duvara duvar dolapları ekleme

Tüm modern mutfak setleri komple duvar dolaplarında var. Onlar iyi bir kapasiteye sahip, yer kazanmak için izin verir. göz hizasında bulunan bu dolap operasyonda çok uygun olan ve her zaman menteşeli mekanizmaları üzerinde ciddi bir gerginlik yaratarak bir çok şey ile doldurulur. Nedenle kabine duvarına güvenilir ve kaliteli bağlantı elemanları üretmek çok önemlidir.

Soderazhnie:

 1. Örnek mahfaza yüksekliğini seçme
 2. Mevcut mekanizmaları örnek dolapları
  • Montaj plakası
  • Mobilya menteşeleri
 3. dolap arka duvarın tasarım
 4. bir montaj plakası ile duvara kabine bağlamak için nasıl
  • hazırlık çalışmaları
  • enstrümanlar
  • adım kılavuz adım - duvara dolabı Nasıl düzeltilir

Örnek mahfaza yüksekliğini seçme

Eğer duvara duvar dolapları monte etmek başlamadan önce, onların örnek için doğru yükseklik seçmek gerekir. Büyüme mutfak sahibine - Ana kriter temelinde belirlenir. alt duvar dolapları masa yaklaşık 50-60 cm ortalama uzaklığı. Devlet standartlara göre, bu değer 45 cm'lik bir seviyeye ulaşır.

konumlandırma asılı dolap buzdolabı ya da yüksek fırın, bu nesnelerin, daha sonra yüksekliğin gerekli ve örnek dolapları istenen seviyede tespit durumunda.

Mevcut mekanizmaları örnek dolapları

Modern bağlantı aksesuarları uygulamada çok mutfak dolapları numunesi ile ilişkili çalışmaları, kolaylaştırır. Bu işaretleme uygulanmasında bazı hataları düzeltmek için izin verir ve bütün yapının mukavemetini artırır. Bu çaba o biraz sürer ve tüm çalışma kimsenin yardımı olmadan, bağımsız yapılabilir.
duvara kabine sabitlemek için, daha çok, özel olarak hazırlanmış raf ve bir aksaklık olarak adlandırılan bir cihaz kullanılabilir.

yan duvara kabinin içine monte edilmiş ve dışarıdan görünmez kalan bir kanca ile donatılmış menteşe.

Montaj plakası

Birinci yol, montaj plakasına bağıdır.

Bu yöntemin avantajları:

 • bütün iş iyi bir kişi tarafından yapılabilir, böylece sayma yapıldığında, kabinesini desteklemeye gerek yoktur. Bu büyük ölçüde görev basitleştiren ve aynı zamanda yüksek doğrulukta dolapları asmak için izin verir;
 • özel ayar vidaları sayesinde kabine düzeni yüksek-düşük bunları yaparak değişti ve aynı zamanda duvara veya bunun dışında yakın olduğunu edilebilir. Bu mekanizma oldukça zor ve konvansiyonel menteşeleri kullanarak ve her zaman mümkün değildir, neredeyse kesin olarak kabine hizaya sağlar;

 • Kolayca uzunluğunu ayarlamak için, üzerinden özel çentikleri yapılır kabine monte edilmesi için otobüse;
 • Gerekli tüm montaj dışarı mutfak önlüğü zaten yerleştirildiğinde bile yapılabilir;
 • herhangi bir hizalama için frenlemek kullanmak gerekir;
 • oldukça basit, sadece montaj izlemez, aynı zamanda ortadan kaldırmak için. Temelde az 1,5 saat içinde, bir bakıma, mutfak dolapları bağla.

dezavantajları:

 • temel olarak montaj rayı ve aksama dahil olmak üzere tüm set, yüksek maliyet. Ama verilen bu yüzden ciddi bir sorun, olmadığı çok zaman tasarrufu sonucunda;
 • Bu yöntemin bir başka dezavantajı, bağlı fark üst kısım hafif bir aralık içinde duvara kabinin gapping için.

Mobilya menteşeleri

İkinci yöntem daha uygun fiyatlı, ancak ek olarak, ek yardıma ihtiyaç, daha uzun sürer. Bu döngüler ve sabitleme elemanları kullanılır.

Başlangıçta üst sınır belirlendiği ve gerekli askıya alma tüm dolaplar uzunluğu boyunca yatay çizgi uygulanır.

Sonra, seviye yüzünün doğruluğu belirlenir (sonuç nedeniyle dengesiz kata bozuk durumlar vardır).

Elde edilen satırda ilk nokta, bir matkap ya da zımba ve takılı bağlantı elemanları kullanılarak bir delik göstermektedir. Sonra kabine alınır ve geçici olarak mutlak hassasiyetle sonraki fikstür yerini belirlemek amacıyla askıya aldı. Sadece bir kazıma hattı ile yönlendirilir, ama muhafazanın düzlük seviyesini kontrol etmek için gerekli olan olmamalıdır.

Tüm takip eden işlem benzerdir. Tüm dolaplar ekli ve konumları seviyesini doğrulandıktan sonra, sen kendi aralarında döşeme vidalar onları bileşik devam edebilirsiniz. işin son aşamasında vidalar aracılığıyla üst taban vidalanır dekoratif korniş bağlantı kurulum.


Şimdi sadece kapıları düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için raflar yüklemek cephe asmak, ve gerekirse, ayar vidaları kullanarak hatayı düzeltin. Bütün bu süreç doğru raptiye kapsamında gerekli mesafeyi hesaplamak oldukça zor olan yardımı olmadan konsantrasyon ve iyi dikkat yanı sıra zeki asistanı gerektirir.

dolap arka duvarın tasarım

ağırlığından İlerleme duvar dolapları arka duvarında tasarımına bağlı olacaktır.


İlk durumda arka duvar çivi üzerine çivilenmiş ve hiçbir girintileri vardır. Bu nedenle, montaj parçasına eki, üst kısmı sıkıca sığmaz ve kabine eğimli ne zaman. Bunu önlemek için, kabinin alt montaj plakasının genişliğine karşılık gelen çentik için sağlanmalıdır. Bunu yapmak için, ince bir demiryolu vurabilirsin ya da o mutfak apron "geldi" böylece onun numunenin yüksekliğini hesaplamak için. İkinci durumda, bağlantı elemanları, bir mutfak önlüğü sırasında zaten yapılmalıdır.

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

İkinci durumda, arka duvar girintisi ile takılır.

Bu tasarım duvar dolapları onlara mutfak apronda örtüşme içinde asmak için değil sadece izin verir, fakat popo gibi daha uygundur. örtüşme olmadan dolapları yüklerken Ancak, önlük tamamen düz bulunduğu, bu nedenle bile hafif bir yanlış hizalama hemen gözlerinin içine koştu önemlidir.

bir montaj plakası ile duvara kabine bağlamak için nasıl

hazırlık çalışmaları

 • Düz duvarlar hizalanmış olması arzu edilir;
 • işlem mutfak köşesi üzerinde yapılır ise, duvarlar tarafından oluşturulan açı, tam 90 derece arasında olmalıdır;
 • Elektrik tesisatı üzerinde tüm çalışma, tamamlanması gereken üst lambaların sonuçlar çıkarma için yerleşim yerleri;
 • Aynı zamanda asılı dolaplar olacaktır duvarı, hazırlamak için hemen izler. Bu boyalı veya mutfak önlüğü düzeltmek için duvar kağıdı ve önceden ile kaplanmış olmalıdır. Kurulan dolaplar yapmak yana tüm bu son derece zor olacaktır.

enstrümanlar


niteliksel olarak el altında mutfak dolapları asmak için aşağıdaki araçları olmalıdır:

 • Matkap - elektrikli veya elle olabilir. Bağlantı elemanları için delik gereklidir. Eğer bir istinat duvarı üzerinde çalışmak için varsa, bir matkap ihtiyacınız varsa veya bu işlevle yumruk olacak;
 • seviye;
 • rulet
 • tornavida;
 • çekiç;
 • kelepçe - bütün yapının sağlamlığının bir etki oluşturmak için bir araya kutuları bağlamak için, arzu edildiği takdirde, gerekli olacak, bir yardımcı araç;
 • Kurulum çapa yapılır, eğer sootvetsvubschego anahtarı boyutunu gerekir;
 • ve tabii ki, gerek bağlantı elemanları gerekli sayıda hazırlamak için söyledi. dolaplar gerekli vidalar (duvar dolapları bileşenlerinin bir kural olarak, üreticileri) toplu halde düzeltmek için. Vidaları ve fişleri gerekir duvara monte lastiği düzeltmek için. İsterseniz, birbirine dolapları sabitlemek için özel bir kravat satın alabilirsiniz.

adım kılavuz adım - duvara dolabı Nasıl düzeltilir

orta pozisyonda kanca düzeltmek için gerekli olan vida ayarlanması vasıtasıyla İlk olarak. kendi kanca iç 2-3 milimetre dışarı atmayı böylece yan duvarlarında bağlı olduğu ve serbest bağlama çubuğu sarılmak sonra.
Şimdi duvara işaretleri püskürtmeye hazır. Temel kurallar rehberliğinde edilmelidir:

 • duvar dolaplarının yeri büyük mutfak aletleri veya uzun nesneler bağlıysa, o zaman kesinlikle yerine koymak gerekir işaretleme sırasında;
 • montaj rayının bir ek ile, dolaplar mutfak önlüğü üstüste binecek yüklü olup olmadığını önceden bilmek gerekir, yoksa ona yakın olduğu;
 • Sabitleme kayış Bu mesafe hesaplamak için, kasanın arka kayış takmak için gereklidir. 3-4 cm bölümünün üst kenarının altına yerleştirilmiş olmalıdır, böylece duvara monte edilecektir. Sonra birçok santimetre nihai işaretlemeyi uygularken dikkate almak zorundadır nasıl açıkça görülebilecektir.


düzeyde yardımıyla, bu önerilerin hepsi alınarak dikkate mutfak açısı başlayarak iki satır uyguladı. Bunlardan biri, satır perde rayının üst kenarı gösterir ve ikinci üst dolapları temsil eder.
Öneri: dolapları yatay konum düzeyi kullanmak daha iyi belirlemek için, ve hatanın bir sonucu olarak ortaya çıkabilir, tavana ya da yere kadar olan mesafeyi ölçmek değil amacıyla. Hatta tavan veya risk değmez, yeterince düzgün zemin, aksi takdirde sıfırdan tüm çalışmaları yeniden yapmak gerekecek güven varsa.

Üst kenar şeridi hazırlanan işaretleme çizgisi (Düşük) doğru bastırılır ve sabitleme deliği için işaretlerin sayısı gerekli hale edilir.

Duvarlar katı ve iyi bir taşıma kapasitesine sahip ise, 15 cm, ve barınaklar bulunmaktadır, bu yerlerde bulunan bir dizi küçük parçalar halinde rayın ayırmak mümkündür. en ufak bir şüphe duvarlarının gücü bile varsa Ama, demiryolu bölmek için gerekli değildir, ancak tam tersine, bağlantı elemanları daha çok sayıda düzeltmek için daha dayanıklıdır.

Ayrıca, duvardaki belli matkap çapı, düzgünce raf yüklemek için küçük bir delik yaptı. Biz bazı temel kurallardan yola Aşağıda:

 • o atlar gibi bir sıklıkta zaman sondaj matkap başında, böyle bir sorunla karşılaşabilirler. küçük girintiler sondaj alanında yapılan bu rahatsızlığı ortadan kaldırmak için. Onlar sağlam çivi piercer ya da yokluğu ile bir çekiç darbe kullanılarak yapılır;
 • duvar delme un ufak sırasında, sonra bir delik biraz daha küçük çaplı yapmaktır başlamak ve daha sonra onun matkap boyutunu genişletmek. Böylece, çok daha dikkatli çıkıyor;
 • delme derinliği ölçmek için, alınan hasat dübel matkap uygulanır ve doğru bir şekilde arzu edilen mesafe depolanır. Delik zaten bitmiş ve bunun içine dönüş çekiç fişini oldu edilmiş ise, derinlik yeterli olduğundan emin olmak gerekir. Delik rahatsız işi yapacak çok derin;
 • Hatta pobeditovym ucuyla bir matkap kullanarak, bir delik yeterince sert beton duvar. Bu nedenle, zımba yokluğunda delici çekiç darbelerin güçlü çift gerekmez;
 • Çalışma sırasında, özellikle dikkat kablolama geçer yerlere ödenmesi gerekmektedir.

Sonra delikler doğru montaj rayına monte dübel ve bağlantı elemanları tahrik edilir. Bunun üzerinde, numunenin yardımıyla, dolaplar monte. Onların durumu menteşeli mekanizmaları ile donatılmıştır vidalar, tarafından yönetilir.

duvardaki kabine efekti oluşturmak için sıkıca birbirine bağlamak gerekir. Bunu yapmak için, Kabinenin köşeden başlayarak, çiftler halinde kelepçeler düzeltmek gerekir. Onların yüzeye zarar etmemek için, dolap ve kıskaç arasına tahta takoz koymak gerekir.

Sonra, bir delik kabinleri arasındaki bağlanmış intersectional kuplörünü delinir. Sunta üzerine sondaj yaparken, sık sık yontma.

Bu sorunu önlemek için, iki aşağıdaki yöntemlerden birini uygulamak gerekir:

 • matkap geliyor yerlerde, kuvvetle tahta parçası (kalın iyi) bastırın gereklidir;
 • her iki tarafta da genişletir, ilk olarak bütün delik, ince açılmış ve daha sonra arzu edilen çapa delin.

tam bu montaj duvar dolapları, bu, rafları monte kapılar güvenli ve menteşeler üzerinde vida ile ayarlamaya sadece kalır.


Like this post? Please share to your friends: