elleriyle tamir tuvalet sarnıç

konforlu bir konaklama Inherent nitelikler böyle kesintisiz çalışan ergonomik mobilyalar, istikrarlı bir su kaynağı, iyi planlanmış aydınlatma ve sıhhi tesisat gibi insan uygarlığının, iyiliği için geleneksel vardır. Yukarıda listelenen tüm ekipmanın doğru çalıştırılması hafife alınır ve başarısızlık hemen her zaman bir sürü sorun getiren bir sürpriz olarak gelir. Çoğu zaman, ilgi nesnesi ev sahibi sıhhi tesisat olmak ve onun düzgün çalışmasını sağlamak için, güçlü bağlantı boruları ve hortumları, bağlantı elemanları ve contalar zarar ima onun uygun montaj bakmak gerekir. sıhhi tesisat uzun bir süre çalıştığında ise, rutin denetimlerin düzgün bir şekilde işlemesinin gerekli bir şart zamanında etkinleştirmek nedeniyle suyun yetersiz kalitesine aşınma takviye algılamak için vardır. sıhhi teçhizatın Zamanında bakım evlerinin sel ve komşularının evlerini önleyecektir. sıhhi teçhizatın kırılma durumunda, en iyi yolu hızlı ve verimli kırılmalarını önlemek bir tesisatçı aramak. efendiyi arayamıyorsanız ise, ürettikleri teknolojiyle karmaşık değil bağımsız onarım tuvalet sarnıç, gerçekleştirebilir.

Tuvalet cihaz Temelleri ilkesi

yetmezliğini anlamak ve sorunu çözmenin en iyi yolu bulmak için, sıhhi teçhizatın cihazların teorik temelini incelemek ve nasıl klozet içindeki su deşarj anlamak gereklidir. Ne olursa olsun tuvaletin tasarım özellikleri, herhangi bir model, iki ana parçadan varlığı ile karakterize olan - bir kase duvara yere yerleştirilir veya monte edilir ve su tankı üst kısmında yer alır. Bu kapasite ve bir sarnıç bulunmaktadır. düğmesi (kolu) basarak yerçekimi altında fışkırtma suyu akışı ima "Hidrolik kilit" ilkesine dayanan su kanalları işleminde tıpanın açılmasını kolaylaştırmaktadır.

Tuvaletler için sarnıçlar ateş basması Farklılıklar: sınıflandırma sarnıçlar

Modern sıhhi tesisat pazar tüketici farklı tür ve çeşitleri ait farklı dağıtım cihazlarının geniş bir seçenek sunar. Aşağıda sunulan özellikler birçok göre sınıflandırılabilir kızarma sarnıçlar, birçok çeşidi vardır.

klozete Yer tankı göreli

bugün alaka kaybetme değil, tuvaletler yüklemek için geleneksel yolu, tankı ve tek bir birim içinde tuvaleti birleştiren, sürekli inşaat oluşturulmasını içerir. tesisatın Bu yöntemin avantajı tuvalet kase ve sarnıç bağlayan boşaltma borusunu monte etmek gerek yoktur.

avantaj ve tesisatın geleneksel yöntemin güvenilirliği rağmen, popülerlik gizli yapısı ve asma tuvalet kazanmaktadır. İlk seçenek yenilenmiş daireler için idealdir. tamamen görünmez hale böylece duvarın içine tuvalet tankı kurulumu içerir. Sistem Başlatma panelinde özel bir düğmeye basarak yapılır.

Asma inşaat - klozetten belli bir yükseklikte tuvalet tankının süspansiyon ima tuvaletler yüklemek için başka bir yeni-fangled yol. Bu tasarımın özel bir özelliği etkin bir drenaj sağlanması için mutlaka su basıncıdır. su boşaltma sürecinde oluşturulan aşırı gürültü - Bununla birlikte, aynı zamanda dezavantajlarını, bir yer alır. eksikliklerin varlığına rağmen, genel olarak, bu tür yapılar en pratik ve kullanışlı biri olarak kabul edilir ve görünüşleri retro tarzında yürütülen iç mükemmel bir tamamlayıcısı olacak.

tetikleyiciler başlıca türleri

tetikleyiciler en yaygın türleri buton ve en güvenilir ve sağlam sistemlerinden biri olarak kanıtlanmış drenaj cihazı, kaynaklanıyor. Buton ateş basması mekanizmalar sifon rezervuarları kapalı için en uygun olan. Onların ana unsur - düğme kase dren kenarında veya merkezinde yer almaktadır. tek ve çift modlu buton mekanizması ayırt. bunlardan biri, tamamen drene ve ikinci yarım: son iki düğme varlığını ima eder. Gerektiğinde cihazın böyle bir prensibe su kurtaracak. su füzyonundan miktarı düğmesine basarak derecesiyle belirlenir Benzer bir boşaltma cihazının çalışma prensibi, ve tek bir düğme ile uygulanabilir.

dayanır Kazanma popülerlik ve düşene, kollarını veya zincirleri kullanılmaktadır. İmalatçı dren yapısının yan tür mekanizmalar yerleştirilmiş tercih etmektedir. suyu tahliye etmek için kolu ya da zincir çekmek için yeterlidir. Drenaj sisteminin bu tür asma tuvalet klozetleri için en uygun olacaktır. Bu özelliklerinden dolayı, tamir tuvalet sarnıç süspansiyon biraz farklı olacaktır. Ne olursa olsun kurulum sarnıç tipi, manuel çekildi, su ve otomatik hacmini ayarlamak kapsayan, el tetiği ayırt eder.

Su alma sistemini Özellikleri

suyun akışı ayar vanaları çeşitli türleri vardır:

 • Yan su temini, üstten takviye amaçlanan konumu, sıhhi teçhizat Rus üreticileri için tipiktir. Bu mekanizma ile donatılmış sıhhi tesisat, düşük fiyatlar ile karakterize olduğu gerçeğine rağmen, bu durum, suyun oldukça gürültülü seti, yüksek talep değildir. daha yüksek bir değer, farklı modeller için, doğrudan altına bir su kaynağına katkıda gürültü, azaltılması, özel bir tüpün kullanılması ile karakterize edilir.
 • Alt su kaynağı yeterince yüksek fiyat kategorisinde ilişkin, yerli ve yabancı üreticilerin modelleri için karakteristik özelliğidir. Alt su temin mekanizmasının Özellikleri sudan düşük oranlara gürültüyü azaltır.

Deposuna sahip aparat,: temel unsurları

doğru o tuvalet tankının iç yapısından haberdar olması genelde gerekli olsa bile, arıza nedenlerini belirlemek ve zamanında bunları düzeltmek için. yapılar sarnıç takviye farklılıklara rağmen, bu cihazın, tek bir şema ile karakterize edilir. iç tank aygıtı, aşağıdaki unsurların varlığını ima eder:

 • Kilitleme veya boşaltma valfleri klozete sarnıçtan suyun tahliyesini düzenler ve gereksiz olan sızmasını önler. tankı doldurma işleminde, su içinde ihtiva edilen suyun sızıntısı meydana geldiğinden sıkı bir tuvalet bir lavabo için valfın yüzeyi basılı katkıda bulunur. Boşaltma suyu, bir tank geçerse nedenle, bu valf bir arıza nedeniyle,
 • depodaki su seviyesini ayarlamak için bir su temin aygıtı ile kombine edilir giriş valfi. rezervuarı durur su belirli bir seviyeye ulaşılması üzerine. Su seviyesi göstergesi şamandıra pirinç çubuğu vasıtasıyla doldurma valfı bağlanır. dağıtma cihazları ilk modelleri giriş valfı ve şamandıranın yatay yerleşim yanal olarak görülür ise şamandıra dik yerleşim ile karakterize edilebilir, eylem geleneksel prensibi muhafaza sıhhi tesisat mevcut model, boşaltma kabının altındaki giriş vanasının yerini sağlar;

Önemli! tuvalet sarnıç onarmak için ihtiyacı ile sonuçlanan sorunlar, en yaygın olarak bu mekanizmanın bir arıza ile ilişkili ayarlamak için azaltılmış çoğu durumda olduğunu.

 • plastik bir uydurma, donanımlı kontrol düğmesi temin edilmektedir inşaatı mekanizması taşma ve suyu temsil eder. İşlevi, bir şamandıra valfi arıza durumunda odasına tanktan su girişini engellemektir. Lavabonun bağlı su taşma sistemi, başlatma düğmesine bastıktan sonra yürürlüğe girer. Fazla su kanalizasyon sistemine aşırı miktarda suyun çıkışı kolaylaştırır boşaltma mekanizması taşma cihazları bağlanarak dışına boşaltılır değildir. Sistemin önemli bir unsuru, tanktaki su seviyesini düzenleyen bir şamandıraya bağlı bir şamandıra supap olup. şamandıra vinç kurşun işleyişi ile ilgili Arızalar tanktan su sızıntıya.

Önemli! Bu unsurların her biri tamir için ihtiyaç yol bakıma muhtaç hale gelebilir. Bu bağlamda, çatlak ve konut cips neredeyse imkansızdır ortadan kaldırılması pratik beri tank kabuğuna hasar ile ilişkili sorunları dikkate gerek yoktur. Bu tuvalet tankı yerine en sık nedeni haline bile en modern yapıştırıcıların verimsizlik nedeniyle.

En yaygın arıza sarnıç: onların eliminasyon yöntemleri

Su odasına sızıntı: nedenleri ve ortadan kaldırarak kırılma yöntemleri

Odaya su görünümünü fark ederseniz, bu başarısızlığın en olası nedeni artıyor. Bu durumda, deneyimsiz ev sahibi bir panik içine düşmesi muhtemeldir, ve sıhhi tesisat değişimi düşünmeye, soruya cevap arıyor olacak: "Nasıl tuvalet koymak ve operasyonda arızaları önlemek için?". Ama acele etmeyin, bu sorun kolayca sökülebilir. Bu hatanın en sık nedenleri göz önünde bulundurun:

 • tank ve tuvalet kase arasına monte sızdırmazlık halkasının Aşınma;
 • contalar bağlantı cıvatalarının bütünlüğünü ihlal.

Bütün bu arızalar sofistike teşhis gerektirmeyen ve hatta bir görsel muayene ile tespit edilebilir. Bu hataları bulursanız, tankın veya onun bütünlüğünün bile ihlal zarar verebilir bu durumda aşırı yürürlükte uygulayarak değil, bağlantı elemanları sıkın deneyin.

Eğer bu manipülasyonları yapmış ve böylece onlar başarısız olsaydı, uzmanlar tahliye tankı kaldırmak ve drenaj kanalı üzerinde lastik mühür yerine öneriyoruz. Onlar da montaj cıvatalarının üzerindeki contaları ve pulları değiştirilmesi önerilir.

Önemli! , Eklemlerin yoğunluğunu artırmak onları daha güvenilir hale getirmek için, uzmanlar silikon ilave sızdırmazlık yapmalarını öneriyoruz.

su tankına ne akmazsa?

en yaygın nedeni vanasının en dar kısmının tıkanma olduğu gibi bu dökümü, aynı zamanda nadir değildir. Bu problemi çözmek sorunlara neden olmaz - tank ve kolu ve şamandıra ile ters valf bütün suyu çıkarmak için yeterli olacaktır. Bundan sonra, tankın içine su almaya yönelik oldukça dar bir açıklık göreceksiniz. Bunu tıkanma bir iğne ya da ince bir tel ile temiz hale ortadan kaldırmak için. Daha sonra, hafif giriş borusuna vanasını ve blokajı ortaya çıkan yıkama kalıntıları olun. su tankında bir delikten serbestçe akar emin olarak vanayı sıkın ve koluyla vana yüklemek ve orijinal konumuna yüzer.

.yap-Başlıktaki-block__text, .yap başlık {
font-size: 17px önemli ;!
}
# Yap-Ya_sync_2-dikey .yap-başlık-block__text {
font-size: 17px önemli ;!
}

klozete tanktan su sürekli akış: Nedenleri ve Çözümleri başarısızlık

arızanın nedenleri olabilir:

 • şamandıra kolunun yanlış hizalanması;

Nasıl düzeltebilirim? Bu sorunla karşılaşırsanız, onun için kolun ideal pozisyon vermek için yeterlidir.

şamandıraya zarar, o içe sızmaya başladığı gerçeğine götürür. Bu da kaçınılmaz olarak alt tank kapasitesinin olan çabası, orijinal pozisyonda musluk suyu kapatma kendi dönüş şamandıranın önler sıkışıp yani su yol açar. Değilse, taşma sistemi ile fazla su klozet içine boşaltılır.

Nasıl düzeltebilirim? mümkün olan tek bir etkili onarım, bu durumda, bir kısmını değiştirmektir.

Bu suya cihazı söküm yükseltici üretmek üst üste ve yerine yeni, önceden satın alınan benzer madde koydu.

Önemli! bazıları her zaman birbirinin yerine geçemez olarak uzmanlar seçme sürecinde, mümkün olduğunca verimli tuvalet sarnıç parçaları onarmak için, boyutları ve detaylar yapısal özelliklerine ödeme dikkat öneriyoruz.

Önemli! Çoğu durumda, çağdaş plastik üretimi için kullanımını veya paslanmaz çelik yüzer. Bu malzemelerden yapılır mantarlar ölçüde bağımsız sızıntı vardır.

boşaltma vanaları sızdırmazlık elemanları kullanılmalıdır. Arızanın nedeni gerçekten sızdırmazlık elemanlarının aşınmasına yatıyor olmadığını belirlemek için, yeterince basittir. Bu nazikçe elinizi vanasını çekmeye yeter: su o zaman yanlış değildir akmaya başladı, sorun gerçekten çek valf, lastik conta veya dolgu macunu aşınması yatıyor. Bu hasar sarf değiştirerek elde edilebilir eleyin.

şamandıranın Amortisman da kalıcı sızıntıları neden olabilir. Bu durumda, yüzer su çıkış meydana geldiği bir delik oluşturulur.

Önemli! Bir problemin bir anda el altında gerekli ayrıntıları yoksa, "geçici" onarımlar kaydırın. Bu amaç için, şamandıra oluşan delik, yapıştırılmış veya sarılı dolayısıyla da mühürleme üretilmesi, plastik şamandıra hors, plastik torba ısıtıldı. Şamandıra kolu etrafında oturtacak kadar unutmamak önemlidir.

düğmesiyle Onarım tuvalet sarnıç: Prosedür

Nasıl bir düğme ile kapağın çıkarılmasını yapmak için?

 • düğmesinin etrafında kilit halkasını gevşetin. Çoğunlukla plastik kullanılan halkaların imalatı için olduğu gibi, üzerinde güçlü bir baskı önlemek için önemlidir;
 • Kapağı çıkarmadan yapın ve onarmak için devam edin.

Yukarıda belirtildiği gibi, nedeni klozete tankından sızan sürekli su çeşitli nedenleri olabilir:

 • şamandıra yanlış pozisyon - bu durumda, sadece tuvalet koltuk ve doğru şamandıra çıkarın.
 • o geçirmezliği sağlamak kalmaması, fan şamandıra vanayı giyin.

Bu durumda onun yerine yapmak gereklidir. üst pozisyonda ve tankı ve boşaltma borusu bağlantı somunu sökerek Bu şamandıra düzeltmek için, sadece alma mekanizması gerçekleştirmek;

 • benzer özelliklere sahip aynı model ile değiştirilmesi, eski armut çıkarın.
 • Ampulü tutan cıvata bir bozulma varsa, bunları değiştirmeniz gerekiyor.
 • Bunun için kendi kalıntılarının çıkarılması, deposundan gelen suyun tahliye;
 • esnek bir boru ve bir şamandıra valfi, hem de somun arasına yerleştirilmiş kapak Somunu. Biraz çaba ile, tank ve klozetin arasına konumlandırılmış kauçuk kılıfı kurtararak, rafa geri tankı eğmek;
 • Hasarlı cıvatasını sökün ve onu iki katına çıkar ve onları silin. Ikinci bütünlüğü henüz kırılmamış olsa bile, her iki vidayı yerine önemlidir. seçim cıvataları pirinç veya paslanmaz çelikten yapılmış benzer boyutları değiştirmek için;
 • eyer armut altında çanak çömlek çıkarın ve onu iyice raf ve rezervuar ile benzer faaliyetler gerçekleştirerek temizlenir olun. Daha sonra aşınma sorunu çözmek ve yırtılma ve değiştirmek için ihtiyaç önleyecektir Promazhte armut silikon;
 • tankı yeniden monte, bozulmasının önlenmesi yeni cıvatalarının tasarımını çekin. düzeneğin yapım sürecinde aşırı güç kullanmayın hassas toprak hasar görmesini önlemek için;
 • Açık su ve dolgu tankı dikkatle sızıntı meydana gelirse emin.

deklanşör kolu Arıza: nasıl ortadan kaldırmak için?

Nasıl sizin durumunuzda biz bu hataya bahsediyoruz olduğunu belirlemek için? Oldukça basit: Eğer deklanşör düğmesine su basıyorum ama lavabo başlamış değilse, bu bölümde sizin için yararlı olacaktır.

Bu başarısızlığın nedeni itme ihlal yatıyor ve tek çıkış yolu değiştirilecek.

Önemli! Bu durumda, ayrıca kalın tel itme yaparak, bir "geçici onarımlar" yapabilir ve çeşitli katmanlarında bükün. Ancak, doğaçlama çekiş uzun bir servis ömrü yok - zamanla aynı zamanda başarısızlığa yol teli, bükmeye başlar.

Bu durumda eski tuvalet sarnıç tamir başlamadan önce, tank kapağı anahtarı gevşetin. Bunu yapmak için, dekoratif somunu birkaç dönüşler çevirmek - çoğu durumda bu mekanizmaya erişimden kapağını kaldırmak için yeterlidir.

Gürültülü su ile bir tank dolum: nasıl ortadan kaldırmak için?

Çoğu zaman, ustaları bu sorunu yüz vardır ve yan su kaynağı ile tank varlığı ile karakterize olan sıhhi tesisat, özellikle sahipleri. Belli bir süre sonra rezervuar kapasitesi değil "şafak" operasyonu olduğunu gürültü ile doldurmaya başlar.

Çoğu zaman, hata nedeni özel tüp susturucu su, kesme hale gelmesi aracılığıyla herhangi bir ses etkisi olmadan tankın tabanına su kaynağı.

Bu kusur gidermek için, özel olarak tasarlanmış bir bağlantı elemanına sıkışma giyerler.

Bir düğme ile Onarım tuvalet sarnıç


Like this post? Please share to your friends: