Nasıl çatı yumuşak karo kapsayacak şekilde

Şüphesiz, art arda birçok ev zona, bir asil katı ve estetik açıdan çekici çatı malzemesi ile kaplanmış olduğunu fark ettik. 90 derece - eğimi 12'dir Her karmaşıklığı, çatısında olabilir bu kaplamanın stil geçirmek çünkü böyle bir çatı, donatmak olabilir. Bitüm elleriyle Yumuşak dam kurulumunu kolaylaştıran çok kolaydır. Bugün çatı yumuşak karo kapsayacak şekilde nasıl hakkında konuşmak.

İçindekiler:

  1. zona hesaplanması
  2. çatı kaplaması altına kurulum
  3. Montaj altlık
  4. Cihaz havalandırma alanı
  5. Yumuşak karo montajı
  6. benzerliğe doğru yürütme
  7. derzlerin yalıtımı için prosedür

zona hesaplanması

Yumuşak karo almadan önce yumuşak bir çatı fiyat kapsama alanı ve ek elemanların miktarına bağlı olacağını belirtmek gerekir. Çatı organizasyonu için kullanılan malzeme, bir özelliği, iş atık en aza indirmektir. Bu faktör, çatı hesaplanmasını yürütmek için temel malzeme miktarını hesaplamak için yeterince doğru bir şekilde izin verir.

İşte zona sayısını hesaplarken bir örnektir. Yani beşik çatı aşağıdaki parametrelere sahiptir let: 6 metre uzunluk, yükseklik - 4 metre; açısı - 32 derece. Daha sonra 48 metre kare eşit toplam alan (4 * 6 * 2). zona bir paket 3 metrekare sürer unutmayın. bir alanı kapsayacak her paketin üzerinde belirtilen Ama dikkatli olun. Sonra 16 paket (48/3) gerekir.

Benzer şekilde, arzu edilen arkalık malzemesi ve halı vadi miktarını hesaplar. Yumuşak çatı kaplama karosu teknolojisi kesilmiş parçalar ve atık hep orada kalacak şekilde olduğu unutulmamalıdır. Yani% 10-15 hesaplanan miktara eklemek için çekinmeyin. Yumuşak karoların satın aldıktan sonra bir en fazla 12 paketlerinde birini kazık, sıcak kuru gölgeli bir yerde saklamak gerekir.

çatı kaplaması altına kurulum

Doğru zona koymak için, düzgün tabanını hazırlamak için gereklidir. Yumuşak çatı bir kafes ya da katı halde olan ve çatı kirişlerine birleştirilir sıradan sandık, üzerine monte edilebilir. çerçeve, en sık ahşaptır. Eğer bir ızgara sandık düzenlemek istiyorsanız, tahta götürün.

Nedenle, 20-25 mm yakın bir kalınlığa sahip olduğu yumuşak ağaç bir rendelenmiş levha kullanmak tercih edilir. sağlam sandık oluşturmak için, suya dayanıklı kontrplak veya sunta, yivli ve kenarlı panoları kullanabilirsiniz. Nem içeriği, kuru ağırlık olarak% 20'den fazla olmamalıdır. Malzeme konvansiyonel çivi veya vidalar vasıtasıyla çatı kirişlerine birleştirilir.

onlar kurulumdan önce bir antiseptik ile emprenye edilmelidir ahşap elemanların ömrünü arttırmak. tornalama oluştururken önceden onun aygıt için kullanılan montaj aşaması kirişler ve levha kalınlığı hesaplar. Adım 60 santimetre ise, 20 milimetre arasında bir kalınlığa sahip bir levha kullanmak mümkündür. adım kafes de 90 santimetre yaklaşık olarak 23 milimetre arasında levha kalınlığı gerektirir.

levhaların eklem koltuk destek üzerine yerleştirilmelidir ve tahta destekler arasında en az 2 açıklıklı bir uzunluğa sahip olmalıdır. Yumuşak çatı kaplaması altında zemin o kuruma sırasında ahşap genişlemesi telafi etmek için tek tek malzeme arasında birkaç milimetre bırakmak gerekli olduğunu unutulmamalıdır edin.

1 - - 3 mm kılıf üzerinde panolar Büyük elemanları arasında 1-5 milimetre arasında bir boşluk bir hale getirir. Kontrplak ve Yayım eklem ile kirişleri yığılı plakalar. tüm ahşap teknik kurutmadan önce konu olmuştur eğer bu boşluklar, sen terk edemez.

Montaj altlık

yumuşak bir çatı latasının düzeneği alt tabaka istiflenmesine sonra birincil amacı, nemden ev korunmasında zona mümkün sızıntılarını yatmaktadır. mevcut standartlara göre, bir çatı eğim açısı 18 derece ve biraz fazlasıdır, korniş uç kenarları, sadece su geçirmezliği ve paralel yerleştirilmesi mümkündür. Bu alanların sızıntısının en muhtemel yerlerdir olduğunu.

12 ila 18 derece arasında - Başka bir durumda bir eğim küçük bir açı çatısı ise ücret olacaktır. Bu su yalıtım katmanı teknolojisi çatı alan boyunca onun döşenmesini sağlar monte. Bu tabaka, yukarı doğru üstüste binme ile alttan yönünde saçağa paralel olarak monte edilmiş çapraz dikişli olmayan en az 10 cm ve 20 cm civarındaki, uzunlamasına sabitleme tırnakları kenar aralığı için en az 15 santimetredir. dikişleri gerekli yapıştırıcı ile kapatılır.

yumuşak saçak neme kiremit altında karkas yapısının kenarlarını korumak için, en az 2 cm üst üste "Damla" başlıklı, halı arkalık metal korniş bantların üstüne monte edilmelidir. Onlar adım 100 milimetre sırılsıklam, bir zikzak özel çivilerle onları yendi. 2 cm aynı örtüşme ile montaj desteğinin üçgen çatı duvarlarında kılıfı korumak için. saçak ve taşıma katmanının üst uçları üzerinde şerit doludur.

tasarımı, vadiler gibi özelliklere sahipse, her iki tarafta karo rengi, kibrit özel halı koymak gereklidir. kenarlar 100 milimetre inteval çivileri kaydedilmelidir. asfalttan kenarında halı tüy takıldıktan sonra yanlış olma.

Cihaz havalandırma alanı

tavan yeterli havalandırma mikro bozulacak olmadan artması nem ve yoğuşma meydana. çatının üst kısmında bulunan dış hava ve egzoz açıklıkları, girişi için hizmet veren ısı yalıtım delik fazla kanalı: havalandırma sağlanması üç elemanları aracılığıyla gerçekleştirilir.
saçak bir bina dış cephe kaplaması içinde açıldığı taktirde, havalandırma boşluğu kemer altı tabanı hareket edecektir.

Çatı çatı kaplama cihaz yumuşak tavan kaplamasında dekore, paneller arasındaki boşluk donatmak için gelenekseldir. Çatı zona Havalandırma genellikle özel bir nervürlü profilde serilir sırtın, pahasına yapılır. Ama çoğu zaman yeterli bant genişliği ve çatı yüzeyinde özel havalandırma elemanlarını yüklemeye gerek yoktur.

kare bölüm ve yumuşak bir çatı 600 katsayısı olarak hesaplanan 85 derece, toplam tavan alanı 50 olsun - 40 derece, havalandırma alanı daha sonra alan eğimi 41 gelirse toplam alanın bölüm ve ışınları 300 katsayısı hesaplanır - çatı eğimi 15 ise 258 santimetrekare - metrekare, eğim açısı 35 derece ve havalandırma elemanının bir enine kesitidir.

Bu durumda havalandırma alanı 0.167 metrekare (50/300) ya da 1670 kare santimetre. Daha sonra havalandırma elemanları gerekli miktar, beş (1670/258) olup. ata binmiş olan havalandırma öğelerin sayısı - çatı eteklerinde yarısı sayı, yani 3'tür.

Yumuşak karo montajı

Soğukta zona kırılgan hale çünkü zona Üreticileri, 5 derecenin altında bir sıcaklıkta monte etmek tavsiye edilmez ve yumuşak karo çatı ünitesinin prosedürü zordur ve ısı eksikliği bağlantılarının sıkılığını etkiler. Kış eklemler ve eğilir zona bir ısı akısı oluşturan kurutma yapı veya başka bir cihaz, ısıtılabilir. çünkü koruyucu film kötü kaldırılır güneşin sıcaklığında çini parçalarını almak için gerekli yaz aylarında çatıda malzemeyi hazırlamak için.

döşeme karo roofers genellikle aynı hatayı yaptığınızda, çatıyı neden farklı gölge onun çeşitli yerlerinde olduğunu. Farklı kaplarda fayans aynı partiden olmayabilir unutmayın ve farklı gelen, bu yüzden rengi farklı. Böylece, hemen çatının üniform bir renk elde etmek için malzemenin birkaç paket kullanmalıdır.

çalışmayı kolaylaştırmak için rampa çıta ve astar üzerinde taşınan seçenek tebeşir işaretlerinin çatısına kiremit kaplama uygulamasından önce, düzgün işlemesini sağlamak. Yatay çizgiler 80 santimetrelik bir aralıkla saçağa paralel olarak çekmek. Bu zona yaklaşık 5 satır döner. Dikey çizgiler 1 metre artışlarla rampa uzunluğu boyunca uygulanır.

zona çatı montajı sıfır düzenlemesi "korniş" serisi ile başlar. Kendinden yapışkanlı Konkovo-korniş karo, bir metal popo kayışının üstüne yapıştırılır. rampanın kenarından itibaren 1-2 santimetre kapalı yedeklemek gerekir. Öte yandan zona çivilenmiş ve ekin yeri sıradan zona ilk sıranın tepesine yerleştirilir. Eğer Konkovo-korniş fayans satın almadıysanız, size korniş ve basit zona, ancak yaprakları olmadan ekleyebilir.

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

Sıradan zona ilk satırı sırtı ve gables gitmeden, korniş merkezinden yığını başlar. özel bacaları kullanmak veya ayakkabı izlerini örten çatı kalabilir ihtiyacı çatısına sıcak havalarda gitmek için. Başlangıçta arka tarafında tek tek çatı kiremitleri koruyucu film çıkarılır ve tabanına yapıştırılır. Ayrıca, fayans ilave bir bağlantıya ihtiyacı.

İki bitişik sıraların döşerken çivi ile tespit fayans, bunları puanlama. ilk satırda çivi çekiç, aynı zamanda ikinci öldürür. olamaz, kenarlı veya yaprakları merkezinde bir çivi çakmak için, ünitenin çatı olarak yumuşak bir karo ile rastgele eki izin vermez çok utaplivat çivi - - Sen kaydırmaya monte edemez Eğer çatı kaplaması ile aynı hizada olan kafa gerekir.

bir shingle yaklaşık 4-5 çivi tükettiler. Güneş ısı etkisi altında birbirlerine bitüm fayans kendisi yapıştırılmış ve sandık yapıştırılmış şekilde bildirilir yeterli olacaktır. kopçanın tipi ve kalınlığı tarafından seçilen çivi uzunluğu. 10 mm - tırnağın çapı yaklaşık 3.2 milimetre, kap çapı olması gerekir.

karoların müteakip satırları takarken, malzemenin alt lobları zaten çivilenmiş bir dizi bulunduğu üst, uymalıdır unutmayın. sağa veya sola yarım taç yaprağının deplasmana götürüldü Aynı zamanda.

perforasyon üç bölümden ayrılır saçak fayans halinde elde sırt fayans. kısa kenar sırta paralel yerleştirilmelidir ise, mahya fayans, ön kesim kiremit çatı sırtı monte edin. Nano iğneleri 5 santimetre üst üste gelen karışım karo altına yerleştirildi, böylece dört çivi Nail.

benzerliğe doğru yürütme

Yumuşak kaplama çatı yüklenmesi sırasında Çoğu zaman, bazı zorluklar ve çatı bitişik çeşitli konularda, karşı karşıya kalmıştır. Örneğin, bu tip en temel ısıtma fırın borusunun konusunu oluşturmaktadır. Boru çatı bitişik olan sitesinde, her zaman nem aktığı bir yarık oluşturulur.

Bu eksikliği kurtulmak için, düzgün zona takmak gerekir. Çatı yüzeyi ile baca arasındaki açıya çekiç demiryolu başlatın. Sıradan bir ahşap kaide gibi, bir üçgen şekline sahip olmak arzu edilir. Ayrıca boruya doğrudan rayına fayans olması tavsiye edilir. Bundan sonra o bacadan başlayarak halı üstünde vadi konulmalıdır.

Bu çatı, 30 santimetre yüzeyinden yükseklikte kanala kapsamalıdır. Bundan sonra, bir metal apron yerleştirilen halı ve zona borunun alt kısmı - yaprak kalay boyalı obkladyvaetsya her taraftan. Kar borunun birikimini önlemek için, bir piramidin iki yüzlü boruya abutmenti ayarlayarak vadiyi donatmak gerekir. Böylece, kar ve yağmur suyu borusunu akan aşağı çatıyı aşağı akmasına paten ve vadi olukları üzerinde düşecek.

Bazen çatı bazı iletişimi anlamak için gereklidir. Böyle durumlarda, karo için özel olarak yapılmış iletişim unsurları uygulamak en iyisidir. Onlar çivi ile çatı tabanına eklenir. Bu unsurlar etkili bir şekilde sızmasını çatıyı korumak. Çatı kauçuk conta ile yapılabilir ile, örneğin, küçük bir çap anten geçer.

derzlerin yalıtımı için prosedür

Çatı vadisi halı üzerinde sıradan zona yumuşak kiremit, halı arka mühürlenmesi ve örtüşür için havalandırma sistemini geçer ve farklı bitişiklik özel dolgu maddesi uygulanmalıdır. Hemen bileşim dökme malzemesi, yağ ve kir yüzeyini temizlemek uygulamadan önce. tozlu ve gözenekli yüzeylerde öncelikle bir bitüm solüsyonu uygulayın. aşırı yapıştırıcı bitüm fazla çözülmesini ortaya çıkabilir unutmayın.

bileşim bağlanmış spatula olan yüzeylerden birine tatbik edilir. 1 milimetre - 0.5 tabaka kalınlığı inkübe edin. Genişlik talimatlarında belirtildiği boyutlandırma. Boruların duvarlara komşuluklarını yapıştırıp bütün temas yüzeyine bir dolgu macunu uyguladığınızda. tuğla ile aynı hizada temiz dikişler duvarcılık çözümü ov. Birleştirme işlemi dış sıcaklığa bağlı olarak, 1-3 dakika sürer. Düşük sıcaklıklarda, bileşimin uygulanmasından önce ısıtılması gerekir.

Şimdi yumuşak kiremitlerle onları yenmek için nasıl biliyorum! Buna ek olarak, her zaman eski kaplamayı çıkarmadan, çatı zona yükseltebilirsiniz. Yumuşak yeni eski fayans üzerine döşeme sıfırdan yığın sürecinden çok farklı değil. Bunu yapmak için, bir projeksiyon korniş şerit zona üzerine koyup sopa çevirdi ve saçak çıkıntılı kısmını kesti. Daha kiremit tıpkı önceki şeklin üst serilir.


Like this post? Please share to your friends: