Banyo ellerini ısıtmak için. ustadan İpuçları yalıtım yapması

Bilindiği gibi, enerji daha pahalı oluyor. ayrıca buhar odasının keyfini ve içeriği tasarruf edebilmek yapım aşamasında ne ana banyo olunur? zemin, duvarlar ve tavan: banyolarının tüm yapısal parçalarının doğru yalıtımının yardımcı olacak bu soruyu çözün. Bu kural tüm konutlar için geçerli olmakla birlikte ısınma banyolarında bu makalede ortaya çıkacak sırları vardır.

İçindekiler:

 1. Hangi malzemeler saunalar yalıtımı için kullanılmaktadır. Onların lehte ve aleyhte
 2. elleriyle Isınma banyosu

Hangi malzemeler saunalar yalıtımı için kullanılmaktadır. Onların lehte ve aleyhte

Özellikle aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

 • yalıtım banyo için malzeme seçimi;
 • tanım devresi gerekli yalıtım çifti olarak kabul edilir;
 • Farklı yapı malzemelerinin inşa banyolarında kullanılmak üzere çeşitli teknolojileri dikkate.

banyo ısınma için hazırlıklar yalıtım malzemesinin seçimi ile başlar. Bunlardan hangisi seçim durdurmak için mi? Cevap bu yapı, yani yüksek sıcaklık ana amacı yatıyor ve buhar banyosu içine kurulan şifa atmosferini koruyarak. Bu nedenle inşaat için sadece çevre dostu ve biyolojik olarak etkisiz malzemeleri kullanmasına izin ve binaların yalıtımı için. Bu örnekler, yüksek sıcaklık koşulları dayanamaz yalıtkanlar ısı izin verilmez kullanılacak kötü kokuları ve ince parçacıklar püskürtülür gazlar salabilen. Banyo için yalıtım seçerken, bu faktörler dikkate alınmalıdır.

Uygulama yapı banyolarındaki uygun olan ısıtıcılar, iki sınıfa ayrılabilir:

 • Kızılötesi radyasyon spektrumu geri yansıtan tesislerinde dışına ısıyı izin vermeyin olduğunu yansıtan;
 • İç mekan sıcaklığını tutmak kısıtlamalar, kendi düşük ısı iletkenliği sayesinde.

Duvar yalıtım banyo fiyat-performans oranı mevcut malzemelerin dikkatli analizini gerektirir en iyi şekilde haklı idi.

Birkaç malzemeler buhar zorlu koşullar için idealdir vardır. Bunların üzerinde ayrıca tartışılacaktır.

1. Taş yünü

Bir taş (ya da farklı bir mineral, bazalt yün) - pratik olmayan, ancak oldukça büyük hacimli olmayan yalıtım lider. binaları planlarken bu dikkate alınmalıdır.

Mineral yün - bazalt kaya işlenmesi sırasında üretilen bir çevre dostu madde vardır. İnsan sağlığına veya çevreye de zarar vermez. Daha ince liflerin farklı yoğunlukta ve kütle tabakaları halinde oluşturulmaktadır. Bu ısıtıcı tecrübeli inşaatçılar, o favori türlerin biri oldu hangi nedeniyle gerçekten eşsiz özelliklere sahiptir.

İlk olarak, ince filaman elyaf benzer volkan bir patlamasıyla sonra Hawaii bulundu. Bazalt 2000 derecenin üzerinde bir sıcaklıkta krater eridi. Daha sonra, taş yünü, doğal oluşum koşulları üretim tekrarlandı. hava akımı içinden geçen ırkında 1500 derece bir fırın kadar erimiş katı, ince lifler haline dönüştürülür. 300 derece özel bağlayıcı uygulanması ve basıncı sonra bu plakalara preslenir.

taş yünü teknolojik özellikleri:

 • rasgele dağıtılmış yün lifleri arasında oluşan çok sayıda küçük hava gözenekleri ısı yalıtımı yüksek derecede tanımlar. 0.045 W / m * K'ya - O 0.038 arasında değişir
 • bunu emmiş bazalt yün nem, diğer bir deyişle temas ettikten sonra, bu malzeme hidrofobiktir. Ayrıca yoğunlaşma parçacıklar lifler arasında oluşmuş değildir.
 • Malzeme Yanmaz akıntıdır. Eriyik 1114 santigrat eşiğini aşan sıcaklıklarda, sadece başladığı için.
 • Malzeme, mükemmel ses yalıtım özelliklerine sahip olması nedeniyle yolu gürültü, binanın dış deri yerleştirilmiş yün halinde odasına nüfuz değildir.
 • Hatta zamanın geçişi ile doğru montaj ile amyant levhalar neredeyse hiç değişiklik şekil, çökmek değil ve yıllardır özgün özelliklerini korur.
 • Kimyasal ve yabancı madde, küf ve mantar enfeksiyonları, çürüme etkisinden güvenliğini sağlayan malzemenin biyolojik hareketsizlik. bağlama lifleri formaldehit reçineler kullanılır, ancak çevreye öne kalmamak içerikleri yetersiz olduğu için rağmen. Bunun üzerine, cam aksine, bu malzemenin lifleri cilt ve mukoza zarını tahriş yoktur ve bu alerjisi olan insanlar için güvenlidir.

bazalt dahil mineral yünlerin, dezavantajlarından biri bu kemirgenlerde yerleşim olasılığıdır.

2. Cam yünü

Bu malzemenin yapısal bileşim taş yünü için aynıdır. inorganik cam ince lifler çok sayıda, çok iyi ısı muhafaza hava odalarını oluşturmak için iç içe. Bu durumda, cam su buharı geçirgenliği iyi. bu silindirler ve çeşitli kalınlık ve boyutlarda levhaları olarak kullanılabilir materyal.

Bu malzeme bazalt yün çok daha uzun süre kullanılır ve çok daha ucuz maliyeti, ancak özellikler biraz daha düşük olduğunu. cam önemli bir dezavantajı, alerji üzerindeki etkisidir. cilt veya mukoza bölgeleri ile temas halinde fiberglastan Küçük parçacıklar kaşıntı, yanma ve diğer istenmeyen sonuçlara yol açabilir. cam yünü ile çalışan zordur rağmen, odasına nüfuz yalıtarak çok iyi gereklidir ve bazı açılardan bu dikenli ve çok hoş değil kokulu malzemenin tartışmasız avantajı fare onu yaşamak istemediği gerçektir, sağlığa oldukça tehlikelidir.

3. köpük

Bu ısı izolatörleri tutma belirtmektedir. bağlı bir alkali, asit süreçleri ile reaksiyonları çürümeye nem direnci, inertlik kolaylığı için aktif bir ısıtıcı olarak kullanıldığında bu gözenekli malzeme,. Ama hatta 80 santigrat derecede, bu malzeme erimeye başlayabilir, bu nedenle imkansız banyo odasında kullanmak dikkati çekiyor. Buna ek olarak, köpük kemirgenler çok düşkündür.

4. Yansıtıcı ısı izolatörleri

Folyo yalıtım yaygın hamam dahil binaların ısı yalıtımı için kullanılır. bir alüminyum kaplama veya kızılötesi ışık, yani, ısı yansıtan bir metalize polipropilen film ile, yaygın olarak kullanılan malzemeler bulunmaktadır. Bu poliüretan köpük, polietilen köpük levhalar, folyo kapakları maden yünü.

yansıtıcı tabakanın kullanılması bazen malzemenin termal yalıtım kapasitesini arttırır, ve yalıtıcı malzemenin içine su buharının içeri girmesini engeller olarak, servis ömrünü arttırmaktadır. izolatör çoğunluğu yararsız olacaktır bağlı olan ses yalıtımı, ısı şok direnci, seviyesi.

Uyarı! Ayırt edici özelliği, radyasyona maruz kalma yalıtım folyosu bir dirençtir. Malzemelerin kimyasal tedavinin ek adımlar kullanmamaya da mümkündür.

5. Çevre dostu bir alternatif

çok değerli izolasyon malzemeleri - Yalıtım malzemeleri, cam, turba, kağıt. daha detaylı özelliklerini düşünün.

 • Köpük cam yüksek sıcaklıklarda gerçekleştirilir. Köpük halinde cam, insan sağlığına ve çevreye tamamen zararsız, yanmaz olan stabil bir formu vardır. onun kusurlarını arasında iyi performans çok büyük ağırlık ve yüksek maliyet zaman. Bu faktörler köpük cam çok popüler malzeme olmadığından emin olun.
 • Turba blok ısı ve ses yalıtımı yüksek derecede. turba, testere talaşı ve saman uygulanır üretimi için olduğu gibi bu, malzeme, tamamen çevre dostudur. onlar bakteriostatik etkiye sahip olduğu Turba bloklar, çürümez. Yüksek sıcaklıklar ve ısı yalıtım malzemesi nemi de korkunç değil. Üretimde Yeter yeni malzeme çok yaygın değildir.
 • Atık kağıt elde Eko pamuk, işlenmiş selüloz elyaf içeren bir üründür. O zararsız, ama kuvvetle yüzden banyo ısınma için rasyonel değildir kullanarak, nemi emer.

Tabaka yalıtım malzemesi banyolarında kullanılmak üzere hatta aşırı sıcaklık koşulları altında çevresel açıdan güvenli olmasını gerekli olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, polistiren köpük (köpük, çeşitli modifikasyon) kullanımı kesinlikle banyoları ve saunalar yasaktır. Bu malzeme ısıtıldığında toksik maddeleri serbest bırakmak ve eritebilir.

Birçok çevre dostu doğal bileşenler (yosun, saz, saman vs.) kullanmak dayalı malzemeler nedeniyle yangın veya küf oluşumu riski önerilmez.

elleriyle Isınma banyosu

banyosunda elleri ile ısı yalıtım takma belirli kurallara bağlılığı gerektirir:

 • duvar yapımında kullanılan yalıtım malzemesi uygun kullanım.
 • oda içinde ayarlayın folyo yalıtım metal film.
 • Kalitatif olarak prokleivat tüm eklemleri izolasyon ve sıkıca koymak yalıtım levhaları bozmak. Bu, termal köprüler önlemek için gereklidir.
 • Yalıtım tabakasının toplam kalınlığı kalınlık lata çubuklar daha büyük olmamalıdır.
 • Kurulum yalıtım tabakası banyo duvarlarının sırasını Rahatsız etmeyin.

içinde ve dışında olabilir banyosu dahil herhangi inşaatı izole ediniz. bu eserlerin amacı farklıdır.

1. Dış yalıtım. Duvarları kırmak değil banyo duvarının orijinal sürümünü tutmaya yardımcı olur küf görünümünü engeller.

2. İç yalıtım dış yalıtım etkisini artırmak için yardımcı olur ve buhar odası içinde ısıyı tutar.

Buna ek olarak, küvet yapımı sırasında taban ve tavan ile ısı yalıtımı yüklemesinde yalıtım ayrı bir yükleme yapmak için gereklidir.

1. Duvar yalıtımı

yalıtım banyosu içine yerleştirilmiş nasıl düşünün. şeması dış yalıtım benzer, ancak bazı farklılıkları vardır.

 • Duvara çerçeve serbest yalıtım aşağı koymak amacıyla, parantez, metal profiller, bar ya da gerekli kalınlıkta monte edilir. Ama paspaslar arasındaki boşluklar olmamalı. İdeal olarak tornalama aşaması, bir ısıtıcı genişliği 2 cm daha az olmalıdır.
 • ahşap evler iyi çivi yerine vida içinde tahta parçası sabitlemek için kullanılır.
 • Metal profillerden yapılmış Çerçeve ahşap biraz daha zor monte etmek, ancak sonuç çok daha iyi olacaktır. nem ve sıcaklık koşullarında, daha uzun sürecek. Hala tahta çubukları kullanıyorsanız, bunlar özel emprenye işlemek için tavsiye edilir.
 • İç yalıtım için, folyo kısmının binaların içinde bulunan önemlidir. Malzeme, bir alüminyum tabakası olmadan kullanılırsa, buhar bariyeri film yalıtımı üzerine yerleştirilir.

Önemli! Buhar bariyeri veya folyolu dikkatli bir şekilde nem sızmaz içinde yalıtım dikişlerde metalik bant yapıştırılmalıdır.

 • izolasyon bağlı kaplama elemanları bir tabaka üzerine. banyolar için en iyi seçenek latalar inanıyoruz. Yalıtım ve dış yüzey arasında (hava sirkülasyonu için yeterli olacaktır 1 cm mertebesinde), küçük bir hava tabakası olması gerektiği unutulmamalıdır.

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

Kat 2. Yalıtım

ısı maksimum miktarını bırakarak buhar tavandan yana, en dikkatli bir şekilde izole edilmelidir. Mümkünse, yalıtım tabakası döşeme tavan üstünde gerçekleştirilebilir. İçinde bir buhar bariyeri veya folyo yalıtım ince bir tabaka yerleştirmek için bir ihtiyaç olacaktır. Bir banyo tavana çatı çalışma izin vermezse, tüm adımlar yalıtım duvarları ile uyum yalıtımında tekrarlanmıştır.

Tavana daha büyük bir ısı yalıtım tabakası monte edilmesi. 20 cm - içeriden tutturulmuştur, mineral yünlerin için optimum kalınlıkta eki "mantarlar" kullanılması arzu edilir.

Kat 3. Isıtma

Konfor ve banyoda istikrarlı ısı elde edilebilir ödeme zemin yalıtımı, kapı ve pencereler yeterli dikkat eğer. Zemin yalıtımı, çalışma gerçekleştirilir:

 • düzeltilir ve sıkıştırılmış toprak zemin şapı dökülür;
 • Sonraki tabaka - su yalıtımı (genellikle sıkı kaplama keçe ya da polietilen, üst üste ve prokleivat sütür döşenecek);
 • sekme yalıtkan (beton blok veya levha, fibröz yalıtım);
 • Aynı ilke üzerinde su geçirmez bir tabaka serilir;
 • Üst kaplama şap döküldü.

Önemli! banyoda seks hafif eğim ve drenaj sistemi başlangıçta atılmıştır ile düzenlemek için gereklidir. Ayrıca ısıtıcı su sızıntısı olmayacak şekilde, dökme bitirmek kalitesine özel dikkat etmek gerekir.

bir fark çok, prensip olarak, iç yüzeylerin yalıtım hiçbir hamam vardır. bir taban ısıtılması için genleşmiş kil kullanıldığında, hesaplama duvar kalınlığına bağlı olarak yapılır. Böylece, izolasyon tabakası duvar kalınlığından daha en az iki kat daha büyük olmalıdır. daha mümkünse Ama, bunu yapabilirsiniz.

ısı yalıtımı özellikleri hakkında daha fazla bilgi makalenin sonunda "elleriyle sıcak bir banyo için," video izleme yapılabilir. Video ayrıntılarının banyo her yapısal eleman ısınma tüm adımlarını tanımladı.

buhar İnşaat sırasında dış yalıtım düşünmek gerekir. Onun özellikleri duvarların yapımında kullanılan maddeye de bağlı olacaktır. en iyi seçenek daha önce yukarıda belirtilmiş olan ısı yalıtım malzemeleri, yüklemesiyle Havalandırma cephelerin bir sistem olacaktır.

hem içinde hem de dışında elleriyle, A nitel ısınma banyosu, sahibi gerçekten rahat ve sıcak bir hamam beden ve zihin, sağlıklı yaşam banyosu prosedürlerini tadını dinlenmek mümkün olacak.


Like this post? Please share to your friends: