Tvorba základ, na piesku s rukami

Stavba domu na zemi s vysokým obsahom piesku - zložitý proces. Nadácia, ktorá je základom stavby, musí byť vybrané a vyrába technologicky správne. Na zvláštnosti založenie voľby pre piesčité pôdy a technológie jeho výroby popísaného nižšie.

obsah:

  1. Založenie na piesku: štúdie pôdy pred výstavbou
  2. Výber základ pre výstavbu rodinného domu na piesočnatej pôde: základy, piesok, štrk
  3. Foundation naplnenie pieskom - prípravné práce
  4. Piesku a cementu pre založenie: základom výrobné technológie v jemnozrnnej zeminy

Založenie na piesku: štúdie pôdy pred výstavbou

Ak chcete určiť typ nadácie, najviac vhodné pre stavbu domu, mali by ste preskúmať pôdu k ich obsahu piesku. Niekoľko odlišných druhov piesku, ktoré sa menia v veľkostných frakcií.

Piesok je hrubozrnný typu je vynikajúcim východiskovým bodom pre položenie základov prakticky všetko. Medzi jeho výhody, spomenúť vynikajúcu charakteristiku odstránenie vlhkosti, absencia mrazu vzdúvanie, odolnosť proti sezónnej smeny. Ak je pôda častice piesku dostatočne malá, pri vystavení vlhkosti, udržujú ju bez priechodu. V tomto prípade sa tvorba bahna, ktoré pri tuhnutí zvyšuje rozlíšenie. Preto pôda Takonitové doenta, považujú tento bod.

Okrem toho, jemné piesčité pôdy zloženie sa líši sklgo typ má vysoký sklon ku zdvihnutiu. V priebehu projektu fundamovye vody sú pomerne vysoké. V každom prípade, pred vytvorením vozvedeonnostyu pohyblivý piesok. Zvlášť sa to týka oblastí, kde gruntma a vypracovanie svoj projekt, je potrebné vykonať skúšku pôdy pre umiestnenie podzemných vôd.

Úmerne s percentuálnym zložením piesočnatej pôde, poukázať na niektoré jeho názory:

1. pôda, ktorá obsahuje prachový piesok. Tento dôvod - najnešťastnejšie pri stavbe budov na ňom. Vzhľadom k tomu, že určuje rýchlosť vlhkosti únosnosť pôdy. Pokiaľ je tento piesok nasýtený vlhkosťou, potom sa vyvíja podobné vlastnosti ako íl.

2. Konštrukcia domu na malé piesočné pôdy je tiež charakterizovaný poklesom jeho nosnosť, keď sa navlhčia. V takom prípade sa odporúča vykonať výkop hydroizolácie pomocou polyetylénové fólie. Približne sedemdesiat päť percent tejto pôdy sa skladá z piesku, s veľkosťou 0,1 mm.

3. stredné pôdy a vysokú jemnosť. Priemer jeho častíc menej ako polovica sa skladá z veľkých frakcií pol milimetra. V pôde je vynikajúca nosnosť. Tento dôvod - ideálne riešenie pre stavbu všetkých budov.

4. štrkovo piesočnatá typ pôdy - vo svojom zložení obsahuje viac ako dvadsaťštyri percent z častí je väčšia ako dva milimetre. Tento typ pôdy je tiež dobré odstránenie vlhkosti, nie je náchylný k zvracať a má vynikajúci výkon.

Ak vezmeme do úvahy vlastnosti piesku-mailu, mali by ste si uvedomiť predovšetkým na úrovni jeho nosnosti, ktorá je závislá na hustote pôdy. Hustejšie pôda, tým väčšia záťaž na budovy stoja.

Ak je príliš vlhké únosnosť pôdy sa znižuje. Ak hĺbka výskytu sa zvyšuje plemeno hodnoty, piesok je protichodný k stlačeniu. Preto je hlbší základ je položený, tým menej náchylné k zmrštenie budovy. Pri vykonávaní prác na stavbe základov musí najprv vykonať vysoko kvalitné izolačné základ. Bez ohľadu na typ piesku, vodný stĺpec je povinné.

Piesok báza vzácne roztiahnutie charakterizovať ako vlhkosť prechádza skrz. Preto sa takmer akýkoľvek typ nadácie je vhodný pre piesčité pôdy. Ak je pozemok vyznačuje vysokou vlhkosťou, môžete tento problém vyriešiť, je nutné usporiadať drenážny systém a teplej dom na perimetra.

Variant zmeny v hĺbke piesčitej pôdnej štruktúry. Preto skúmanie to, mali by ste venovať pozornosť hĺbky pôdnych vzoriek. Vzhľadom k prítomnosti nízkych hladín vlhkosti na piesočnatej pôde, to zriedka mrazí.

Výber základ pre výstavbu rodinného domu na piesočnatej pôde: základy, piesok, štrk

Hrubozrnný piesok zahŕňa budovu na svojej základni takmer akýkoľvek základne. Avšak, najekonomickejší variant by bola výstavba základových pásoch s melkozaglublennoy báze. Často usadzovacej pre budovy, ktoré nemajú pivnicu alebo pod drevenom dome.

Existujú dve verzie nadácie pásu melkozaglublennogo:

  • montáž;
  • monolitické.

Ak je potrebné pre rýchle vykonávanie prác, to je najlepšie, aby zostali na prvej verzii nadácie. K jej stavbe pomocou špeciálnych blokov železobetónu. Dali sa dokopy konkrétne riešenia. Náklady na prevádzku v tomto prípade mierne znižuje, avšak v porovnaní s monolitickou kvalitou základovej zostáva na nízkej úrovni.

Monolitický nadácie usadil priamo na mieste. Pre jeho výroby zostaveného debnenia, výstuž klietka montáž a naliať celú plochu základu s betónovou maltou.

Zapustená základové pásy sa používajú v procese budovania domu s suteréne alebo v pivnici. V tomto prípade je potrebné na výrobu prídavného odvodňovacieho systému, ktorý odstráni vlhkosť z domova. Okrem toho by mal poskytovať spoľahlivé hydroizolácie stien a podláh v suteréne.

Úspornejšie variant by bola výstavba nadácie pilotov. V tomto prípade sa celkové náklady na prevádzku je výrazne znížená. Tento variant základom viac jednoduché a ľahko implementovať.

Voľba typu nadácie je založená na type pôdy a podzemných vôd na úrovni zatĺkanie. Montáž hĺbka založenia určuje hĺbku zmrazenie piesčité pôdy a úroveň, ktorým sa podzemnej vody.

Technologicky správne postavené základom je kľúčom k dlhodobú prevádzku domu. Upozorňujeme, že ušetriť na základoch, nie je to nutné. Zle zariadená základňa zníži výkon domu, praskliny v základoch, vzhľade vlhkosti a vlhkosti v objekte.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Foundation naplnenie pieskom - prípravné práce

Pre-prečítal veľa buriny, stromov, prachom a špinou. To je nasledované odstránením ornice. Aby sa zabránilo zaplaveniu základového výkopu vody by mal poskytnúť systém pre odstraňovanie vlhkosti.

Podľa projektu domovskú základňu tiež značky v piesku pod základmi. Spočiatku vyrábala značenie vonkajšie steny domu, a potom vnútorné. Druh a spôsob vykonávania rozloženie závisí od typu nadácie, vybrané pre stavbu budovy.

Ak plánujete výstavbu základových pásoch, štruktúrovanie sa vykonáva vo vzťahu k obvodu budovy a umiestnenia nosných múrov. Pri výstavbe stĺpcové základovej mieste inštalácie, ktoré sú označené póly alebo nosiče, na ktorých je založené. Ak je základom z doskového typu, napríklad pri budovách s suteréne, v tomto prípade, je označený iba po obvode budovy, a kopal priekopa.

Všimnite si, že predtým, než začnete byť vyšetrovaný geodetická povahy, ktorého cieľom je určenie typu pôdy a mieru, ktorým sa podzemnej vody. Ak sa pracuje v teréne, ktorý je charakterizovaný jemnou veľkosťou zrna, je nutné, aby sa zabránilo pôdy vzdúvanie a zvyšujú jeho odolnosť voči mrazu. V tomto prípade je jediným základom by mala byť väčšia, než jeho horná časť. Je výhodné, ak je základom bude mať tvar lichobežníka. Aby sa zabránilo deformácii základne, by malo byť vodotesná. Pre tento účel optimálne využitie role materiály. S ich pomocou posuvné zamrznutú pôdu. Okrem toho k zníženiu opuch pôdy, mal by sa postarať o jeho izoláciu.

V ďalšej fáze práce na základoch zahŕňa výkop. Na tieto účely sa často používajú špeciálne vybavenie. Typ a veľkosť závisí od typu hĺbenie základov, ktorá bola vybraná pre stavbu domu. Ak chcete vypočítať hĺbku priekopy piesku pod základmi, použite nasledujúce pokyny:

1. Pri vytváraní základ, na pevnej zemi, hĺbka 100 cm je postačujúce.

2. Ak je práca vykonávaná na piesočnatej pôde, najlepšie bude hĺbka založenia v roku 120 cm.

3. Pre ílovitej zeminy alebo piesčité pôdy s vysokým obsahom jemných častíc by mala byť vybavená pozičné hĺbky asi 150 cm.

Ak máte v pláne stĺpovitý usporiadaní základu, potom vykonať kruhový otvor alebo štvorcový tvar. Odolnejšie voči pôde preliatia, priekopy so zaoblenými rohmi.

Priekopa by mali byť izolované v prenikaní do tečúcej vody. Za týmto účelom je nutné vybudovať systém priekop a skládok. Základňa základu je položený ihneď po kopaní jamy tak bude môcť zvýšiť svoju silu.

Tip: Nenechajte naplniť zem späť do priekopy. To povedie k nerovnomernému zmršťovanie objektu a jeho praskanie.

Ak ste príliš horliví a vykopal jamu o niečo viac, ako je nutné, treba zaspať v nej dôkladne zhusteného piesok, štrk alebo drvený kameň. Optimálne prevedenie, naliatí betónové základy pomocou roztoku.

Piesku a cementu pre založenie: základom výrobné technológie v jemnozrnnej zeminy

Objaviť jeden pre výrobu pilótové založenie pásky v typovom pôdy melkozernistoo. V tomto prípade, pre zvýšenie využitia pásových základové pilóty, upevnená na nosnej časti domu.

Foundation - podiely piesku a liatie do piesku výkonu založenia:

1. Najprv si pripravte základ pre značenie. Za týmto účelom je nutné odstrániť nečistoty z miesta, a rastliny odstrániť ornice. Najviac často, vykopne svah osadenie do štyridsaťpäť stupňov. V rovnakej dobe, debnenie postavená výšku. Pre jeho výrobu pomocou drevených dosiek, a posilniť - rozhodujuca a rovnátka. V rohoch a križovatiek suteréne pásky mali vyvŕtať dieru pre nadáciu.

2. Ak bolo zistené stanice tečúcou piesok, použitie azbestocementové rúry na báze pre výrobu pilótové základy. Spočiatku inštalácii potrubia vnútri vrtu, po ktorom nasleduje ich fixácia pomocou rozperiek. Všimnite si, že potrubie musí mať výšku plne obsadiť priekopa. V prípade, že nie je príliš vlhká pôda, pilotov z betónu, pričom prvá je zosilnený.

3. Naplňte hromady pomocou konkrétneho riešenia, kde prvý plniaci fáza pozostáva z vyplnenia iba jednu tretinu rúrky. Betónová malta by mala zaplniť dno studne. Je teda možné zahustiť hromadu.

4. Pre výrobu ventily s drôty sú vzájomne prepojené. Ventil musí mať výšku zviazať na hornej časti základových pasov.

5. Potom, nadácie naplnené pieskom alebo štrkom. Ak sa otázka o aký druh piesku nadácie - to najlepšie, piesku na základovú podložku je treba použiť hrubé.

6. Posilnenie základov by mali mať zvlnený povrch. Tak, ešte pevnejšie rukoväť ju betónom. K párenie armatúry horizontálne, pomocou drôtu. Zváranie je nespoľahlivý prostriedkom spájanie výstužných tyčí, ako pohľadový betón, podlieha korózii.

7. Nalievanie betónu sa vykonáva súčasne vo všetkých častiach nadácie. Vertikálne spoje na páske - sú neprijateľné, pretože pomáhajú znižovať únosnosť základu. Liatie betónu končí vyrovnaných základne a základy potiahnutých filmom polyetylénu.

8. Ak je základom je suchá, robil jeho zvislej hydroizolácie. Na tieto účely sa používajú webové materiály, ktoré ctiť základy zaťaženie. Ak je obsah vlhkosti pôdy je odlišná, je povinné usadzovacej odvodňovací systém. Ak je to nutné, základom je izolovaná polyuretánovou penou alebo inú alternatívnu materiál.

Oceľové pilóty pomáhajú budovať základy priamo na povrchu tekutého piesku, ak existuje. V tomto prípade je hlavnou zaručujú vysokú kvalitu stavebnej základ, správne vymedzenie jeho typu, ktorým sa hĺbku, šírku a ktorým metódy. Nezabudnite, že na základe budovy nemôže zachrániť v každom prípade, pretože kvalita jeho výkon je priamo závislá na životnosť budovy.


Like this post? Please share to your friends: