Zararlılar gelen İşleme Bahçe: bahar tedavi özellikleri

Bahar sıcaklık toprakta veya ağaç kabuğu altında dökülen yaprakların altında kışın gizli böcekleri dahil kış uykusundan tüm yaşamı uyandırır. Şu anda, o bahçıvanlar sıkı çalışma zamanıdır. Bitki nihayet uyanmak önce, bitki artıklarından bahçe temizlemek gerekli aşı, sağlık ve biçimlendirici budama ve aşılama yapmak için zamanında kapağını çıkarmak gerekir. Ama en önemli şey bahçe bitkilerinin sağlık ve güzellik korumak ve meyveler ve meyve zengin bir hasat beklemek, o zararlı böcekler tarafından ağaçlar, çalılar ve çilek dikim korumak için gereklidir. makale yay bahçe işleme odaklanır.

İçindekiler:

 1. Kimyasal arıtma Spring Garden
 2. Biyolojik ajanların ilkbaharda zararlılara karşı Bahçe Tedavisi
  • Baharda bahçe tedavisi için tarifler decoctions ve infusions
 3. Meyve ve meyve plantasyonları bahar tedavisini Özellikleri
  • ilkbaharda meyve ağaçları Zararlı
  • çalılar işlenmesi
  • ahududu İşleme
  • İşleme çilek yatak
  • Süs bitkileri Bahar koruma
  • Sera Yay dezenfeksiyon

Kimyasal arıtma Spring Garden

Maalesef tanımış olduğu elle halk ilaçları veya zahmetli toplama tırtılları ve böcekleri kullanırken çok daha yüksek bahçe için kimyasal işleme kullanımının etkinliği.

 • böcek zararlıları yok edilmesi için iyi bir etki bahçecilik dikimleri püskürtme iki tek bir yay verir. ilk bahçe tedavi çiçeklenme öncesi yapılır. Bunu yapmak için, Malathion veya KELTAN kullanabilirsiniz. 10 gün sonra, en kısa sürede ağaçlar ve çalılar ottsvetut olarak, işleme tekrarlanır. "Mareşal", "Nero", "Decis" örneğin bahçe ve diğer toksik maddeler, işlemek de mümkündür.

 • Lezyonlar ağaçlar ve çalılar mantar hastalıklarında ve ayrıca bu tür hastalıkların önlenmesinde yay tedavi bakır içerikli bir çözelti formülasyonu, bahçe tavsiye - Bordeaux karışımı "Homa" ya da "Oksihoma". Bakır içerikli ilaçlar, bahar aylarında veya mahsulün çıkarıldıktan sonra sonbaharda ya yılda bir kez daha sık kullanmayın.
 • kimyasallar (pestisitler) Bahçe işleme uygulayarak avantajları etkisini tasarrufu onların acil eylem ve süresi zamanıdır. Buna ek olarak, kimyasalların üç hafta tam ayrışma bir işlem gününde gerçekleşir. Bu nedenle, gelecekteki hasat için olayın tehlike hariç.
 • Ancak, bu konuda yetiştiriciler herhangi bir kimyasal maddelerin kullanımı ile ilgili üreticinin talimatlarına gerçekleştirmek için çok dikkatli ve hassas davranmanız gerekir. Sonuçta, bahçede kimya için aşırı coşku ile, kendi sağlık ve bitkiler kendileri zarar verebilir.
 • bahçe spreyi ile kimyasal çözümlerin olası temas gelen sorunları önleyebilmek için, bir solunum cihazı ya da gazlı bez, eldiven ve gözlük kullanmaya dikkat edin. Üretici tarafından tavsiye edilen tedavi açısından, dozaj ve güvenlik önlemleri ile Uyum işlemden sonra bahçe bitkileri tehdit etmeye şey olmayacak canlılıklarını ve insan ve hayvan sağlığını korumak olduğunu garanti edecektir.

Biyolojik ajanların ilkbaharda zararlılara karşı Bahçe Tedavisi

 • - biologics bakteriler, virüsler, mantarlar ve toprak mikroorganizmaları: bahçıvanlar arasında artan popülaritesi böcek biyolojik organizmalar kullanılarak asalakların imha için fon edinirler. Her ne kadar bu fonların etkinliği pestisitlerin yani biraz daha düşüktür. Ancak bu ilaçlar daha çevre dostudur.
 • Yay işlem bahçıvanlık dikimleri taşınan biyolojik "fitoverm", "Aktofitom" ya da "engelleyici". Püskürtme iki kez gerçekleştirilen: İlk defa, uzun çiçeklenme öncesi, ikinci kez - şişmiş çiçek tomurcukları.

Akış Tablosu phytoverm

 • Uzun zaman - Uzun zaman oldu, parazitleri öldüren kimyasallar, zararlı böcekler üzerinde caydırıcı bir etkiye sahip bitkilerden insanlara kullanılan decoctions ve infüzyon hiçbir iz yoktu. Aynı zamanda biyolojik bitki koruma yöntemidir.

Baharda bahçe tedavisi için tarifler decoctions ve infusions

, Kimya ile uğraşmak istemiyorum Bahçıvanlar bahçe bitkileri tentür ve popüler tarifler hazırladığı kaynatma korumak için tercih:

 • Yarım litrelik cam kavanoz yerleştirilmiştir sarımsak, bir işlemci ya da öğütücü kullanılarak ilgili öğütülmemiş. Su ile kavanoz tepesinde ve karanlık bir yerde ısrar ediyorlar. Bir hafta sonra, bir cam kap içine filtre ve içerikleri sıkıca kapatın. bir kova su bitkilerin tedavisi için infüzyon 50 g.

 • Sprey dut sırtlar kullanılabilir kökler ve otlar karahindiba infüzyon, baharın yararı her zaman doludur. yaklaşık 50 ° C'ye ısıtıldı, su kovası, ezilmiş karahindiba yaklaşık 300 g yerleştirilir ve yaklaşık 3 saat ısrar. etkisini artırmak için, orada kırlangıçotu birkaç dal ekleyebilir. biraz daha uzun soğuyana kadar Kepçe kapsayacak bir şey lazım. Sprey infüzyon süzülür.
 • pişirmeye tütün infüzyon Su bir kova eklenir tütün tozu, 250 gram gerekir. Karışım yaklaşık 2 saat sürerek, daha sonra filtre edildi. yaprakların yüzeyine daha iyi yapışması için, koyu sabun 40 g infüzyonu eklenir.
 • patates ve domates üstleri kaynatma savaşmaya yardımcı yaprak bitleri, örümcek akarları, tırtıllar, elma plodozherkoy ve ağaçlar ve çalılar diğer zararlılar, çiçeklenme döneminden sonra gerçekleştirilir püskürtme başlatıldı. araç kurutulmuş patates üstleri veya domates yaklaşık 1 kg gerekir hazırlamak. sonbaharda üstleri püskürtme spring harvest için tutumlu bahçıvanlar. O bir kova su koymak, 3,5-4 saat ısrar ve sonra yarım saat kaynatın kısık ateşte bir taşım kaynatın. Daha sonra, suyu tülbentten filtre edilir.
 • hardal tozu infüzyonu plodozherki elma kurdu tırtılları, yaprak arıları, kurduna karşı da meyve bitkileri çiçek sonra püskürtme için kullanılır. Yarım kap hardal tozu 2 gün bir kova su içinde ıslatılmış. Daha sonra, infüzyon filtre edilir. sıvının püskürtülmesi için, 2 kez su ile seyreltilmelidir.
 • kuru adaçayı kaynatma itici yaprak biti, kelebek, bektaşi üzümü güvesi, tırtıllar ve diğer böcekler elektrik süpürgeleri için kullanılır. Kuru adaçayı bir eczanede satın alınan veya sonbaharda hazırlanabilir. su yarım kova 15 dakika kaynatılır olarak, kuru ot 1 kg, daha sonra soğutulur ve su (3-4 litre infüzyon günde gübre 1 kg) tavuk gübresi infüzyon ilave. Karışım, filtre edilmiş ve 10 l'lik bir hacme kadar ikmal edilmiştir.

Meyve ve meyve plantasyonları bahar tedavisini Özellikleri

ilkbaharda meyve ağaçları Zararlı

 • armut, elma ve diğer meyve ağaçları korumak için önlemler aşamada gerçekleştirilir. İlk Mart taç şekli gövdeleri sahne ve likenler ve eski kortikal nodülleri ile saflaştırılmıştır. bark çürüklüğü altında bulunan, daha sonra tedavi edilecek yerde sağlıklı ağaç keskin bir bıçakla temizlenmeli ve Vitriol ve bahçe sahası daubed. Benzer şekilde kabuk altındaki çatlaklarda tespit böcek larva hazırda bekletilirken alır.
 • Aynı zamanda temiz ve ağaç gövdeleri gevşetmek anda, ağaçlar güneş yanığı önlemek için kimyasal maddeler, kireç gövdeleri püskürtülür. koruyucu ajan olarak, kullanabilirsiniz "Oleokupritom" kışlama böcekleri (yaprak biti, enayi, keneler, akarlar, ölçek böcekler) öldürmek istiyor.

 • tomurcuklar şişme başladığında Nisan, gövdeleri güve ve elma çiçeği buğday biti yakalamak için bölgelerini yakalama bağlı ve ağaçlar, örneğin, püskürtülür, bir temas insektisit olduğu "Benzofosfatom",. eylem süresi yaklaşık bir ay olduğunu. Bu ilaç neredeyse böcekleri polen yayan zararlı değildir.
 • herhangi bir ilaç tedavisinin Çiçeklenme sırasında durdurulur. Yani böcekler polen yayan acı nasıl. çapa ve ot mücadelesi yakın varil çemberleri: Şu anda tarımsal teknik önlemler olmalıdır.
 • ağaçlar ottsvetut zaman, üçüncü püskürtme biyolojik veya kimyasal maddeler kullanılarak, zararlı böceklere karşı gerçekleştirilir.

çalılar işlenmesi

 • bahçede Frenk üzümü çalılar ve bektaşi üzümü erken meyve ağaçları uyanmak başlar. Nedenle, ilk işlem çalılar olduğu için tavsiye edilir. kimyasallar kullanmadan önce, ilk olarak sıhhi budama ve şekillendirme yapmak. Aynı zamanda şube ve enfekte sesiidae açığa - siyah kalp ile yani şube yanı sıra kuru ince dalları, tomurcuk güve çarptı. Hastalar zemin seviyesine dalları kesip yakmak için gereklidir.

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

 • CECIDOPHYOPSIS Ribis bulunduğu şişmiş böbrekleri, kaldırmak için de gereklidir. zararlı böcekleri ile mücadele için iyi bir etki can (+ 70 ° C) bir sulama gelen sıcak duş verir. Bu prosedür tomurcukları ve yaprakları şişmesi kadar çalılar tabi tutulmalıdır.
 • karların erimesiyle sonra, arzu humus ağaç gövdeleri çatı malzemesi veya siyah bir filmi, çalılar altında yeşillik ve toprak proryhlit son yılına ön temizliğe gizlemeye. Bu haşereleri kapatmak amacıyla yapılır ve larva toprağın üst tabakadan dışarı çıkar. Bütün eski yapraklar yanığı. Temiz barınak çiçekli sonunda.
 • Çiçeklenme çiçek çalılar akarları, tomurcuk Güve, kurtları ve diğer zararlı böcekleri öldürmek için kimyasal veya biyolojik yollarla püskürtüldü önce.

 • burçlar siğilli büyümeleri gözlenmektedir, bu akasya Coccidae yenilmesiyle tanıklık etmektedir. Bu zararlının larvaları birikimi altında kadın tarafından atılmıştır yumurtadan çıkmasına, bunlar bitki suları ile beslenirler. Ciddi durumlarda çalı ölebilir. Erken ilkbaharda Bu çalılar o nitrofen tedavi tavsiye edilir.
 • Çalı etkilenen antrakoz - büyük ölçüde erken ilkbaharda bitki bakır içerikli ilaçları ile tedavi edilir zayıflatır yapraklar kahverengimsi bir erken yaprak dökümü olan mantar hastalığı.
 • "Aktelikom", "Aktar" veya "fitoverm" tedavi tomurcukları çalı oluşma zamanda. Olay anlamlı üzümü safra tatarcık, tomurcuk akarı, testere sineği ve diğer zararlıların sayısını azaltacaktır.
 • üre,% 0.5 çözeltisi ile muamele çiçekli Berry çalılar sonunda mantar hastalıklarının önlenmesi için. Ve yaprak bitleri, akarlar, filiz tatarcık ve diğer zararlılar biyolojik ürünler ve tütün infuzyon kullanılması ile mücadele ediyor.

ahududu İşleme

En yaygın haşere ahududu ahududu böceği toprakta kışı ve Mayıs ortasına dışına sürünerek edilir. Eğer ahududu bir yay tedavi tutun yoksa, o zaman böceği larvaları yapmak dut Worms çarpılır. Önemli ölçüde ahududu verimini azaltır ve ahududu akar örümcek olabilir.

 • dikkatli olmak ahududu çalılar ve proryhlit toprak altında tüm kuru yaprakları kaldırmak gerekir ilkbaharda zararlıları kontrol etmek için. Ayrıca, kırık ve zayıf sürgünler kesilir ilk 10 kısaltılmış olmalıdır - 15 cm.

 • sürgünler böbrek şişmeye başlar başlamaz, burçlar talimatlarına göre hazırlanan bir solüsyon malathiona tedavi. Sen "Aktelikom" veya diğer biyolojik ürün kullanabilirsiniz. Ayrıca toplanan böcekleri ahududu ve elle filmin bir yatakta vurarak. Burçlar etkilenen ve lekelenme antrakoz, Bordo karışımı püskürtülür.
 • tomurcuklar göründüğünde, solucan otu Ahududu infüzyon serpebilirsiniz. Kuru bitkilerden 500 g yükleme hazırlamak ve su yarım kova döküldü için. 2 gün sonra infüzyon yarım saat için kaynatılmış ve daha sonra süzülür. Daha sonra toprak tedavisinde unutulmadan, soğuk su ve bol püskürtme iniş aynı miktarda ile seyreltilmiştir.

İşleme çilek yatak

 • çilek ile Ridge geçen yılki bitki örtüsü ve yabani otlar, sonra iyi proryhlit arındırılmalıdır. Baharda onlar kötü kışlaktan zayıf çalılar kaldırarak ince dışarı gerekir, böylece botrytis dikim iyi havalandırılması gerekmektedir önlemek için. Eğer bu teknik önlemleri yürütmek yoksa, kalıp özellikle ıslak yaz aylarında mahsulünün% 30'a varan kaybedebilir gri kaynaklanmaktadır.

 • Deneyimli çilek yetiştiricileri potasyum permanganat birkaç kristali ilave edilerek yaklaşık 65 ° C'ye ısıtılmış su dökmek tavsiye edilir. Çözelti soluk pembe olmalıdır. Su merkezi prizine bir kupa dökün gerekir. Bu işlem önemli ölçüde örümcek akarları ve buğday bitlerinin sayısını azaltır. çürüme, yaprak leke ile, külleme burçlar Bordo karışımı püskürtme başa çıkabilirim.
 • Nisan ayında, genç yaprakların görünümü ile, çilek örümcek akarları öldürmek için "Aktofitom" veya "fitoverm" tedavi. Ve onlar çiçek tomurcukları "Antitlina" Tütün kaynatma veya karahindiba infuzyon kullanılması hortumluböceği, yaprak silindirleri ve yaprak arıları ile mücadele etmektedir oluşmaya başlar zaman.

Süs bitkileri Bahar koruma

 • bahçe süslüyor Çok yıllık süs çalıları, ayrıca zararlılara ve hastalıklara karşı koruma, hem de diğer bahçe bitkileri gerekir. Nedenle, kış barınma kaldırılmasını sağlamak için gerekli olan süs bitkileri ile ilgili olarak bahçede bahar çalışmalarının listesi bir kimyasal ya da biyolojik araçlarla eski yeşillik, sıhhi ve biçimlendirici budama, tedavi toprağı temizlenmiş.
 • böbrek bitkiler etkilenen kabuk, lekelenme, siyah küf ve Bordeaux karışımı, koro veya diğer hazırlama içeren bakır ile tedavi edilen kanser çözündürmez iken. kışlama zararlılara karşı Çalılar ilaç №30, fundazol veya karbofosom püskürtülür edilebilir.
 • Kök çürüklüğü ve diğer hastalıklar ampul çiçeklerden onu kurtarmak için, onlar bir çözüm veya fundazol fitosporin ıslatılır.

Sera Yay dezenfeksiyon

 • Seralar da dezenfekte edilmesi gerekmektedir, geçen yılki mahsul artıkları onları ön temizliğe: sap meyve ve yabani otları şımarık. Geçen sezon kullanılan Jartiyer malzemesi, patojenler kazıklar ve raylar üzerinde kışı olabilir sicim ve halat parça olarak yakmak daha iyidir.
 • Bir sonraki adım, bir hortumdan temiz su ile durulanır, sonra bir fırça kullanılarak seralar sabunlu su iç yüzeyini yıkamak için. Ahşap raf, kirişler ve raflar ağartıcı bir çözelti ile muamele edilmesi gerekir.

 • nakli ihtiyacı Birkaç gün önce fümigasyon sera kükürt dama yürütmek için. Bu dekontaminasyon kapalı kapılar ve transoms ardında gerçekleştirilir. Dama bir metal standı üzerine yerleştirilmiş ve tutuşturulmaktadırlar. Seranın kapsamına bağlı olarak üreticinin talimatlarına göre hesaplanmış olan kükürt dama miktarı. kükürt fümigasyon serada 4 gün sonra iyi havalandırılan.
 • Sonuç olarak, bahar sera dezenfeksiyon anlamlı mantar hastalıkları ve lezyonlar ekin zararlıları riskini azaltır.

Like this post? Please share to your friends: