duvar panelleri nasıl seçilir

ülkesinin ev veya daire bir onarım Zamanlama, duvarlar için malzeme terbiye seçimi sorunuyla karşı karşıya. Ve 15 yıl önce ise, malzeme seçimi sınırlıydı, ama bugün bunların oldukça büyük bir sayı vardı. dekorasyon için bu çağdaş malzemelerden biri duvar panelleri vardır. Bunlar, kolayca yüklenir renk ve dokuda geniş bir aralığı vardır, hem yapay ve doğal malzemelere dayanmaktadır. duvar panelleri, geldikleri malzeme ve panellerin belirli bir türdeki faydalarını nasıl seçileceği hakkında bu makalede ele alınacak.

 1. Duvar panellerinin türleri
  • Raf kakma paneli
  • Desenli karo paneli
  • Levha duvar panelleri
 2. duvar panelleri için malzeme
  • Ahşap paneller
  • sunta
  • Paneller MDF
  • Paneller MDF
  • PVC paneller
  • cam paneller
  • Gipsovinilovye paneli
 3. duvar panelleri oluşan bir seçki Özellikleri

Duvar panellerinin türleri

Bugüne kadar, duvar panelleri, boyut, şekil, yapı ve montaj yöntemi farklı üç temel versiyonda, mevcuttur. Duvar panellerinin özel bir tip seçim sahip iç oluşturma avantajı vardır. Madde duvar panelinin tipi kullanılacaktır kadarıyla, duvarların nihai görünümüne bağlıdır. Duvar panellerinin aşağıdaki türleri:

Raf kakma paneli

Raf kakma paneli

- 12 mm duvar panelinin Bu tür 240 cm ile 370 cm arasında bir bant uzunluğu, 12.5, 30 cm'lik bir genişliği ve 8 bir kalınlığıdır. Büyüklüğü raf panelleri nedeniyle küçük bir alan veya açı çok sayıda binayı kınına istediğiniz durumlarda en popülerdir. raf panelleri monte etmek için, metal ya da ahşap kasaların oluşturulmasını gerektirir. Paneller bir dil ve sadece oluk veya oyuklar birbirine için. İkinci durumda, tırnaklarını iki panel bağlantısı. Bu tip bir varyant bileşik panellere arasında küçük bir boşluk kalır. kaplama panelleri için sabitleme özel bağlantı parçaları vasıtası ile ya da kendi kendini kılavuzlayan bir yiv tespit gerçekleştirilir. yapılmış kakma paneli Raf Sunta, Sunta, MDF ve PVC. böylece, çeşitli köşelerinde, süpürgelik, fiş ve üretilen paneller ek olarak.

Desenli karo paneli

Desenli karo paneli

çıtalı paneller farklı olarak, esasen çeper yüzeyine ya da kelepçeler aracılığıyla tutkal gibi panelleri. 98 cm, 30 cm merkezli yanları olan bir kare şeklinde, monte edilmiş döşenir. Bir diğer önemli fark çini panolar birbirlerini kullanan tek yuvaları ile bağlanmak ve onları eklemek için olmasıdır. Yapılan çini panolar Sunta, Sunta, MDF, PVC. Belki de karo panellerin ana avantajı duvara özel bir desen oluşturmak, farklı açılarda farklı renkli panelleri birleştiren olasılığıdır.

Levha duvar panelleri

Levha duvar panelleri

yapraklı büyük panellerin üç ana türleri arasında. Bir kuru 1,22x2,44 m ve 6 mm bir kalınlıkta üretilmektedir Sunta, reçine ile emprenye, veya PVC. Kabuk plakasının çalışma yüzeyi basılı bir desen ya da simüle karo, ahşap ve taş ile çok tabakalı bir yapıdır. Levha panelleri pervaz tarafından gizli paneller arasındaki dikiş tutkal monte edilmiş olmasıdır. çelik panellerin en önemli avantajı, en kısa sürede büyük alanları kapsayan etmektir.

Sandviç paneller

Özellikle dikkat duvarları Döşeme dekoratif paneller ek olarak, ödenmesi gereken, de vardır yapısal duvar panelleri, hangi iç duvarlar ve bölmeler yükseltmek. Duvar sandviç panelleri - Bu modüler evler için farklı beton ve modern panelin duvar panelleri PS olabilir. bu türler süs ise, sandviç panel esas olarak izolasyon, buhar ve iç nem geçirmezlik duvarları bitmiştir. için arama ve bu duvar panelleri seçerken işaretlere dikkat etmek gereklidir. Örneğin, duvar panelleri PS 30.9.3,0-6l Aşağıdaki gibi yorumlanır:

PS - duvar panelleri;

30 - uzunluk dm;

9 - dm yüksekliği;

3.0 - genişliğinde dm;

6L - seri numarası ve malzeme (bu durumda, hafif beton).

gösterilen fotoğraflara ek olarak Sandviç panel işaretleme:

sandviç paneller İşaretleme

Bu paneller, bir kır evi veya villa yapımında kullanılır, bu yüzden duvar panellerinin ana türlerinden göze çarpıyor. Bizim piyasada sandviç panellerin Tanınmış bir temsilcisi, yüksek kalite ve uygun fiyat burada duvar panelleri Ventall-ruuk vardır. Duvar panelleri-ruuk Ventall Fin teknoloji üzerine Rusya'da üretilen ve GOST tüm ihtiyaçlarını karşılamak.

duvar panelleri için malzeme

Bu, dekorasyon malzemelerinde kullanıldığı gibi doğrudan evde atmosferi etkileyen bir sır değil. Duvar panellerinin üretiminde kullanılan farklı hammadde çok sayıda. Her zamanki ahşap ile başlayan ve cam ve plastik ile bitirme. Çoğu zaman panellerde birçok malzemeyi birleştirir. Ama ahşap, PVC veya camdan yapılmış, örneğin yalnızca bir adet bir bulabilirsiniz.

Ahşap paneller

ahşap duvar panelleri

Sağlıklı ve samimi bir atmosfer yaratmak isteyenler, bir ahşap duvar panelleri tercih olmalıdır. kullanımları ahşap hammadde olarak meşe, akçaağaç, kızılağaç, sedir veya bambu. odası, ahşap duvar panelleri ile, özellikle çekici ve rahat görünüyor. Ahşap panel çok raf ve levha üretilir. istisna temelde MDF ve farklı ırkların ve renklerin odun parçaları ile kaplıdır mozaik duvar panelleri vardır.

ahşap duvar panelleri

pahalı ve saygın iç uyum kaplanmış duvar panelleri BOISERIE yaratmak isteyenler için. Onlar muhteşem görünümler için tanınmaktadır. bambudan yapılmış duvar panelleri kullanmak, egzotik aşk ve oryantal tarzda sizin iç tasarım istiyor olanlar için. Bu el dokuma bambu parçaları ve özel bir yapışkan mat hem de mümkün olan tüm Asya atmosfer verecek batırılmış. Duvar panelleri Mozaik ahşap eşsiz ve çekici kapalı panelleri yaratacak, ahşap farklı türde adet MDF temelinde yaptı. mozaik paneller parlak temsilcilerinden biri duvar panelleri Canfor vardır. Onların özelliği özel olarak işlenmiş odun parçalarının bir taşın büyük bir taklididir.

Ne yazık ki, ahşap kullanım kapsamını sınırlamak dezavantajları vardır. büyük ölçüde bu yüksek nemli odalar için geçerlidir. Ama bu eksiklik kolayca düzeltilebilir. Bu amaçla, tahta pano balmumu veya özel vernik tabakası ile kaplı.

sunta

Duvar panelleri sunta levha

Atık ahşap işleme endüstrisi sözde Sunta uygulanmıştır. duvara olarak paneller ahşaptan yapılmış büyük ölçüde aşağı duvar panelleri, ancak üretim ve düşük maliyetle kolaylığı bu eksikliği telafi etmek. Kendilerini sunta panel çirkin ve bu nedenle plastik ile kaplanmıştır. Bu kaplama sayesinde mükemmel panel duvar Skif gösteren renkler ve farklı dokular geniş bir yelpazede uygulamak yaptı.

Zararlı yapıştırıcılar varlığına rağmen, sunta duvar panelleri yaygın binaların tasarımında kullanılan. Bu tür popülerlik neredeyse sınırsız sunta panellerinin kullanımı kapsamını yapma, suni çim kaynaklanmaktadır. Ancak bu paneller kendi kullanımı için ciddi bir dezavantajı var - onlar son derece yüksek nem tahammül edemez. Buna ek olarak, yonga yapılmış duvar panellerinin geniş ağırlık yapı ve montaj metodu üzerine bir takım kısıtlamalar getirmektedir, bu nedenle sadece plakalar mevcuttur. Bu paneller iyi bir koridor veya koridor gibi imkanlar kılıf vardır.

Paneller MDF

Sunta Duvar panelleri

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

Sunta duvar panelleri belki de en yaygın. Bu malzeme, sıcak duvar panellerinin her tür oluşturulmasını sağlar ağaç lifleri, preslenmesi ile elde edilmektedir. MDF - en son teknoloji ve doğal saflığı birleştiren bir materyal. Ve düşük maliyetli ve farklı bitirir yüzeyi çalışma ile birlikte onları liderler segmenti duvar panelleri yapar.

panelleri duvarın kendisinin doğrudan kaplama gibi MDF ve olabilir. Ana durum - Büyük hali, temiz ve kuru bir yüzey eksikliğidir. Bileşik paneller kilitleme şekilde veya dikiş bağlantısı vasıtasıyla ya gerçekleştirilir. Ne olursa olsun lata, levha veya tabakanın, MDF paneller kolayca monte edilebilir ve gerektiğinde değiştirilebilir. Bu avantajlar bunları kullanmak için çok büyük bir fırsat sağlar. sunta neredeyse hiçbiri böyle ciddi eksiklikleri gibi. sunta tahammül etmez tek şey yüksek nem olduğunu. Raflar nemiyle genişletilir ve levhalar ve plakalar pervane bükülmüş.

Sunta Duvar panelleri

Ayrıca çalışma yüzeyi sunta paneller bitirir belirtmeliyiz. Her zamanki laminasyon ek olarak yüzey bez, ahşap mozaik, ahşap kaplama veya sadece boyanmış ile kaplı olabilir. renkler ve dokular büyük bir seçim duvar panelleri Izoteks bakarak görülebilir. Bu şirket, bu segmentteki lider üreticilerinden biridir.

Paneller MDF

Duvar panelleri MDF

İkiz kardeşler sunta MDF, ancak ilk farklı olarak, MDF düşük bir yoğunluğa sahiptirler. MDF Duvar panelleri geleneksel göre önemli bir çok avantaj var. Örneğin, Isotex duvar panelleri MDF ya da yumuşak bir sunta olarak adlandırılan ses ve ısı yalıtımı vardır. Bu evrensellik duvar panelleri MDF iç dekorasyon için çok çekici hale getirir. imalat esnasında özellikleri, MDF izolasyon ve bu tür biyolojik saldırıya yangın ve su direnci ve dayanıklılık gibi diğer yararlı özellikleri, verebilir ek olarak. Bu nitelikler ateş ve nem dirençli olarak konumlandırılmış popülerlikleri birliği duvar panelleri, borçlu olan. Ne yazık ki, MDF sunta avantajları üzerinde bu panellerin maliyetini etkileyen bir fiyatı var. biz onların kullanımı için birçok olasılıklara sahip karşılaştırmak Ama eğer, fiyatı oldukça makul olacaktır.

PVC paneller

Duvar panelleri PVC malzemeden yapılmıştır

Bir malzemesi olarak, PVC yaygın yapı tasarımları ve çeşitli ürünlerde kullanılmaktadır. Ve duvar panelleri bir istisna vardır. Nedeniyle, örneğin, nem direnci, sağlamlık, çekme olasılığı ve farklı dokular oluşturmak olarak çalışma özellikleri,, PVC duvar panelleri bir geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir. kurulum ve uygun fiyata kolaylığı ile birlikte, PVC paneller hızla en çok kullanılan kaplama malzemeleri biri haline, piyasa kazandı. raf, karo ve tabaka - salım formunda, her üç versiyonu üretilen panele de.

PVC mümkün tasarım çözümleri büyük bir aralığı uygulamak için yapar unutulmamalıdır. Yani, teşekkür renkler ve dokular geniş seçimine, bir mozaik duvar panelleri taklit fayans veya taş yaratabilir. Buna ek olarak, MDF veya MDF PVC kaplı tabakanın bir çekirdeğe sahip paneller kolayca simüle mermer veya ahşap plaka oluşturabilir. Bu segmentin üstün temsilcileri klasik sunta ve MDF-plakaların yanı sıra, paneller taş ve ahşap taklidi ile başarmıştır Dpi'ye duvar paneli vardır. PVC panellerin tek ve en ciddi dezavantajı kendi yapay kökenli olduğunu.

cam paneller

Cam duvar panelleri

duvar panelleri üzerinde eşsiz bir uzun ömürlü fotoğrafik görüntüleri korumak ve resmi kaydetmek mümkün güçlü ve dayanıklı bir çerçeve gerektirir yaratmak. Bu tür ihtiyaçları altında geleneksel MDF veya PVC bazlar uygun değildir. Çözelti duvar panelleri cam kullanılmasıdır. Bu paneller cam doğasında bir takım dezavantajları da var ama dikkatli çalışma ve uygun bakım cam duvar panelleri ile oldukça uzun bir süre sürecek. Ayrıca, üreticilerin cam yüzeyin mukavemet ve koruma yansır sanayi, modern teknolojiyi uygulamak için çalışıyoruz. Bu kategoride panellerin en önemli temsilcisi duvar panelleri Skinali vardır.

Gipsovinilovye paneli

Gipsovinilovye duvar panelleri

Bugün alçı levhanın popülerlik hafife almak zordur. Bu malzemenin duvarlar, bölme duvarları, hatta tavanlar vardır. gipsovinilovye duvar panelleri - alçıpan teknoloji geliştirme bitirme malzemelerinin yeni nesil haline gelmiştir ile. Aslında ancak bunun yerine vinil kaplı karton tabakası, aynı Alçıpan olup. Önceleri panellerin bu tip yüksek trafik ile ortak alanlarda yöneliktir. Ama yavaş yavaş gipsovinilovye duvar panelleri sıradan evlerin içine taşınır. Bu paneller geleneksel alçıpan ile uygun bulunmaktadır. Onlar zaten belli bir renklendirme veya çizim iş yüzeyi ile tamamladı, çok daha güçlü ve daha güvenilir. şirketlerin Durafort Duvar panelleri bu hızla büyüyen pazarda en önemli arasındadır.

duvar panelleri oluşan bir seçki Özellikleri

Çeşitli duvar panellerinin çeşitleri ve bunların yapıldıkları malzemeler, kullanım öncesinde yer belirler. Örneğin, cam paneller mutfakta ve banyoda mükemmel uyum ve ahşap oda, yatak odaları ve çocukların yaşam için mükemmeldir. Aynı panelin boyutu için de geçerlidir. Tiner ve daha uzun raf panelleri görsel geniş odalar için uygun olacak tersine küçük bir oda, büyük bir levha veya levha panellerini genişletmek izin. Bunlar basit kurallar zaten uzun süredir bilinmektedir. açıklamaya bakarak ve panelin kendisinin işaretlerken zorluklar daha da sorular var ortaya çıkar.

göz önüne alındığında etiketlerin veri ve boyutları gösterilen dikkat ve aynı zamanda tanımlı duvar kaplaması bölmek için karşılık gelir. Rus pazarındaki bütün duvar panelleri aşağıdaki yapı yönetmeliklerine uygun olmalıdır:

 • 2.08.0289 "Kamu binaları ve tesisleri" SNIP;
 • SNIP 2.09.04-87 "İdari ve gündelik binalar"
 • 31-03-201 "Endüstriyel binalar" SNIP;
 • 2.01.01-82 "Bina klimatolojisi ve jeofiziğini" SNIP;
 • 23-01-99 "Bina klimatolojisi" SNIP;
 • SNIP 21-01-97 "bina ve yapıların yangın güvenliği";
 • SNIP P-3-79 "Bina Isı Mühendisliği" 1988

Önemli ve böyle tutuşma, ateşleme, sigara ve toksisite gibi parametreler dikkate alacaktır. Bu İç dekorasyonda duvar panellerinin kullanımı ile ilgili en bağlıdır bu parametrelere değil. Onlar için orada 4 düzeyi vardır ve daha da kötüsü, skor kadar yüksek olur. şöyle İdeal etikette işareti olması gerekir:

 • alevlenme G1;
 • alevlenme B1;
 • kuşak D1 duman;
 • T1 toksisitesi.

Sonuç olarak, duvar panelleri seçimi de pakete veya onsuz görünüşlerine dikkat etmelidir unutmayın. , Yonga, çatlama ya da düzensizlikler olmadan sağlam - ürünlerin yüzey kusurları ve hasar, kenarı olmayan olmalıdır. çok tabakalı panele ise, koruyucu kaplama bir kabarmışlığın, derin çizikler veya hasar ile sağlam olmalıdır. bütün parti rengi uyum halinde olmak. partiler farklıysa, renkli razbezhnost düzeyde olmalıdır. Kilitler sağlam ve şekli birbirine uygundur olmalıdır. Bu basit kurallara uyulması sorunsuz istenen duvar panelleri iyi kalitede seçmek için olacaktır.


Like this post? Please share to your friends: