kendi elleriyle gaz kolonların tamiri

anlık su ısıtıcı montaj - Isıtmalı su sorunu kaynağına bir çözümü. Bu durumda, ilgi nesnesi bir gayzer olan olur. herhangi bir miktarda ve günün herhangi bir zamanında sıcak su kullanmayı sağlar, çünkü daha rahat - Sonuçta, elektrik ile karşılaştırıldığında gaz, su ısıtıcıları daha nedeniyle enerji için düşük tarife ekonomik, hem de su ısıtıcısı ile karşılaştırılır. Bu durumda, başarısızlık tanımlamak için ana zaman oluştu ve elleriyle su ısıtıcısını tamir etmek.

İçindekiler:

  1. aparatı gayzer
  2. Tipik arızalar şofben
    • Isı değiştirici ölçeği ile tıkanmış
    • Lehim gaz ısıtıcı soğutucu
    • Gaz şofben alev almaz
    • Sütun düzgün suyu ısıtır

aparatı gayzer

Olağan gaz, su ısıtıcı, bir mutfak dolabı benzer bir demir kutusudur. Ona göre iki boru özetlenebilir - gaz ve su. İç yapı, bir eşanjör, bir ana ve pilot yazıcı içerir. musluk açık sonra bağımsız yakıcı ateşleme yönteminin, gaz vanası birinci ışık olan kılavuz brülöre, enerji taşıyıcı izin açılmaktadır.

spiral boru brülör üzerine yerleştirilmiş - yanıcı gaz ısı bırakıldığında hızlı ısı eşanjörü içinden geçen suyu ısıtmak için yeterli olan. ısıtılmış su açıldı (banyo, duş, mutfak musluk musluk) dokunun, sütun çıkar, bir su borusu, gaz boyunca yönlendirilir. gaz kolonunun üst kısmından dışarı gider çıkarıldı yanma gazı baca dönüş, ürünler.

pilot ateşleme yöntemiyle sütun elektronik el tipi ve pezorozzhigom vardır. Zaten eski manuel ateşleme kibrit kullanımını içerir: boru sütuna ilgili olan gaz vanasını açın hemen yanar ateşleyicinizce ışıklı bir maç tutun. Düğmeyi açtıktan sonra Ana brülör yanar.

Modern gaz su ısıtıcıları çalışarak daha rahat, pratik ve güvenli elektronik ateşleme sistemine sahip "tam otomatiğe." bir yük kıvılcım iki penlight pil elde ettiği Musluk suyu basıncı aktif sistemi, açıldıktan sonra, gaz vanası aynı anda açılır. Ocağı yakmak için yeterli, o zaman tüm tanıdık sistemi boyunca oluşacak Sparks: İkinci yazıcı ışıkları, suyu ısıtır ve musluk için ısı dönüştürücü geçer. valfın kapatılması sonra brülörü.

mekanik eylem bu durumda, elektrikli deşarj dönüştürüldüğünde piezoelektrik etkisi dayanmaktadır pezorozzhigom özgü sistemi - Bir kıvılcım. ön panelinde yeni bir sütun içeren ilk kez, bir piezoelektrik eleman aktive, düğmesine basın. Ortaya çıkan kıvılcım itibaren, ateşleyici ardından ana yanıcılı çakmak. ışıkları, ancak ısı değiştirici içinde kalan suyun kaynaması için yeterli ısı değildir - vanayı kapatması ve parlaklık zaman ana brülör söner. bir dahaki sefere sadece bir şey basarak veya yakmadan, su musluğunu açın ve ılık su gitmek gerekir.

Tipik arızalar şofben

Gaz şofben uzun süre sahibini hizmet edecek biçimde kullanımına ve bakımına belli kurallara tabidir oldukça basit bir cihaz değil. Ama er ya da geç tüm ekipman yıkar ve gaz sütun istisna değildir. Özellikle evlerimizde ve dairelerde kamu hizmetleri tarafından sağlanır su ve gaz, proses kalitesini etkileyen ve şimdi, belirli bir süre sonra bir gaz sobası ile mutfak onarmak için gerekli hale gelir. Bu nedenle, gerektiği gibi çünkü bunlar makinanın çalışmıyor, tipik nedenleri dikkate değer.

Isı değiştirici ölçeği ile tıkanmış

En sık arıza gaz sütunu ölçekli ısı değiştirici (radyatör) ile tıkanmıştır bulunmaktadır. borular büyümüş köpük, sert su hatası. işlem yoğun oluşmaya başlar su sıcaklığı daha yüksek göre 80 dereceden 82 derece olduğunda ölçek birikimi ortaya çıkar.

Ölçeğin oluşumunun önlenmesi için çok fazla sıcak su kullanmayın. Makinede onlardan yağ ve soğuk su ile baş edebilmek çıkarılması için bir araç olarak, yaklaşık olarak 45 derece ve çamaşır makinesi - - yeterli bulaşık yıkama sırasında yağ çıkarılması için, 42 dereceye yakın Banyo suyu sıcaklığı en fazla 60 derece.

Pek çok uygun olduğu için gaz sütunu pilot ışık üzerinde çalışmaya bırakın ve karıştırmaya ve sütun her zaman özelleştirmek için gerek yoktur. bu nedenle köpük - Bununla birlikte, zaman ve sonrası eksikliği, ısı değiştirici içinde sıcaklık 90 ° yükseldi. Eğer zayıf bir basınç gözlenen Yani devre dışı bırakmak ve gerektiğinde sütununu etkinleştirmek ve otomatik ısıtıcı bitmedi yapmak tembel olmayın, pompayı büyütme, bu durumda koymak için daha iyidir.

Eğer bir sorun olsaydı Eh, eşanjör yıkayarak Çinli gaz sütunu onarmak için gereklidir. Bunu yapmak için, aşağıdaki belirtilerden dikkat çekilerek, eşanjör sütun gerçekten doludur anlamak gerekir: Soğuk su ile musluktan basınç iyidir ısıtılan suyun musluktan düşük bir basınç; o açılmıyor birlikte kolon; veya hemen gücün sonra kapatılır. Tabii ki, belki de gaz kolonunun girişinde kırık kapak ama iyi olup olmadığını, sütunun sökülmesi geçin.

sütunu yıkamak için gereklidir: Phillips ve düz tornavida, open-end somun anahtarları, tam asbest kumaş contalar ve kauçuk hortum seti. Buna ek olarak, bir plastik şişe, kuru bir toz olarak satılan bir donanım mağaza kazan taş temizleyicisi, önceden almak gerekir. en erişilebilir olduğu için de, sirke özü kullanabilirsiniz.

Başlamak için, daha sonra donanım sütunu kaldırmak ve - bir gövde. Bundan sonra ısıtılmış suyun vinç sütun herhangi giriş suyu akışı ve açık yakın engellemek için gereklidir. Daha sonra, besleme borusundan ısı değiştiricinin akış ve yana doğru hareket ettirin. Eğer ısı değiştiriciden somunu kaldırdıktan sonra eşanjör su bırakmak için başlayacaktır. Bir litre yaklaşık boşaltılmalıdır.

Daha sonra, ısı eşanjörü giriş hortumu koymak, uzun sütun asansör hazırlanan çözelti içine dökün ince bir akıntı olarak huni içinde yerleştirin ve hortum. yavaşça dökün veya çalışmaya başlar ve kireç çözücü arkaya itilir. eşanjör içinde çözüm birkaç saat boyunca kalmak zorunda. Daha hızlı reaksiyon gerçekleşti için madde yanan Pilot ışığı ısındı edilebilir ve daha az zaman aldı.

yerine bir havza veya plastik kova dokunun yavaş yavaş gaz kolona su teminini açın. hortumun çıkacaktır görün. çok çamur varsa, ve kafa yıkamadan sonra, prosedür tekrar tekrarlanacaktır değilse iyi, sonra her şey, ortaya çıktı olacaktır. Eğer descaling kullandığınızda Ama gerekli değildir.

Lehim gaz ısıtıcı soğutucu

kaçak gaz sütunu tespit doğal olarak ilk ısı eşanjörüne bir arzu üzerine eskiden yeniye bir değiştirme olur. Ama radyatörün maliyeti yeni bir sütun fiyatının 1/3, nedenle bir havya ile üniteyi kendiniz mühürlü lehim onarmaya tavsiye edilir. , sıcaklığı daha yüksek, 100 derece ve lehim erime sıcaklığı olamaz 200 ° C'ye ulaştığında su akan borulu ısı değiştirici tarafından Bu nedenle, lehim eritilir.

genellikle düşük kaliteli metalden yapılmış olduğu için çoğu durumda, fistüller radyatörün dış tarafı boyunca uzanan tüp oluşur. ısı değiştirici içinde çalışır tüpün yüzeyinde tipik olarak, fistüller görünmez. Eğer bunu ısıyı kaldıracak şekilde lehim, ısı dönüştürücü suyu tahliye başlamadan önce, bir sızıntının yer almak başardık, bu yüzden eğer istenilen sıcaklığa lehim yerinde ısıtmak mümkün olmayacaktır.

soğuk su tedarik sütun borusundan somununu bir lavabo sıcak su musluk açılması veya temizleme ve kaldırmak tarafından. gayzer su musluk üzerinde bir seviyede yer aldığından, daha sonra ama hepsi değil, suyun en boşaltın. kalıntıları temizleme vakum veya kompresör uygulama kaldırın. Ancak o zaman radyatör su ısıtıcı onarmak için başlayabilir.

kendisini lehimlemek zorluğa yol açmaz. bu yağ ve tozu gidermek için, bir çözücü içinde ıslatılır sonra fistül sitesinden oksitler ince zımpara kağıdı şeridi, kumaş kısmı temizleme ıslak kağıt havlu. örneğin, herhangi bir kalay lehim olabilir, en az yaklaşık 100, 180 derece arasındaki bir sıcaklıkta B PIC-61 lehimleme yoluyla kapasitesi.

Olarak bir reçine kullanılır. Mümkün değilse aspirin almak. tablet çökmeye ve küçük kırıntıları yer kalay kaplama ya da sodyum tabletleri ısıtılmış yüzey serpin. lehim kalay kaplama akmaz ve ped elde edilir sırasında, o zaman lehim yeri yeterli değildir ısıttı. Bu durumda, başka bir havya, demir ya da saç kurutma inşaat ısınmak gerekir.

lehim eşit ince 1-2 milimetre arasında bir kalınlığa ve ısı değiştirici ile fistül için büyüyen aygıt yüzeyine kaplanır zaman fazla olmayan durumlarda göstermektedir. Dikkatle tüm uzunluğu boyunca radyatör tüp kontrol edin. yeşil bir nokta görürseniz, bu noktada çok daha büyük olasılıkla orada denize nazır bir iğne deliği olduğunu ve kalay lehim olması gerekiyor. Aksi takdirde, bir kaç ay sonra tekrar sızıntı olacağından, banyo şofben tamiri ile uğraşmak zorunda kalacaktır.

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

su kaçağı kısmı kolonun tabanına bitişik olan ısı değiştirici duvarın üzerine yerleştirilmiş ise, radyatör yerinde tamir mümkün değildir ve gaz kolonunun ısıyı uzaklaştırmak için gereklidir. Lehimlenecek birimini kaldırmak için, sütunun en sökmeye gereklidir ve gaz boru bağlantısını keser, ama çok tehlikelidir.

Gaz şofben alev almaz

Sütun yanmıyor en yaygın nedeni - çukur çekiş havalandırma eksikliği sadece. İyi baca onun veya nesne düşmüş biriken kurum ile tıkanmış olduğu ortaya çıkabilir. Bu durumda, genellikle sütununun içinde bulunduğu koruma sistemi tetiklenir ve cihaz otomatik gaz örtüşmektedir. Bacadakini taslağı kontrol edin. Bunun için yanan bir maç tutun ve alevler uzağa gidecek eğer - o zaman orada çekin.

Sütun alev etmediğini başka nedeni, pil sıradan deşarj olduğunu, ancak yalnızca (pil veya jeneratör ile birlikte) otomatik ateşleme ile aletleri için de geçerlidir. Pil ömrü süresi bir yıl olan üreticilerin iddialarının aksine, daha sık değiştirmek zorunda kalacaktır.

Gaz, su ısıtıcı, aynı zamanda, çünkü, düşük su basıncı aydınlatılabilir. Ve soğuk musluk açmak -nuzhno sadece bir çek. Biraz basınç varsa - nedenle sütununda yatar olasıdır, ancak ayrı bir alanda veya boru hattının etrafında. sıcak musluk daha soğuk suyun basıncı daha büyük bakınız, nedenle (tıkanır veya deforme membran filtreler) su sütunu düğüm tam olarak yatar, çünkü su gaz ısıtıcı ünitesi onarmak için gereklidir.

süzgeç su kapatıldıktan sonra su giriş düzeneğini yapışmasına ve geri besleme olabilir. basitçe bir başlık somunu tedarik sudan sökün, temizlemek için örgü çıkarıp temizleyin.

ayrıca, su düğüm iki somunların kaldırmak gaz koni montaj su düzeneği tutan üç cıvatayı gevşetmek için membranın durumunu kontrol etmek için. birbirlerinden düğüm yarısı ile bağlantı kesildi, böyle bir membran göreceksiniz. Sakız sapmaları olan bir deforme yüzey yerine düz, varsa, bu değiştirilmelidir. Aynı sırada, su boşluğu montaj ve çamurdan bir örgü filtre temizlenebilir. Sen yıllarca hizmet edebilir silikon zarı, koyabilirsiniz.

Genellikle gayzer ateşleme hemen sonra söner olur. Arıza nedeni termokupl yatıyor ziyade termokupl ve selenoid vana yoksul temastır. ısıl çift bozulmamış ise oldukça onun temizlik temasları ve anahtar kutusu otomatik gaz kolonunun bakımını yapmak veya olmalıdır. Böyle bir durum, sıcak ve soğuk su akışını ayarlamak gerekir. Bu alevin hemen sönme tetikleyecek, çünkü her durumda sıcak soğuk su ile seyreltilmiş edilemez unutmayın.

prosedür geçiş birlikte pamuk ve mikropatlamaların oluşabilir: için kötü havalandırma kanalına taslak ya da içine girişi nedeniyle enjektör ya da başka bir kolon bileşenlerinin tıkanmasına kolon ateşlenmesi için sorumlu olan pil deşarjı, nedeniyle gaz. ateşleyici gelen brülör, gaz zamanında bir şekilde ateşlemek ne zaman. gaz-hava karışımına ait küçük patlamalar - bir nedenle yanacak pilot alevi doğru değilse, o zaman gaz pamuk neden olacak şekilde, artar.

Bu durumda, ne an Pilot alev bakmak gerekir. Işık kararlı bir şekilde yakmak için, alev ana yazıcı dokunmak gerekir, mavi bir renk olmalıdır. pilot ışık sarı-kırmızı sürdürülebilir, küçük alev değil gördüğünüzde, gaza getiriyor enjektör ve ateşleyici hortumunu temizler gereklidir.

Sütun düzgün suyu ısıtır

Kötü sonra gayzer suyu ısıtır nedenler, çeşitli olacaktır. Her şeyden önce, kolon, küçük bir kapasiteye sahip olabilir. ekipman alımı her zaman önce bu nedenle, dikkatle birimin pasaportunu gözden geçirin. Aynı zamanda su, ki bu kolon kullanılarak süreç alev renk ve kurum görünümünü modifiye dışarı uzanan çok basit tıkanma agrega özelliğinin kötü ısıtılabilir.

Sütun suyu ısıtmak etmezse, brülör gaz beslemesini ayarlayın. yani dakikada kolon içinden geçen su miktarı su akışını düzenleme sağlar, modern gaz sütunu mevcut valf, içinde. Su hafifçe ısıtılır nedenle, bant genişliğini azaltmak için tavsiye edilir, ve su ısıtmak için zaman olacaktır.

Buna ek olarak, kolon çok sıcak su beslenebilir. Bu durum sütunun bir arıza değildir Fakat bu durumda, onarım ve gaz sütun bakım gerektirmez. Yılın sıcak zamanlarında, ne zaman suda su yeterince sıcak olduğunu ve ilk bakışta görünen onun küçük sorunların basınç sütunun bir arızaya bağlı olması. Eğer minimum su ısıtma gaz kaynağına bir sütunda yüklendiğinde su hala çok sıcak işleme fark ettiniz.

Bu operasyonda gaz sütunun Sadece belirli modellerde hesaplanmaz. gaz yakıtlı kazan normal olarak zaman ekipman kullanımı için talimatlar, genellikle en az bir su basıncı belirtilir. sorunu çözmek için basitçe böyle elde edilir ve hangi gaz borusunda gaz sütunu girmeden önce ayarlamak hangi gaz biraz musluğunu keserek, gaz beslemesini daralma, çok kolaydır.

Bazen gaz sütun bileşikleri sızıntı ortaya çıkabilir. sütuna su beslemek için gerekli olan trompet Sol, bir su sütununun için üst üste besleme valfi her zaman açıktır. Bu boru, bir su-gaz regülatörü ağızlığına bağlanmıştır. Cı kontrol su hakkı ısı değiş tokuş cihazına girer. Ortadaki sütun borulu ısı değiştirici için su ve sıcak su aktarılır üzerinde boru boyunca solda bağlıdır.

boru içinde sağ sütun bakır borusu aracılığıyla kontrolöre gaz ve bağlı sağlamak için gereklidir. Ayrıca, zorunlu bir gaz vanası örtüşme tesis. sütununda Su bağlantıları kauçuktan yapılmış contalarıyla kapak somun tarafından taşınan. Zaman içinde, sıcaklık farkına lastik contalar elastikiyetini kaybeder ve katı hale gelir ve su akar.

Eski su ısıtıcı onarmak için, gaz sütunu kauçuk conta değiştirin. Bunu yapmak için, zaten yıpranmış olan pedi çıkarın kilit 24 Başlıklı somunu sökün ve yenisini takın. Bazen biraz ped, fındık kadar yolu bükülmüş ve su hala sızma olduğunu. Sonra ilaveten başka yastık koymak tavsiye edilir.

Ve son olarak, su ısıtıcı ile bir başka sorunla tanımanız gerekir: sütunlar Gaz kokusu olmadığı zamanlarda. , Yine de, belli bir koku varsa, bu durumda kesinlikle bağımsız onarım şofben yürütmek için yasak olduğunu unutmayın! Hemen, gaz vanasını kapatın havalandırın ve gaz hizmetlerini arayın!


Like this post? Please share to your friends: