Evde poliüretan köpük ısı yalıtımı

Poliüretan köpük kapsamı oldukça geniş olmakla birlikte, çoğu durumda evin ısınma sürecinde kullanılır. Bu malzemenin yardımıyla evini ısıtmak için yönetmek çeşitli teknolojiler vardır. Bunların her birinin özellikleri hakkında konuşma.

İçindekiler:

 1. Poliüretan köpük yalıtımı ev: özellikleri ve malzemenin faydaları
 2. Cephe izolasyon poliüretan: teknoloji ve sürecin özellikleri
 3. Ayrı bir poliüretan köpük duvar yalıtım
 4. poliüretan köpük ile çatı yalıtım yöntemleri
 5. poliüretan köpükle bir ev izole nasıl hesaplamalar taşıyan

Poliüretan köpük yalıtımı ev: özellikleri ve malzemenin faydaları

Poliüretan köpük, çünkü pozitif fiziksel özelliklerinin, en çok yalıtım malzemesi olarak adlandırılır. oldukça geniş poliüretan kullanımının kapsamı. Bu soğutma ekipmanları, aksesuar ve otomotiv endüstrisinde bile elemanların üretiminde kullanılmaktadır. Buna ek olarak, poliüretan köpük yapımında yaygın kullanımı. onun kurulum maliyetlerini Malzeme, operasyonun sadece üç yıl sonra öder.

poliüretan başlıca avantajları belirleyin:

 • her tür ve yüzey şeklinde iyi yapışma;
 • herhangi kapasiteyi girmek yeteneğine sahip;
 • hız ve çalışma yürüten kolaylığı;
 • tamamlayıcı kapağı oluşturan, burada herhangi bir eklem, soğuk köprüler oluşumuna yol;
 • poliüretan köpük, döküm sırasında homojen bir yoğun bir tabaka meydana gelir;
 • Poliüretan köpüğün kullanımı için tüm şartları ve standartlara azından 35 yılda, söz konusu operasyonun yüksek süresi;
 • -50 ° C ila 140 santigrat derece geniş sıcaklık çalışma modu;
 • Çok düşük ısı iletkenliği bulunması;
 • mantar, küf, böcek ve biyolojik organizmalar çeşitli direnç;
 • Yangın emniyet yangın önce malzemenin direncine bağlı olduğu;
 • yüzeyi koruyucu film kurutulduktan sonra oluşturulduğu için, poliüretan, düşük nem emilimi bulunur;
 • Bu yüksek ve yapışma uzun bir süre sağlamak üzere, poliüretan köpüğün, doğru uygulama ısı yalıtım boru işleminde özellikle uygundur sağlar;
 • Malzeme mekanik hasarlara karşı çok dirençlidir;
 • poliüretan köpük, toksik olmayan ve güvenli bir malzemedir;
 • Bu yalıtım asitler ve alkaliler çeşitli dayanıklıdır.

Biz artıları ve poliüretan köpük, ısınma sürecinde mevcut dezavantajları daha avantajlarından fazla sayıda eksilerini karşılaştırırsanız. Bu materyalin tüm bu avantajların yanı sıra, mükemmel bir ses yalıtkan olan yüksek mukavemet ve bireysel tarzı uygulaması vardır. Bu malzeme, metal, beton, ahşap, taş ve plastik için yüksek yapışma özelliğine sahiptir. O yüzeyinin en küçük kısmını doldurmak edebiliyor. poliüretan püskürtme yardımıyla evde korozyon sitelerinden çeliği korumak için başarısız olur. Yalıtım, sıçanlar, fareler ve diğer böceklere yenmez.

Dışarıdan ve içeriden, sadece bir gün hem evin tüm yüzeyleri karşılamak için. Buna rağmen, yalıtım olarak poliüretan köpük kullanılarak dezavantajları da vardır. Bunlardan birincisi - ahşap, tuğla ve çerçeve binaların ısı izolasyon oldukça yüksek maliyeti. uzmanların katılımı olmadan bağımsız eserlerin varyantı, ancak, köpük uygulamak için ekipman, hala satın almak veya kiralamak gerekiyor.

işin Bağımsız performans onunla çalışmak için köpük ve özel beceri uygulayarak teknolojinin bilgi gerektirir.

Poliüretan köpük fotoğrafı:

duvara köpük uygulandıktan sonra, onun etkisi altında olmuştur onun yıkım doğrudan UV radyasyonundan korumak gerekir.

Buna ek olarak, duvarda bir köpük uygulandıktan sonra, dış cephe kaplaması ya da bağlantı elemanları kullanılarak duvara tespit gerektirir dekorasyon diğer tip, kurmak imkansızdır. kaplama montaj yapılacak ise, dübeller veya vidaların ısı kaybı ve yoğunlaştırma bir artışa yol açan soğuk köprüler, olacağı anlamına gelir duvarların bütünlüğünün, yok edecektir.

dışında köpük uygulandıktan sonra genellikle sıva kullanabilir veya havalandırmalı cephe donatmak. Poliüretan köpük tüm yukarıda belirtilen avantajlar sadece montaj inceliklerini uygun olması halinde alakalı olduğunu unutmayın. profesyonelce ekipmanla çalışmak yalıtım kalitesini etkiler.

Cephe izolasyon poliüretan: teknoloji ve sürecin özellikleri

Evin cephenin yüksek kaliteli ısı yalıtımı önemli ölçüde yüzden bu süreci yürüten, onun ısıtma maliyetlerini azaltmak mümkün kılar, özel önem verilmelidir. Poliüretan köpük öncelikli olarak dayanıklılığı ve güvenilirliği, cepheler yalıtımı için oldukça yaygındır. Poliüretan köpük bazlı ısı yalıtımının kullanılması nem, aşırı nem, mantar ve küf gibi bu tür bir sorundan kaçınmak için. poliüretan köpük, yalıtım cephe teknolojisi esas olarak muntazam bir yüzeye uygulanması ve ondan dağılımında yatar. Bu nedenle, malzeme yüzeyi üzerinde düzgün bir şekilde dağıtmak için izin cihazları belirli bir tür kullanılarak uygulanır.

malzemenin uygulanması hacmi içinde hızlı bir artış sonra, bir çatlak veya tüm boş araziler anında yalıtım tabakası doldurulmuş. Bundan başka, bir düzgün, kesintisiz yüzey oluşumu meydana gelir. Poliüretan köpük en modern yapı malzemeleri üstün yapışma sahiptir, bu yüzden cephede her türlü yalıtımlı: ahşap, çelik, beton, tuğla, vb

oldukça küçük ısıtıcılar diğer türleri ile karşılaştırıldığında, işin performansı için zaman unutmayın. Buna ek olarak, malzeme ertesi gün cephe dekorasyon geçirmek için izin çok çabuk katılaşır.

yalıtım malzemesi, UV radyasyona kararsız olduğundan hemen bitirme işleri yürütmek tavsiye edilir sonra. tuğla, taş, duvarcılık boya, sıva ve diğer malzemeler kullanılarak varyant kaplama.

cephe yüzeyinde poliüretan köpük, bu nedenle, bir ısıtıcı olarak kullanımı, yüksek kaliteli, güvenilir bir yalıtım temin etmek üzere, güvenilir, dayanıklı bir kaplama sağlayacaktır, 20 ilâ 30, hizmet edebilmektedir.

Ayrı bir poliüretan köpük duvar yalıtım

poliüretan köpük ile duvarların izolasyon işlemi, iki çeşit olduğu:

 • İç yalıtım;
 • Dış yalıtım.

İlk varyant kiralık evlerde dairelerin duvarların ısı yalıtımında yaygındır. Bir çok durumda, bir poliüretan köpük gibi bunların, gürültü ve soğuk, balkon üzerinde güçlü bir etkisi olan, örneğin oda köşeleri gibi problem alanlarında uygulanır

Bu malzeme, mükemmel suya dayanıklı özelliklere sahip olduğu için, mümkün olduğu kadar poliüretan köpük kullanılarak mutfak ya da banyo ısınma. bir buhar bariyeri varlığı da, bu durumda, merak etmektir. poliüretan üst kaplama folyosu folyo buhar bariyeri kaplama tarafının varlığı ile kurulur üzerinde oda içinde olmalıdır. Bu sistem, yüksek kalitesi de oda uygun havalandırma varlığı ile sağlanır.

Ayrıca, çatı, balkon ve balkon izole edilmiş bir poliüretan köpük kullanılarak gerçekleştirilir. Bu durumda, ısı kayıplarını azaltmak için mükemmel bir malzemedir. Dış yalıtım poliüretan köpüğü az katlı binalar için tipik olan ve toplantının prosedür öğelerden oluşur:

 • Temizleme ve bir ısıtıcı uygulamak için tabanının hazırlanması;
 • Püskürtme poliüretan köpük yapmak;
 • özel takviye bağları aracılığıyla kurulumu;
 • yürütme tamamlanır.

İlk aşama, kir, toz, eski kaplamaların duvar temizlenmesidir. Bu prosedür belirgin olarak duvar ve yalıtım malzemesi arasındaki yapışmayı geliştirecektir. poliüretan köpük izolasyonu için diğer izolasyon malzemelerinin tersine duvarların ön hizalama, gerektirmez unutmayın.

Sprey poliüretan köpük hazırlanmış duvar yapılır. tabaka kalınlığı tipi ve ısı kaybının ön hesaplamalara duvarlarında bağlıdır. Buna ek olarak, duvarlar kaba bile, hizaları poliüretan köpük ile temin edilmektedir. Bundan başka, duvarları küçük delikler vardır üzerinde fiberglas örgü bir takviye tabakası ile kaplanmış.

takviye edici katın minimum kalınlığı 5-6 cm. çalışmaları, özellikle dikkatli olmak gerekir sırasında poliüretan gibi, yabancı maddelerin düşen zor hatta bir seyreltici yardımıyla, yıkanan, yani dikkat edin.

poliüretan köpük ile çatı yalıtım yöntemleri

Eğer poliüretan köpük kullanılarak çatı yalıtım teknolojisi çalışma önce, çalışma sırasında kullanılan ana çeşitleri hakkında bilgi almak için sunuyoruz. Çatıların yalıtımı için kullanılan poliüretan köpük için iki seçenek vardır:

 • Poliüretan elastik yapısı;
 • sert malzemeden.

Birinci düzenleme, oksijen ya da karbon dioksit içinde olan gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu malzeme, düşük bir yoğunluğa sahiptir. Bu malzemenin seçimi yalıtımını ama ve binanın ses yalıtımı sadece izin verir.

İkinci düzenleme, kapalı hücreli yapı, yoğun bir malzeme içeren sahiptir, ve geri kalan malzemenin üç yüzde oluşan - Gaz. Malzeme yüksek yoğunluğa sahiptir ve inşaat sektöründe yaygındır.

Çoğu zaman, yalıtım levhaları poliüretan temelinde kullanılan çatı sırasında, kullanımları böyle de avantajlıdır:

 • Optimum yüklere maruz deformasyon;
 • Nem - nem çatı karşı koruma;
 • binanın ısı kayıplarının, toplam değeri azaltmak;
 • çevre güvenliği ve sağlığı güvenliği;
 • Binanın ısıtma maliyetlerinde azalma;
 • rahatlık ve montaj kolaylığı;
 • iyi ses yalıtımı özellikleri;
 • Hafif ağırlıklı malzemeler duvarlar ve temel üzerine basıncını azaltır.

Buna ek olarak, poliüretan köpük, çatı yalıtım tüm yapının tam bir analiz gerek yoktur. O yalıtımlı tüm yüzeyine basınç altında alacak içinden sadece küçük bir bölümü için bir kaplama malzemesi yana.

Yalıtımı için yüzey hazırlamak için ön çalışmalarını yürütmek için gerekli değildir. Malzeme yalıtılmış yüzeyi ile yüksek yapışma özelliğine sahiptir. köpük ayarlamak için kullanılan bileşim, yani budama ihtiyacını tatbik etmek için, herhangi bir malzeme ara birim.

köpük aracılığıyla çatı yalıtımı gerçekleştirmek için iki yol vardır:

 • püskürtülmesi;
 • gölgeleme.

İlk yöntem yürütmek için, onunla çalışmak için özel ekipman ve becerilere sahip olmalıdır. Bu montaj sprey poliüretan köpük çatıdır. Bu nedenle, bir yüzeye, metre küp başına 33 ila 60 kilogram bir yoğunluğa malzeme uygulayabilir. Eğer gerekli ise, daha yüksek bir yoğunluğa sahip poliüretan köpükten bir ikinci uygulamasıdır. Bu ikili birikim tekniği, çatı karmaşık bir yapılandırma ısınma işleminde kullanılır. Bundan başka, nedenle, dış etkilere çatı koruma güvenilir derecede sağlamak mümkündür.

Olası başka bir seçenek - poliüretan köpük öncesi geçmiş dökme. Bu amaçla, içinde bir delik ve delik tamamen dolu kadar noktasına malzemeyi aktarmak için gereklidir.

ahşap ev poliüretan köpük izolasyonu kullanılan bu yöntem. Bu durumda, izolasyon köpüğü izolatör uygulayarak, tavan arasında yapılır güvenli yalıtılmış çatı pasta başarısız olur. Bunun bir sonucu olarak, tasarım, yüksek ısı ve ses geçirmezlik özellikleri ile elde edilir.

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

yöntem karmaşık şekiller de dahil olmak üzere her tip yüzeyde işlenmesi için uygundur doldurunuz. yetenekli yalıtmak Dökme nişler çıkıntıları, kemerler, sütunlar ve diğer yapılar sıralar. Bu durumda, izolasyon malzemesi için en uygun olarak poliüretan köpük. Buna ek olarak, bu yöntem, eski binaların çatıları restorasyonu için uygundur. Poliüretan köpük en küçük çatlaklar nüfuz ve onlar aracılığıyla yürütülen ısı kaybını önlemek edebiliyor. Buna ek olarak, tabaka kalınlığı elle ayarlanır.

poliüretan köpükle bir ev izole nasıl hesaplamalar taşıyan

malzemenin maliyetini hesaplamak ve ısınma üzerinde çalışmak için, öncelikle köpük miktarını belirlemek gerekir. Bunu yapmak için, uygulandığı tabakasının kalınlığı hesaplar.

Örneğin, bir çatı, 45 metrekarelik bir alan yalıtmak için bir poliüretan köpük tabakası koymak için 6-10 cm olan gerekir. yalıtılmış yüzey alanı daha büyük 50 metrekare, katman kalınlığı 3 ila 7 cm olacaktır.

da dikkate ısı kayıplarını, enerjiyi verimli kullanan çift camlı pencereler kullanılabilirliğini, pencere ve kapı sayısı, duvarını oluşturur malzemeyi almalıdır evin ısınma sürecinde.

Video poliüretan köpüğü:


Like this post? Please share to your friends: