skrutkovač batériu opravovať svoje vlastné ruky

Náklady na nové skrutkovačom o cca 70% nákladov na batérie k nemu. Niet divu, keď tvárou v tvár zlyhanie batérie, žiadame sami na otázku - čo bude ďalej? Kupovať nové batérie alebo skrutkovača, a možno, že je možné vyrobiť skrutkovač batériu opravovať svoje vlastné ruky a pokračovať v práci, ktorú už dobre známy nástroj?

Tento článok, ktorý je rozdelený do troch častí, budeme uvažovať: typy batérií, ktoré sa používajú vo skrutkovača (časť 1), možné príčiny zlyhania (časť 2) a prijateľné spôsoby, ako opraviť (časť 3).

skrutkovač batérie: konštrukcie a typy

Je potrebné poznamenať, že bez ohľadu na značky skrutkovač a krajiny pôvodu batteries majú identickú štruktúru. Zmontované Akumulátor má takú formu.

Ak budeme analyzovať, budeme vidieť, že je zostavený z menších komponentov, ktoré sú zostavené do série. A vieme z fyziky samozrejme, že prvky, ktoré majú sériové spojenie, slazhivayut ich potenciál.

Poznámka. Množstvo každej položky potravín a nám dáva konečný náboj z kontaktov batérie.

Prispôsobené časti alebo "banky", majú zvyčajne štandardnú veľkosť a silu, líšia sa iba kapacitou. Kapacita batérií sa meria v A / h a je vyznačená na prvku (viď nižšie).

Nasledujúce typy prvkov používaných pre usporiadanie skrutkovačov akumulátorov:

 • nikel - kadmium (Ni - Cd) batérie s menovitým napätím na "banky» 1,2V;
 • Nikel-metal hydridové (Ni-MH), napätie článku - 1,2V;
 • Lítium-iónové (Li-Ion), s napätím - 3,6V.

Zoberme si podrobnejšie výhody a nevýhody jednotlivých typov.

Ni - Cd

klady:

 • Najbežnejším typom kvôli jeho nízkej cene;
 • Neboja nízkych teplotách, ako je Li-Ion;
 • Uložené vo vybitom stave, si zachováva svoje vlastnosti.

nevýhody:

 • Iba v krajinách "tretieho sveta", kvôli produkcii toxicity;
 • Pamäťový efekt;
 • samovybíjanie;
 • Malá kapacita;
 • Malý počet nabíjacích / vybíjacích cyklov, kým nebol "live" pri intenzívnom používaní.

Ni - Mh

klady:

 • Šetrné k životnému prostrediu výroby, je možné získať vysoko kvalitné značkové batérie;
 • Low pamäťový efekt;
 • Nízke samovybíjanie;
 • Veľká kapacita v porovnaní s Ni - Cd;
 • Väčší počet nabíjacích / vybíjacích cyklov.

nevýhody:

 • cena;
 • Stratí niektoré charakteristiky pri dlhodobom skladovaní vo vybitom stave;
 • long "živé" aj pri nízkych teplotách.

Li-Ion

klady:

 • Žiadny pamäťový efekt;
 • Takmer bez samovybíjanie;
 • Vysoká kapacita batérie;
 • Číselná z nabíjacích / vybíjacích cykloch mnohonásobne viac, než predchádzajúce typy batérií;
 • Pre nastavenie požadovanej napätia potrebný minimálny počet "plechovky", ktoré podstatne znižuje veľkosť a hmotnosť batérie.

nevýhody:

 • Vysoká cena je takmer 3 krát v porovnaní s nikel - kadmium;
 • O tri roky neskôr, existuje významná strata kapacity, pretože Li rozloží.

S prvky, ktoré sme stretli, prejsť na ďalšie prvky akumulátora skrutkovača. Demontáž jednotky, napr. Pre opravu skrutkovač batérie Hitachi (ďalej znázornený) je veľmi jednoduchá - Uvoľnite skrutky po obvode a sever telo.

Trup má štyri piny:

 • Dvaja policajti, "+" a "-" pre nabíjanie / vybíjanie;
 • Horná kontrolné, je to možné prostredníctvom snímača teploty (termistor). Termistor je nutné pre ochranu batérie, zakáže alebo obmedzuje nabíjací prúd pri prekročení určitej teploty prvky (zvyčajne v rozmedzí 50 - 600C). Kúrenie dochádza v dôsledku vysokého prúdu počas núteného nabitie takzvanej "rýchle" nabíjanie;
 • Takzvaná "service" kontakt, ktorý je začlenený odporom 9Kom. Používa sa pre sofistikované dobíjacích staníc, ktoré lemujú náboj zo všetkých článkov batérie. V každodennom živote týchto staníc na čokoľvek, pretože ich vysoká cena.

To je vlastne celá konštrukcia batérie. Nižšie je video o tom, ako demontovať jednotku.

fault location

S vymenovaním konštrukčných prvkov batérie vytriedených, teraz pozrieť na to, ako definovať problém, to je časť 2 opravy skrutkovač batérie. Okamžite, berieme na vedomie, že všetky prvky naraz poškodené nemôže, a od tej doby máme reťaz v sérii, výstup jedného prvku - celý reťazec nefunguje. Takže našou úlohou je zistiť, kde máme v reťazci najslabším článkom.

K tomu budete potrebovať meter, a druhý spôsob riešenia problémov lampy 12V, ak vaša batéria v rovnakom 12 voltov skrutkovačom. Postupujte nasledovne:

- Kladieme batéria sa nabíja, čaká na signál pri plnom nabití.

- Analyzovať bývanie a meriame pri každej z bánk batérie. Ni - Cd by sme mali byť 1,2 - 1,4V, v lítium - 3,6 / 3,8V.

- Osláviť všetky "banky", v ktorých je napätie nižšie ako nominálna. Napríklad, väčšina prvkov Ni - Cd napätie 1.3V, a na jednom alebo viacerých - 1,2 / 1.1V.

- Uvedenie batériu a prevádzkovať k výraznému poklesu výkonu.

- Odnímateľné a demontovateľné, a meriame pokles napätia na "banka" akumulátora. Na vybraných položiek "pokles" napätie bude väčší ako na strane druhej. Napríklad, nemajú 1.2V a 1.0V, alebo dokonca nižšia.

Poznámka. Rozdiel medzi týmito prvkami v akumulátore 0,5 - 0.7V považované za nevyhnutné, čo znamená, že tento prvok je v havarijnom stave.

Tak sme našli kandidáta pre "resuscitácia" alebo "amputácia" a nahradiť ich novými prvkami.

Ak je váš skrutkovač poháňaný 12V alebo 13V, môžete vyhľadávať jednoduchším spôsobom. "-" úplne "+" a nabitý akumulátor je rozobraný a kontakty pripojiť 12V lampu. Lampa sa načíta a dôjde k vybitiu akumulátora. Ďalšie test sa vykonáva na batériových článkov, kde zo všetkého najviac poklesu napätia, a tam slabý článok.

Existujú aj iné spôsoby, namiesto lampy môžete vyzdvihnúť odpor, ale to bolo potrebné základy elektrotechniky, a je nepravdepodobné, že by bolo nutné sa odpor bol po ruke.

Ostatné poruchy sú veľmi zriedkavé. Napríklad strata kontaktných miest v spájkovací prístroj batérií alebo napájacích kontaktov, zlyhanie termistora. Tento problém už vlastní falšovania. Vzhľadom k zriedkavosti, zamerať sa nebude obmedziť na články batérie.

S "problematické" prvky vyriešili, je potrebné opraviť. Ako opraviť skrutkovač batériu? Zvyčajne k dispozícii na opravu 2 spôsoby, aby som tak povedal. Táto obnova a výmena tovaru, ktoré sa stali bezcennými.

Je možné "oživiť" prvky a ako?

Pristúpiť k časti 3 opravy batérií skrutkovačom a okamžite určiť, že pojem "intenzívnej starostlivosti" pre lítium - iónové batérie nie sú použiteľné. Pamäťový efekt majú s najväčšou pravdepodobnosťou bolo rozšírenie lítia, a to nemá nič spoločné s tým mám robiť. V týchto batérií je potrebné zistiť, čo je príčinou problému: obvod prvku alebo ovládanie. Existujú dve možnosti:

 • Zmeniť ovládací obvod od druhého, ale podobne ako u nás, batériu, ak pomáhajú - nájsť náhradu a zmeniť;
 • 4V sa vzťahujú k prvku s prúdom asi 200 mA, to vyžaduje riadená nabíjačka. V prípade, že sa zvyšuje napätie článku na 3,6V - chybný element, je problém v ďalších prvkov, a to buď v riadiace obvody.

Rekondičné skrutkovač batéria je k dispozícii predovšetkým pre Ni - Cd akumulátorov, ale oni sú, ako pravidlo, a najbežnejšie v skrutkovače pre domácnosť.

Tak, ako oživiť skrutkovač batérie? Existujú dva druhy "intenzívnej starostlivosti" pre tieto typy batérií:

 1. zhutnenie alebo kompresné metóda (to bude v prípadoch, keď je elektrolyt je stále k dispozícii, ale objem je stratená);
 2. "Firmware" napätie a prúd veľké nominálne. Táto metóda umožňuje odstrániť pamäťový efekt, a keď nie úplne, ale k obnoveniu stratenej schopnosti.

Táto metóda je uvedená nižšie na videu.

Poznámka. Spravidla v nikel - kadmiových batérií sú hlavnou príčinou straty kapacity - elektrolytu odpar, a ak je kriticky nízke - nie "firmware" nepomôže.

Táto metóda, ak je výsledok pozitívny, výstup nebude riešiť problém stavebných prvkov. Skôr by bolo odložiť len na výmenu opotrebovaného a v budúcnosti bude ešte potrebné opraviť skrutkovač Makita batérie alebo akýkoľvek iný.

Oprava a výmena prvkov skrutkovač batériu

Účinnejší spôsob, ako opraviť batériu skrutkovačom - nahradenie položiek, ktoré sme identifikovali ako chybný.

Pri opravách je potrebné batériu - "darcu", v ktorom niektoré prvky neporušené, nejaké nové "banky". Kupovať nebude ľahké, a to aj na internete môžete ľahko nájsť tucet obchodov, ktoré sú pripravené na odoslanie tieto položky poštou. Cena nie je zvlášť uhryznutie, ako sú nikel-kadmiových článkov s kapacitou 2000 nákladov mA / h okolo $ 100.

.Yap-titul-block__text, .yap-title {
font-size: 17px dôležité;!
}
# Yap-Ya_sync_2-vertikálne .yap-titul-block__text {
font-size: 17px dôležité;!
}

Poznámka. Nákupom nové položky, uistite sa, že sa svojou kapacitou a rozmery sa zhodujú s pôvodnými prvkami.

Takže potrebujeme spájkovačka, malokoroziyny tok (s výhodou alkohol na živičné tavivo), a cín. O bodovania nehovorí, ako na opravu jednej batérie je takmer žiadna potreba pre ňu získať alebo zhromaždiť ...

V najťažšej nahradiť nič nie je, najmä ak aspoň niektoré -, ktoré majú skúsenosti s spájkovaním. Na fotografiách všetko podrobne je znázornené, rez chybný bod, nový uzavretý na jeho miesto.

Je nutné si uvedomiť, niektoré nuansy:

 • spájkovanie spájkovačka, spájka, skúste rýchlo, takže batéria sa neohrieva, pretože Riziko pokaziť;
 • ak je to možné internetové pripojenie realizované pomocou rodinných dosiek, alebo použitím rovnakej veľkosti z medi, to je dôležité, pretože nabíjacími prúdy a veľké na zlom úseku prívodných vodičov budú vyhrievať respektíve bude požiarnej ochrany termistor;
 • V žiadnom prípade nemiešajte batérie plus-mínus - séria, potom mínus predchádzajúci banka je na plus nových bánk a menej nové - v ďalšom plus.

Akonáhle zvarené nové prvky musia byť vyrovnanie potenciálov na "banky", pretože sú odlišné. Vykonávame cyklov nabitia / vybitia: poplatok nastaviť cez noc, čím deň vychladnúť a meriame napätie na prvkoch. Ak budeme správne robil všetko, bude obraz byť takto: všetky prvky rovnaké postavy multimeter, vnútri 1.3V.

Ďalej budeme pokračovať do vybitia batérie, vložte batériu do skrutkovača a vložte ju "v plnom rozsahu". Hlavným milosrdenstvo na seba skrutkovač, inak budete musieť opraviť rovnako. Priveďte k plné nabitie. Tento postup sa opakuje ešte dvakrát, teda nabiť a úplne vybité.

Je potrebné poznamenať, že postup vymazanie "pamäťový efekt" by mala byť vykonávaná každé tri mesiace. To je analogické k vyššie uvedenému cvičenie.

To nie je príliš zložité postup rozšíriť prácu vášho skrutkovača, aspoň tak dlho, ako on sám nemusí zmeniť na nový


Like this post? Please share to your friends: