
 • terakota žltá;
 • Cedar-hnedé.

Široká škála farieb a tvarov umožňuje montáž strechy na všetkých budovách, bez ohľadu na styling. Koniec koncov, je vždy možné zdvihnúť túto možnosť, čo je prospešné zdôrazniť všetky výhody konštrukcie.

Početné výhody a jednoduchosť používania, aby tento dlaždicu proste nenahraditeľný materiál pre mnoho majiteľov domov. A ak vezmeme do úvahy pomer medzi cenou a kvalitou, môžeme pochopiť, prečo spoločnosť «Metrotile» výrobky sú tak populárne po celom svete.


Like this post? Please share to your friends: