Proje bireysel bir evdir. Evde bir proje geliştirmek için nasıl

Proje herhangi inşaata başlamadan önce hazırlanmaktadır. o büyük bir kır yazlık ya mütevazı ölçekli kır evi olup olmadığını olursa olsun, tüm planlar ve hayaller ilk kağıt üzerinde yapılmaktadır. Kır evi projesinin geliştirilmesi yoluyla oldukça doğru yeni evinde programa inşaat ve keyfi ömrünü tamamlayacak malzeme ve işçilik toplam maliyeti, hesapladık.

İçindekiler:

 1. Özel ev projesinin geliştirilmesinde Aşamaları
 2. ve evler Geliştirme projeleri
  • kavramsal tasarım oluşturma
  • bir apartmanın tasarım projesi geliştirilmesi
 3. Evde bireysel projesinin geliştirilmesinde ne bakmak
 4. Bir ahşap evin projesinin geliştirilmesinde Özellikleri
 5. Program ev projesi geliştirmek

Bugüne kadar, bireysel projeler hesaplanması için hizmet veren şirketlerin çok sayıda ya da hazır satıyor. Ama fiyatları çok yüksek, ve para kurtarmaya çalışırken en samozastroyschikov, o kadar önem vermeyin. Gerçekten de, bir evde kendi başlarına bir proje geliştirebilir, ancak tam olarak dikkat vermeliyiz bilmek gereklidir.

Özel ev projesinin geliştirilmesinde Aşamaları

Evde proje üzerinde doğrudan çalışmadan önce, evin amacını belirlemek gerekir.

 • bir yaz yazlık olmak, ya da yıl boyu kullanım için sağlam bir ev inşa edecek.
 • sakinlerinin sayısı. Bu hesaba aile üyeleri için oda sayısını, hem de almak hesaplar ve kısa ziyaretlerde ev ziyaret edecek olanlar.

 • Sitedeki diğer binaların varlığına karar vermek. Ayrı bir garaj ve makinelerin bir dizi tasarlanmıştır olacak mı, evin büyüklüğü ve sitede optimum konumu etkileyen banyoları, kuyu, septik tanklar ve diğer nesnelerin konumu.

 • Evin bulunduğu mahalde etkileyecek ve onun sahiplerinin yaşam tarzı. samimi bir oturma alanı yaratmak isteyen, onlara avlu engelleme, sitenin başında, meraklı gözlerden bir ev kapattı. Ya da tam tersi, ekranda bir güzel cephe ve iyi muhafaza manzara açılması, derinlemesine doğru kayması.
 • site ve jeodezik çalışmaların en eğimin varlığı da kendi ayarlamaları yapacaktır.

Bütün bunlar göz önüne ve sitenin genel planı geliştiriyor elde edilen verilerin temelinde alınır. iyi söndürmeye ile zaman ve paradan tasarruf. biçimlendirme üzerinde yoğunlaşırken, hemen bir park yeri hazırlandı Vidanjör yüklü, iyi böyle devam delinmiş, ve kapanır. D.

ve evler Geliştirme projeleri

Şimdi projenin gelişiminin ev aşaması başlar. Zaten sitede de yaklaşık boyutu ve konumu ile tanınır.

kavramsal tasarım oluşturma

Güç için Taslak proje kendi yapmak ve profesyonel mimar uyarınca kendisine bir taslak planı, mekansal ve üslup çözümler yapar için.

Bu çizimler gelişim planı, çatı ve evin zemin bulunmaktadır. Ayrıca, cephe, yapının uzunlamasına ve enine kesit görünümünü gösterir. Aynı zamanda ev, hepsi elemanların tasarım özellikleri inşa hangi malzemeler arasından, belirtilmektedir. Ve detaylı kavramsal tasarımının temelinde inşaatçılar rehberlik edecek bir çalışmayı oluşturur.

bir apartmanın tasarım projesi geliştirilmesi

mimari tasarım aşaması

mimari tasarım evin planlamasında en keyifli anlardan biridir. Otelin tüm odalarında ve boyutlarının konumunu çizilir, ekstra alan, hem işaretleri olarak pencere ve kapı yer alacak yerde düşünülmüş.

Bu aşamada, bu hesaba ev inşa edildiği malzeme alır. o duvarların kalınlığı, pencere ve kapılar, çatı eğimi boyutunu bağlıdır üzerinde. Sonuç açıklayıcı bir not ile çizimler kümesidir. Sen kağıt üzerinde veya özel olarak tasarlanmış bir bilgisayar yazılımını kullanarak elle her şeyi yapabilirsiniz. Onlar hakkında daha fazla bilgi için aşağıda ele alınacaktır.

Yapıcı tasarım evresi

Bu aşamada, evin tüm unsurları hesapladı. vakıf ne tür kullanmak ve onu gömmek nasıl. Ne duvarların "kek", döşemeler seçilir, hesaplanan mertek yerini ve baca varlığını yok. Sonuç olarak, tek seferde tüm gerekli miktarda satın böylece tüm materyaller kesin hesaplanmalıdır çatı sistemiyle zemin merdiven, üst eşikler, kiriş ve böyle devam eder. D. planı ile, duvarların yapımı için planları bir dizi yarattı.

Mühendislik projeleri

Bu kat planı üzerinde karşılamak için her zaman mümkün değildir önemli bölümü, fakat onsuz bir kalite ev anahtar teslimi inşa etmek başarılı olamadı. Bu hesaplama ve kanalizasyon ve su sistemleri, havalandırma sistemleri, ısıtma devresi ve elektrik ekipman tasarımı içerir.

Proje yaşam desteklemek için gerekli iletişimin döşeme üzerinde aşamalı çalışmayı içermelidir. Çalışma taslak yıldırım koruması için tasarım kapasitesi elektrik kablolama bina ve topraklama sistemi hakkında detaylı belirtilen tüm bilgiler. Ayrı bir bölüm evde güvenlik sisteminin kurulumunu girilir.

Tasarım projesi ev

Bu tasarımın son aşamasıdır. Bu cepheleri, çatıları, duvarları ve iç dekorasyon renk düzenini tanımladı. Tasarım ve odaların üslup tasarımı, mobilya düzenlemesi aşamasında düşünmek tavsiye edilir.

Özel geliştirici için kendi elleriyle bir proje oluşturma inşaatın tüm bu kendi başlarına yürütecek çalışmak durumunda daha mantıklıdır. mimarından proje üzerinde ellerini, meslekten olmayan anlamak ve tam olarak tüm üzerinde olduğunu anlamak zordur.

Evde bireysel projesinin geliştirilmesinde ne bakmak

projeye Yaklaşım dikkate binanın tüm tasarım ve mühendislik özellikleri alarak, kapsamlı olmalıdır. Hatta arazi edinimi aşamasında, hayalinizdeki ev inşa etmek için, su, elektrik ve kanalizasyon düzenlemesi olasılığından özen gereklidir. Ama ne olursa olsun evde projeyi dizayn ne kadar dikkatli, meslekten hala dikkate bütün nüansları almaz. Eğer Rota değiştirmek veya bireysel bileşenlerin dışarı düşünmek gerekir zaman inşaat sırasında kaçınılmaz kez olacak.

Modern malzemeler ve bilgiler gittikçe daha kolay özel geliştiriciler için çalışmak. Böylece, ağ serbest modeli projelerinde çok sayıda dışarı atılmıştır. Ama biz o kalite çalışmaları herkesin kullanabileceği için hiçbir özgür irade değildir anlamalıdır. Bu projelerin tamamı önemli değişiklik gerektiren veya eksiktir.

İkinci seçenek hazır domokomplekta fabrika satın almak. Bu OSB levhalar iki panel bir pasta, köpük tabakası arasında. fabrikada çerçeve evin belirli bir proje tercih edildiğinde, tüm kapı ve pencere açıklıkları ile üretilen ve ekstra para için, ve iç bölümleri edilir.

Müşteri sadece tasarımcının benzerliği bağlı talimatlar üzerine inşa edebilirsiniz. Ama her durumda, herhangi bir projenin geliştirilmesi için başlangıç ​​noktası inşaat bütçedir.

Bir ahşap evin projesinin geliştirilmesinde Özellikleri

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

Proje kıyılmış ya da evi çubuğu şeklindeki oluştururken, nihai sonucu etkileyen nüansları bir dizi dikkate almak gerekir:

 • ev için kereste veya kereste genellikle geniş evin yapımı sırasında bu genellikle yetersizdir ve birlikte kirişlerin katılmadan bir ihtiyaç vardır. 6 m uzunluğa sahiptir. hesaplanan veriler ayrıca yalıtılmış eklem kesmek için çok imkansız, duvar açık hale getirirler;
 • uygun büzülme ve tüm ev sertliğini sağlamak için, eklem her ardışık taç günlüklerine zikzaklı bir şekilde düzenlenmiştir. Aynı zamanda onlar birkaç komşu sever yayılmış gerekir;
 • bir günlük ev inşa etmek yolu açılarının sadece bir çift sayı içerir;
 • Tasarım dikkate bütün taşıyıcı elemanlar yüklerin düzgün dağılımını alır;
 • 6 m malzemenin orijinal uzunluğuna göre, proje atık asgari miktarda oluşturulmalıdır;
 • İkinci katın ahşap duvarlar, diğer tüm durumlarda, bir bar ya da kenar kurullarından hafif direkleri ile değiştirilir, sadece taşıyıcı duvarlarda yerleştirilmelidir;
 • tavan ikinci kat, merdiven duvar üzerine çatı eğimi komşu olmamalıdır.

Program ev projesi geliştirmek

Modern yazılım ölçüde bağımsız bir ev tasarlama görevi kolaylaştırır. Onlar yaklaşırken veya uzaklaştırarak tüm açılardan görülebilir bir 3D model oluşturmak için yardımcı olur. Bunların çoğu sıradan kullanıcılar için uyarlanmış ve serbest karşılığında alınabiliyor. En popüler programlardan bazıları düşünün.

Belki de en popüler programıdır google SketchUp. Kullanımı en kolay, ancak çok fonksiyonlu.

Bir 3D evi tasarımı, iç tasarım ve peyzaj oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bu doku bir sürü içerir ve milimetrik olarak hesaplama gerektiren yapıların tasarımı için çok uygundur. Ayrıca, tamamen ücretsizdir.

Hayır daha az popüler ve Arcone. Ama sadece eğitim materyali geliştirilmesinde sonra çıkacaktır onunla çalışmak. Bu evler ve iç 3D modelleri oluşturmanıza olanak sağlar. Bu pencerelerin konumuna karşılık gelen, oda aydınlatma gösterir.

Bu programı kullanarak binanın yatay ve dikey bölümler yaratmak olmasıdır projenin geliştirilmesi için özellikle önemlidir. Lisanslı sürümü bir ücret karşılığında kullanılabilir.

Başka talep programı - bu ArchiCAD. Bu amatör değil, aynı zamanda profesyonel sadece kullanılır. Bu bina ve tasarım tasarımı için araçlar kümesidir. Bu aynı zamanda tüm inşaat ve teknik belgelere, sen sadece güzel modeller oluşturmak için izin verir. lisanslı sürümü de özgür değildir.

Özetle, söylemek istediğim bu iş binaları inşaat projelerinin geliştirilmesi zahmetli ve oldukça zor. Kabataslak bölümü kendiniz oluşturulabilir, ancak aracılığıyla düşünme ve seçenekler her türlü bakarak dikkatle acele ve yok. Ama çalışma parçası iyi profesyonellere bırakılmalıdır. İnşaat izni için ilçe idare mimarı ve proje hazırlama yardımı olmadan yapmayın.


Like this post? Please share to your friends: