Evin temelini dökmek nasıl

kelime vakıf üs olarak tercüme Latince ile Rus dili, girdi. Bu yapılar üzerindeki tüm yükü taşıyan bina, ev yapımı, alt bölümüdür. Üst, havadan kısmı bir kapak, taban vakıf alt kısmını denir. inşaatın başlamasından önce, bütün evi hazırlanmasının gerekli olduğunu bir mahzende olmadığını çatı ne olacağını hikayeleri, olacak kaç. Bu malzemeler daha iyi ne yapacağını vakıf kalınlığına bağlı olacaktır. ev için nitel temeli güvenilirlik garantisi olduğu için. vakıf zayıfsa, o duvarların yapımı için pahalı malzemeler kullanmak zorunda olmazdı bir çatlak, verebilir, çatı, gelecekteki yapısı çökecek. Güçlü kuvvetli baz, güç ve evin dayanıklılık rehin.

İçindekiler:

 1. temel dökme için temel kurallar
 2. sıfır dökme
 3. Dolum kapağı
 4. Beton dökümü tekniği temeli türüne bağlıdır
 • taş duvarlı evler için Şerit temel
 • Bir tuğla ev için iskele vakıf
 • Bir çerçeve ev için Tisza vakıf
 • Ahşap bir ev için Melkozaglublenny vakıf
 • ev için, köpük bloklarının yekpare levha

temel dökme için temel kurallar

 • inşaat için kullanılacak toprağın jeolojik çalışmalar yapmak emin olun. Bu hesap toprak nem yer altı yer altı derinliği, yüzey topografisi, eğimler, rampalar, toprak donma derinliğe alınmalıdır. Zemin zamanla stabil değilse verilen Denklem ev sürgülü sanki batacaktır. Bu planlı yerlerde yakınında aşırı nem olmadan, sulama ağaçlar ve çalılar gerektiren koymak için değil arzu edilir, taş olmadan arazinin düz alanın temel altındaki kullanmak en iyisidir. inşaat için en uygun siteyi seçmek, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
 • Bu mühendislik hesaplamaları yükleri dayalı. bir evin kalite temeli kalitesine bağlıdır gibi, yüklerin hesaplanması mühendisi sipariş daha iyidir. Tek başına tüm düşünmeye karar verdik Ama eğer yapının yaklaşık toplam ağırlık göz önüne kat sayısını alarak tabanın üstüne kurulacak belirlemek gerekir. örnek teşkil eden bir ağırlık yapılarının analizinden temeli, malzeme miktarı ve kalitesi derinliği hesaplanır.
 • Üçüncü aşama tasarım modeli seçimi evlerin yapımında gerekli malzeme alımı için en uygun olmasıdır. Mutlaka beton karıştırmak için bir cihaz satın almanız gerekir - beton karıştırıcı. Evin inşaatı 100'den fazla litre mikser hacmi kullanmak daha iyidir farklı kapasiteleri vardır.

sıfır dökme

İnşaat işleri işaretleme site ile başlamalıdır. Bu amaçlar için, mandal, halatlar, polipropilen sicim kullanabilirsiniz.

Bir sonraki adım manuel tekniği kullanılarak veya iç dahil hendek, tüm çevresi, kazı derinliği gereklidir. sıkıştırılmış kum, filtre pedi temeli baz kullanılan baz için. En altta 10 cm. mıcır ve 5 cm yerleştirilir. kum. Çöp sıkıca periyodik daha iyi bir mühür su dökmek, bir tahta parçası kullanılarak, sıkıştırılmalıdır.

Bu alt taban tabakası, yaklaşık 20 cm'lik bir yüksekliğe dökülmesi için birinci kısmı beton yoğrulmalıdır. Betonun, en üstteki iki, üç veya daha fazla vana ile ilgili çevre kalın en az 14 mm koydu. bir temele için demiri bağlantı teli 6 mm.

Beton bütün alanı üzerinde eşit bir şekilde yayılması, üzerine dökülmüştür. hava kabarcıklarını hariç yönelik bir vibratör - özel bir cihazla tamped. gelişiyle birlikte, eylem Dur "sütten." Yavaş yavaş tabanı sıfır yüksekliğine dökün. kapağının oturtulması geri konulmalıdır önce sıkıca kablolu, nihayet beton dökmek. Çok sıcak ise, tek, sprey suyu nemlendirmek gerekmektedir. Tarihler yaklaşık bir ay beton dökmek. Bu sıfır dolgu olarak adlandırılır.

Dolum kapağı

Beton çalışmaya başlamak için, kalıp yüklemeniz gerekir. Oluklu saclar temelde panoları yaklaşık 30 cm genişliğinde ve yaklaşık 25 cm kalınlığa kenar yapılır, bir self-made şablondur. Gelecekte kullanılacak panoları leke etmemek için, orman zımba kullanılarak, parşömen gizleyebilirsiniz. parşömen on santimetre beton sızıntısına karşı korumak için, toprağa batar olmalıdır. Shields, onlar bir kanca ile sabitlenir döküm sırasında bir atılım çözüm önlemek için kullanılır. Kalıp taban üstüne yerleştirilen, zeminde yaptı. Dikey durmalıdır yapısı, çekül veya seviyesini kullanılarak kontrol edilebilir. aralama güvenirliğini oluşturmak.

kalıp tahtadan yapılmış ise, su geçirmez, ya panoları su geçirmez, lamine kontrplak yerine kullanılmalıdır. Bu bir metal kalıp yapılabilir. kalıp montajından sonra, bütün alan betonla doldurulur. Kapağın güvenilirlik ve dayanıklılık için temel takviye edilmelidir. Ağırlıklı olarak metal parçaları kullanılır, ancak çok sık popüler fiberglas çubuklar kullanın.

Beton dökümü tekniği temeli türüne bağlıdır

taş duvarlı evler için Şerit temel

Bir ev için bir şerit temel, kullanılan çimento, inşaat demiri, kum şişeleri, kalıp yaratmak. Bant yapının köşelerine büyük bir önem, iç, dış duvarları da dahil olmak üzere çevre, uzandıklarında 8 mm kalınlığında valf, birbirine tel, aşağıdakilerden oluşan, bir demir banttır. Bu tip teknoloji bir karıştırıcı kullanarak, elle beton dökmek olabilir, basit, ama bu büyük bir fiziksel bir iştir. Bu model zemin döşemeler, metal veya beton ile beton ve taş duvarlı evlerin yapımında kullanılır.

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

Bir tuğla ev için iskele vakıf

Bir tuğla evin temeli, bunu bant, beton olabilir, herhangi bir tasarım kullanılabilir. Toprak çok derin kazmak sağlayan şartıyla, yapının bir sütun türü iyi kullanır. aynı zamanda çevresine köşelerinde takviyeli beton sütunlar şeklinde ayarlayın destekler, yaklaşık iki metre aralığı muhafaza. Onlar tuğla evin tam yük alır.

Bir çerçeve ev için Tisza vakıf

Eğer iyi bir çerçeve ev takım temeli nedir? Hafif malzemeler, çerçeve, ahşap evlerin yapımı için, onun için Tisza denilen daha kolay ve ekonomik bir seçenek yaklaşacaktır, güçlü bant vakıf toprağa derin gömülü, para kullanmak daha iyi değil.

Bu melez bandı ve baz kolon türüdür. bandın temel oluşturmak üzere kalıp yer alacaktır, doğrudan çevrelerindeki dökme, iç ve dış yatak duvarların çevresinde yüklenen yığınları ya da sütunu, temsil eder. genellikle kare evlerin yapımı için Mimarlar kayan levha kullanın. Yapı plakaları otomatik mikser için gereken dökme için toprak yüzeyine dökülür çevre boyunca yerleştirilmiş beton plaka takviye edilmiştir.

Ahşap bir ev için Melkozaglublenny vakıf

Ahşap bir evin altında vakıf genellikle ağır inşaat kullanılmaz. tel kafes modeli gelince, o tepeler, yamaçlar evlerin yapımı için uygundur oldukça uygun porsuk tasarımı vardır. tasarım tek dezavantajı, ıslak, kumlu toprakta kullanılamaz. bant taban modelinin kullanımı iyi melkozaglublenny aradı. Bu sıfır derinden kazdık edilmediği Yassı temel ortak modeldir.

Baz Burgulu kazık için kullanılabilir, yaygın kullanım alanı bulmuştur. Metal hav dolayı kolonun alt bıçağa toprağa vidalanmıştır. Böyle bir malzeme maliyet temeli pahalı değil, ama bu modelin gücü ve dayanıklılığı çok şüphelidir garanti.

ev için, köpük bloklarının yekpare levha

Köpüklü blokların Günümüzde çok popüler ev. Malzeme daha kolay tuğla, beton, ahşap gibi blok, en iyi seçenek toprak periyodik sarkma özellikleri, özellikle de bir monolitik levha olacağını göz önüne alındığında. Toprak kararlı ise, sıradan bir şerit temellerini kullanabilirsiniz.


Like this post? Please share to your friends: