Kovanie nôž s rukami

V súčasnej dobe, a to aj pri tak veľkom rozsahu rôznych jemných kvalitných nožov od renomovaných výrobcov, ručne kované nože sú stále veľmi populárne. To nie je prekvapujúce, pretože tieto nože majú zvláštnu silu a príťažlivosť. A keby Čepeľ je vyrobená z nerezovej ocele a so znalosťou veci, ako nôž je neoceniteľná. Rôznych spôsobov autografický výrobe nožom je veľmi prácny kovaný nôž s rukami. Je potrebné poznamenať, že čepeľ kovania umožňuje vytvoriť najviac odolné a vysoko kvalitný nôž, ktorý bude trvať desiatky rokov a stále si zachováva svoju kvalitu. Kovanie nôž s rukami - to vyžaduje majster zručnosti na vysokej úrovni držanie nástroje, znalosť kovov a ich vlastností. Pre tých, ktorí sa rozhodli nadviazať nôž prvýkrát, budú odporúčania popísané nižšie pomôcť vytvoriť svoj prvý nôž.

 1. Ako si vybrať oceľový nôž
 2. Nástroj pre kovanie nôž
 3. design nôž
 4. Kovanie nôž z vrtu
 5. Kovanie nôž z ložiska
 6. Kovanie nôž od jari
 7. Kovanie nôž zo súboru
 8. Kovanie nôž z kábla
 9. Temperovanie ostrie a nechajte

Ako si vybrať oceľový nôž

oceľový nôž

Vysoko kvalitné domáce nôž odlišuje správny výber ocele pre neho bude závisieť na rezanie a pevnostných charakteristík noža. Vybrať ten správny ocele, je nutné poznať a pochopiť, aké vlastnosti má sama stala. Kovanie nôž s rukami je potrebné sa zamerať na päť hlavných vlastnosti ocele - odolnosť proti opotrebeniu, tvrdosť, húževnatosť, pevnosť, červená tvrdosti.

pevnosť - Táto vlastnosť ocele, čo ukazuje jeho schopnosť odolávať prenikaniu jej iného tvrdšieho materiálu. Jednoducho povedané, pevná oceľ je lepšie odoláva deformácii. Ukazovateľ tvrdosti sa meria na stupnici od Rockwella a má rýchlosť 20 až 67 HRC.

Odolnosť proti opotrebeniu - odolnosť proti opotrebeniu materiálu počas prevádzky. Táto vlastnosť je závislá na tvrdosti samotnej ocele.

pevnosť Znamená to, že schopnosť udržať svoju integritu pod vplyvom rôznych vonkajších síl. Skontrolujte pevnosť v ohybe môže alebo odraziť.

kujnosť - ocele absorbovať a rozptýliť kinetickú energiu pri náraze a deformácie.

red tvrdosť - opatrenie, ktoré je zodpovedné za stabilitu ocele na teploty a zachovanie pôvodných vlastností pri zahriatí. O tom, ako odolná voči tepelnému spracovaniu ocele závisí minimálnu požadovanú teplotu, pri ktorej môže byť kované. Najviac červené tvrdosti ocele sú pevné značky, prevádzková teplota pre kovanie je viac ako 900 ° C, Je potrebné poznamenať, že teplota topenia ocele je 1450 - 1520 ° C,

Všetky tieto vlastnosti sú vzájomne prepojené a prevaha jedného z nich vedie k zhoršeniu druhej. Preto sa konkrétna vlastnosť ocele závisí na obsahu jednotlivých legujúcich prvkov a prísad, ako je napríklad kremík, uhlík, chróm, vanád, volfrám, kobalt, nikel, molybdén.

legovanie

Prítomnosť určitých legujúcich prvkov a ich použitie pri výrobe proporcionálneho ocele, znalosti vlastností, ktoré dávajú legujúcich prvkov a prísad môže vytvoriť oceľ na určité účely a potreby. Tieto ocele majú vždy značenie. Zároveň tuzemských i zahraničných ocele stupne sú označené odlišne. Pre väčšie pohodlie, značka začala nastaviť základnú štruktúru z jedného alebo viacerých legujúcich prvkov. Napríklad značka označuje obsah U9 ocele uhlíka v desatinách percenta. Analógové oceľ "U" značky sú oceľové 10hh, kde "xx" - je obsah uhlíka. A čím nižšia hodnota, tým menej jeho obsah. Alebo, ako je napríklad oceľ H12MF znamená to, že má vysoký obsah chrómu a molybdénu, čo znamená, vysokoprochnostnyh vlastnosti a nerezovej ocele.

Zloženie ocele H12MF

U domácich značiek, ktoré sú často používané v kovaní nože doma, sú označené ocele U7 na U16, ShKh15, 65G, R6M5, H12MF. Vzhľadom k tomu, zahraničné náprotivky možno identifikovať Steel O-1, 1095, 52100, M-2, A-2, 440C, AUS, ATS-34, D-2. Každá z vyššie uvedených značiek používaných pri výrobe nožov, rôzne náradie a náhradných dielov. Napríklad, stupeň ocele R6M5, V7, V13, 65G používa na výrobu vrtákov, sond, káble, pružiny, ložiská, súbory. Preto sa z týchto predmetov remeselníkov robiť ručne kované nože.

Samozrejme, môžete nájsť ďalšie produkty určitého ocele. Za týmto účelom bude stačiť prečítať celý popis značky ocele a jej aplikácie v databáze ocele a zliatin, a potom použite produkt z neho nadväzovať nôž.

Nástroj pre kovanie nôž

Nástroj pre kovanie nôž

Kovanie nože vyžadovať určité kováčske nástroje, ktoré možno zakúpiť v obchode. Ale môžete použiť non-profesionálny nástroj:

 • Kladivo na 3 - 4 kg, a kladivo nižšej hmotnosti na 1 kg;
 • kuznecheskie kliešte alebo kliešte obvyklé, ale bez izolácie na rukoväti a nastaviteľným kľúčom;
 • spojky;
 • nákova alebo jej samorostlý analóg I-nosníka;
 • Bulharská a zariadení pre zváranie;
 • grinder;
 • rúry.

domáci kováreň

V prípade, že bežný prístroj je viacmenej jasné, na peci nutné vykonať určité objasnenie. Ide o to, že v bežnom miesta je ťažké získať teploty nad 900 ° C A vyhrievať v polotovaru je večnosť. Preto je nutné, aby k miernemu zlepšeniu zamerania. Ak ste sa doteraz zaoberá aspoň kalenie, musíte vykonať od nuly malú pec z ťažkého kovu. Potom k nemu trubici, cez ktorý bude vzduch privádzaný pomocou ventilátora alebo doslúžil pripojiť. Takýto jednoduchý spôsob možno získať dostatočne spoľahlivé, aby téglik predliskov na teplotu 900 - 1200 ° C, Palivo je bežné drevené uhlie, s výhodou taká, ktorá dáva toľko tepla a horieť dlhšie.

design nôž

Pred tým, než skutočnej práce, je potrebné vykonať skica nože.

V skutočnosti je nôž pomerne jednoduchý objekt, ktorý sa skladá z čepele a rukoväte. Ale teraz, keď každý z týchto prvkov je sada komponentov. Na preukázanie fotografiu nože návrhu môžete vidieť všetky prvky nožom a to, čo sa nazýva.

design nôž

Tiež, čo potrebujete vedieť o niektorých základných profilov lopatiek, aby najvhodnejší dizajn. Na fotografii nižšie ukazuje profily lopatiek.

profil ostrie

Výberom najvhodnejšie pre váš profil, môžete bezpečne považovať za vytvorenie náčrtu. Samozrejme, že zruční remeselníci zvládnuť bez skíc, ale pre začiatočníka je stále dôležité, aby skicu a udržať ju pred našimi očami v procese kovania.

Kovanie nôž z vrtu

Vrtáky získali mnoho popularity v dôsledku kovania nožov používaných v týchto legovanej ocele R6M5, ktorý je odolný a ľahko ostrenie a trvanlivosť.

kovania nôž vrtáky

Ak vyberiete vrták pre kovanie notu jeden dôležitý bod. Veľké vrtáky pozostávajú z pracovnej časti špirálového drieku R6M5 a normálne ocele. Malé vŕtačky sú väčšinou úplne mimo R6M5. Pri kovaní vŕtacie ostrie z veľkej potreby okamžite určiť, kde niektoré z ocele a kde hranice medzi nimi. To možno vykonať jednoducho, len trochu vŕtačku preraziť po celej dĺžke. Kde obvyklé ocele, budú iskry vysoká a žlto-oranžový nádych. A tu je miesto, kde oceľ je zväzok bude rozptýlená a bližšie k červenkastým nádychom. Postup je potrebné, ako je popísané vyššie, za účelom zistenia, kde je ostrie noža začne, a kde driek. Keď skončil s tým, pôjdeme k veľmi kovania.

prvý roznecuje oheň v peci, pripojte ventilátor a čakajú na uhlíky prepuknúť veľmi silno, a potom Dali sme vrták do téglika. Ale my to s kliešťami, a tak, že driek väčšinou zostal z ohňa.

Dôležité! Vykonávaním nôž kovania prvýkrát, môžete okamžite zistiť, kedy kov zahreje na požadovanú teplotu. Výsledkom je, že nemôžete pokaziť jeden vrták. Takže ako si vziať na kovanie vrtáku môže byť trochu praxe s vykurovaním a búšenie metal na pravidelné prípravku. Je nutné mať na pamäti, akú farbu bola kov a keď kované najviac potichu. Je tiež potrebné pripomenúť, že na slnku aj ohriatej na 1100 ° C, kov stmavnú.

Promotion vŕtačka kovanie ostria vrtáka

akonáhle drill ohrieva na požadovanú teplotu, a to je 1000 ° C,, okamžite nevyhnutná odobrať z téglika, a pre upnutie drieku v spodnej rukoväti. Po tom, vziať kľúče svorka je na hornej strane vŕtačky a robiť krúživými pohybmi, rovnanie cievku. Urobiť všetko potrebné, aby rýchlo, takže kov nemal čas vychladnúť, inak je riziko zlomenia vrtáka. Ak ste to neurobil v čase, nemajte obavy. Len re-Haskalah vŕtačku a opakujte postup. V dôsledku toho by mal mať relatívne plochý pás kovu.

Kovanie vrták - navíjanie na vhodnú hrúbku

Ďalším krokom je vŕtačka kovania a Odvíjanie kovu na prijateľnú hrúbku. Je to všetko veľmi jednoduché. Rozžeravený kov na požadovanú teplotu, brať ťažké kladivo a začať silný, ale uniformu fúka dub kov a dať mu hladký tvar. V dôsledku toho by malo zase hrúbku kovového pásu asi 4-5 mm.

Dôležité! Ak musí kov kovania priebežne sledovať farbu polotovaru. Akonáhle sa začalo stmievať, získavanie čerešňa farbu, okamžite sa vráti do krbu. Je lepšie, aby znovu zahrievať kov, než rozbiť to pod úderom kladiva.

Kovanie ostrie noža

ďalej kované ostrie noža. Je to všetko trochu zložitejšie. Skutočnosť, že je nutné, aby zaokruglennuyu tvar pri zachovaní požadovanej hrúbke čepele. Všetky práce je prakticky klenotník a vyžadujú určitú zručnosť. Kovanie sa vykonáva tak, aby sa postupne zaokruglivaya hrany, trochu oneskorený prostredníctvom dĺžky čepele. Mŕtvice by mala byť silná, ale čistý. V nováčik nemôže obrátiť na prvý pokus, ale trochu praxe vyrieši všetko.

Kovanie nôž brit

Ďalším krokom je kovania strmeň brit. Ide o dôležitý a ťažká skúška. To bude vyžadovať ľahší kladivo a s výhodou s zaokruglennym úderník. Od polovice čepele, postupne posun kov až k reznej hrane. Snažili sme sa, aby sa brit čo najtenšie. Preto je nutné, aby ostrie sám bol jednoduchý a hladký. Štrajky boli veľmi starostlivo a snaží sa, aby rovnako toľko úsilia, ako to berie pre malú deformáciu rozžeraveného kovu. Pamätať farebný polotovar a poslať ho späť do pece podľa potreby.

Kovanie stopka čepele

Akonáhle schopný nadväzovať nôž a nôž, pokračujte peening driek. Práca sa bude oveľa jednoduchšie ako v pohraničných regiónoch kovacích čepele. Spočiatku svieti guľatý stopky vrtáka, a potom sa vrátiť svoje silné údery kladivom. V závislosti na náčrte chvosta môže byť buď úzky alebo široký. Už teraz existujú, ako budete chcieť, aby sa pero nôž. Niekto robí jednoduchý presahmi a niekto robí gombík voľby.

nôž brúsenie

Po dokončení kovania dávajú kov postupne vychladnúť a potom pristúpiť k brúsenie. V brúskou odstránenie nadbytočných kovových vrstiev a nezrovnalostí, takže nôž dokonale hladké a lesklé. Pri brúsení môže trvať až do hrúbky 2 mm, a nôž bude oveľa ľahšie a tenšie. Aj v tejto fáze, môžete brúsiť nôž. Nakoniec vykonajte nôž tvrdené. Informácie o tom, ako sa to robí, bude napísané nižšie.

Kovanie nôž z preskúmania drill videa:

Kovanie nôž z ložiska

Ďalšie populárne materiál pre kovanie nôž ložisko, a to jeho vnútornej alebo vonkajší okraj. Vnútorné i výhodnejšie. Všetko funguje na nože kovanie ložiská takmer totožné s kovaním vrtáka. S niektorými výnimkami.

Kovanie nôž z ložiska

Po prvé, polotovar ložiská ráfika rezať mlynčeka. Dĺžka sa snaží, aby zhodnotila, a tak na nôž dosť a 1 - 2 cm vľavo. Po druhé, v počiatočnej fáze kovania vyseknutého polotovaru, ktoré majú byť zvarené, aby armovacie tyče. A týmto spôsobom a žeravé vyhne. Po tretie, ak sa v prípade, že vŕtacie polotovaru valcované z kolesa do plochej, potom držiak ložiska treba jednoducho zarovnať. Ďalšie akcie na kovania čepele a drieku sú úplne podobné. Jediná vec, ktorú stojí za zmienku - z ložiska ešte výhodnejšie robiť nôž spracováva réžii.

Kovanie nôž z preskúmania ložiska videa:

Kovanie nôž od jari

Pri hľadaní vhodného ocele pre vysoko kvalitných nožov, mnoho použité pružiny. Kovové časti vozidla sa vyznačuje vysokou elasticitou a dlhú životnosť, čo je vynikajúce model pre ručne kované nože. Pre spravodlivosť treba poznamenať, že čepeľ listové pružiny môžu byť vyrobené vyrezaním a obvyklý profil nože s ďalším ostrenie a tvrdnutia. Napriek tomu nôž bol naozaj spoľahlivá, to je najlepšie, kované, najmä preto, že hrúbka jar je pomerne veľká, a to by mala byť znížená na dobrý nôž.

Kovanie nôž od jari

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Kovanie čepele pružín začínať stripovanie brúska hrdzu a značenie dosky. Bude to trvať len malú časť pružiny, takže ho označiť, odrezať pomocou mlynčeka. Ďalej sme zvárať obrobok do objímky a to svieti. Potom postupne prokovyvaem, prinášať ho do požadovanej hrúbky. Kované okraj a brit, ako je tomu pre popísané napríklad nad lopatky kovania vrtáka. Po dosiahnutí požadovanej výhradou nôž postupne ochladzovať, a potom brúsiť a ostriť ho.

Kovanie nôž z preskúmania jarnej videa:

Kovanie nôž zo súboru

Odolné proti opotrebeniu a trvanlivé ocele možno nájsť v rôznych inštalatérske náradie a podať do očí bijúce príklad. Výrobné lopatky súboru dostatočne populárny aktivitu. Tým skôr, že listy sú získané veľmi odolný s jemnou britu. Ale kovania nôž zo súboru má svoje vlastné charakteristiky.

Nôž zo súboru

Po prvé, je potrebné vymazať súbor z škrty a prípadnej korózii. To možno vykonať pomocou brúsky. Ďalej znížiť obrobok zo súborového požadovanej dĺžke v prípade potreby. Potom zvára ju do medzikusu a stavia do pece. Žiarovka predlisok na požadovanú teplotu, pokračujte predlisok valcovanie k nám potrebnej hrúbky. Potom si ostrov a brit. Stopka nôž zo súboru sa najlepšie vykonáva pod rukoväťou faktúry.

Kovanie nôž z prehľadu súborov videa:

Kovanie nôž z kábla

Knife Making of oceľového lana je pomerne vzácne. Vzhľadom k tomu, na rozdiel od všetkých predliskov popísaných vyššie, je kábel odpojený drôtikov a vytvoriť z nich je ťažké. Okrem oceľového lanka nemá také vlastnosti ako vysokú oceľovú vŕtačku alebo súboru. Vo väčšine káblových nožov kladivo vďaka svojmu neobvyklému vzorom na kline pripomínajúce damašskej ocele. Aby bol taký nôž, je potrebné, aby sa trochu viac úsilia, než konvenčné tyčové ocele pre kovania.

nôž kábla

Kovanie nôž z kábla začína, ako je obvyklé kovania. To je len majú niekoľko málo tajomstvo. Po prvé sa jedná o stopku. Mnoho umelcov, aby stopka nôž z kábla vo forme hotových držadlami. Vyzerá to veľmi nezvyčajné a krásne. A potom existujú dva prístupy k výrobe zbraní. Potom sa tučný povraz, a potom variť to do konca, čo je monolitický kus. Alebo aby sa rukoväť v tvare slučky, a koniec kovanú čepeľou. Po druhé, kovania kábla - komplikovaná záležitosť, pretože z rozptýlených drôty, ktoré tvoria kábel. Ak chcete nôž, vyžadujú, aby variť spoločne. A je to umenie, a očakávajú, že nôž z kábla získané od prvého okamihu, to nie je nutné. Zváranie možno vykonať dvoma spôsobmi. Prvá - variť elektrického zvárania pozdĺž hlavných drážok. Druhá - vykonávať kuznecheskuyu zváranie. Druhá možnosť je zložitejšia a zároveň je vhodnejšie.

bórax

Takže výberu spôsob, ako vytvoriť popisovač začať kovania nôž. Z tohto raskalivaem kábla k jasne červené. Potom ho a posypeme hnedej. Potom znova poslaný do téglika. Tak nekomplikovaný spôsob, ako sa pripraviť na kuznecheskoy zváranie. bórax Ide o soli s kyselinou tetraboric, a je aplikovaný remeselníkov pre zváranie jednotlivých vrstiev ocele. V skutočnosti sa jedná o tok, ktorý uľahčuje proces tavenia a zabraňuje roztaveného kovu zo skupiny zahŕňajúcej kyslík vniknutím a odstraňuje oxidy kovov. Borax možno nájsť vo verejnej sfére bez akýchkoľvek problémov.

Po ošetrené drôtu hnedej na všetkých stranách a je zahrievaná z 900 až 1200 ° C alebo viac, je vybratá z téglika a začať prokovyvat. Štrajky spôsobiť ťažké kladivo, ale zároveň sa snaží udržať kábel vlákien dohromady. Kábel kovania zložitosť v ňom. Ale s praxou, môžete dosiahnuť prijateľných výsledkov. Na konci kábla môže byť žiariace a prokovyvat mnohokrát. Ale zakaždým, ohrevom v peci, posypeme hnedým povrazom. Výsledkom je pevný kus z ocele, ktorá sa skladá z mnohých vrstiev, takmer ako damašskej ocele. Za to, že je tu potrebné iba sfalšovať tvar čepele. Ukazovať kovacie nože videa opakovane bolo preukázané, ako sa spamätáva z ostrie, brit a špičkou.

Temperovanie ostrie a nechajte

Ako už bolo spomenuté, kalenie noža - to je jedna z najdôležitejších fáz jeho výroby. Koniec koncov, na to, ako to bolo vykonané správne, záleží na výkonnosti ostrie. Vlastný proces kalenie sa uskutočňuje potom, čo sa nôž ochladenie a bola rozomletá pomocou mlynčeka.

temperovanie čepeľ

temperovanie čepeľ Začína sa svojím teplom od svetlo červenej na oranžovú. Potom sa nôž znížený do vody alebo oleja. V tomto prípade sa pridá voda 2 - 3 polievkové lyžice soli na 1 liter, a teplota vody by mala byť 18 - 25 ° C, oleja, 25 až 30 ° C Temperovanie prebieha pomerne rýchlo, a že šlo všetko dobre po kalení čepele je nutné uvoľniť. Kalenie oceľ sama prebieha v teplotnom rozmedzí od 750 do 550 ° C, V súčasnej dobe tvrdnutia môžu cítiť, aj keď je oceľ začne "triasť a stonať" v kvapaline. Akonáhle je proces dokončený, je potrebné získať ostrie a nechajte ho vychladnúť prirodzene.

čepeľ dovolená To sa vykonáva po zatvrdnutí. Samotný proces zahŕňa oslabenie vnútorného napätia ocele, čím je pružnejšia a odolné na rôzne typy zaťaženia. Pred dovolenku, musí byť nôž očistiť od prípadného meradle a potom ohreje. Ale pri popúšťaciu teplote je výrazne nižšia. nôž sám musí mať, aby plameň a sledovať ho. Akonáhle je celý povrch pokrytý žltooranžové filmu, vyberte nôž z ohňa a dať to prirodzene vychladnúť.

Niekedy kalenie a popúšťanie sú vyrábané za použitia vody alebo oleja, a niekedy aj cez oleja do vody. Toto tvrdnutia je veľmi rýchly. Po prvé, čepeľ je znížený do oleja po dobu 2 - 3 sekúnd a potom vo vode. S týmto prístupom, je riziko tvorby zlého kalenie je minimálna.

Kovanie nôž s rukami len vyzerá ako jednoduchá úloha. Okrem toho bude mať veľa mávanie perlík, tak stále viac a vo veci Kovanie kovu prvýkrát bez skúseností nemusí byť schopný nadviazať nôž. Z tohto dôvodu, musíte najprv získať ruku a trochu praxe, a potom pokračovať na nože kovania.


Like this post? Please share to your friends: