Tento projekt je individuálny dom. Ako vytvoriť projekt doma

Projekt je pripravovaný pred začatím stavby. Bez ohľadu na to, či sa jedná o veľká krajina chaty alebo skromný veľký vidiecky dom, všetky plány a sny sú realizované na papier. Prostredníctvom rozvoja vidieckeho domu projektu pomerne presne vypočíta celkové náklady na materiál a prácu, ktorá bude dokončenie výstavby podľa plánu a užívať si život v novom dome.

obsah:

 1. Etapy vývoja súkromného projektu domu
 2. Developerské projekty domov a domčekov
  • Vytvoriť koncepčný návrh
  • Spracovanie návrhu projektu obytného domu
 3. Čo je potrebné hľadať v rozvoji individuálneho projektu doma
 4. Rysy vývoja dreveného domu projektu
 5. Program pre rozvoj projektu domu

K dnešnému dňu je veľké množstvo firiem poskytujúcich služby pre výpočet individuálnych projektov alebo predáva ready. Ale ceny sú veľmi vysoké a väčšina samozastroyschikov snažia ušetriť peniaze, nevzdávajte to veľký význam. V skutočnosti, jeden môže vytvoriť projekt doma a sami o sebe, ale je potrebné vedieť, čo presne je potrebné venovať pozornosť.

Etapy vývoja súkromného projektu domu

Pred začatím prác priamo na projekte doma, je potrebné určiť účel domu.

 • Bude to v lete chaty, alebo vstavaný pevný dom k celoročnému užívaniu.
 • Počet cestujúcich. Počíta počet miestností pre rodinných príslušníkov, rovnako ako vziať do úvahy, a tí, ktorí budú cestovať domov na krátkej návšteve.

 • Rozhodnúť o prítomnosti ďalších stavieb na mieste. Bude existovať samostatná garáž a počet strojov je navrhnutý tak, umiestnenie kúpeľov, studne, septikov a inými predmetmi, ktoré majú vplyv na veľkosť domu a jeho optimálne umiestnenie na webe.

 • V mieste domu bude mať vplyv aj životný štýl svojich majiteľov. Chce vytvoriť intímne posedenie, uzavreté pred zvedavými očami, dom na začiatku stránky, blokovať im nádvorí. Alebo vice versa, posunúť ho do hĺbky, otvára na displeji krásne fasády a dobre udržiavané krajiny.
 • Prítomnosť svahu v mieste a geodetické štúdií budú tiež vlastné úpravy.

To všetko sa berie do úvahy a na základe získaných údajov sa vyvíja všeobecný plán webu. S ním dopadne dobre ušetriť čas aj peniaze. Zameranie na značkovanie, ihneď pripravený parkovisko, inštalovaný septik, dobre sa vŕtať, a tak ďalej. D.

Developerské projekty domov a domčekov

Teraz domov fáze vývoja projektu začína. Už známy pre jeho približnú veľkosť a umiestnenie na webe.

Vytvoriť koncepčný návrh

Návrh projektu pre silu, aby sa ich vlastné, a v súlade s profesionálnym architektom z neho robí osnovy plán, priestorová a štylistické riešenie.

Tieto výkresy obsahujú plán rozvoja, strechy a podlahy domu. Tiež zobrazuje vzhľad fasády, pozdĺžne a priečne stavby. Takisto je potrebné poznamenať, z akých materiálov je dom postavený, konštrukčné vlastnosti všetkých prvkov. A na základe podrobného koncepčný návrh vytvorí dielo, ktoré bude riadiť stavitelia.

Spracovanie návrhu projektu obytného domu

Architektonický návrh fáza

Architektonický návrh je jedným z najpríjemnejších momentov pri plánovaní domu. Je koncipovaný umiestnenia všetkých miestností a ich veľkosťou, premyslené viac priestoru, rovnako ako ochranné známky na miesto, kde bude umiestnený do okien a dverí.

V tejto fáze sa berie do úvahy materiál, z ktorého je dom postavený. Na ňom závisí od hrúbky stien, veľkosť okien a dverí, sklonu strechy. Výsledkom je súbor kresieb s poznámkou. Môžete robiť všetko ručne na papieri, alebo pomocou špeciálne navrhnutý počítačový softvér. Pre viac informácií o nich sa bude hovoriť ďalej.

Konštruktívna projekčné fázy

V tejto fáze sme spočítali všetky prvky domu. Aký druh nadácie použiť a ako ho pochovať. Čo "koláč" stien, stropnej dosky sú vybrané vypočítané krokiev umiestnenie a prítomnosť komína. V dôsledku toho vytvoril rad plánov na stavbu múrov, s plánom strešného systému, podlahy schodisko, preklady, trámy a tak ďalej. D. Všetky materiály musia byť presne vypočítané, takže si môžete kúpiť všetko potrebné množstvo naraz.

inžinierske projekty

Ide o dôležitú časť, čo nie je vždy možné sa stretnúť v pôdoryse, ale nepodarilo vybudovať kvalitný dom na kľúč bez neho. To zahŕňa výpočet a konštrukciu kanalizačných a vodovodných systémov, vetranie, kúrenie obvodov a elektrických zariadení.

Projekt by mal obsahovať postupné práce na položenie komunikácií nevyhnutných pre nezávislý spôsob života. Pracovný návrh všetky informácie uvedené v detaile o budovanie návrhové kapacity elektrického vedenia a uzemňovacie sústavy pre ochranu pred bleskom. Samostatná časť je súčasťou inštalácie bezpečnostného systému doma.

Projektovanie domu

Ide o poslednú fázu návrhu. To je definované farebnosť fasád, striech, stien a výzdobu interiérov. Je vhodné si myslieť vo fáze návrhu a štylistické dizajnu miestností, usporiadanie nábytku.

Vytvorenie projektu s vlastnými rukami za súkromným developerom je racionálnejšie v prípade, že všetky stavebné práce bude vykonávať na vlastnú päsť. Dostať svoje ruky na projekte od architekta, laik je ťažké to pochopiť a presne pochopiť, všetko, čo bolo na ňom.

Čo je potrebné hľadať v rozvoji individuálneho projektu doma

Prístup do projektu by mala byť komplexná, s prihliadnutím na všetky projektovú a inžiniersku vlastnosti budovy. Ak chcete vytvoriť svoj sen domov, a to aj vo fáze akvizície pozemkov, je potrebné sa postarať o možnosti usporiadania vody, elektriny a kanalizácie. Ale bez ohľadu na to, ako starostlivo navrhnutý projekt doma, laik stále neberie do úvahy všetky nuansy. A v priebehu výstavby bude nevyhnutne časy, kedy budete musieť zmeniť kurz alebo vymyslieť jednotlivé komponenty.

Moderné materiály a dostupnosť informácií ľahšie pracovať pre súkromné ​​developerov. To znamená, že sieť vyložil celý rad modelových projektov zadarmo. Ale mali by sme si uvedomiť, že kvalita práce nie je žiadna slobodná vôľa pre každého na použitie. Všetky tieto projekty vyžadujú značné úpravy alebo sú neúplné.

Druhou možnosťou je kúpiť ready domokomplekta továreň. Jedná sa koláč z dvoch dosiek OSB dosiek, a medzi vrstvy peny. Výberom konkrétny projekt na hrazdené dom v továrni, je produkovaný všetkými dverných a okenných otvorov do a pre peniaze navyše, a vnútorné priečky.

Zákazník si môže postaviť iba na priloženom návode k podobe projektanta. Ale v každom prípade, je východiskovým bodom pre vývoj každého projektu je rozpočet stavby.

Rysy vývoja dreveného domu projektu

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Pri tvorbe projektu mleté ​​či bar v tvare domu, bude musieť vziať do úvahy celý rad nuáns, ktoré ovplyvňujú konečný výsledok:

 • rezivo alebo drevo do domu zvyčajne majú dĺžku 6 m. Pri stavbe priestrannom dome je to často nestačí a je potrebné vo spojení nosníkov k sebe. Neumožňujú otvoriť steny, takže vypočítané údaje k rezanie škár, ktoré sú ďalej izolovaná;
 • pre zaistenie správneho zmrštenie a tuhosť celého domu, spoje sú usporiadané striedavým spôsobom v jednotlivých po sebe idúcich korunkových protokolov. Zároveň je potrebné rozložiť do niekoľkých susedným sever;
 • spôsob, ako vytvoriť domov protokolu zahŕňa iba párny počet uhlov;
 • Konštrukcia zohľadňuje správne rozdelenie zaťaženia na všetkých nosných elementov;
 • založený na pôvodnej dĺžky materiálu až 6 m, by mal byť projekt, ktorý vznikol s minimálnym množstvom odpadu;
 • zrubové steny druhého poschodia by mali byť umiestnené iba na nosné múry, vo všetkých ostatných prípadoch, ktoré sú nahradené ľahšími pólov z baru alebo lištových dosiek;
 • na druhom poschodí podkrovie, by schody nesusedí k stene, na ktorej sklonu strechy.

Program pre rozvoj projektu domu

Moderný softvér značne zjednodušuje úlohu navrhnúť nezávislého domu. Pomáhajú vytvoriť 3D model, ktorý možno prezerať zo všetkých strán sa blíži alebo vzďaľuje. Väčšina z nich sú prispôsobené pre bežných užívateľov, a náklady zdarma. Zoberme si niektoré z najpopulárnejších programov.

Snáď najviac populárny program Google SketchUp. Je veľmi jednoduché použitie, ale to je multifunkčný.

Môžete ju použiť na vytvorenie 3D dom dizajn, interiérový dizajn a terénne úpravy. Obsahuje veľa textúry a je veľmi vhodný pre navrhovanie konštrukcií, ktoré vyžadujú výpočet na najbližší milimeter. Okrem toho, že je úplne zadarmo.

Nemenej populárny a Arcon. Ale pracovať s ním vyjde až po vývoj vzdelávacích materiálov. To vám umožní vytvárať 3D modely domov a interiérov. Ukazuje osvetlenie v miestnosti, ktorá zodpovedá polohe okien.

To je obzvlášť dôležité pre rozvoj tohto projektu je, že pomocou programu na vytvorenie vodorovnej a zvislej časti budovy. Licencované verzia je k dispozícii len za poplatok.

Ďalšie požadoval program - to ArchiCAD. Používa sa nielen amatérov, ale aj profesionálov. Jedná sa o sadu nástrojov pre navrhovanie budov a dizajnu. To vám umožní vytvoriť nielen krásne modelky, ale aj celej stavby a technickej dokumentácie. Licencované verzia je tiež nie je zadarmo.

Ak zhrnieme, chcem povedať, že rozvoj obchodných domov stavebných projektov pracné a veľmi ťažké. Povrchné časť môže byť vytvorená seba, ale neponáhľajte a starostlivo premýšľaní a pri pohľade na všetky druhy volieb. Ale Pracovná časť je najlepšie ponechať na profesionálov. Nerobia bez pomoci architekta a projektovej príprave na okresnej správy pre stavebné povolenie.


Like this post? Please share to your friends: