Digitálna anténa s rukami

Hlavným kvalita zobrazenia každého antény - jej interakcie s éterickou signálom. Tento pracovný princíp je základom nakúpené aj domáce antény. Nájdete odporúčania, ako vytvoriť anténu pre digitálnu televíziu s rukami.

obsah:

  1. Ponúka moderné vysielacieho času
  2. Jednoduché digitálny anténa s rukami: Požiadavky na zariadenie
  3. Anténa pre digitálnu televíziu s rukami: Charakteristická príjem
  4. Anténa pre digitálnu televíziu s vlastnými rukami: výrobné technológie
  5. Esenciálne digitálny anténový ramená plechoviek od piva
  6. UHF antény pre digitálnu televíziu vlastnými rukami

Ponúka moderné vysielacieho času

Ak porovnáme aktuálne televízne vysielanie s éteru, ktorý bol pred niekoľkými rokmi, môžeme nájsť nejaké rozdiely. Po prvé, rozsah UHF sa používa k prenosu na televízii. Tak, jeden môže výrazne ušetriť prostriedky a príjem antény signál. Okrem toho, v tomto prípade je potreba pravidelnej údržby antén tiež odstránené.

Tiež televízne senzory stali oveľa viac než predtým, takže väčšina televíznych kanálov k dispozícii v takmer míľniky častiach krajiny. Pre zaistenie vysielania v obývaných oblastiach a typu nízkej snímača energie používanej.

Vo veľkých mestách, rádiové vlny šíria odlišne. Vzhľadom k veľké množstvo výškových budov sú dodávané prostredníctvom signálu je slabá. Ďalej je tu veľké množstvo televíznych kanálov, pri ktorých príjem nestačí audio štandardné televízna anténa.

S rozvojom digitálneho vysielania prijímacích kanálov je teraz ešte jednoduchšie. Tieto typy antén sú odolné proti rušeniu, alebo fázy narušenie kábla, čistotu obrazu.

Jednoduché digitálny anténa s rukami: Požiadavky na zariadenie

Vzhľadom k tomu, vysielacím prostredie sa zmenilo, a pravidlá fungovania moderných pokrmov zmenené:

1. Jedným z hlavných parametrov televíznej antény, smerovosť faktor a ochranný faktor nie je nijako zvlášť dôležitá. rôzne elektronické prostriedky sa používajú na boj proti všetkým druhom hluku.

2. faktorom zodpovedným za ziskom antény zlepšuje signál, čistí ju od cudzích zvukov a rôzne druhy rušenia.

3. Ďalšou dôležitou vlastnosťou modernej televíznej antény - rozsah. Uloženie elektrických parametrov sa vykonáva automaticky, bez ďalšieho ľudského zásahu.

4. Nástroje siahajú hodnota televízne antény by mal komunikovať aj pomocou kábla, ktorý sa pripája k anténe.

5. Aby sa zabránilo narušeniu fázy musia zabezpečiť slušné charakteristiku antény v pomere frekvencie amplitúdou.

Charakteristické body v posledných troch vlastnosťou je vzhľadom k príjmu televízneho signálu cez anténu. Fungujúci na jedinom frekvencii antény, ktorý je schopný prijímať viac z vĺn kanála. Avšak, tak, aby boli v súlade s podávačom, musíte mať CSS silne absorbujúce signály.

Preto existujú určité verzie digitálnych antén sú k dispozícii pre výrobu v domácnosti. Pozývajú vás na prečítať:

1. vlna možnosť anténa, tieto zariadenia sa líšia chastotonezavisimostyu, sú lacné, veľmi populárne medzi spotrebiteľmi. Pre výrobu takejto antény ako jednu hodinu je dostačujúca. Tento pokrm je ideálny pre mestské byty, a tu v obci, ktorá je trochu vzdialená od televíznych centier, bude taká anténa nefunguje rovnako.

2. logopedickej pásmo prevedenie antény - ako anténa vyberie určité signály. To sa vyznačuje jednoduchou konštrukciou, vhodné pre rôzne pracovné rozsahy, nemení parametre podávača. Je stredná technické parametre, ideálny pre mestské domy, vily, byty.

3. Z v tvare antény, ktorý je tiež nazývaný opatrená cik-cak. K výrobe tejto konštrukcie si vyžaduje veľa času a fyzickej námahy. Charakterizované širokými rysy recepcie. Pri použití takéhoto anténu nepodarí rozšíriť rozsah prijímať televízne kanály.

Aby sa dosiahla presnú zhodu medzi anténny kábel by mal byť vedený cez hodnotou potenciálu nula.

Anténa pre digitálnu televíziu s rukami: Charakteristická príjem

Vibratonnye anténa schopná jedného analógu Cantal nájsť niektoré ďalšie digitálne. Takéto zariadenia prijímať vlny kanály. Sú zriedka používané a sú relevantné pre vzdialených miestach z televíznej veže.

Oddelená výroba satelitný antén - bezvýznamný proces. Pretože v tomto procese je potrebné získať a kúpiť tuner hlavu a zrkadlá nominácie musí byť veľmi presná, je prakticky nemožné dosiahnuť doma. Nezávisle možno konfigurovať iba túto anténu, ale nie jeho výrobu.

Pri výrobe vyššie uvedených prevedení antény musí byť veľmi dobre zbehlý v vyššej matematiky a elektrodynamických procesov. Medzi hlavné charakteristiky pojmov používaných pri výrobe televíznych antén, poznámka:

1. KU - napájanie antény, ktorá je určená pomerom prijímaného signálu antény svojho hlavného laloku.

2. CPV - vzťah medzi telom a okolo uhla anténnych lalokov Za prítomnosti plátkov rôznych veľkostí, ktoré sa líšia veľkosťou.

3. DRC - pomer medzi prijímaného signálu pri hlavnom laloku a celkového výkonu antény.

Všimnite si, že v prípade, že anténa je rozsah, sila je vzatá do úvahy vo vzťahu k užitočného signálu.

Všimnite si, že prvé dva termíny nie sú nevyhnutne závislé. Existujú určité možnosti pre antény s vysokou smerovosť, ale jedno alebo nižší zisk. Avšak významné zvýšenie v cik-cak anténou spojený s nízkou úrovňou orientácie.

Anténa pre digitálnu televíziu s vlastnými rukami: výrobné technológie

Každý z anténnych prvkov, ktorými preteká prúd, dodávajú užitočný signál, musí byť pripojená k druhej letovaním alebo zváraním. Akékoľvek prefabrikovaná cieľový uzol umiestnený mimo, musí byť dobre zaistené, pretože zničenie elektronického kontaktu na vonkajšej strane, je rýchlejší ako v interiéri.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať nulovému potenciálu. Práve v týchto oblastiach sú uzly napätie, elektrický prúd, s vysokým výkonom. Pre výrobu sedadiel s nulovým potenciálom používa ohnutý kus kovu.

Pre vytvorenie opletenie alebo koaxiálne stredový vodič kábla z medi alebo zliatiny s lacnými antikoróznymi vlastnosťami. Pre spájkovanie káblov používajú štyridsať volt spájkovacie zariadenia s legkoplavnymi spájky a tavivá-pasty.

Vonkajšia digitálna anténa je vyrobená vlastnými rukami tak, že všetky spoje sú odolné proti vlhkosti, extrémnym teplotám a ďalšie vplyvy na životné prostredie.

vyžadujú dva trojuholníkové tvarovanú dosku, dve lamely sú vyrobené z dreva a smaltovaný drôt výroba vsevolnovoj anténa. To znamená, že veľkosť drôt priemer je prakticky dôležitá, pretože interval medzi ich konci je asi 2-3 cm. Vzdialenosť medzi doskami, ktoré sú konce drôtu je 1 cm. Nahradiť dve kovové dosky môže byť jednostranný s štvorhranným tvarované sklenené vlákno potiahnuté fólie. Zároveň by mali byť medené trojuholníky vyrezávané na to.

šírka antény by mala byť rovnaká ako výška. opísané v pravom uhle tkaniny. Aby bolo možné položiť kábel pre túto anténu, je potrebné dodržiavať určitý vzor. Do tej miery, označujúci nulový potenciál nie je spájkované kábla vrkoč. Proste viazané na to.

ANT, ktorý je rozšírený vo vnútri okna 150 cm, je schopný prijať väčšinu DMC meter a kanály ľubovoľnom smere. Výhodou tejto antény je, že má široký interval príjem kanálu. Preto sú tieto antény sú populárne vo veľkých mestách, kde existuje celý rad televíznych staníc. Avšak, taká anténa má určité nevýhody - KU je jediná anténa, a DRC - nula. Preto, ak je silné rušenie, anténa bude irelevantné.

Variant pre výrobu iných typov digitálneho antény ANT s rukami, ako je logaritmickej špirály dvoch cievok. Toto prevedenie antény je kompaktnejšie a je ľahko vyrobiteľné.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Esenciálne digitálny anténový ramená plechoviek od piva

Pre výrobu digitálneho kábla antény z vašich rúk bude vyžadovať plechovky od piva. Toto prevedenie antény na správny prístup k jeho výrobe, má dobré prevádzkové vlastnosti. Okrem toho, táto misa je pomerne jednoduché na výrobu.

Princíp fungovania takéhoto antény je založené na zvýšenie ramien priemeru na konvenčné lineárne vibrátora. V takom prípade, je expanziou prevádzkovým pásme, zatiaľ čo iné vlastnosti sa nemenia.

Plechovky od piva vo vzťahu k ich veľkosti sa používajú ako rameno na trepačke. V rovnakej dobe, rozšírenie ramien neobmedzená. Toto jednoduché prevedenie vibrátoru slúži ako miestnosť s rukami digitálne antény pre príjem televízneho vysielania priamo pomocou prepojovacích káblov.

V prípade, že zastávka v montážnej prevedení piva diopolya fázy mriežky, umiestnené zvisle, vyznačujúci sa tým, že krok bude polvlny, bude možné zlepšiť hodnotu KU anténu. Aj v tomto zariadení musí byť inštalované na anténny zosilňovač, ktorým je zodpovedajúca vykonávanej a nastavenia tohto zariadenia.

Ak chcete získať takúto anténu k nemu pridali CPA nastaví späť na jej obrazovke a pletivo, v intervale polovice rošte. Pri montáži antény je potreba mať pivo dielektrickú stožiar, vyznačujúci sa tým, stožiar pripojený na obrazovku a mechanickú väzbou.

V rovnakej dobe, na priehradové vyvolávanie sú asi tri alebo štyri riadky. Dva zväzy nie sú schopné dosiahnuť vysokého zisku.

UHF antény pre digitálnu televíziu vlastnými rukami

Anténa log-periodické pre to sa nazýva anténa typu montáže, ktorý je spojený s lineárnym diopole polovíc, interval medzi nimi sa mení v závislosti od geometrických parametrov postupu. Tam sú konfigurované a voľný riadok. Ponuka zostať na dlhší a hladkom prevedení antény.

prítomnosť vopred stanoveného rozsahu potrebnom pre výrobu ALP. Čím vyššia je ukazovateľom pokroku, s vysokým ziskom antény sa líšia. Toto prevedenie antény pre prevádzkové a technickými vlastnosťami je ideálny pre výrobu v domácnosti.

Hlavným princípom jeho normálne fungovanie - držanie správne výpočty. S nárastom ukazovatele progresie zvýšila zisk a znížila orientačné uhol šírenia. Táto anténa nepotrebuje prítomnosť ďalšieho obrazovky. Vzhľadom k tomu, že už nie je závislá na jeho všeobecné vlastnosti.

V procese výpočtu digitálnych LP anténu použiť nasledovné odporúčania:

  • Druhá dĺžka musí byť vibračné frekvencie napájanie;
  • ďalej počíta najdlhšia diopolya;
  • Potom sa pridá ďalšie vopred určený frekvenčný rozsah.

V prípade, že najkratšia diopole opustí líniu, to je rez, ako je vyžadované u antény, len pre výpočty. Celková dĺžka antény bude asi 40 cm.

Priemer čiar na antény je asi 7-16 mm. V tejto polohe je vzdialenosť medzi osami 40 mm. na telefónny kábel nie je pripojený externý spôsob, ako by to nepriaznivý vplyv na technické vlastnosti antény.

Vonkajšia anténa je upevnená ku stožiaru prostredníctvom ťažiska. V opačnom prípade je anténa bude neustále triasť s vetrom. Avšak, kovový stožiar je pripojený k vedeniu nie je rovná, pretože v tomto bode by malo byť dielektrickú stožiar, ktorého dĺžka je cca 150 cm. Ako dielektrický materiál môže byť drevený drevo, predtým natreté farbou alebo lakom.

Digitálna anténa s hands Video:


Like this post? Please share to your friends: