havuz için bir örtü nasıl seçilir

Havuz - Vücudun rahatlık ve yenilenme anti-ısı, genel sağlık ve sertleştirme için harika bir araç. berrak temiz suda Kolektif yüzme, yarışmalar, oyunlar, yetişkinler hem de çocuklar ruh yükseltmek emin olun. Ancak, tüm yararlı aralığını elde etmek, havuzu için sürekli bakım temiz ve optimum sıcaklığını muhafaza ederek yapılmalıdır. oldukça zahmetli yöntem, mekanik temizleme, geliştirilmiş kimyasal bileşimi (pH dengeleme) su, süzme, dezenfeksiyon ve mücadele yosun patlaması uyarı içeren - da küçük bir havuzun içeriği. kirliliği önlemek ve birçok yararlı işlevleri yerine ısıtma ve kapalı havuzun farklı temizlemek için kullanılan suyun maliyetini düşürmek için.

İçindekiler:

 1. Ana fonksiyonlar kullanımlarının havuzu ve avantajları kaplı
 2. havzalar ve tip seçimi etkileyen onların parametrelerin Bakış kaplı
 3. yüzme havuzu için perdeleri ve koruyucu kaplamaların Türleri:
  • Yüzme havuzu örtüsü
  • yüzme havuzu için kış örtüsü
  • Kepenkler havuzu
 4. havuzlar için koruyucu kaplamaların Popüler üreticileri
  • Havuzlarda Intex için Isıtmalı battaniye ve çadır
  • Yüzme havuzları için BestWay battaniyeler
 5. Havuz kapatma

Ana fonksiyonlar kullanımlarının havuzu ve avantajları kaplı

Her tür havuz onun amacı vardır için kapsar, ancak çoğu durumda tüm kapalı ortak özellikleri bir dizi vardır:

 • sediman havuz, yapraklar, toz ve diğer yabancı madde ile temas sınırlandırılması;
 • Su buharlaşma ısı kaybının azaltılması;
 • su ısıtmak için güneş radyasyonu enerji birikimi;
 • çiçek engelleyen güneş ışığına maruz kalmasını azaltarak;
 • UV koruması, etkisi filmi hasar yüzme havuzuna çıkmaktadır.

havzalar ve tip seçimi etkileyen onların parametrelerin Bakış kaplı

En basit tür - şişme havuz, poliesterola bir ağ ile birlikte PVC folyo yaptı. Bu, herhangi bir uygun konumda yerleştirilebilir. Tipik olarak, bu havuzları yaz aylarında ayarlayın ve yüzme sezonu basması sonunda ve gelecek yıla kadar temizleyin. Bu havuzların için battaniyeler esneklik güç havuzunda hafif malzemelerden yapılır. kirlilik suyun korunması, doğal çökmesi, suyun buharlaşması ve gece sıcaklığının düşürülmesi de dahil olmak üzere - şişme havuzlar için kapalı temel amacı.

Prefabrik yüzme havuzları sert dilimi var, bu yüzden ağır malzemelerin daha fazla özellik kapaklarını kullanabilirsiniz. Bu durumda, mekanizmaları ve özel unwound oluşturulması tavsiye edilir. işlevselliği kışın yüzme havuzu korumak için daha geniş olmalıdır kaplı böylece çerçeve prefabrik havuzların bazı çeşitleri, don vardır.

Sabit havuzları sokakta ve içeride hem bulunabilir. Havuz konumu kalıcı bir yer perdeleri yalnızca türevlerini, hem de koruyucu kaplamaların karmaşık sistemler olarak kullanılabilir.

Açık havuzlar tıkanmaya, çiçeklenme, su buharlaşması daha yatkındır, gece ve gündüz sıcaklıkları düşer.

Havuzlar için kapakları seçiminde, olgunluk (kısa vadeli, uzun vadeli) ve sürelerine tabi havuzun tipini ve yerini (cadde, kapalı), boyutu ve şekli, hem de randevu düşünün (kış yaz, yıl boyu) kullanın.

Formlar ve kapalı havuz sheetings

kayan kapak

En ucuz seçenek - Havuzlar için bir yüzer battaniye. Bu tip kaplamalar havuzlarının her türlü yaygın olarak kullanılan olduğunu.

Polietilen kabarcık havuzu kapağını Yüzer. dış yan mavi düz yapılır ve su yüzeyi ile temas halinde balonun iç yüzeyi altın, gümüş ya da siyah olabilir: Termal koruma özellikleri yapısı açıklanmıştır. Altın ve gümüş suyu biriktirir ve ısı (güneş ya da yüzme havuzları için bir ısıtma battaniyesi dolayısıyla adı) korur, güneş ışığı suya nüfuz etmesini sağlar. Üçüncü durumda, siyah renk da alglerin büyümesine yavaşlatır güneş ışınlarının, kaçırmıyor. Isı kayıpları da sınırlıdır, ancak su, kaplama ısıtmak için güneş zaman ya da özel ısıtma cihazlarının kullanımı çıkarılmalıdır.

açık yüzme havuzları için Isıtmalı battaniye sadece yaz sezonunda etkilidir. Kapalı yüzme havuzunda yıl boyunca kullanılabilir.

Üreticiler tek boyutta bir rulo filmi belirli bir şekli (oval, yuvarlak, kare ya da dikdörtgen) hazır battaniye ve üretim vardır.

Havuza yüzen kapağın monte etmeye gerek olarak, yoktur hava kabarcıkları ile tutma ayakta kapsar sağlarlar. Ancak, kullanım kolaylığı ve depolama için temel Retraktörü kurulmalıdır. Ana dezavantajı malzemenin gevrekliği: keskin veya ağır nesneler zarar kolaydır.

yüzme havuzu için kış örtüsü

Kış havuz kapağı tuval yapılmıştır. Bu malzeme yeterince yoğun ve kuvvetli ve ağır yüklere dayanabilir olduğunu. Bu çanağın yüzeyine UV ışınlarını engellemek, iyi su iticilik vardır. Branda kapakları çerçeve havuzları korumak için kullanılır.

Havuz yüzme sezonunda uzun süre kullanımda değilse, tuval kullanımı güvenilir buharlaşma, kirlenme, çiçeklenme suyu korumak başlıkları ele alınmaktadır.

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

etkin bir şekilde karşılamak nedeniyle doğal yağış birikmesine suda boğuldu değil, işlevleri gerçekleştirmek için Branda güçlü rüzgarların kesintiye değildi, güvenli havuz yanlarına bağlanır. Havuza çevresinde sarma özel kelepçeler veya tel kullanabilirsiniz. Kış Kapak boyutu havuzunun boyutundan daha büyük olmalıdır, kenar 20-30 cm aşağı gitmek gerekir.

havuzlar için perdeler

En pahalı koruyucu kaplama - yüzme havuzları için perdeler. Bunlar yüksek aşınma direnci ile güçlü plastikten imal edilmiştir, sabit beton ve polipropillenovye havuzları üzerine monte edilir. havuzlar için perdeler hangi havuzda bir oda veya alanını süsleyen estetik bir görünüm bekliyoruz.

Havuz tüm özellikleri doğal perdeler, bir kaplama biçiminde çarpılır. Buna ek olarak, Panjur çocukların ve hayvanların suya istenmeyen düşmesini engeller.

havuzlar için panjur daha iyi montajı, çünkü profesyoneller güven Otomatik geri sarma ekipmanının profesyonel kurulum gerektirir. büyük bir havuz ise retraktörü paslanmaz çelikten yapılmış ve çanağın dibine yerleştirilmiş olabilir.

Kontrol geri sarma elle veya uzaktan kumanda ile gerçekleştirilir.

havuzlar için koruyucu kaplamaların Popüler üreticileri

PoliAerPak şirket havuzlarının her türlü kapsayacak şekilde kullanılabilecek yüzme havuzları için üretimin ve filmlerin yeni çeşit geliştirme ile uğraşmaktadır. Malzeme bileşimde, 4 mm ve özel bir ışık stabilizatörü, kaplama filminin ömrü düşük maliyetli arttıran bir polimerik boya içerir - 1.6 m, uzunluğu 25 m ve 50 m, film kalınlığı -. web sitesinde PoliAerPak iki tabakalı örtü kabarcık havuzu (rulosu genişliği vermektedir. .

Yüksek talep ise tenteli ve ayrıca kalite çözülmekte sistem üretmektedir yüzen Kanadalı şirket HST Sentetikler Ltd vardır.

Fransız şirketi Procopi pop, otomatik panjur ve yumuşak türleri kapalı havuz üretir. Rusya'da resmi sitesi Procopi temsilini ziyaret edin.

mallar DEL şirketlerin aralık, Ocea, Grando teknikler & Uygulamalar kaplamaların her türlü kurulum için kapakları, güneşlikler ve aksesuarları yüzen çeşitli vardır.

Havuzlarda Intex için Isıtmalı battaniye ve çadır

Malların Intex üretiminin geniş bir yelpazede havuz kapakları tiplerinin çeşitli tamamlanmaktadır. Isıtmalı Güneş Kapak kapakları farklı boyut ve şekillerde. Birçok model özel olarak Intex havuzlar üretimi için tasarlanmış, bunlar doğal olarak böylece büyük ölçüde kullanımını basitleştiren, havuzun şekli ile örtüşmektedir. Yüksek kaliteli ve kışlık branda havuzları için kapaklar sahiptir.

PVC film de suyu tahliye etmek drenaj delikleri ile donatılmıştır yüzme havuzları, için kapakları üretilmektedir. Site INTEX üreticisine sunulan kaplamaların kış ve yaz türlü havuzun korunması için perdeler geniş seçimi.

Yüzme havuzları için BestWay battaniyeler

Ilımlı fiyatları havuzları ve kurulan şirket BestWay için kapsar. sitede çerçeve havuzları için koruyucu tenteler geniş bir yelpazede BESTWAY. yatak örtüsü drenaj delikleri kilo kaplamanın bozabilir fazla nemin yüzeyinde birikmesine izin BESTWAY. Her bir ürün çıkıntı üzerinde sunulmuştur havuz büyüklüğüne bağlı olarak 10 ila 30 cm kenarlı, hem de bir kilitleme kablosu.

bireysel projeler ve uzmanlık mağazaları montaj başvurun hizmetlerinde kaplamaların üretimini sipariş için. örneğin, çevrimiçi mağazalardan olabilir yüzme havuzları için kapağı satın, Sportov, MirIntex, PulsTsen, BasseynMag ve diğerleri.

Havuz kapatma

havuzlar için özel köşkler büyüyen bir ereksiyon yoktur. Havuzun Bu tür pahalı korumak için yeterlidir.

havuz üzerinde Köşkün yapılış avantajları

 • temizleme işlemleri, su dezenfeksiyon sıklığının azaltılması;
 • dış etkenlere maruz korunması;
 • Isıtma su tasarruf;
 • Havuzun ömrünü uzatır;
 • Çocuklar ve evcil hayvanlar ve diğerleri için gelişmiş güvenlik.

Bir çatı malzemesi pleksiglas veya plastik pencere poliakrbonat olduğu gibi, çelik ya da alüminyumdan yapılmış salonları destekler.

Çatı yüksekliği daha büyük 2 m ve alan havuz boyutu daha büyük ise, çadır hatta soğuk sezon, bir ısıtma sistemi ile donatılmıştır, ve havuzda yüzmek ayrı bir odadır.

havuzlar için yüksek kaliteli pavyonlar üretiminin ön planda şirketleri POOLTECHNICS ve VOEROKA vardır.


Like this post? Please share to your friends: