Dvore súkromného domu vlastnými rukami

Súkromné ​​sídlo hostitelia vyžaduje oveľa viac úsilia, ako byte v meste. A veľká časť problémov je zameraný na domáce prostredie. Napriek tomu, že už začínajú zabúdať preferencie chata kedy je hlavná oblasť okolo bytového domu je určená pre výsadbu jedlé rastliny - ovocné a zeleninové záhrady, a zase vidiecky dom v rustikálnom statku s lôžkami a prístrešky pre chov hospodárskych zvierat; majitelia tiež naozaj nechceme , stále nenechá prázdnu nádvorí. Práve teraz v móde pevnej dome (alebo aspoň roztomilý sídle), obklopený krásnou prírodou, kde si môžete oddýchnuť. A sledovanie pestované prímestských oblastí na plátnach kín či stránky časopisov, mnohí majitelia myslia, že je možné vybaviť dvore súkromného domu s vlastnými rukami.

 1. Na dvore súkromného domu v všeobecnej
 2. Dispozícia dvore súkromného domu - niektoré maličkosti
 3. Tvorba dvore súkromného domu - stavebnými predpismi
 4. Ozelenenie dvore súkromného domu
 5. Ako sa robí dvore súkromného domu - rôzne štýly

Na dvore súkromného domu v všeobecnej

Každý z nás má svoj vlastný vkus a preferencie. A sú vyjadrené častejšie ako nie hlasné vyhlásenia a okolia. A každý maličkosť, ale naozaj poteší naše srdce, jasne dáva predstavu o nás. Takže ako si vziať do terénnych úprav dvore súkromného domu, sa snaží vidieť v duchu všeobecný obraz o plánovaných opatrení a posúdiť, či sa bude zhodovať s prezentáciou svojho osobného pohodlia a krásy. Po tom všetkom, viete - ak je v roku niektoré kreatívne nápady s takým nadšením, vnímané dnes, budete preklínať prítomnosť záhumienku, potom miesto odpočinku budete mať len bolesť hlavy. Mimochodom, často tieto návrhy na zlepšenie súkromné ​​dvore domu fotografoval a umiestnené na internet, a keď videl takú krásu, je ťažké odolať pokušeniu, aby sa pokúsila zachrániť na svojom webe.

Ale poďme ďalej konkrétnejšie veci. Takže, čo presne chceme mať vo dvore nášho domu? Options - hmotnosť, ale niektoré hodnoty sú prítomné takmer vždy. Tieto údaje zahŕňajú:

 • terasu alebo patio
 • garáž, mimochodom, vedľa robiť a parkovisko pre hostí
 • banka - je lepšie stavať oddelene od obytného domu
 • vonkajšia sprcha (hoci to je viac rustikálne, ale v prípade, že právo na vydanie, môže dokonca zdobia moderný štýl vila)
 • letná kuchyňa, ktorá je v poslednej dobe stále viac a viac vyzerá ako kebab a je oblasťou s krbom a grilom
 • ekonomickú stroenitsa, jednoduchým spôsobom - prístrešky pre skladovanie rôznych zariadení, ktorá nemá miesto v dome
 • Voliéra pre psov
 • detské ihrisko
 • webové cesty, spájajúcej všetky budovy v jednom súbore
 • paleta vegetácie: stromy, kríky, kvetinové záhony, trávnik a ďalšie kvetinové kríky
 • dekoratívnych prvkov: záhradné sochy, lampy, skalky, skalky a iné ozdobné terén

Zdá sa, že zoznam malý, ale ak začnete na jeho vykonanie, a to aj so svojimi vlastnými prísadami, ako sú altány, fontány, rybníky alebo iných trikov krajinnej architektúry, môžu všetky miesta nebude stačiť. Takže najprv treba hrať s plánom na dvore súkromného domu, sa snaží zariadiť všetko na papieri (zapamätanie rokliny, samozrejme). A až potom, čo váš projekt je súkromný domáci yard bude najoptimálnejšie, môžete začať usporiadanie dvore a budovanie svoje obľúbené dvore štruktúr. A terénne úpravy musieť urobiť ako posledná možnosť, keď všetky objekty sú na svojom mieste s maľovanými komunikácie.

To je to, ako je možné vybaviť dvore súkromného domu - photoselection:

Dispozícia dvore súkromného domu - niektoré maličkosti

Mohlo by sa zdať, na plánovanie, to všetko bolo povedané - si predstaviť, čerpať z plánu a robiť. Ale to je len náčrt. Rovnako tak, narodenie dieťaťa možno povedať - počať, nosiť a porodiť, nič zložité ... A predsa, aj nenarodené dieťa vyžaduje bdelé starostlivosť a neustále starosti, a v skutočnosti nebudeme musieť vyvinúť svoj vlastný návrh nového človeka, túto zodpovednosť preberá matka príroda sama. A so zlepšením svojej vlastnej záhrade bude musieť pracovať trochu Demiurg - krajine v určitom sektore.

Samozrejme, že najlepšie je celkové plánovanie celého komplexu, z bytového domu a dokončovacie krovia za plotom. Ale aj v prípade, že dom sám má hrdo zdobia prednú obloženie, nie je všetko stratené. Vzhľadom k tomu, že na konci chceme niečo celok, celý interiér súkromného dvore domu by mala byť navrhnutá v rovnakom štýle, to platí aj pre budovy a dekoratívnych prvkov.

Po prvé, odhadujeme našu infield - jej hodnotu a krajiny. V prípade, že plocha nie je príliš veľká, nemajú zaneřádit jej mnoho prístavby. Vybrať len najnutnejšie, alebo jednoducho kombinovať viac položiek spolu navzájom. Parkovisko s prístreškom môže nahradiť plnohodnotnú garáž, združenia terasu s malým grilom tiež šetrí miesto a kúpeľoch sa odporúča priložiť ďalšie miestnosť, kde si bude klásť zásoby a palivového dreva v domácnostiach. U naprostej kláštora neexistujú obmedzenia, okrem estetickej.

A teraz niečo o usporiadaní dvore súkromného domu - foto z rôznych možností:

Tvorba dvore súkromného domu - stavebnými predpismi

Ale v každom prípade je nutné rešpektovať pravidlá konštrukcie, napríklad vzdialenosť od budov ciest a iných hospodárskych budov prvkov. Obytné budovy sú postavené aspoň 3 metre od bežných cestách a 6 metrov od diaľnice. Veríme, že vaša dovolenka miesto sa nachádza v pomerne vzdialenom mieste, pretože blízkosť hlavnej cesty negatívny dopad na možnosť užívať čerstvého vzduchu a zvuky prírody. Bývanie a prístavby (kôlne a garáž), musia byť od seba oddelené najmenej 7 metrov, skriňa svojho psa, odstrániť z domu aspoň meter o 4, ale jamky, samostatné toalety a kompostovacej jamy (a zrazu sa rozhodnete stavať je) nemusí stavať bližšie ako 15 metrov od domu. Plot musí brániť zo všetkých budov na meter a pol, a ešte viac, aby mohli stráviť podľa potreby rôzne druhy opráv a pomerne vysokých rastlín (kríkov a stromov) - v závislosti na ich výške - vzdialenosť od elektromeru do troch ,

Plne plánovanej usporiadanie dvore súkromného domu so všetkými pomocnými budovami, choďte na usporiadanie dráhy. Mali by byť žiadne ďalšie 75 cm - sa opäť stavia požiadavky kódu. Ak necháte veľkosť plochy, aby kruhovú dráhu pozdĺž celej oblasti - získať pekné cyklotrasy pre vaše deti. A všeobecne je lepšie robiť tieto trotuarchiki s hladkými zaoblenými krivkami a rohy, pretože takýto dizajn súkromného dvore domu umožňuje opticky zväčšiť priestor a dokonca aj na hladké veci v rodinnom živote. Hoci rôzne štýly a trail-track sa líšia vo svojich názoroch a materiálu, ale neskôr sa na túto tému.

Tu je pohľad to vyzerá, že na vnútorné nádvorie súkromného domu - nádherné fotografie ukazuje všetky podrobnosti:

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Ozelenenie dvore súkromného domu

S najšpinavšie a finansovoemkim fáze sme zvládli - stavba je kompletný, všetky potrebné pre pohodlný život budovy sú už na mieste, ktorý položil stopu. A teraz je čas, aby uvedenie v záujme samotnej územia, ktoré je, aby sa stal záhradný architekt.

Najvhodnejšie, samozrejme, pracovať s hladkým povrchom - tam by mohol byť let fantázie jednoducho nezastaviteľný, pretože na prázdny hárok možno vykresliť niečo. Ak chcete, rastlinný záhrada, rozbiť záhony, trávniky zaseje trávnik, inštalovali fontánu alebo altánok zarastený Loach - pre každú chuť a farbu. Ale v prípade, že terén je pripomínajúce ruských ciest, kde rokliny na vpuste a sedem ohybov míľu, potom tam mohol ešte potrebovať, aby bolo možné otočiť všetky chyby v individuálnom aj pôvodnú tvár svojho územia. Ale - môžete odhodiť akékoľvek pochybnosti - opakovanie takýto návrh nemôže nikto.

Ale v každom prípade, registrácia na súde s pomocou krajinná architektúra vyžaduje špeciálne znalosti. A nie sú len v schopnosti využiť všetky pekné vlastnosti webu. Oveľa častejšie je nutné poznať botanickom - aké rastliny sú najlepšie zasadené vo vašej oblasti. Do oka a príjemné, a osobitnú starostlivosť nie je potrebná (je to nepravdepodobné, že by ste chceli najať záhradníka alebo sa neustále obihazhivat zelene), a cítiť sa skvele vo svojom prostredí.

Takže pre samostatnú prácu krajiny je potrebné jasne identifikovať všetky faktory životného prostredia, ktoré ovplyvňujú rastliny:

 • množstvo svetla, vzal si svoje zelené miláčikov (to je ako všeobecné údaje o za oslnenie oblasti, ako aj špecifické detaily vášho webu - niektoré kvety sú zasadené pod stromami, v tieni, na severnej strane, a niektorí potrebujú takmer vždy osvetlená slnkom clearing)
 • Okolitá teplota (tu dáta potrebné k priemernej teploty v lete aj v zime)
 • vlhkosť - a to ako pozemné a letecké (teda nielen priemerné množstvo zrážok, ale aj blízkosť podzemných vôd)
 • územie úľava
 • chemické zloženie pôdy (humus, íl, atď), vodou (kyslosti alebo zásaditosti) a vzduchu

Vedomím všetky podmienky, ktoré už možno ľahko nájsť druhy rastlín, ktoré porastú normálne na svojom webe bez ďalších investícií. Kompletný zoznam vami budú môcť vybrať tie, ktoré sa vám páči a bude zapadať do celkového dizajnu vlastným dvore domu. Fotografie závod v encyklopédiách, alebo jednoducho na internete vám pomôže urobiť správna voľba, ale majte na pamäti, že v takýchto prípadoch, obrázky ukazujú nielen to, že väčšina úspešných prípadov, takže stále a odborníkov fotografov sa snaží nájsť najvýhodnejšie uhol. Takže máte predstavu, ale zároveň perfektný výsledok vo svojom vlastnom dvore počet stále nestojí za to.

Ako sa robí dvore súkromného domu - rôzne štýly

Už ste sa rozhodli všetky maličkosti, ale niečo hlboko hlodať neistotu - a to, či je všetko vykonané správne. Niekedy sa to stane. Niektorí ľudia sú spokojní s jednoduchým ideálom, ktorý práve pýta časopis o živote úspešných ľudí. No, ideálne - je to niečo, čo by sa mali snažiť, aby každý z nás. Takže teraz máme analyzovať trochu dlhšia uznávanej štýly dvore súkromného domu, ktorý mnohí na fotke vyzeral predtým.

To znamená, že hlavné rozdelenie je klasické štýly (bežný typ) alebo na šírku (prírodný). A pravidelné štýl znamená, čisté línie a jasné geometrické tvary, ako motorových budov a pristátie. Predpokladá sa, že tento štýl zmäkčuje búrku emócií pri návrate do prírody občanov, pretože to je viac obvyklé, tvaru mesta. Ale akonáhle som sa varovať, pravidelné štýl vyžaduje neustálu a neúnavnú prácu na udržanie tvaru, alebo za rok či dva z vášho klasickom štýle bude iba stopové - to všetko zarastené v každom prípade. V rovnakom prírodnom štýle je oveľa jednoduchšie. Tam nie je potreba visieť späť tak, aby "riadiť" rastliny v ráme. Naopak, výsledok všetko úsilie by malo byť vidieť prírodnej krajiny.

Avšak, ako si dokážete predstaviť, pojem prirodzenosti u každého. Niektorí ľudia si myslia, že v prímestskej oblasti musí mať záhradné stromy, niekto podľa predstáv rozsiahlym parkom kultúry a niektorí preferujú kvetinové záhony a kríky. Preto je terén je rozdelený do štýlu po dobu niekoľkých (alebo dokonca mnoho a mnoho rôznych kategórií), v podstate sa líši v krajinách, odkiaľ pochádzajú dátových štýlov. Ak sa vydáte nad informáciami o štýle dvore súkromného domu, uvidíte väčšinou také mená:

 • Francúzsky štýl (typ pravidelný)
 • Angličtina (alebo na šírku) štýl, prísny, ale prirodzený
 • Slovanský štýl - trochu zmätený, ale neprišiel na drevenom dome obklopenom najlepšie
 • Japonskom štýle (elegancie a schopnosť relaxovať aj na malom kúsku kamenná záhrada)
 • style európska krajina - ak niečo spoločné s slovanský, ale organizovanejšieho
 • Secesia - posledné slovo designu krajiny a modernou architektúrou, na úrovni pocitov umožňuje kombinovať interiér domu s okolitou prírodou

Samozrejme, že to nie je vyčerpávajúci zoznam - niečo, čo mnoho ľudí a štýly taky. Môžete pridať aj čínštine a prímorského a horského, ale nebudeme rozptýlení. Prečo by človek žijúci ďaleko od mora, Stredozemné štýl? Preto uvedené len tie štýly, ktoré môžu byť užitočné v našich podmienkach. Výber - pre vás.

A ja chcem upozorniť - vopred rozhodnúť sami, prosím, ak chcete vo svojom súkromnom pozemku v pokoji žiť a užívať si krás okolitej krajiny alebo budete potrebovať, aby sa stal predmetom závisti susedov. Vzhľadom k tomu, v druhom prípade, relaxačnú dovolenku nemožno čeliť - to bude musieť neustále vracať k svojmu dvoru najideálnejšie druh, ktorý by mal zatieniť všetko okolo. Ale aj v tomto prípade budete mať plne schopní robiť všetko svojimi rukami. Veľa šťastia!


Like this post? Please share to your friends: