Pivnica s rukami: krok za krokom sprievodcu

Sklep - povinný rozšírenie na chate alebo súkromnom dome neďaleko. V tejto miestnosti sa po celý rok koná optimálnu teplotu pre zachovanie zeleniny, ovocia, konzervované a polotovarov. Stavať pivnica je možné nezávisle na sebe. Ak to chcete vykonať, je nutné posúdiť stav pôdy, určiť najlepšie typ konštrukcie, materiálov, a rozhodnúť sa držať zvolenej technológii.

 1. usporiadanie z požiadaviek pivničných
 2. Voľba optimálnej konštrukciu a materiál
 3. Ako zabezpečiť, aby pivnica s rukami: zapustené konštrukcia
  • Posúdenie terénu a terénnych podmienkach
  • Materiály, nástroje a
  • príprava výkopu
  • podklad usporiadanie
  • Výstavba a izolácia stien
  • prekrývajúce sa konštrukcia
  • Ventilačné systémy a dodávky elektriny
  • interiér pivnice
 4. Ground pivnica s rukami: krok za krokom sprievodcu

usporiadanie z požiadaviek pivničných

Optimálne miesto pre ochranu plodín dospelý a vôľu pivnica. V tejto miestnosti udržiava prírodné podmienky a teplote asi + 4 ° C, Priaznivé mikroklíma je potreba uložiť prezentáciu a chuťové vlastnosti ovocia a zeleniny.

Niektorí pletú pivnica a pivnica. Avšak, toto je úplne odlišná štruktúra. Pivnica sa nachádza v suteréne budovy. Sklep usadzovaniu samostatne - oddelene na pozemku. Dizajn je nenápadný, alebo naopak, objavia nápadný prvok krajiny designu.

Praktické využitie skladovanie zeleniny je možné za určitých podmienok:

 • Prítomnosť nízke teploty - pivnica postavená pod zemou, alebo sa usadia v suteréne, ktorý je v kontakte s vonkajšou múru domu;
 • stmievanie - v pivnici dizajne vylúčené z okna;
 • kontinuálne náplň čistý a čerstvý vzduch, a vzhľadom k prirodzené vetranie;
 • vlhkosť - o 80-90%.

Voľba optimálnej konštrukciu a materiál

Bez ohľadu na hĺbku nasledujúcich typov pivníc.

Pozemných stavieb sa týči nad povrchom, hĺbka štruktúry - nie viac ako jeden meter. V skutočnosti sa jedná o malý kôš na zeleninu. Skladovacie prístrešok môže byť postavený na ľubovoľnom mieste, a to aj v malých priehlbín.

Konštrukcia "zeleninovú záhradu" a skladu - riešenie pre podmáčaných miestach a nízko položených oblastiach. Charakteristickým rysom zemný pivnica - nedochádzalo k prekrývaniu. Typicky sa usadil sedlová strecha dosiek. Vzhľadom k tejto doby a konečnej ceny stavby skladovanie zeleniny sú znížené. Ďalšia výhoda - jednoduchosť konštrukcia pivnice s rukami.

Väčšia zemný pivnica - vyzerá ako malý dom budovy. Doska sa naleje na povrch zeme, pokrývajúci podlahu s hrubou vrstvou. Nechránený ľavý koniec strane dverí. V priebehu plniacim zasadil trávnik trávy, ktorá zdobí územia a brzdí pôdy z obsypaniya.

Poluzaglublenny pivnica - najžiadanejšie typ konštrukcie. Konštrukcia vyzerá ako zemný konštrukciu, ale časť z miestnosti (asi 1,5 m) sa nachádza pod zemou. Vstupné dvere v zásobníkoch sa nachádzajú pod povrchom pôdy, takže je nutné, aby pre odvod taveniny systému / dažďovej vody. konštrukcia dverí je dokonale izolovaná.

Zapustený pivnica je vhodný aj pre kompaktné oblastí. Avšak, jeho konštrukcia je možné iba pri nízkom alebo podzemnej vody v regeneračnom dôkladnej izolácii a odvodnenie. Vstup môže byť pokrytý izolačným odnímateľný kryt a alebo dodať špeciálny pogrebitsey - malý domček s prielezom v strope. Pogrebitsa môžu byť použité ako sklad k domu a zeleninové záhrade, záhradné náradie, rôzne predmety alebo zeleniny v domácnosti.

pivničné steny postavený z rôznych materiálov: kameň, tehla, betón, azbestocementové listov. Stavba nie je žiaduce vytvoriť z kovu, pretože je ťažké dosiahnuť vhodnej teploty.

Pri použití na zem ako základný materiál pre steny je pokrytý vnútri bin dreva. Lamely dreva musí byť dobre suší, brúsené, zaobchádzať s antiseptické a znovu sa vysuší.

Tvorba pivnica vlastnými rukami: video-on výbere materiálu

Ako zabezpečiť, aby pivnica s rukami: zapustené konštrukcia

Posúdenie terénu a terénnych podmienkach

Najlepšie umiestnenie pivnice - hill podgorok alebo kopca. Podzemné vody v týchto prípadoch sú vzdialené od povrchu zeme. Pri umiestnení na kopci znižuje prenikanie dažďovej vody. Okrem toho dostanete ušetriť na hydroizolačné materiály.

Mnoho ľudí dáva prednosť stavať pivnicu vedľa bytového domu rýchlo dosiahnuť a vziať správne produkty v chladnom období, dážď, atď.

Pred začatím stavby je nutné poznať typ pôdy a možnosť budovania plocha / poluzaglublennogo zeleniny obchod. K tomu, malý test:

 1. Na mieste konštrukcie zásobníkov, aby kus prírodnej vlny, a na hornej - surové vajcia.
 2. Pokrytie "stavby" bánk a nechajte pôsobiť cez noc.
 3. Posúdiť výsledok experimentu:
  • v prípade, že vlna má rosu, ktorá sa nachádza v blízkosti podzemnej vody;
  • v prípade, že vajcia a náter suchý - výskyt hlbokej vode a môžete bez obáv pustiť do práce.

Než začnete budovať pivnica s rukami, je vhodné posúdiť typ pôdy:

 1. Rašelina - najlepší typ na nábreží. Táto pôda sa minimalizuje znehodnotenie, čo je dôležité najmä pre skladovanie okopanín.
 2. Pohyblivý piesok - puchnisty zemina, ktorá nie je vhodná pre konštrukciu "vnútorné" pivnici. Táto pôda obsahuje hliny, piesku a hliny. Aby bolo možné vybudovať úložisko zeleniny, budete musieť vymeniť pôdu a pridať piesok.
 3. Piesčitá pôda je vhodná pre usporiadanie základne. Tento prírodný materiál sa často pridáva pre zníženie puchnistosti a zníženie obsahu vlhkosti.

Materiály, nástroje a

Bude potrebné všetko pre pivníc v krajine s ich vlastných rúk:

 • drvený kameň a štrk;
 • piesok nosič;
 • Roztok íl;
 • lepenkový rolí;
 • tehla;
 • cement;
 • doska pre usporiadanie prekrývajúce rám;
 • trieda betónu 100;
 • roztavenej živice;
 • mriežka pre vystuženie.

Nástrojov by mala byť pripravená:

 • mixér;
 • ručné pech;
 • lopata;
 • skrutky, skrutkovač, klince, kladivá;
 • zvárací stroj;
 • brúsky;
 • primer;
 • kefa;
 • pílka na kov.

príprava výkopu

Výstavba zapustené skladovanie začína kopať jamy. Práca sa vykonávajú v nasledujúcom poradí:

 1. Dej je zrejmé z kameňov, kolov a vegetácie.
 2. Aplikovať rozloženie a vykopať dieru. Tradičné rozmery sklep: dĺžka / šírka - 2,5 m, hĺbka - 2,3 m pri kopaní výkopu je lepšie využiť služby rýpadlá ..
 3. Steny jamy zladiť lopatu škrabanie prebytočnú pôdu a dávať to hladký povrch.
 4. Hĺbka výkopu je závislá od typu vybaviť pivnice. Pri stanovení tejto hodnoty je potrebné vziať do úvahy, že priestor bude čiastočne zaberať šachtu alebo vstup, regály rebrík. S ohľadom na to, že je potrebné vytiahnuť jamy s určitou rezervou.
 5. Zhutnený dno jamy, nalejeme do jamy piesku a štrku. Hrúbka vankúše piesku - 20 cm, štrk - 10 cm.

podklad usporiadanie

Mazanina dosahovať lepšie výsledky s hlinenou maltou. Pre jeho výrobu je potrebné kombinovať hliny a kremičitého piesku v pomere 90% / 10%. Riedi sa vodou, čím sa do hustej smotany. Roztok pripravený štrk vyplniť hrúbke 3-4 cm.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

K zlepšeniu pevnostné charakteristiky základne a poskytujú lepšiu ochranu proti prieniku bin podzemné odporúčané ďalšie vystuženie betónu. postup:

 1. Pripravte hmotnosť stojana piesku a betónu v pomere 5: 1, resp.
 2. Clay bázy po vysušení naliať konkrétne riešenia 5 cm hrubé.
 3. Hladký povrch a nechajte naliať.

Výstavba a izolácia stien

Technológia výstavby tehlových stien je nasledujúci:

 1. Vybudovať základy pre murivo tehlové šírke 1, výška - asi 15 cm.
 2. Nechá sa suchým základom.
 3. Ukladanie sa vykonáva na uhle steny, ktorá poskytuje dvere.
 4. Tieto tehly sú umiestnené v šachovnicovom vzoru.
 5. Ktorým sa tehly na neho je potrebné kliknúť na rukoväti hladidlom - to pomôže zbaviť sa prebytočného roztoku a k zlepšeniu adhézie materiálov.
 6. Po vztýčení každom rade je potrebné skontrolovať rovinnosť úrovne budovy.
 7. Pracovný roztok sa pripraví z piesku a cementu v pomere 4: 1 v tomto poradí.
 8. Vykonáva súbežne so spojkovým medzerami plniace a medzier medzi tehlové múry a hlinené riešenie ílu. Táto technológia poskytuje dodatočnú hydroizolačnú zeleniny obchod.
 9. Po vztýčení konštrukcia steny na oddych 1 týždeň pred tuhnutia roztoku.

tehlové múry sú v núdzi pri vykonávaní hydroizolácie. K tomuto účelu bežne používa gidrostekloizol, valčekom alebo bituminózneho tmelu tesniace materiály. Sekvencia prevedenie izolačné práce:

 1. Liečiť všetky povrchy vodou odpudzujúci prostriedok.
 2. Na stene pre upevnenie strešné plechy - upevňovací materiál sa vykonáva vyhrievaným bituminózneho tmelu. Ak chcete zabezpečiť vysoko kvalitná izolácia bude potrebovať 2-3 kabáty.
 3. Steny sú omietky s cementom.

prekrývajúce sa konštrukcia

Konštrukcia podlahy - zodpovedný akcie. Referenčné konštrukcia musí odolať ťažké bremená. Často sa prekrývajú, je vyrobená z pevného bloku z betónu a výstužné klietky. Je dôležité, aby pivnica strešná plocha väčšia ako je veľkosť priestoru, pretože steny pôsobí ako opory.

Výkon Algoritmus:

 1. Nastaviť zálohovanie, ktorá následne bude stavať drevené debnenie.
 2. Debnenie pred naliatím by mala byť starostlivo uzavreté, roztok nevyteká cez medzeru.
 3. Po príprave debnenie, aby rám betónovej dosky výstuže. usporiadanie rozteč výstuže - okolo 25 cm, výška rámu - až 30 cm.
 4. Keď veľká plocha pivnice je odporúčané double-doska výstuže.
 5. armovacie pletivo by mala presahovať stien pivnice pri 5-10 cm od všetkých strán.
 6. Výsledný rámca rovnomerne vyplniť betónovú maltu.

Po naliatí dosky musieť počkať 3-4 týždne. Prekrývajúce sa plne stvrdnúť a prijať konečnú podobu.

Ventilačné systémy a dodávky elektriny

Dobrá cirkulácia vzduchu - dôležitou podmienkou pre bezpečnosť výrobkov, ktoré sú v pivnici. Nedostatok riadnej vetranie povedie k hnijúce zeleniny a príliš rýchle cirkuláciu prúdu vzduchu - do vyschnuté koreňov.

Technická miestnosť je výhodné vytvoriť prirodzené vetranie - to je menej nákladné, a jeho správne organizácia bude poskytovať dostatok vzduchu. Pre implementáciu je potrebné, aby prívodné a odvodné vzduchový kanál. Výfukový prvok nachádza v hornej časti pri strope, na prívodnom otvorom - na protiľahlej stene vo vzdialenosti dvoch stôp od podlahy.

Postup pre vytvorenie prirodzeného vetrania v pivnici s rukami:

 1. Vyberte kanál na 1 štvorcový. m štvorcových koša - 26 štvorcových. cm trubice.
 2. Montáž potrubia sa vykonáva v jednom rohu, a spodný koniec by mal byť umiestnený v blízkosti stropu. Potrubie skrz celý priestor, strechy, s výhľadom na strešný systém na dvoch nohách.
 3. Do potrubia sa nebude ku kondenzácii, je potrebné držať izolácia komína na sendvič. Jedna rúrka je namontovaná na druhej a priestor medzi nimi je vyplnený minerálnou vlnou.
 4. Otvorený koniec vzduchového potrubia sa nachádza vo vzdialenosti 50 cm od nižšej úrovni podlahy. Výfukový kanál preniká prekrývanie, čo vedie k 80 cm nad základňu.
 5. Mimo otvoru potrubie krycej mriežky.
 6. Na trubke je žiaduce, aby prúd vzduchu ventilu reguláciu.

pivnica elektrifikácia sa vykonáva za použitia medený kábel s dvojitou alebo trojitou izoláciou.

interiér pivnice

Po ukončení montážnych prác môže začať terénne pivnica. Niekoľko možností prevedenia:

 • aby stenové police s priestranných políc;
 • Markízy, kovové police;
 • dal montované regály.

Dôležité! Všetky prevedenia dreva by mala byť pokrytá proti hmyzu a ochrannou impregnáciou proti vlhkosti.

Ground pivnica s rukami: krok za krokom sprievodcu

Pri chate môžu byť vybavené jednoduchým pivnici s rukami na vysokej úrovni podzemné vody. Vnútri koša schopnosť udržať teplotu 2-3 ° C Poďme preskúmať príklad výstavby úložisko rastlinnom typu skladu s rozmermi:

 • Výška v dizajn centra - 2 m;
 • šírka - 3,3 m, dĺžka - 3 m;
 • prejazdná šírka - 0,6 m.

Sled prác:

 1. Protokoly, spočívajúci na zemi, kabát s teplou asfaltového tmelu.
 2. Doska z dosák a lát prvkov - z opracovaných sýček, zaostávanie, glinosolomy, borovica šrotu s pílou.
 3. Strešné presahy by mali byť založené na zemi. Takéto nastavenie poskytuje studenú ročnú dobu dodatočné izolácie vo forme závejov. Výsledkom je stavba ako stan.
 4. Na jednej strane prišije skladovacie haly dvoma radmi dosiek, medzi ktorými izolácia je položený. Na druhom konci izolovaného dverí sa nachádza.
 5. Na vonkajšej strane Lobazov okolo obvodu dig odvodňovacieho priekopy zabraňuje prírodných vôd.
 6. V blízkosti hrebeňa, aby kapotu - drevené okno s nastavením dosky.

Stavba pivnice s vlastnými rukami: video


Like this post? Please share to your friends: