Ellerinizle Dijital anten

Her bir antenin ana görüntü kalitesi - eterli sinyali ile etkileşimi. Bu çalışma prensibi hem satın alınan ve ev yapımı anten temelini oluşturmaktadır. elleriyle dijital TV için bir anten yapmak için nasıl öneriler bulabilirsiniz.

İçindekiler:

  1. Modern airtimeyi Özellikleri
  2. ellerinizle Basit dijital anten: cihaz gereksinimleri
  3. Resepsiyon karakteristik: ellerinizle dijital TV için Anten
  4. Kendi elleriyle dijital TV için Anten: imalat teknolojisi
  5. bira kutularının Esansiyel dijital anten kolları
  6. Kendi elleriyle dijital televizyon için UHF anteni

Modern airtimeyi Özellikleri

Bir kaç yıl önce eter ile mevcut TV yayınını karşılaştırdığımızda, bazı farklılıklar bulabilirsiniz. Her şeyden önce, UHF aralığı televizyon iletmek için kullanılır. Bu nedenle, tek bir büyük ölçüde araç ve anten sinyalini almak kaydedebilir. Bundan başka, bu durumda, periyodik bakım antenler için ihtiyaç ortadan kaldırılmıştır.

Ayrıca, televizyon sensörleri önce çok daha fazla oldu, bu yüzden ülkenin neredeyse kilometre taşları yerlerinde TV kanallarının büyük çoğunluğu mevcut. yaşadığı yerler ve kullanılan düşük güç sensör tipi yayına sağlamak.

büyük şehirlerde, radyo dalgaları farklı yaymak. yüksek katlı binaların çok sayıda sinyal yoluyla beslenir nedeniyle zayıftır. Ayrıca, resepsiyon yeterince ses standart televizyon anteni olmadığı için televizyon kanalları çok sayıda vardır.

dijital yayın alma kanallarının gelişmesiyle birlikte daha da kolay hale gelmiştir. antenler Bu tür girişim veya faz bozulması kablo, görüntü netliği dirençlidir.

ellerinizle Basit dijital anten: cihaz gereksinimleri

yayın ortamının yana değişti, ve modern yemek işleyişine ilişkin kurallar değişti:

televizyon anteninin ana parametrelerinin 1. Bir, bir yönselliği faktörü ve koruma faktörü özellikle önemli değildir. Çeşitli elektronik araçlar gürültü her türlü mücadele için kullanılır.

2. anten kazancı sorumlu faktör sinyal artırır dış sesler ve parazit farklı türde temizler.

Modern televizyon anteninin 3. Bir diğer önemli kalite - aralık. elektriksel parametreler kaydetme ayrıca insan müdahalesi olmadan, otomatik olarak yürütülür.

4. Araçlar değer televizyon anteni antene bağlanan bir kablo ile de etkileşimde bulunması gerektiğini değişir.

Frekans-genlik oranda iyi anten özelliklerini sağlamak gerekir faz bozulmasını önlemek için, 5..

Son üç özelliklerinin karakteristik noktaları bir anten aracılığıyla televizyon sinyalinin alınması nedeniyle. Tek frekanslı bir anten işleyişi, mümkün dalga kanalının birkaç kabul etmek. Ancak, besleyici uyumlu hale üzere, CSS şiddetle emen sinyalleri olmalıdır.

Bu nedenle, evde üretmek için kullanılabilir dijital anten belirli sürümleri vardır. Onlar okumak davet ediyoruz:

1. dalga anten seçeneği, bu tür cihazlar onlar tüketiciler arasında çok popüler ucuz, chastotonezavisimostyu farklıdır. Bir saat daha bu tür bir anten imal edilmesi için yeterlidir. Bu yemek televizyon merkezlerinden biraz uzak köyde, burada kentsel daireler için mükemmel olduğunu ve böyle bir anten de çalışmaz.

Antenin 2. Logopedik bant düzenlemesi -, anten bazı sinyalleri alır. Bu basit bir tasarımı ile ayırt edilir, farklı çalışma aralıkları için uygun, besleyici parametrelerini değiştirmez. kasaba evleri, villalar, daireler için mükemmel orta teknik parametreler vardır.

Ayrıca zikzak adlandırılır 3. Z-şeklindeki anten. Bu tasarımın üretimi için zaman ve fiziksel çaba alır. Karakterize geniş resepsiyon özellikleri. Böyle bir anten kullanarak bir dizi alıcı televizyon kanallarını genişletmek için başarısız olur.

Anten kablosu potansiyeli sıfır değerine üzerinden yapılmalı arasındaki tam eşleşmesi elde etmek için.

Resepsiyon karakteristik: ellerinizle dijital TV için Anten

Vibratonnye anten tek analog Cantal yeteneğine biraz daha dijital bulabilirsiniz. Bu tür cihazlar, dalga kanalları almak. Bunlar nadiren kullanılan ve televizyon kulelerinden uzak bölgeler için geçerlidir.

uydu antenleri ayrı üretim - anlamsız süreci. Bu süreçte kazanmak ve bir tuner kafasını satın almak gerekiyor ve aday çok hassas olmalıdır aynalar yana, evde elde etmek pratik olarak imkansızdır. Bağımsız yalnızca üretim bu anteni yapılandırmak ama olamaz.

anten çok yüksek matematik ve elektrodinamik işlemlerde iyi yetişmiş gereken yukarıdaki düzenlemeleri imal etmek için. televizyon antenleri üretimi sırasında kullanılan terimlerin ana özellikleri arasında dikkat edin:

1. KU - ana lob alınan anten sinyalinin bir oranı ile belirlenir enerji anteni.

2. GBM - gövdesi arasında ve farklı boyutlarda yaprakları varlığında anten lobların katı açı etrafında bir ilişki, boyut olarak farklılık gösterebilir.

3. DRC - ana lob alınan sinyal ve antenin toplam güç arasındaki oran.

Anten aralığı ise, güç yararlı bir sinyal ile ilgili olarak göz önüne alınır unutmayın.

İlk iki terim mutlaka birbirine bağlı olmadığını unutmayın. yüksek yönlülük, ancak tek veya daha az kazanç ile antenlerini belli seçenek vardır. Bununla birlikte, zikzak anten önemli bir artış yöneliminin daha düşük bir seviyesi ile bağlantılı.

Kendi elleriyle dijital TV için Anten: imalat teknolojisi

akım, yararlı bir sinyal temin eden Anten elemanlarının her biri, lehimleme ya da kaynaklama ile diğer bağlanmalıdır. dışında bulunan herhangi bir prekast hedef düğüm, iyi dış elektronik temas imha edildiğinden beri, kapalı daha hızlıdır, emniyete alınmalıdır.

Özellikle dikkat sıfır potansiyele ödenmesi gerekmektedir. bu alanlar, yüksek güce sahip düğümler gerilim, elektrik akımı vardır içinde öyle. sıfır potansiyeline sahip koltuk imalatı için bükülmüş bir metal için kullanır.

Bir örgü veya bakırdan mamül bir eş eksenli merkezi iletken kablo veya ucuz pas önleyici özelliklere sahip olan bir alaşımın üretilmesi için. lehim kablolar için legkoplavnymi lehim ve akı-hamurlu kırk voltluk bir lehim cihazı kullanılır.

Tüm bağlantıların neme, aşırı sıcaklıklara ve diğer çevresel etkilere karşı direnç böylece Açık Dijital Anten kendi elleriyle yapılır.

iki üçgen şekilli plaka gerektirir, iki adet çıta ahşap ve emaye tel üretim vsevolnovoj anten edilir. bunların uçları arasındaki aralık, yaklaşık 2-3 cm kadar Böylece çapı tel boyutu, pratik olarak önem taşır. telin uçları, levhalar arasındaki mesafe, 1 cm., tek taraflı kaplanmış folyonun kare şeklindeki cam elyaf ile olabilir, iki metal plakalar değiştirin. Aynı zamanda, bakır üçgenler üzerine oyulmuş edilmelidir.

antenin genişliği yüksekliği ile aynı olması gerekir. dik açılı olarak açıklanan kumaşlar. Bu antene bir kablo döşemek için, belirli bir desen takip etmek gerekir. noktada, bir sıfır potansiyele işaret lehim kablo örgü değildir. O sadece kendisine bağladı.

penceresi 150 cm, iç uzatılır ANT, DMC metre ve kanal herhangi bir yönde çoğunluğu kabul edebilir. Bu anten avantajı, geniş bir sinyal alım kanalı aralığına sahip olmasıdır. Bu nedenle, bu antenler televizyon istasyonları çeşitli vardır büyük şehirlerde, popülerdir. Ancak, bu tür bir anten, belirli dezavantajları vardır - KU tek antendir ve DRC - sıfır. yüksek parazit varsa nedenle, anten alakasız olacak.

Bu tür iki bobin arasında logaritmik spiral olarak ellerinde, dijital ANT anteni ve diğer tiplerinin imalatında varyantı. antenin Bu düzenleme, daha sıkışık olan ve imal edilmesi daha kolaydır.

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

bira kutularının Esansiyel dijital anten kolları

Ellerinden dijital anten kablosu üretimi için bira kutuları gerektirecektir. bunun imalatı için doğru yaklaşım antenin Bu düzenleme, iyi çalışma karakteristiklerine sahiptir. Buna ek olarak, bu çanak üretmek oldukça basittir.

Bu tür bir anten çalışma prensibi geleneksel doğrusal vibratör çapı omuz artışa dayanır. Diğer özellikler değiştirilmez ise böyle bir durumda, çalışma bandında bir genişleme vardır.

büyüklüklerine göre Bira Teneke kutular, bir çalkalayıcı üzerinde omuz olarak kullanılır. Aynı zamanda, omuzların genişlemesi sınırsız. Vibratör Bu basit düzenleme ellerinde bağlantı kabloları üzerinden doğrudan televizyon yayını almak için dijital anten bir oda olarak kullanılır.

Izgara bira diopolya fazının tertibat düzenlemesinde durdurma, dikey olarak yerleştirilmiş ise adım yarım dalga olacaktır, burada, değer KU anteni geliştirilmesi mümkün olacaktır. Ayrıca, bu cihazda eşleştirme yapılır hangi anten yükselticisi ve cihaz ayarı yüklü olmalıdır.

o EBM'ler ızgaranın yarısını arayla, geri onu ekranda kurmak ve örgü ekledi böyle bir anten kazandırmak. Anteni monte etmek için direk ekran ve mekanik bağa bağlı olduğu, bira dielektrik direk olması gerekir.

Aynı zamanda, bir kafes gelişmekte üzerinde üç veya dört satır üzeredir. İki kafesler yüksek kazanç elde etmek mümkün değildir.

Kendi elleriyle dijital televizyon için UHF anteni

Bunun için bir log-periyodik anten doğrusal diopole yarımları bağlı olan anten düzeneği türü olarak adlandırılır, aralarında aralık geometrik parametreler ilerlemesi ile ilişkili olarak değiştirilir. Orada yapılandırılmış ve ücretsiz hat vardır. Teklif antenin daha uzun ve pürüzsüz sürümüne kalmak.

ALP üretilmesi için gerekli olan herhangi bir önceden saptanmış aralık bulunması. ilerlemenin yüksek göstergesi, yüksek kazançlı anten farklıdır. işletme ve teknik özellikler için antenin Bu düzenleme ev üretimi için idealdir.

normal işleyişi temel prensip - Doğru hesaplamalar tutarak. ilerleme göstergelerinin artması artan kazanç ve düşük yayılma açısı yönlendirmesi ile. Bu anten ek ekranın varlığını gerektirmez. o genel özelliklerini bağlı olmasaydı beri.

Dijital LP antenini hesaplanması işleminde bu önerileri kullanın:

  • İkinci uzunluk vibratör frekans güç kaynağına sahip olmalıdır;
  • daha uzun diopolya hesaplar;
  • daha sonra başka bir önceden belirlenmiş bir frekans aralığı ilave edildi.

En kısa diopole hattını terk ederse sadece hesaplamalar için, anten de geçerli olduğu gibi, bu kesilir. Antenin toplam uzunluğu yaklaşık 40 cm olacaktır.

antende hatları çapı yaklaşık 7-16 mm'dir. Bu konumda eksenler arasındaki mesafe 40 mm 'dir. Bu olumsuz anten teknik özelliklerini etkileyecek şekilde hat kablosuna, harici bir yöntem bağlı değildir.

Açık anten ağırlık merkezi yoluyla direğe sabittir. Aksi takdirde, anten sürekli rüzgar ile sallamak olacaktır. Bu noktada yaklaşık 150 cm uzunluğunda olan dielektrik direk sağlanmalıdır Ancak, metal direk hattına bağlanmıştır, düz değildir. Dielektrik malzeme, daha önce boyalı veya vernikli ahşap kereste gibi olabilir.

Elleriniz Video ile Dijital anten:


Like this post? Please share to your friends: