kendi elleriyle ahşap evlerin tamiri

iklimin yıkıcı etkisi altında Zamanın geçişi ile herhangi bir ev işlevselliğini, renkli bir iç mekanı ve konut binalarının iç dışını kaybeder. Ama yetkili bitirme ve kendi elleriyle ahşap evlerin zamanında tamir bu çirkin vetshanie evini önlemek ve düzeltmek için yardımcı olacaktır. Ancak, kendi başlarına özel evlerin onarımı dışında inşaat malzemeleri için muhteşem yatırımlardan, büyük çaba ima unutmayın.

İçindekiler:

 1. eğitim
 2. Tasarım projesi
 3. Materyaller ve araçlar
 4. vakıf
 5. İletişimin tamiri
 6. Kapı ve pencerelerin değiştirilmesi
 7. çatı onarımı
 8. cephenin tamiri
 9. Yenilenmiş mutfak ve banyolar
 10. odaları tamir

eğitim

Zaten evlerini tamir düşünmeye mı ve ilk taslağın temkinli yaklaşıyorlar. Ama ne kadar bu süreç pozitif düşünüyorum. buna değer olsa da heyecan verici bir deneyim elde hatırlama. o büyük yatırımlar gerektirir çünkü işi planlanması, her zaman önemlidir. Bu nedenle, gelecekte emin olmak ve iş başarılı olmasını, dikkatli etkili planlama ile ilgili konuları dikkate ve ne kadar ahşap evlerin tamir önceden sormak gerekir.

Onarmak kendiniz yapmak istemiyorsanız bizim zamanımızda hiçbir özel ev, tüm örnekleri izni ve yüklenici seçimi olmadan tamir edilmeyecektir. Buna ek olarak, önemli muhasebe yapımında. Eğer bu alanda kendinizi yeterli tecrübeye sahip değilseniz, hizmete özel şirketlere kullanmak daha iyidir.

Evde onarım yapmadan önce, bütçesini onaylaması gerekmektedir. senin pratik ilk proje özellikle projenin maliyet - bir kır evi yeniden inşası için kılavuzda temel sorun. Başlamak için, aksiyon dizilerinin ayrıntılı plan yapın. daha onun noktaları yazmak, yüzden iş miktarını, mali giderlerin miktarı ve onarımlar için gerekli zamanı hayal etmek daha kolay olacaktır.

planın omurgasını genellikle şuna benzer:

 1. Bir tasarım projesi;
 2. malzemeler ve araçlar, ahşap evler, tahmin onarımı için fiyatların hesaplanması;
 3. vakıf;
 4. iletişim (su, kanalizasyon, ısıtma ve havalandırma sistemleri, gaz iletim sistemleri ve elektrik kablo yerine) tamiri;
 5. Kapı ve pencerelerin değiştirilmesi;
 6. Onarım ya da çatılar, ses yalıtımı ve çatı yalıtımı değiştirilmesi;
 7. eski cephe ve yeni kurulumu demontajı;
 8. Sıhhi tesisat değiştirilmesi;
 9. banyolar ve mutfaklar Dekorasyon;
 10. Tamir için odalar.

Tasarım projesi

Ahşap evlerin iç tamir önce ötesine almak istiyorum neden anlamak zorundayız. Bu bir önyargılı iç görünümü ve evin dışında görünümü pick up hangi ile birçok bilgisayar programları, 3D görselleştiricileri vardır için, binanın programı boyutu ve planında önceden belirlenmiş.

Program görüntüleyici aksesuarları, her türlü sağlamak ve bahçesinde oynamak için, cephe, merdiven ve çatı istenilen şekli seçin, bitirme malzemelerinin rengini ve dokusunu seçebilirsiniz. Eğer en önemlisi sevdim dış ve iç her elemanın, en uygun doku ve renk dayanarak, uygun malzemeleri tercih etmelisiniz.

Materyaller ve araçlar

odası, çatı ve tavan, banyolar, iletişim sistemleri ve cephe: her bir ünitenin tamir aşağıdaki gibidir için gereken malzeme sayısı gerekli maddelerin miktarına eşittir. Açıkça görüldüğü üzere, yüzey alanı her bir binanın (ayrı tavan, duvar ve zemin) ölçmek desteğin doğru miktarda ve kaplama malzemeleri hesaplayın. Yani ahşap evlerin onarımı için fiyat hesaplayabilir.

Ayrıca iletişim yapımı için kullanılacak kablolar ve borular uzunluğunu ölçer. yeniden atık üzerine serilir ek% 5-10 eklemek için gerekli olan hesaplamaları, elde edilen malzeme miktarı için.

gebe Proje ayrıca bu tür araçları ve aksesuarları gerekir uygulamak. Yani: Bulgar, inşaat Zımbalar, yapboz, tornavida grubu, keski, çekiç, pense, makaslarına, pense, testere, metal, ahşap, seviye, ölçüm bant, ip, kare, şaküller (delme ve vurmalı özelliğiyle) manuel delme , işaretleme mala, sürgülü merdiven, nervürlü spatula, küçük ve büyük, çukur ve spade, iskele için, kalem ve tebeşir.

vakıf

Ne yazık ki, uygulama süresi ile evin temeli tamir edilmesi gerektiğini göstermektedir. nedenleri oldukça farklıdır: düşük kaliteli beton kullanımı veya ev sekmesine harcanan deneyimsiz işçi döşeme yapabilirsiniz. Yenilenmiş eski ev temeli hasarlı alana doğrudan bağlıdır.

Valf aşınmış ve bu betonun yıkıma sonunda açtı ise, tamamen veya kısmen değiştirmek gereklidir. konut evin çevresinde kalıp yapmak ve yeni beton dökmek gerekir. Bu durumda, bunu yapmak mümkün değildir, çünkü replasman çalışmayın.

Moloz, beton ve tuğla yapı, çapa beton nedeniyle bağlı çubuklar arttırabilir. Duvar beton 20-40 milimetre çapında bir özel metal boruların içinden oluşturulur basınç altında çözelti enjekte edilmesi ile arttırılabilir. Bu onarımlar kendi elleriyle evin temelini yapmak zor değildir.

Eğer bir nokta bir yapıya sahip ise, o zaman bazı parçalar arasındaki boşlukları doldurarak monolitik yapmak ve isteğe bağlı olarak takviye edilmiş beton kafesi gerekmektedir. Benzer çalışmalar vakfa büyük bir katılık verecektir. tabanın büyük bir alanı yapmak için, penetrasyon yapısını artırmak için beton döşeme altında getirmek için önerilir.

Eğer kemer ve kendi alanındaki temellerini güçlendirme ihtiyacı varsa zaten yenilenmiş vakıf taban parçaları altında büyük, iyi sıkıştırılmış topraktır. taban ve bina yapısı podklinte döşeme arasında. Görüldüğü gibi, eski bir ahşap evin tamir ve vakıf güçlü teknoloji kullanımını gerektirmez. Eski yapı çifti de yaptıktan ile iyi bir yere delinecek. Aşağıdaki proarmirovat kuyu bir çözelti ile doldurmak ve.

İletişimin tamiri

ev haberleşme sisteminin tamiri - Bu profesyonellerin müdahalesini gerektiren bir apartmanın küresel onarım, bileşenlerinden biridir. nasıl niteliksel tamir su sistemi, kanalizasyon, elektrik kablosu, ısıtma ve havalandırma, her sistemin daha kullanım ömrü süresine bağlıdır.

Sihirbazı en iyi şekilde herhangi bir sistemi donatmak için yardımcı olacaktır: örneğin, onları aramanın maliyetini telafi ve daha sonra farklı enerji kaynaklarının kullanımına tasarruf sağlayacak bir sonucu olarak ısı kaybıyla ısıtma sistemini donatmak için. Düzgün monte kablo kısa devre engeller ve yetmezliğinden aletleri korumaya yardımcı olacaktır.

Kapı ve pencerelerin değiştirilmesi

bunun mümkün işgal kapıların kendine yükleme görünüyor ise, bunun yerine eski pencere çerçeveleri plastik pencere montajı, muhtemelen profesyonellere bırakılmalıdır. Doğrudan ölçülen ve uygunsuz davranış yukarıda listelenen herhangi operasyon penceresi sadece çalışmaz ve yükleme penceresi niş bir daralma veya genişlemesine gerektireceğini neden olabilir, çünkü PVC pencerelerin montajı süreci, beceri ve deneyim gerektirir.

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

 1. kapıların doğru olarak takılması onların ömrünü uzatır ve ısı ve ses yalıtımı için tüm modern gereksinimleri karşılamaktadır. Kapıların Kendi kendine birleşme aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:
 2. Çerçeveye eski kapı ortadan kaldırmak için gereklidir;
 3. - (duvara sürülür ve kaynak ya da çerçeveye tutturulmuş geniş metal çiviler ile uzun vida ve dübel, metal ile ahşap), yeni bir kapı çerçevesi içinde kapı itin
 4. Genel olarak, köpüğün ve çerçeve ve kurutulduktan sonra sıva arasındaki montaj yuvası açıklığı dışarı üflemek için gereklidir;
 5. döngü giy, kapıyı lubricant makineyi önceden yağlanmış.

çatı onarımı

Her insanın konut sadece rahat değil, aynı zamanda rahat değildi istiyor. çatı tamirinde ilk - Çatıların türlü büyük ölçüde bağlıdır çatı, için malzeme seçmektir. Düz veya eğimli bulunmaktadır.

Düz malzemeler genellikle hozpostroek, hangar ve hamamların yapımında kullanmak üzere kabul edilir. Ama inşaat ve ahşap evin revizyon sürecinde eğimli çatılar tercih vermelidir - bir tavan veya yerleşik up.

Çatı bir yardımcı odası gibi çatı tamir de kullanmak olabilir. Buna ek olarak, bu havalandırma konut oda katkıda ocak ısıtılarak bir baca vardır. Çatı alanı penthouse birimi için bugünlerde daha sık kullanılır.

çamaşır kurutmak, bakım öğeleri ve ev eşyaları için çatı kullanmak için bir ihtiyaç varsa, çatı Gable veya kırık çizgi yeniden yapmak daha iyidir. bir çatı seçerken dikkate sanatsal ve dekoratif ve performans belirli çeşitleri almalı zaman.

Bu durumda, binanın tek katlı yüksek tavan yapısı daha çekici ve etkileyici yapar unutmayın, uzayın ek hacim elde etmenizi sağlar. Buna ek olarak, kar mümkün prognivaniya veya çatı sızıntı kaçmak için yardımcı çatı, dik yamaçlarda kalmaz.

apartmanın Revizyon tavan ve çatı onarımı veya modernizasyon olmadan hayal edilemez. Çatı onarım tür çalışmaların yürütülmesini içerir: yeni bir kaplama ile, aşağıdaki değiştirme ile tam sökme kaplaması, bir sert kaplama monte etmek için bir ses sistemi oluşturmak üzere kiriş sistemi ve kaplamalar sökülmesi yerine sızan elemanları.

aşağıdaki gibi üretilen tavan ses ve ısı yalıtımı:

 1. monte edilmiş kapak ve kirişleri, mineral yün veya köpük tabakaların tabaka arasında oluşan açıklıkların tespit edilmelidir;
 2. Sonra yalıtım astarını (genellikle bir plastik veya ahşap paneller) yüklemeniz gerekir;
 3. Ondan sonra, her üst ve alt katmanın bir ek yerini eğildi olmadığı şekilde 50 milimetre arasında bir kalınlığa sahiptir çatı katı bir köpük tabakası üzerine 2 prostelite;
 4. 200 milimetrelik bir kalınlığa sahip olan döşeme genişletilmiş kil dolgu sonra.

cephenin tamiri

cephe onarımı dahil işin karmaşıklığı, çeşitli faktörler tarafından belirlenir. İlk - Bu cephenin türüdür. cephede izole, genellikle iki tip: Islak ve havalandırmalı cepheler. Her şeyden önce sıradan ya da özel binanın durumunun ne olduğunu dikkat etmek gereklidir. Sonra dış duvarların durumunu değerlendirmek. Islak cephesinde Çalışma çeşitli kirletici ve boya tabakasının eski cephe temizleme bulunmaktadır. Ancak bazı durumlarda cephesi üzerinde çalışmadan önce ek etkinliklerini gerektirir.

Daha sonra, zamanlama performansını analiz. Bu faktör ölçüde evin direkt yerleştirme ile ilişkili hava ve zaman kısıtlamaları etkilenir. Örneğin, ham ve soğuk hava büyük ölçüde tüm cephe çalışma imalatını zorlaştırır.

Sonra adında bir faktör yoktur "oluklu mukavva kurulum." Bu işlem, restorasyon, restorasyon işleme antisolevoy blok ve Bio koruyucu malzeme kullanılarak duvar yüzeyleri gerektirir. Bazen gerekli ve kurutma duvarlar olduğunu. Ancak bu eserlerin olmadan uzun süre cephe uzatmak mümkün olmayacaktır. Tuz ve alkali aktif taşınmaya devam edebilir. Böylece yeni sıva ve boya katmanı yok. Bütün bu olumsuz derhal tamir nihai aşamasından sonra çalışmasını etkiler.

Suni taş bakan hakkında - evin yüksekliğini ve montaj taşıyıcı duvarlarda üzerindeki yükü hesaplamak için gereklidir. Düşük binaların üzerinde o rahat galvaniz profiller olarak kabul edilir kullanın. çelik ve alüminyum - daha güçlü bir profil alınan fazla 7 metre yüksekliğe sahip binalarda. Metal dübel sahip özel bağlantı elemanları satın almak gereklidir. Aslında cephe çalışmalarını yürütmek ve üretmek Önce evin daha etkili denetim gelecekte çalışmak.

cephe güncelleyin siding bitirme yardımıyla yapılabilir. Bu malzeme, yüksek dayanıklılık ve yapısal ve renk kaplama ile karakterize edilir, doğal taş, tuğla ve ahşap kaplamalara çeşitli meydana dahil edilir. Bu çeşitlilik hayata en orijinal tasarım fikirleri gerçekleştirmek için yardımcı olur.

aşağıdaki gibi ahşap evler videonun tamir siding yerleştirme işlemi gerçekleşir:

 1. bütün yüzeyi Metal destekleri koymak için gerekli olan;
 2. Parantez bu şekilde latası yaratma, 50 80 milimetre ya da alüminyum profilinin enine kesite sahip, ahşap kiriş üzerindeki pin;
 3. geniş bir şapka ve eklemlerin uzun çiviler maden yünü levhalar köpük ile tedavi duvarlarına takın;
 4. hücre izolasyon malzemesinin üfleme ve "nefes" izin engelleyen yalıtım tutma membran dokusunun, üst kapak;
 5. Pim mantolama panellere dibe kadar saydingovye.

Yenilenmiş mutfak ve banyolar

dış işlerin tamamlanmasından sonra içeride bitiriyoruz için. Her şeyden önce bu tür banyo, mutfak ve tuvalet gibi daha karmaşık bir odaya dikkat. iki durumda da yüksek nem içeriği ile bağlantılı olarak, genellikle ayarlama "Isıtmalı zemin" sistemi ve bu netolstym şap katmanı kapsayan bir ön-kaplamanın altında, seramik karoları ile kaplanır. duvarları üzerinde - bu durumda küçük farklar bulunur:

 1. banyo karoları ya da düşük maliyetli plastik paneller duvarlar tamamlamak tamamen gerçekleştirir;
 2. wallpapered edilebilir bir kaç istisna dışında, üst kısmı büyük ölçüde şekilde Obsheyte tuvalet;
 3. Mutfakta Fayans genellikle duvar alanları yerleştirilir - çalışma yüzeyleri yakınında duvar yüzeyinin geri kalan wallpapered edilebilir.

olmaması halinde, bu boşlukların her birinde yeterli fon pratik ve estetik bir hizmet veren bir sahte tavan yapmak, ancak arzu edildiği takdirde, aynı zamanda PVC paneller ya da tavan alanının sadece leke bir kaplama gerçekleştirebilir. Ahşap evlerin fotoğraf onarımı gösterildiği gibi Bundan sonra,, sıhhi tesisat, lavabo, mobilya ve diğer aksesuarların kurulumuna geçilebilir.

odaları tamir

Başlamak için, tüm isteklerini analiz, yine de dikkat ve nakit hesaplayın. Daha sonra onarım uygun ortadan kaldırmasa - ruhu için tasarım geliştirilmiş bir versiyonu, kozmetik yenileme, stil karar tesislerinde radikal bir değişim düşünüyorum.

Odaya eski duvar kağıdı çıkartın düzensiz duvar macun ağızları kapatılır ve kuru, daha sonra yeni duvar kağıdı yapıştırarak başlayalım. Başka yerde olduğu gibi, tavana, tavandan üzerinde asılı ızgara sistemi veya duvar kağıdı hamur yapın.

tercihlerinize bağlı olarak, oda muşamba, parke, laminat veya halı, yerde uzandı. Daha önce parke takılmışsa, zemin ve yeniden lake olduğunu. Ayrıca yalıtım amacıyla odalarında "sıcak zemin" sistemini ayarlayabilirsiniz. odalar bitirdikten sonra özel bir ev tam bir revizyon olarak kabul edilebilir.

Daha ilginç ve elleriyle daha karlı içinde ve dışında onarır ahşap ev yapmak olduğu ortaya çıktı. Tabii ki bu bazı inşaat becerileri gerektirir, ancak bağımsız anlamak ve mümkündür. Ahşap evlerin onarım yapım ekibi gerçekleştirecek Ama eğer sonuç olarak işin maliyeti inanılmaz büyük olabilir ve sonuç sahibi onu görmek istiyorum ne değildir.

tavanlar çok önemlidir ve özel evler için mükemmel bir çözüm tavanları. Şirket "Stretch potolki.ru" Moskova'da tavan ucuz fiyatları sunmaktadır. Yüksek kaliteli, yetkin yöneticiler, promosyonlar ve daha fazlası.


Like this post? Please share to your friends: