Oprava WC cisterny s rukami

Prirodzená atribúty pohodlný pobyt, sú obvyklé pre dobro ľudskej civilizácie, ako ergonomické zariadenie, stabilné zásobovanie vodou, dobre naplánované osvetlenie a inštalatérske prácu bez prerušenia. Správnu funkciu všetkých zariadení uvedených vyššie je považovaná za samozrejmosť, a neúspech je takmer vždy prichádza ako prekvapenie, prináša veľa problémov. Najčastejšie je predmetom pozornosti stávajú majitelia domov inštalatérske, a zaistiť jej hladké fungovanie, je potrebné sa postarať o jeho správnej inštalácie, čo znamená silné spojenie rúrok a hadíc, poškodenie spojovacích a tesnenia. Ak inštalatérske je po dlhú dobu, nutnou podmienkou pre jeho hladký priebeh bežných kontrol je umožniť včasné detekciu opotrebenia výstuž kvôli nedostatočnej kvalite vody. Včasná údržba sanitárneho vybavenia zabráni zaplavenie svojich domovov a domovov svojich susedov. V prípade rozbitia sanitárneho vybavenia, najlepší spôsob, ako je zavolať inštalatéra, ktorý rýchlo a efektívne odstrániť poškodenie. Ak nie ste schopní zavolať pána, môžete vykonať nezávislú oprava WC nádrž, ktorej technológia nie je zložitá.

Princíp Basics na záchod zariadení

Pre pochopenie problému a nájsť najlepší spôsob, ako problém vyriešiť, je potrebné skúmať teoretické základy prístrojov hygienickým zariadením a pochopiť, ako vypúšťanie vody v záchodovej mise. Bez ohľadu na konštrukčné vlastnosti WC, každý model je charakterizovaný prítomnosťou dvoch hlavných častí - do nádoby umiestnenej na podlahe alebo na stene, a nádrž na vodu sa nachádza v hornej časti. Je to práve táto schopnosť a cisterny. Pri prevádzke odvodňovania založené na princípe "hydraulický zámok", čo znamená, prúdenie splachovacej vody pôsobením gravitácie stlačením tlačidla (kľuky) uľahčuje otvorenie zátky.

Rozdiely splachovacie nádržky toaliet: klasifikácia cisterny

Moderné klampiarske trh ponúka spotrebiteľom široký výber rôznych dávkovacích zariadení, ktoré patria do rôznych typov a druhov. Existuje mnoho druhov splachovacie nádržky, ktoré môžu byť klasifikované v súlade s množstvom funkcií nižšie.

Umiestnenie nádrže vzhľadom k záchodovej mise

Tradičný spôsob inštalácie toalety, nestráca svoj význam dnes, zahŕňa vytvorenie kontinuálneho konštrukciu, spájajúcej nádrže a toalety v jeden celok. Výhodou tohto spôsobu inštalácie netreba montovať výtlačné potrubie spájajúce záchodovej misy a cisternu.

Cez výhody a spoľahlivosť tradičného spôsobu inštalácie, získavajú popularitu skrytú štruktúru a suspendovaných toalety. Prvá možnosť je ideálna pre byty zrekonštruované. To zahŕňa inštaláciu toaletný nádržky do steny, takže sa stane úplne neviditeľné. Spustenie systému sa vykoná stlačením špeciálneho tlačidla na paneli.

Pozastavená výstavba - ďalší nový-fangled spôsob inštalácie toalety, čo znamená pozastavenie záchodovej nádrže v určitej výške nad záchodovú misou. Zvláštnosťou tejto konštrukcie je silný tlak vody, zabezpečenie efektívneho mozgov. Má však tiež nevýhody, z ktorých jedna - na nadmerný hluk, ktorý je generovaný v procese vypúšťania vody. Napriek existencii nedostatkov, všeobecne také štruktúry sú považované za jeden z najviac praktické a pohodlné, a ich vzhľad bude vynikajúcim doplnkom interiéru, v retro štýle.

Hlavné typy spúšťačov

Medzi najčastejšie typy spúšťačov sú tlačidlový a kmeňových vypúšťacie zariadenie, osvedčený ako jeden z najspoľahlivejších a robustných systémov. Tlačidlové splachovacie mechanizmy sú najvhodnejšie pre splachovacie nádrže uzavretý. Ich hlavnou element - tlačidlo sa nachádza na bočnej strane misy mozgov alebo v stredu. Rozlišovať medzi jedno- a duálny mechanizmus tlačidlom. Tá znamená prítomnosť dvoch tlačidiel: jeden z nich vypúšťania úplne, a druhú polovicu. Takýto princíp zariadenie bude v prípade potreby šetriť vodou. Podobný princíp činnosti vypúšťacieho zariadenia, a môže byť realizovaný pomocou jediného tlačidla, v prípade, že množstvo fúzie vody je daná stupňom stlačením tlačidla.

Získavajú na popularite a kanalizácie, ktoré sú založené sa používajú páky alebo reťazami. Výrobca preferuje usporiadané tieto mechanizmy na strane konštrukcie odtokového. Pre vypúšťanie vody je dostatočná pre ťahanie páku alebo reťaz. Tento typ kanalizácie bude najdôležitejšie pre zavesené WC misy. Vzhľadom k tomu, z týchto funkcií, bude cisterny pozastavenie oprava WC byť mierne odlišné. Bez ohľadu na typ inštalácie splachovacej nádrže, rozlíšiť ručné spúšť, zahŕňajúce manuálne nastaviť objem vody, vysuší, a automatické.

Ponúka prítok vody systém

Existuje niekoľko typov ventilov, reguláciu prietoku vody:

 • Bočné vodovod, predpokladá umiestnenie výstuže z vrcholu, je typická pre sanitárne vybavenie ruských výrobcov. Napriek tomu, že inštalatérske, vybavené týmto mechanizmom, sa vyznačuje nízkymi cenami, nie je vo vysokej dopyte, vzhľadom na pomerne hlučné sady vody. Pri modeloch sa líšia vyššiu hodnotu, vyznačujúci sa použitím špeciálneho trubice, zníženie hluku, čo prispieva k prívodu vody priamo na dno.
 • Nižšia vodovod je charakteristická pre modely oboch domácich i zahraničných výrobcov, ktoré sa týkajú dostatočne vysokej cenovej kategórii. Vlastnosti spodného mechanizmu prívodu vody znížiť hluk z vody do najnižších.

Zariadenie cisterny: základné prvky

Správne identifikovať príčiny porúch a opraviť včas, aj keď je potrebné všeobecne byť vedomí vnútornej štruktúry toaletný nádržky. Napriek rozdielom výstužných konštrukcií splachovacie, vyznačuje sa jednotného režimu zariadenia. Vnútorné zariadenie Splachovače znamená prítomnosť týchto prvkov:

 • Zamykanie alebo vypúšťacie ventily reguluje vypúšťanie vody z cisterny do záchodovej misy a zabraňuje jej úniku zbytočne. V procese plnenia nádrže, voda v ňom obsiahnuté prispieva pevne lisované povrch ventilu umývadlom WC, pretože, že dôjde k úniku vody. Teda, v prípade, že odtok vody prechádza nádrže, to je v dôsledku poruchy ventilov;
 • Vstupný ventil, ktorý je v kombinácii s vodným prívodným zariadením pre nastavenie hladiny vody v nádrži. Po dosiahnutí určitej úrovne zásobovania vodou vo svojich nádrží zastávkach. Voda Indikátor úrovne plavák je pripojený k plniaci ventil pomocou mosadzné tyče. V prípade, že prvé modely dávkovači zariadenie predpokladá priečnej polohy vstupného ventilu a horizontálne umiestnenie plaváka, aktuálne modely sanitárnej keramiky, oporné tradičné princíp pôsobenia, poskytujú umiestnenie vstupného ventilu v spodnej časti odtokové misky, pričom plavák je charakterizovaná vertikálnym umiestnením;

Dôležité! Medzi problémy plynúce k potrebe opraviť záchod splachovacie, najčastejšie spojené s chybnou funkciu tohto mechanizmu je vo väčšine prípadov zníženie jeho úpravy.

 • Mechanizmus prepad a voda, konštrukcia, ktorá je opatrená plastovým kovanie, ktorý je vybavený ovládacie gombíky. Jeho funkciou je, aby sa zabránilo vniknutiu vody z nádrže do miestnosti v prípade poruchy plavákovým ventilom. prepad vody s napojením na dreze, nadobúda účinnosť po stlačení tlačidla štart. Prebytočná voda nie je odvedený von pripojením zariadení prepadové vypúšťací mechanizmus, ktorý uľahčuje odchod prebytočnej vody do kanalizácie. Dôležitým prvkom systému je plavákový ventil pripojený k plaváku regulácii hladiny vody v nádrži. Poruchy súvisiace s fungovaním float žeriavu viesť k vytekaniu vody z nádrže.

Dôležité! Každý z týchto prvkov môže prísť do rozpadu, čo vedie k potrebe pre jeho opravu. V tomto ohľade nie je potrebné vziať do úvahy problémy spojené s poškodením plášťa nádrže, pretože v praxi odstránenie trhlín a odštiepkov bývanie je takmer nemožné. To je vzhľadom k neefektívnosti aj tých moderných lepidiel, ktoré sa stávajú najčastejším dôvodom k výmene WC nádrž.

Najbežnejšie poruchy cisterny: metódy ich eliminácie

voda presakuje do miestnosti: príčiny a metódy odstraňovania poškodenia

Ak si všimnete vzhľad vody v miestnosti, s najväčšou pravdepodobnosťou Dôvodom tohto neúspechu sú montáž. V tomto prípade, neskúsených majitelia domov je pravdepodobné, že sa dostanú do paniky, a myslieť na výmenu klampiarskych, bude hľadať odpoveď na otázku: "Ako dať na záchod a vyhnúť výpadky v prevádzke?". Ale neponáhľajte, tento problém je ľahko odstrániteľná. Pozrime sa na najčastejšie príčiny tejto chyby:

 • Opotrebenie tesniaceho krúžku namontovaného medzi nádržou a do záchodovej misy;
 • Porušenie celistvosti tesnenie upevňovacích skrutiek.

Všetky tieto chyby nepotrebujú sofistikované diagnostiky a môžu byť detekované aj pri vizuálnej kontrole. Ak zistíte, že tieto chyby, pokúsi dotiahnuť spojovací materiál, nie je použitie v tomto prípade neprimeranej sily, ktoré by mohli spôsobiť poškodenie nádrže alebo dokonca porušenie jeho celistvosti.

Ak ste vykonali tieto manipulácie, a preto boli neúspešné, odborníci odporúčajú, aby sa odstránili vypúšťacie nádrž a vymeňte gumené tesnenie na odtokového kanála. Sú tiež odporúča vymeniť tesnenie a podložky upevňovacích skrutiek.

Dôležité! Pre zvýšenie hustoty spojov, čo je spoľahlivejšie, odborníci odporúčajú, je, aby dodatočné utesnenie silikónom.

Čo keď sa voda netečie do nádrže?

Toto rozdelenie je tiež nie je nezvyčajné, pretože to je najčastejší dôvod, prečo je upchatie najužšej časti ventilu. Vyriešenie tohto problému nespôsobí problémy - postačuje k uvoľneniu všetkej vody z nádrže a spätného ventilu s pákou a plaváku. Za to, že si všimnete pomerne úzky otvor pre privádzanie vody do nádrže. Pre odstránenie jeho upchávaniu ako čistý to s ihlou alebo tenkého drôtu. Ďalšie, trochu vyskrutkovať ventil na prívodné potrubie, a ako umývanie zvyšky vznikajúce upchatiu. Uistite sa, že voda voľne vyteká otvorom v nádrži, utiahnite ventil a inštalovať ventil s ramenom a vznášať do pôvodnej polohy.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Konštantná prietok vody z nádrže do záchodovej misy: príčiny a ich odstránenie porucha

Príčiny poruchy môžu byť:

 • Vychýlenie plavákového ramena;

Ako to môžem opraviť? Ak narazíte na tento problém, stačí dať paži optimálnu pozíciu pre neho.

poškodenie float, vedie k tomu, že sa začne presakovať dovnútra. To nevyhnutne vedie k jeho snaženie k dolnej objem nádrže, to znamená vody zachytenej vnútri plaváku zabráni jeho návrate do svojej pôvodnej polohy, v ktorej je prívod vody uzatváracie. Ak tomu tak nie je, prebytočná voda cez prepadovej sústavy je vypúšťaná do záchodovej misy.

Ako to môžem opraviť? Jediný možný efektívne opravy, v tomto prípade je nahradiť časť.

K tejto vode sa prekrývajú stúpacie produktov demontáž zariadení a dať na jeho miesto nové, vopred zakúpiť podobné položky.

Dôležité! Opraviť záchod cisternových armatúry tak efektívne, ako je to možné, do procesu výberu odborníci odporúčajú venovať pozornosť rozmerov a konštrukčných prvkov, detailov, ako niektorí z nich nie sú vždy vzájomne zameniteľné.

Dôležité! Vo väčšine prípadov sa na výrobu moderných plastov plaváky použitie alebo nerezovej ocele. Plaváky sú vyrobené z týchto materiálov sú v podstate nezávislé na únik.

Opotrebenie tesniacich prvkov vypúšťacích ventilov. Ak chcete zistiť, či je príčinou poruchy skutočne spočíva v opotrebenia tesniacich prvkov, je dosť jednoduché. Je to dosť opatrne vytiahnuť ručný ventil: v prípade, že voda začala tiecť, potom nie ste v poriadku, problém v skutočnosti spočíva v opotrebenia spätným ventilom, gumovým tesnením alebo tmelom. Odstránenie tohto poškodenia je možné dosiahnuť nahradením spotrebného materiálu.

Odpisy plaváka môže tiež spôsobiť trvalé netesnosti. V tomto prípade, je plavák je vytvorený otvor, ktorým dôjde k výtoku vody.

Dôležité! Ak v čase problému nemáte po ruke potrebné informácie, prejdite "Dočasné" opravy. Za týmto účelom je otvor vytvorený v plaváku, lepené alebo pripútaný zahreje plastovým hladidlom hors, vrecka, čím sa vytvára jeho utesnenie. Je dôležité nezabudnúť ho pripevniť okolo plaváka páky.

Oprava WC cisterny pomocou tlačidla: postup

Ako vykonať odstránenie veka jedným tlačidlom?

 • Uvoľnite poistný krúžok okolo tlačidla. Je dôležité, aby sa zabránilo silný tlak na to, ako je pre výrobu krúžkov sa používa hlavne plastov;
 • Urobiť odstránení krytu a pristúpiť k oprave.

Ako bolo uvedené vyššie, dôvodom konštantu voda unikajúca z nádrže do záchodovej misy, môže byť z niekoľkých dôvodov:

 • Nesprávna poloha plaváka - v tomto prípade, jednoducho odstrániť sedadlo a správne plavák.
 • Nosiť na plaváku ventilu ventilátora, takže to nezaručuje tesnosť.

V tomto prípade je nutné vykonať jeho výmenu. Ak chcete tento plavák v hornej polohe a odskrutkovaním matice spájajúcej nádrže a vypúšťaciu hadicu, vykonávať iba načítanie mechanizmus;

 • Odstrániť starý hruška, nahrádzať to rovnaký model s podobnými vlastnosťami.
 • Ak by došlo k zhoršeniu skrutky držiace žiarovku, je potrebné ich vymeniť.
 • K tomu vypustiť vodu z nádrže, odobratím zvyškov;
 • Uvoľnite maticu, umiestnenú medzi pružnou vložkou a plavákovým ventilom, ako aj skrutky. S trochou snahy, nakloniť nádrž späť na polici, uvoľňovať gumovou objímku umiestnenú medzi nádržou a záchodové misy;
 • Odskrutkovať poškodený skrutku a zdvojnásobuje to, a ich odstránenie. Je dôležité, aby nahradiť obe skrutky, a to aj v prípade, že integrita druhé doteraz zlomené. Pre výmenu krompáč skrutky podobnej veľkosti, z mosadze alebo z nerezovej ocele;
 • Odobrať hlinené pod sedlom hrušiek a urobiť z neho dôkladne vyčistiť prevedením podobné činnosti s policou a nádrže. Promazhte hruška silikónový tmel, ktorý sa neskôr vyrieši problém opotrebenie a bráni, že je potrebné ju nahradiť;
 • Zmontujte nádrže, vytiahnite návrh nových skrutiek, aby sa zabránilo narušeniu. Aby sa zabránilo poškodeniu jemnej kameniny príliš veľkou silou v procese výstavby zostavy;
 • Otvorenú vodu a naplniť nádrž, starostlivo a uistite sa, že pokiaľ dôjde k úniku.

Zlyhanie páky spúšte: ako eliminovať?

Ako zistiť, že vo vašom prípade hovoríme o tejto chybe? Je to celkom jednoduché: ak stlačíte tlačidlo spúšte do vody, ale drez nie je spustená, bude táto kapitola byť užitočné pre vás.

Dôvodom tohto zlyhania spočíva v rozpore ťahu, a jediná cesta von je potrebné vymeniť.

Dôležité! V tomto prípade môžete tiež urobiť "dočasné riešenie poruchy", tým, že ťah hrubého drôtu a otočiť ho v niekoľkých vrstvách. Avšak, improvizované trakcie nemajú dlhú životnosť - časom začnú ohýbať drôt, ktorý tiež viesť k jeho zlyhaniu.

Než začnete oprave starého WC splachovacie v tomto prípade, uvoľnite kľúč k viečku nádrže. K tomu, zapnite dekoratívnych maticu o niekoľko otáčok - vo väčšine prípadov je to dosť zdvihnúť kryt z prístupu k mechanizmu.

Hlučný naplnenie nádrže s vodou: ako eliminovať?

Často majstri čeliť tomuto problému, a to najmä majitelia sanitárnej keramiky, ktorý je charakterizovaný prítomnosťou nádržou s prívodom vodnou strane. Po určitej dobe je kapacita zásobníka začne plniť s hlukom, ktorý nebol "úsvit" operácie.

Najčastejšie je príčinou poruchy dôjde k odpojeniu tlmiče vodu, čo je špeciálny trubica, ktorými dodávka vody na dno nádrže bez zvukových efektov.

Pre odstránenie tejto závady, opotrebenia rušenie na špeciálne navrhnutom kovania.

Oprava WC cisterna s tlačidlom


Like this post? Please share to your friends: