Kendi elleriyle özel bir evin bahçesinde

Özel konak barındıran kentte daire çok daha fazla çaba gerektirir. Ve sorun büyük bir kısmı ev ortamında hedefleniyor. Sahipleri de gerçekten istemiyoruz; meyve ve sebze bahçesi ve yataklı rustik çiftlik binasında bir kır evi açmak ve hayvancılıkla için tutuyor - zaten konut bina çevresinde ana alan yenilebilir bitkileri ekim için tahsis edildiğinde dağ evi tercihlerini unutmak başlıyor rağmen hala boş avluya bırakmayacak. Şu anda Vogue katı evinde (veya en azından sevimli konakta) 'de, dinlenebileceğiniz güzel kırsal çevrilidir. Ve film ekranlar veya dergi sayfalarında bakımlı banliyö alanları izlerken, birçok sahipleri düşünüyorum, kendi elleriyle özel bir evin bahçesinde donatmak mümkündür.

 1. Genel olarak özel bir evin bahçesinde
 2. özel bir evin bahçesinde çıkarması - bazı küçük şeyler
 3. özel bir evin bahçesinde Yapımı - bina kodları
 4. özel bir evin bahçesinde Peyzaj
 5. Nasıl özel bir evin bahçesinde yapmak - farklı stiller

Genel olarak özel bir evin bahçesinde

Her birimiz kendi beğeni ve tercihleri ​​vardır. Ve onlar yüksek sesle tablolar ve çevresi daha sık ifade edilir. Ve her küçük şey, gerçekten açıkça hakkımızda bir fikir verir, kalbimizi memnun ediyor. Eğer özel bir evin bahçesinin peyzaj sürebilir Yani önce onun akıl gözünde planlanan önlemlerin genel resmi görmeye çalışın ve kişisel konfor ve güzellik sunumu denk edip dikkate almak. Sonuçta, bilirsin - öylesine coşkuyla bugün algılanan bazı yaratıcı fikirler, yapacak bir yıl içinde eğer bahçe alanının varlığını küfür ve ardından yerine sadece bir baş ağrısı alacak rahatlatıcı. Bu arada, genellikle bu tür iyileştirme fikirleri özel ev bahçesinde fotoğraflandı ve internette yerleştirilir ve bu güzellik görmek, denemek ve sitenizde kaydetmek için günaha karşı zor.

Ama daha spesifik şeyler geçelim. Tam olarak ne biz evimizin bahçesinde olmasını istiyoruz? Seçenekler - ağırlık, ancak bazı değerler hemen hemen her zaman mevcuttur. Bu detaylar arasında:

 • teras veya veranda
 • garaj, bu arada, bir sonraki yapmak ve misafirler için park
 • banka - konut evden ayrı inşa etmek daha iyidir
 • Dış duş (daha rustik, ama şu sorunu ise, hatta modern tarzda villa dekore edebilirsiniz rağmen)
 • Geçenlerde bir kebap gibi daha görünüyor edilmiş ve bir şömine ve barbekü ile bir alandır olan bir yaz mutfak,
 • Ekonomik stroenitsa, basit bir yolla - Evde yeri yoktur çeşitli teknik saklanma için tutuyor
 • Köpekler için Kafesler
 • oyun alanı
 • Tek bir topluluk içinde tüm binaları bağlayan web yolları
 • bitki örtüsünün çeşitli: ağaçlar, çalılar, çiçekler, çim ve diğer çiçek burçlar
 • dekoratif elemanlar: bahçe heykelleri, fenerler, kaya bahçeleri, kaya bahçeleri ve diğer süs eşyaları arazi

Küçük bir listesi gibi görünüyor, ancak bu tür bağlarına, çeşme, gölet veya peyzaj tasarımının diğer hileler bile kendi eklemelerle uygulamak başlar ve eğer bütün koltuklar yeterli olmayabilir. Yani ilk özel bir evin bahçesinin planı ile oynanması gerektiğini, (tabii ki, ravines hatırlayarak) kağıt üzerinde her şeyi düzenlemek için deneyin. Ve proje özel ev yarda en optimal olacaktır sonra, sen bahçesinde düzeni ve favori arka bahçe yapılarının binaya başlayabilir. Ve peyzaj tüm nesnelerin boyalı iletişim ile bir araya gelince son çare olarak yapmak zorundayız.

Yani özel bir evin bahçesinde donatmak mümkündür nasıl - photoselection:

özel bir evin bahçesinde çıkarması - bazı küçük şeyler

Hayal plan üzerinde çizmek ve yapmak - planlama tüm söylenmiştir üzerine O, görünüyor. Ama bu sadece bir taslaktır. Benzer şekilde, çocuğun doğum söylenebilir - taşımak ve doğum, karmaşık bir şey vermek ... Ve yine, hatta doğmamış bebek uyanık bakım ve sürekli güçlük gerektirir ve aslında yeni bir kişinin kendi taslağını geliştirmek gerekmez, gebe, bu sorumluluk alır doğa ananın kendini. Belirli bir sektörde bir ülke - Ve kendi bahçesinde iyileştirilmesi ile küçük demiurge çalışmak zorunda kalacaklar.

Tabii ki, en iyi tamamı kompleksinin genel planlama çitin arkasında bir apartmanın ve bitirme çalılardan vardır. kendisi gururla sahip ev ön Döşeme süslüyordu bile Ama her şey bitmiş değil. Biz bir şey bütünü almak istiyorum sonunda, özel ev bahçesinde tüm iç aynı tarzda dizayn edilmelidir düşünülürse, bu bina ve dekoratif unsurlar için de geçerlidir.

değerini ve peyzaj - Her şeyden önce, bizim tarla tahmin ediyoruz. alanı çok büyük değilse, onun birçok ek binalar kaplamak yerine. sadece en gerekli seçin veya basitçe birbiriyle birden fazla öğe birleştirir. Kulübede ile otopark da yer kazanmak ve hamamın ev malzemeleri ve yakacak odun koymak başka bir oda, takmak için tavsiye edilir tam teşekküllü garaj, küçük barbekü ile dernek veranda yerini alabilir. engin manastırın için estetik dışında başka herhangi bir kısıtlama vardır.

Ve özel bir evin bahçesinin düzenlenmesi konusunda şimdi biraz - Farklı seçenekler fotoğrafı:

özel bir evin bahçesinde Yapımı - bina kodları

Ama her durumda örneğin, inşaat kurallarına saygı gereklidir, yollar ve diğer müştemilatı elemanlarına binalardan mesafe. Konutlar sıradan yollardan en az 3 metre ve otoyoluna 6 metre dikilmekte. Biz ana karayolu yakınlığı olasılığı üzerinde olumsuz etki temiz hava ve doğa sesleri zevk çünkü tatil sitesi, oldukça uzak bir konumda yer aldığını umuyorum. Konut ve müştemilatı (sığınak ve bir garaj) en az 7 metre birbirinden ayrılmalıdır, köpek muhafazası, evden en az 4 ile bir metre, ancak kuyuları, ayrı tuvaletler ve kompost çekirdeklerini çıkarın (ve aniden karar veriyorsunuz evinden daha yakın 15'ten metre inşa gerekmez) bunları kurmak. çit metre ve bir buçuk üzerinde herhangi binalardan savunmak gerekir ve hatta daha, onarım çalışmalarının gerekli farklı türde ve oldukça uzun boylu bitkiler (çalı ve ağaçlar) olarak geçirmek mümkün - boylarına bağlı - üçe metre mesafeye .

Tamamen tüm yardımcı binaları ile özel bir evin bahçesinde düzenlenmesi planlanan, parça düzeni gidin. Onlar artık 75 cm olmalıdır - yine kod gereksinimlerini inşa ediyor. Eğer alanın büyüklüğünü izin verirseniz, tüm alan boyunca dairesel bir yol yapmak - senin çocuklar için güzel bir döngü takip olsun. Ve genel olarak bir özel ev bahçesinde böyle bir tasarım alanını genişletmek ve hatta aile hayatında şeyleri düzeltmek için görsel verir çünkü, düzgün yuvarlak hatları ve köşeleri olan bu trotuarchiki yapmak daha iyidir. Farklı stilleri ve iz-track ancak daha sonra bu konuda kendi görüşleri ve materyal açısından farklılıklar gösterse de.

Burada bir göz bunun özel bir evin iç avlu gibi görünüyor var - harika bir fotoğraf tüm ayrıntılarını gösterir:

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

özel bir evin bahçesinde Peyzaj

kirli ve finansovoemkim aşamada ile biz başa - İnşaat binanın konforlu bir yaşam için gerekli olan parçayı koydu yerde, zaten hepsi tamamlandı. Ve şimdi sırayla bir peyzaj tasarımcısı olmaktır çok bölgeyi koyarak için zaman var.

En uygun, tabii ki, düzgün yüzeyli çalışma - basitçe durdurulamaz fantezi bir uçuş olabilir, çünkü boş bir levha üzerinde bir şey tasvir edebilir. Her zevke ve renk - Eğer bitki bahçe istiyorsanız, çiçek yatak kırmak, çimler çim, bir çeşme ya da çardak büyümüş Loach yüklü zasey. Ama arazi çukurda ve yedi virajlarda bir mil üzerinde bir uçurumun ardından hala topraklarının bireysel ve özgün karşısında tüm kusurlarını kapatmak için muktedir orada ihtiyacı olabilir Rus yollar, anımsatan ise. Ama - edemez kimse böyle bir tasarım tekrarlamak - Herhangi bir şüphe atmak olabilir.

Ama her durumda, peyzaj tasarımının yardımıyla mahkeme kaydı özel bilgi gerektirir. Ve sadece sitenin tüm güzel özelliklerini kullanma yeteneği değildir. Çok daha sık botanik bilmek gereklidir - en iyi bölgede yerleştirdiği hangi bitkiler. göz ve hoş ve özel bakım için ve iklimde iyi hissediyorum (Eğer yeşil alanlarda obihazhivat sürekli bir bahçıvan ya da kendini kiralamak istiyorum olası değildir) gerekli değildir.

Açıkça bitkiyi etkileyen tüm çevresel faktörleri tanımlamak için gerekli olan manzara bağımsız çalışma için So:

 • Güneş tarafından bazı çiçekler kuzey tarafında, gölgede, ağaçların altında ekilir ve bazı hemen hemen her zaman aydınlatılmış gerek - ışık miktarı, yeşil hayvan (bu alanın bir insolation hakkında genel veriler, hem de sitenizin belirli ayrıntıları gibidir çıkardı takas)
 • ortam sıcaklığı (burada yaz ve kış ortalama sıcaklık için gerekli veriler)
 • nem - kara ve hava (yağış ortalama miktarı değil, aynı zamanda yeraltı sularının yakınlığı yani sadece) hem
 • bölge kabartma
 • toprak (toprak, killi toprak, vs), su (asitlik veya bazlık) ve havanın kimyasal bileşimi

bütün şartları bilerek, zaten kolayca herhangi bir ek yatırım yapmadan sitenizde normalde büyüyecek bitkilerin türlerini bulabilirsiniz. Size tam listesi sizin gibi ve özel bir ev bahçesinde genel tasarımına uyum sağlayacak olanları seçmek mümkün olacak. ansiklopedilerde Fotoğraflar bitki, ya da sadece internette doğru seçimi yapmanıza yardımcı, ama yine de bu gibi durumlarda, resim göstermek akılda sadece en başarılı örneklerini, bu nedenle hala ve profesyoneller-fotoğrafçılar en avantajlı açıyı bulmaya çalışırken o devam edecektir. Yani fikir edinmek, ama kendi arka bahçesinde sayısında aynı mükemmel sonucu hala değmez.

Nasıl özel bir evin bahçesinde yapmak - farklı stiller

Zaten tüm küçük şeylerle verdi, ama bir şey derinliklerinde belirsizliği kemiren mı - ve her şey doğru yapılır olmadığını. Bazen olur. Bazı insanlar sadece başarılı insanların yaşam hakkında dergisi sorar sadece bir ideal, memnun. Eh, İdeal - bu her birimiz için gayret gereken bir şey. Yani şimdi fotoğrafta pek önce baktım özel bir evin bahçesinde, bir biraz daha uzun tanınan stilleri analiz edin.

Böylece, ana bölme klasik tarzı (normal) veya yatay (doğal) 'dir. Ve düzenli tarzı gibi-ray binalar ve iniş temiz çizgiler ve net geometrik şekiller anlamına gelir. Tarz şehir şekil daha olağandır çünkü vatandaşların doğaya dönen de duyguların fırtına yumuşar inanılmaktadır. nasıl olsa bütün büyümüş - Ben uyarmak Ama bir kez düzenli tarzı sadece iz olacak klasik tarzda kapalı formun korunması ya da bir veya iki yıl içinde sabit ve yorulmaz çalışma gerektirir. Aynı doğal tarzı anda çok daha kolaydır. bu kadar geri asmak için var gerek olmadığı "sürücü" çerçeve içinde bitkiler. Tam tersine, bütün çabaların sonucunda görünen doğal peyzaj olmalıdır.

Ancak, herkese, doğallık kavramını tahmin edebileceğiniz gibi. Bazı insanlar banliyö bölgesinde, kültürün büyük bir parkın beğenisine birisi bir bahçe ağaçları olması gerektiğini düşünüyorum ve bazı çiçek yatak ve çalı tercih ederim. Bu nedenle, peyzaj temelde onlar veri stilleri gelen uluslarda farklı, birkaç (hatta çok çok) farklı kategoriler için stil ayrılmıştır. Eğer özel bir evin avlu tarzı hakkında bilgi aşarsanız çoğunlukla bu tür isimleri göreceksiniz:

 • Fransız tarzı (düzenli türü)
 • İngilizce (veya yatay) stil, sıkı ama doğal
 • Slav stil - dağınık biraz, ama iyi çevrili ahşap bir ev için gelmedi
 • Japon tarzı (zarafet ve taş bahçe küçük yama üzerinde bile dinlenmek için yetenek)
 • stil Avrupa ülkesi - nereye Slav ile ortak bir şey, ama daha düzenli
 • Art Nouveau - duyumların düzeyinde peyzaj tasarımı ve modern mimarinin son söz, çevredeki doğa ile evin içini birleştirmek sağlar

Tabii ki, bu ayrıntılı bir liste değildir - bir şey birçok halklar ve stiller de. Ekleyebilir ve Çince, Akdeniz ve alpine, ama biz dağınık edilmeyecektir. Bir insan neden denizden uzak Akdeniz tarzı yaşam ki? Bu nedenle, bizim koşullarda faydalı olabilir sadece bu stilleri sıraladı. Seçim - senin için.

Ve uyarmak istiyorum - önceden kendilerini karar vermek, lütfen, huzur içinde yaşamak ve çevredeki alanın lezzetleri zevk için özel gayrimenkul istiyorsanız veya komşularının gıpta haline gerekir. Çünkü ikinci durumda, sen yüzleşemem dinlendirici bir tatil - bu sürekli onun mahkemeye etrafında her şeyi gölgede gerektiğini en ideal tür dönmek gerekir. Ama bu durumda bile, sen kendi elleriyle her şeyi yapmak tamamen mümkün olacak. İyi şanslar!


Like this post? Please share to your friends: