Mantar duvar kağıdı: İç Özellikler

Duvarlar için mantar duvar kağıdı - oda özel bir çekicilik ve konfor yapabileceğiniz en güzel ve çevre dostu malzemelerden biri. Onların eşsiz doku ve hafif renk paleti hoş bir görünüm ve doğal güzelliği ile bir ev doldurur. materyal "doğal" çevre için mükemmel bir temel oluşturur - ahşap mobilyalar ve eşleşen aksesuarları ile "karmaşık" in, çok ahenkli görünüyor. iç mantar duvar kağıdı kullanarak, radikal evde atmosferi değiştirmek mümkündür - görüyorsunuz, çünkü tanıdık ve sıradan dedikleri edilemez. En azından henüz değil.

içindekiler

 1. üretilen mantar duvar kağıdı gibi?
 2. malzemenin temel özellikleri
 3. evde iç Başkalaşım
 4. Mantar duvar kağıdı - ilham fotoğrafları

üretilen mantar duvar kağıdı gibi?

Bir yaprak dökmeyen ağaç termofilik, aktif Akdeniz ülkelerinde yetişmektedir - mantar meşesi kabuğundan yapılmış Mantar duvar kağıdı. bitkiden kaldırıldı "hammadde" her on yılda, aynı zamanda ölmek ve yeni kabuk içine büyümeye devam etmez. Elde edilen malzeme ezilmiş ve sıcak presleme işlemi uzanır. hazır bir web bir bağlayıcı olur yüksek sıcaklıkta (360-400 °), kabuk ekstraktlarının yapıştırıcı. ve bu şekilde elde edilen mantar duvar - Pres mantar kırıntısı bir kağıt veya dokuma olmayan destek üzerine yapıştırılmış.

mantar plakaları (yaprak) olarak kaplama duvarı ve ağlar (rulolar halinde) de vardır.

Mantar panoları genellikle standart boyutlara sahip 300h600h3mm, 300h300h3mm, 450h450h3mm; Tek ve iki katlı vardır. Ön Yüz bitmiş sac zemin ve vernikli - yüzey parlak hale gelir. Ayrıca mum malzemeyi işlemek için kullanılabilir.

Mantar rulolar, özünde - bir mantar tabanı üzerinde duvar kağıdı. Bunlar şu şekilde üretilmektedir: Web preslenmiş kırıntı kaplamalı mantar uygulanan üzerinde. kendinden renkli veya çok renkli olabilir.

Bilmemek değer! Renk mantar duvar kaplamaları genellikle kahverengi, gri, koyu sarı bulunmaktadır. Bazen kaplamalar onlara renk vurgular çeşitli bir "lezzet" vermek, pastel tonlar renkli.

malzemenin temel özellikleri

Mantar duvar kağıdı, dekorasyon için diğer malzemelere göre pek çok avantajı vardır, özellikle de bunlar:

 • dayanıklı. Strüktürleri pratik yaşlanma tabi değildir;
 • yanmaz. Rağmen "ahşap esaslı", malzeme yangına dayanabilecek olduğunu, bundan daha fazlasını - o bile ateşe yangının yayılmasını geciktirmek;
 • yeterli ısı ve ses yalıtımı sağlar. Bir "ritim yaşam" komşular, isteyen gelmez aşina olmak zorunda olduğu pano evler için mükemmel bir çözümdür;
 • statik elektrik birikir yok "pylesbornichayut" yok;
 • , Antibakteriyel özelliklere sahip kalıbın ortaya çıkmasını önlemek;
 • bakımı kolay. zımpara küçük bir bölümü uzaklaştırmak için kolay çıktı lekeleri;
 • yüklemek kolaydır. özel yüzey hazırlık gerektirmeyen etmeyin, iyi hemen hemen her zemin üzerinde tutun;
 • solmaz, solmaz.

Ve tabii ki, malzemenin ana avantajı - mükemmel estetik özellikleri. iç Görünüm fotoğraf mantar duvar kağıdı, bir süre için bu görebilirsiniz.

Çoğu zaman, mantar duvar kağıdı dekorasyon ve eski mobilya veya kapı "resüsitasyon" için kullanılan - pratikte bu bitirmek çok etkileyici görünüyor.

objektif olmak gerekirse, o da bazı kapsama eksileri dikkati çekiyor:

 • Maliyet demokratik değildir;
 • düşük mekanik kuvveti;
 • nedeniyle küçük boyutlu levha veya rulolar, yükleme sırasında atık miktarının fazla olması.

evde iç Başkalaşım

Mantar duvar kağıdı - hemen hemen tüm ugolkoah evde duvarlar için pratik ve kullanışlı bir seçimdir. barış duygusu, onlar ne zaman temposu modern yaşamın çok önemli oluşturun.

Bilmemek değer! doğallık bilenler rejenerasyon banyo veya havzasında, hatta malzemeyi pes etmeyin.

dokular ve mantar duvar kağıdı tonlarının bolluğu, hem de eşsiz desenler ve süsler kullanarak malzemeyi yaratma yeteneği (Bu kesmek kolaydır) Eğer tasarım fikirleri çeşitli gerçekleştirmek için izin verir.

mutfak

mutfak iç Mantar duvar kağıdı mükemmel herhangi bir doğal tonları mobilya ile birleştirilir. Tek şey koruyucu ile emprenye malzeme üzerinde seçiminizi durmalıdır - Aksi duvar sürekli lezzetlerini absorbe edecek "mutfak tercihlerinden." Söylemeye gerek yok, bu hoş kucuk o?

kreş

kreş malzeme kullanarak, sıcaklık, konfor ve huzur ile doldurmak, oğul veya alerjik reaksiyonların kızı riskini azaltmak için garantili. genellikle parlak olduğu için bu çok önemlidir, çekici tasarımları ile sulu duvar kağıdı sağlık sorunları "kaynak" dir.

Ancak, çocuklarınızın eğer - "dünyasının bilgisi" sadece çocuklar onlar mantar duvar kağıdı zarar verir riski vardır Bu konuyla uyanık alırsak onlar doğal goblen bir yıldan fazla çocukların yatak odasında görev yapacak.

oturma odası

Orijinal bir iç oda yapmak istiyorum ama yorucu değil? Ve sonra yardım mantar duvar kağıdı geliyor. Ustaca gevşeme ve keyifli samimi konuşmaları için elverişli ahenkli bir atmosfer yaratabilirsiniz diğer satıh kaplama kahverengi, kahverengi, kahverengi-yeşil kum rengi ile birleştirerek.

yatak odası

Yatak odası duvarlarının çok önemli ekolojik ve yatıştırıcı ortaya çıkmasıdır. Bu nedenle, mantar duvar kağıdı ve bu oda için mükemmel şekilde uygun olacaktır. nefes almak kolaydır ve her gün görsel olarak hoş canlılık ücretleri ise odasında uyuyun.

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

koridor

koridorda mantar duvar kağıdı kullanmak oldukça pratik. Bu aşınmaya dayanıklı, uzun ömürlü, yıkama kolaydır. Bu kaplama yağ birikme eğilimindedir; küçük lekeler ve üzerinde küçük çizikler oldukça dikkat çekici olacaktır.

çalışma

ofis duvarındaki dekorasyon mantar duvar kağıdı sakin, ölçülü, üretken çalışmalarına katkıda bulunacaktır. Ayrıca, malzeme ofisi ekipmandan zararlı radyasyon emer.

banyo

Mantar Duvar Banyo - soğuk, kaygan harika bir alternatif ve çok pozlanmış karo var. Onlar oda görsel daha sıcak ve rahat hale getirecek. kaplama kalıbına karşı dirençlidir, bu nedenle mantar dekore banyo, kalıp, korkma olabilir.

Mantar duvar kağıdı - ilham fotoğrafları


Like this post? Please share to your friends: